לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 14:51
  tec tec אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.07
למה משמש הסיוע הצבאי מארה"ב?

מישהו יודע למה משמש הסיוע הצבאי מארה"ב? (בסך 2.4 מיליארד דולר)
הכוונה היא - מה התפלגות השימושים ? כמה הולך למטוסים, כמה לדברים אחרים וכו'. האם היו פרסומים על כך, ואיפה ניתן למצוא אותם?
לא הצלחתי למצוא על זה חומר. חלק בוודאי מסווג, אבל לגבי החלק שלא, רצוי שתהיה שקיפות, וכבר היו פרסומים לדוגמא על כמות ומחירי מטוסים שאנו רוכשים מארה"ב.

הערה: השאלה נשאלת בהקשר לאשכול על מערכת ה"פלנקס" להגנה מפני קסאמים וקטיושות
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=321877
לא ברור לי למה לא רוכשים אותה במיידי עד שתהיה מערכת טובה יותר של רפא"ל בעוד 3 שנים. נראה לי שמדובר על לכל היותר 50-100 מיליון דולר לכיסוי שדרות ואשקלון על ידי 5-6 מערכות (לא צריך את כל הנגב, רק את המקומות שבהם ריכוזי האוכלוסין הגדולים ביותר, והסבירות להיפגע לכן היא הגדולה ביותר, אם הפלסטינים יתחילו לירות בעקבות הצלחה ביירוט למקומות אחרים בנגב, ניתן לנייד תוך יום מערכת למקום שהם יורים אליו יותר). כשכל תקציב הסיוע הצבאי הוא 2.4 מיליארד דולר בשנה, לרכוש ב-100 מיליון דולר בשנה אחת (לא צריך כל שנה), נשמע לי כהשקעה כדאית. איום הרקטות בדרום צפוי לעלות מדרגה בעקבות השתלטות החמאס על הרצועה וציר פילדלפי, מעכשיו אוטוסטרדת ההברחות פתוחה, הם לא צריכים מנהרות.
למי שחושב שזה לא שווה, שיחשב מה הנזק הכלכלי של הבריחה משדרות, של ההטבות לתושבי שדרות שהמדינה צריכה לתת מעכשיו כעיר ספר, של מיגון שדרות, מה העלות של פגיעה אפשרית בתחנות החשמל שמספקות חצי מהחשמל במדינה באזור אשקלון.

נערך לאחרונה ע"י tec בתאריך 21-06-2007 בשעה 14:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 15:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ואתה עושה זאת בצורה הכי מסריחה שרק אפשר..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי alex69 שמתחילה ב "בקשר לשאלתך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex69
כמה שפחות לגלוש לפוליטיקה , אך רק מתי שמשפחתו של האדון אולמרט תיפגע באופן קשה מהקאסאם הוא ימגן , כל פוליטיקאי וסלח לי על הביטוי דואג לתחת שלו. ככה זה. אין מה לעשות.

ישן 21-06-2007, 16:05
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
עם כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "למה משמש הסיוע הצבאי מארה"ב?"

זה שבפורום נתנו ציון טוב לפלנקס בתור מערכת לירוט רקטות, עדיין לא אומר שהיא אכן יעילה ומתאימה.

בריחה משדרות היא יותר מפלה אסטרטגית מאשר כלכלית, ולכן האומדן הכלכלי אפילו לא נחוץ. השאלה העקרונית שצריכה להשאל היא האם מדינת ישראל תמשיך למגן את עצמה מפני כל איום שיווצר. מוצבי צה"ל, הטנקים, והספינות הפכו לבור בלי תחתית מבחינת מיגון. העורף, שכמובן נמוך יותר מבחינת סדר העדיפויות לא זכה עד כה לכיסוי, פרט למערכת החץ שמספקת הגנה על הנייר בלבד נכון לעכשיו. מה שאתה מציע זה להסיט עוד נתח מתקציב הבטחון למיגון. בקצב הזה תאלץ לשעבד את כל התקציב למיגון. השאלה היא האם יש אלטרנטיבות לקונספציה הזאת.
ישן 21-06-2007, 17:58
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "לדעתי, חלק מהכסף נגנב. אולי הרבה יותר מחלק נגנב"

הכמויות של השחיתות הזאת יורדות עם השנים. 10% זה קצת גבוה מדי.

התפלגות?
הרוב לחה"א. אתה לא תוכל לנתח מתוך זה את האחוז המדוייק, כי המחיר שמציינים לכל מטוס לא מדוייק, ובוודאי שלא כולל כל מיני דברים שמוסיפים לכל עסקה כזאת (לדוגמה, בעסקת הסופה המערך שלי הכניס לעסקה גם ציוד בדיקה שלא בהכרח קשור לסופה, בעלות של עשרות אלפי דולרים למכשיר בודד, ואני לא יודע כמה נרכשו, אבל אני יכול לנחש..).
עוד נקודה היא שעסקת הסופה, לדוגמה, נמשכת לכמה שנים של תשלומים, ולא כולה משולמת מתוך תקציב בודד.

ישן 23-06-2007, 14:26
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
תשובה לשאלה זו תלויה חזק מאד במדינה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "שאלת אגב"

כל עיסקת רכש שונה מרעותה כתלות במדינה האמורה ובסוג הציוד הנרכש.
המדינה מחליטה, בין היתר על פי התקציב העומד לרשותה, אם לרכוש חבילת חלפים לדרג אחזקה א' בכמות זו או אחרת. לרוב קיימים סטנדרטים של היצרן, הנגזרים מרמת השימוש (שעות עבודה, שעות טיסה) ומסוג השימוש. (דוגמה - אין מטוס שטס אלף שעות בשנה במאה גיחות מתוחזק בדומה למטוס שטס אלף שעות בשנה באלף גיחות).
כל מדינה קובעת לעצמה את הרמה אליה היא מוכנה להגיע ולפרק הזמן לו היא רוצה תחזוקה. ניתן ברכש ראשוני לקנות תחזוקה לשנתיים ואחרי הערכה להשלים ולתקן את הכמויות בשנים הבאות.
עוד נושא חשוב בתחזוקה הוא היכולת או הענין של המדינה לתחזוקת ברמות גבוהות יותר. תחזוקת דרגי ב' וד'. לא כל מדינה מעונינת, לא כל מדינה יכולה (במיוחד לגבי דרג ד') ולא כל מדינה תקבל מהיצרן. הקמה של דרגים כאלו תשפיע גם על אופי התחזוקה בדרג הנמוך, דרג א'.
ישן 21-06-2007, 23:55
  פקפק פקפק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
מאחר וזה הפך לאשכול לא עניני אז.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tec שמתחילה ב "למה משמש הסיוע הצבאי מארה"ב?"

א. את כספי הסיוע ניתן להוציא רק אצל חברות אמריקניות למהדרין. (נקודה).
ב. איש לא ישיב לך על שאלת הכמויות וזה ברור גם למה. (בטחון שדה וכו...)
ג. כל מי שאומר גנבת לקחת וכיוצ"ב ביחוד באתרי האנטרנט ואינו מציג הוכחה הרי הוא בבחינת מוציא דיבה.
(לא , האדון דותן אינו קנה מידה או נקודת יחוס לכלום. הוא גנב שבמקרה עבד בח"א ולא עמד בפיתוי. אם היה דותן אחד בחייל זה אומר ש אמיל גנב? בושה אפילו לחשוב על זה! נקודה.)
ד. אתה ואני וכל עמנו בני ישראל חייבים תודה לסיוע ולמי שמחליט מה יקנו בו, זה לידיעתך בד"כ לא רק החלטה צבאית אלא גם החלטת בכירים פוליטיים , אין זה אומר שכל החלטותיהם שגויות ואין זה אומר שקונים רק בסקוויטים, נסה לנהל באופן וירטואלי, לעצמך , צבא לוחם, ותגלה ששאלת התחתונים קודמת לשאלת הקנים!

לא מצאתי (לסיום תשובתי) , כי פרץ מיגן את שכונתו יותר משמוגנו שכונות אחרות בשדרות.......

נא לקחת כל אחד מאיתנו את הפוליטיקה האישית שלו למקום אחר. פה זה או צבא או ביטחון או שניהם גם יחד ב ל ב ד .

שטורס! התכוונתי אליך בתגובתי ,אני חוזר ומתנצל בפני עידו שתגובתי משורשרת ממנו.

נערך לאחרונה ע"י פקפק בתאריך 22-06-2007 בשעה 00:02. סיבה: שירשור טועה
ישן 23-06-2007, 13:31
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
חוסר ענק בשקלים בתקציב הביטחון
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה סעיף א' סותר את מה שנאמר..."

הסטורית, הסיוע החל כשלושה מליארד דולר, לדעתי בתקופת ממשל קרטר, כאשר הוא מחולק: 1.2 אזרחי ו- 1.8 ביטחוני. סיוע בטחוני הוא רק לרכש בארה"ב, למרות שדומני שיש סכום קטן אותו ניתן להוציא בארץ. השאר הומר לשקלים לשימוש שוטף.
עם הזמן החלו 2 תהליכים במקביל, בתקופת נתניהו כראש ממשלה: הקטנה יזומה של סך הסיוע מצד ישראל, והגדלת הסיוע הבטחוני על חשבון האזרחי, שלמעשה הומר בעבר לשקלים ואיפשר רכש ביטחוני בארץ...
באופן זה נוצר בתקציב הביטחון מצב בפרדוקסלי: יש הרבה דולרים לבזבז בארה"ב, וחסרים שקלים לשוטף בארץ. לכן מיבאים מארה"ב, כל כך הרבה דברים שפשוט לייצר בארץ.
אני מניח שהסיוע האזרחי הומר לביטחוני, כי מצבה של ישראל השתפר כלכלית עם השנים, ופוליטית היה הרבה יותר קל להעביר בקונגרס את החבילה הביטחונית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר