לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2007, 23:06
צלמית המשתמש של _A_S_
  _A_S_ _A_S_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
לצערנו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "הכושר הגופני בצה"ל"

בצבא (כל עוד זה לא סיירת או יחידה, שלדעתי הם כבר מזמן לא חלק מהצבא) יש דחיפה לכושר גופני, שלרוב מתוכנן בצורה די מקצועית, אך מתבצע... טוב, שלא נדע...
אין חינוך ליצירת מודעות בקרב החיילים והמפקדים בנושא הכש"ג ותועלותיו.

מדסי"ם מתקופתי לפחות זה היה פעם ככה פעם ככה, תיזוזים ממש לא נכנס לתחשיב... ומסעות תעשו לי טובה עם ה"סרגל מאמצים" הקקיוני הזה... כש30% מהפלוגה סובלים משברי מאמץ (וגם משתחררים איתם) זה מעיד על כך שהסרגל הזה שווה לת*ת, עד היום אני סובל משברי מאמץ בגלל השטויות האלה.

מפקדים לומדים מהמדס"ים שהם עוברים בקורסים השונים שלהם, שלרוב הידע שלהם מסתכם ב"מתיחות, נרוץ ככה וככה, מתיחות, סיימנו יאללה פק"לים", למעט אותם כוכבים שמתעניינים בספורט באופן אישי או שעשו קורס בנושא.

ואז... נגמרת ההכשרה... והחייל, בתקווה שאין לו שברי מאמץ, צריך גם לשמור על הכושר שכביכול הקנתה לו ההכשרה, אבל רגע... אנחנו בקו, למי יש ז** לרוץ עכשיו...

ופה, אבאל'ה, נכנסת המודעות לנושא הכש"ג והמשמעת העצמית...
בסופו של דבר, ולצערי אני אומר את זה, אם לא תדאג לכושר של עצמך, אף אחד לא ידאג לו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-08-2007, 23:57
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07

גילוי נאות לפני שנתחיל- אני לא אוהב ספורט...
ועכשיו לגופו של ענין, בתור אחד שהעביר חיילים טירונות גם בתור מט"ק וגם בתור סמל צוות
הכל נכנס לסרגל המאמצים והכש"ג, אפילו הריצה מהפלוגה לחדר האוכל. כולל מסעות ותיזוזים.
גם המ"כים וגם המדסניקים מעבירים מדסים. כאשר המדסניקים מעבירים יותר תכנים יחודיים (אירובי וכל מיני מבחנים למיניהם ותרגילים מוינגייט עם השמות של האנשים שהמציאו אותם...) והמ"כים מעבירים יותר את הדברים הבנאלים כמו ריצה למרחקיה השונים, תרגילי בטן ושכיבות שמיכה.
בקורסי המפקדים עוברים הרצאות על כש"ג. אני מניח שלא ברמה של וינגייט אבל כן מעל הממוצע.
בנוסף אני יודע בודאות שגם בקורס קצינים יש הרצאות כאלה.
באופן כללי הכש"ג והכושר הקרבי נפגעו כמו כל שאר האימונים המקצועיים השונים בעקבות המציאות הבטחונית שנכפתה עלינו...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-08-2007, 01:53
  יואב יואב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
תשובות

1) כך אני יודע ולי אישית, את רוב המדסים העבירו המפקדים. בין אם זה אג בוקר, מדס בוחן מסלול או מסע.
ואני מדבר על הטירונות\אימון מתקדם. שם את המדסניקים ראיתי אך ורק במבחני בר אור, בוחן מסלול ושיעורי קרב מגע.
בהמשך, בקו, הכושר הגופני הוא בעיקר באחריות הלוחם עצמו, אך גם שם, את רוב התוכן מעבירים המפקדים הישירים. יש אמנם מדסניק אחד או שניים בגדוד לוחם, משמע איש אחד או שניים על כמה מאות לוחמים, ושוב, רואים אותם, אם בכלל, בימי ספורט, בחני בר אור, ריצות ניווט וכדומה.
תיזוזים מסעות וכ'ו הם בהחלט חלק מזה. בין אם סרגל המאמצים של המסעות (מי המציא את הסרגל המפגר הזה שבגללו עד היום הברכיים שלי ושל אחרים, מרוסקות לעפר?) , של המדסים, של הקרב מגע, ועד לירידות לפקלים שצריך להעביר 3 דקות בכניסה לחדר אוכל
2)בהחלט עוברים. ברמה סבירה לדעתי.
הבעיה היחידה היא שבדרך כלל בשיגרת קו קשה להכניס ללוז הצפוף ולא צפוי גם ככה, מדסים וכדומה, מכאן באות הטבלאות הנחמדות שהמ"כ הצעיר תולה בכל חדר- כל חייל צריך לעשות כך וכך מדסים וכך וכך פקלים בסגירה הנוכחית, או שהוא לא יוצא הביתה\יש לו שעות ביציאה, ושאר חארטות שכאלה
לכן לסיכום הנקודה הזאת, בדיוק כמו שאר 90 החומר שמקבלים בביסלח- אפשר להשאיר שם.

נערך לאחרונה ע"י יואב בתאריך 14-08-2007 בשעה 01:58.
ישן 14-08-2007, 07:44
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

האי כושר הגופני מתחיל בבית הספר.

שעתיים ברוטו בשבוע זה לעג לרש. (חלק ניכר ממנו זה בדיקת נוכחות, חימום, שתיית מיים, והתרעננות)

והנטו זו בכלל בדיחה עצובה.

לבניית מסת שריר מיטבית אומנם מספיקה 1/2 שנה.

אבל לבניה מיטבית של עצם נדרשות 3 שנים.

אחרי שמבלים בקייטנת תיכון מי' עד י"ב,
מגיעים לצבא שבו למפקדים אין את הכלים להבין מה בין העמסה להתאוששות,
אי לכך הנזק הוא רק עניין של זמן ואם לא יופיע בעתיד הקרוב יופיע בהמשך החיים.

(געגועי לאבי חרוש ז"ל - כשהגיע לסנור לראשונה עם מה שקוראים סרגל מאמצים, זה לווה בהרצאות מאלפות לסגל הבכיר והזוטר. הוא סבב עד לשעות הקטנות של הלילה בבסיס רשם כל תרגול נוסף ובכל שיחה חזר והדגיש את הנזק המצטבר. עובדה שבתקופה ההיא ירדו שברי ההליכה פלאים. היום המצב חמור שבעתיים כיוון שאז היה ערוץ 1 ו 4 שעות שידור. היום מאות ערוצים ומקלדות החליפו את משחקי השכונה / פעילות גופנית, במוטוריקה עדינה.)

עד שלא יקבלו את הצעתו של שוקי דקל ותהיה אוטוריטה למנהל הספורט - לא צופה תקומה למצב הביש.
גם ספורטאים אגב נפגעים בצבא כיוון שהכ"ג שלהם ספציפי לענף בו הם עוסקים ולא לאיש הברזל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר