לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2008, 17:05
  TANK TANK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.07
מלקחי המלחמה: צה"ל יקים עוד מפקדת אוגדה

בעקבות התרגילים שנערכו כחלק מלקחי מלחמת לבנון ה-II הורה הרמטכ"ל להקים את המפקדה ולבחון הקמת חטיבת חי"ר חדשה במיל'

אמיר בוחבוט | 3/6/2008 16:22
בצה"ל ממשיכים ליישם את לקחי המלחמה: הרמטכ"ל גבי אשכנזי החליט על הקמת מפקדת אוגדה נוספת, זאת במטרה לשפר את כוחה של זרוע היבשה ולהעלות את רמת התמרון של צה"ל בעת מלחמה
ההחלטה על הקמת מפקדת האוגדה התקבלה לאחר סדרת תרגילי מטה של הזרועות והאגפים השונים בצה"ל. תוצאות התרגילים, אשר זכו לכינוי "אבני אש", הביאו את הפיקוד הבכיר למסקנה כי יש צורך לשפר את יכולת התמרון של צה"ל.

הרמטכ"ל הורה בהחלטתו להאיץ עד שנת 2010 את הקמת מפקדת האוגדה, שתתאמן ותיערך לאפשרות של פיקוד על אוגדה בעת מלחמה.

מפקדת אוגדה זו קיבלה את תמיכתו ואישורו של שר הביטחון, אהוד ברק, שרואה בכושר התמרון של צה"ל מרכיב חשוב ועיקרי באפשרות של עימות בגבול הצפון.

בצה"ל שוקלים: חטיבת מילואים חדשה
בנוסף, אשכנזי החליט להקים חטיבת חי"ר במילואים נוספת בצה"ל ולהציג תכנית בנושא זה כבר בשנה הקרובה. בצה"ל טרם החליטו לאיזה פיקוד תשתייך מפקדת האוגדה החדשה.

כבר בסוף 2006, חודשים ספורים לאחר מלחמת לבנון השנייה, הוחלט
במטה הכללי לאייש את תפקיד מפקד הגיס הצפוני, זאת לאחר שבתחקירים נמצא כי היעדרו של מפקד גיס הורגש בעיקר בכל מה שקשור לקשרים בין מטה פיקוד הצפון לאוגדות בשטח.

בינואר 2007 אישר שר הביטחון דאז, עמיר פרץ, את מינויו של האלוף במילואים משה עברי סוקניק לתפקיד מפקד הגיס הצפוני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-06-2008, 00:07
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TANK שמתחילה ב "מלקחי המלחמה: צה"ל יקים עוד מפקדת אוגדה"

רק לי ההסבר המובא בכתבה לנחיצות שהתגלתה באוגדה נוספת נשמע מונפץ?

אולי יש סיבות אחרות שלא מוזכרות בכתבה אבל אני חושש שיש טעות בידו של מי שחושב שהטלת אוגדה נוספת למערכה הייתה משנה את תוצאותיה או מביאה להישגים מבצעיים טובים יותר מאשר הפעלת ארבע אוגדות שהתאמנו למתארי לחימה אופרטיביים מתאימים לפי תכניות המגירה (שלא לדבר על מעבר אימונים בכמות ובצורה הולמת).

אני מקווה שלא מדובר בהוצאה כספית מיותרת שנועדה לאפשר החזקת קצין בכיר על אש קטנה בהמתנה לקידום כמו כפל האלופים שהיה במפקדת זרוע היבשה.
בנתיים אני מסיק מהכתבה שצה"ל מתכונן בקדחתנות למלחמה הקודמת.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 05-06-2008 בשעה 00:10.
ישן 09-06-2008, 19:55
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שים לב שלא מקימים אוגדה חדשה,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
שים לב שלא מקימים אוגדה חדשה, מקימים מפקדת אוגדה.

בעקבות תרגילי "אבני אש" נוצר כנראה צורך במפקדת אוגדה נוספת על מנת לפקד על כוחות קיימים שיאוגדו לכדי כוח בסד"כ אוגדה.

בנושא הקמת כוח חדש נקבע (עפ"י הכתבה) שתוקם רק חטיבת מילואם חדשה.

הבנתי זאת עוד לפני שנה כשאהוד ברק נכנס לתפקיד והודיע על הקמת שתי מפקדות אוגדה חדשות על בסיס יחידות קיימות.

עדיין אני חושש כי הקמת המפקדות הינה במודל הקמת משרד האלוף השני במז"י עבור אלוף חדש שחיכה להתפנותו של תפקיד חשוב.
אין לי שום דבר נגד אותו אלוף אבל האם צה"ל לא יכל להוציא אותו לחופשה/משלחת בחו"ל/תפקיד זמני במערכת הבטחון במקום לפתוח עבורו לשכה ותקן חדשים שבוטלו ברגע שהתפנה התפקיד שאליו היה מיועד במקור?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר