לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2008, 20:16
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
סין מפתחת טיל בליסטי נגד ספינות

האתר defensetech מפרסם היום ידיעה על כך שגורמים מערביים מעריכים כי סין מתקדמת מאד בפיתוח טיל בליסטי לטווח של עד 1500 ק"מ בעל ביות סופי מתקדם ויכולת פגיעה בספינות מערכה ונושאות מטוסים. בידיעה אף נטען כי למי שיש ספק ביכולותיהם של הסינים בתחום כדאי שייקח בחשבון כי הפלת הלווין הסיני לפני מספר חודשים הייתה מבצע מורכב הרבה יותר.

מלבד השאלה האם דברים אלו נראים לכם נכונים (האם לסינים באמת יש יכולת כזאת, האם אכן מדובר במבצע קל יחסית לצבא ברמה הטכנולוגית של הצבא הסיני) אני יכול להעלות את השאלה האם האמריקנים לא ראו את הנולד (או לחילופין פעלו על פי מידע מודיעיני) כאשר פיתחו את ה-AEGIS והSM3 לכאורה בכדי להגן על מטרות חוף אבל בעצם גם על כוחות משייטים בפני איומים בליסטיים.

אם נפתח שרשור כזה בעבר (והרשו לי להניח שאם כן אז טל ענבר היה מעורב בו) עמכם הסליחה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2008, 01:15
  <Static> <Static> אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.07
אני לא חושב שיש בעיה טכנית לבצע דבר כזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "סין מפתחת טיל בליסטי נגד ספינות"

לפגוע במטרה כל כך גדולה ומבודדת יחסית כמו נושאת מטוסים נראית לי משימה דיי קלה מבחינה הנדסית.

אפשר להניח דיי בביטחון שלמרות כל אמצעי השיבוש, הרבה טילים יגיעו לספינה (אני מניח שמתכנני הטיל מודעים היטב לניסיונות שיבוש ויבחרו מערכות ששיבושן קשה עד בלתי אפשרי).
השאלה עתה היא כמה טילים ייורטו ע"י מע' ההגנה (טילים תותחים וכו').

נושאת המטוסים היא כלי יקר מאוד ולכן מספר הטילים ששווה "להשקיע" בהשמדתה דיי גדול.

נושאות מטוסים הן דיי פגיעות בגלל שהן מכילות הרבה דלק וחימוש.
גם אם נניח הנחה סבירה שהספינה לא תידלק, עדיין הנזק יוכל לפגוע בכשירות הספינה להתגונן בפני מטחים נוספים.

להערכתי, נושאות מטוסים שימושיות לדיפלומטיה ולמלחמות קטנות. במלחמה רצינית, נגד אוייב שהוא לא מדינה דרום אמריקאית מסכנה או מדינה ערבית עם נפט, נושאות המטוסים לא ישרדו הרבה זמן.
ישן 26-06-2008, 02:27

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "סין מפתחת טיל בליסטי נגד ספינות"

יש כיום לדעתי שתי מדינות בעולם המסוגלות לאיים בצורה משמעותית על כוח משימה של נושאת מטוסים אמריקנית ואלו הן רוסיה וסין (מדינות אחרות ובכללן אירן יכולות לפגוע אולי אבל ספק אם לגרום נזק משמעותי לפני שתגרמנה להן אבדות קשות ביותר). יש לזכור שנושאת מטוסים נמצאת בתנועה רוב הזמן ונדרשת פגיעה ישירה בשביל לגרום לה נזק. יחד עם זאת במקרה של פגיעה ישירה של טיל בליסטי הנזק עשוי בהחלט להיות קטסטרופלי ולו בשל העוצמה הקינטית האדירה של הפגיעה.

אני לא רואה שום תותח מגן על ספינה מטיל בליסטי ולמעשה ספק אם טיל כלשהו מלבד הSM3 יכול לבצע את המשימה.
www.MegaPixel.co.il

ישן 26-06-2008, 06:44
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
יש צורך ב"השלמה" ליכולת הטילאית

וזה קשור ביכולת המודיעינית. אין ספק ש"מכובד" להיות בעלי יכולת לייצר טיל ל 1500 ויותר ק"מ, אבל יש צורך באיתור המטרה וזיהויה כמאיימת.
במקרה של מטרה יבשתית הענין הוא יחסית פשוט. המודיעין נאסף לאורך תקופה ארוכה וההגעה אל המטרה פשוטה - נ.צ. וזהו. המטרה במקום.
במקרה של מטרה ימית הבעיה הרבה יותר כבדה. במקרה זה תידרש יכולת לויינית בזמן אמת. יש להניח שמטוסי ריגול של הצד ה"בליסטי" יתקשו להגיע אל המטרה בטווח כה גדול (ברור שגם מכ"מים שונים לא יסגרו טווח עליה) ולכן יש צורך במידע לוייני. על מידע זה להגיע מיידית למוקד קבלת ההחלטות לצורך שיגור הטיל. פרק הזמן שבין צילום התמונ לפגיה הוא קריטי. לא נשכח גם שמהלך מעוף הטיל נמשך הרבה דקות, ייתכן גם עשרים דקות. בזמן זה המטרה כבר נעה מספר מיילים וצריכה לטיל להיות היכולת להבחין ולהבדיל בין המטרה לאלו שמסביבתה, או בכלל, להיות בעל יכול סקירה רחבה של ים בשטח של הרבה ק"מ, בהם יכולה המטרה להיות.
ישן 26-06-2008, 11:15
  אדם803 אדם803 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "יש צורך ב"השלמה" ליכולת הטילאית"

א.אפשר לבצע סגירת מעגל מודעינית ע"י : שימוש בצוללות ,ספינות בעלות מכ"ם חזק לדוגמא חלק מהמשחתות וכמובן מטוסי סיור שיזהו את קבוצת התקיפה מרחוק.

ב.אני לא יודע עד כמה שימוש בלווינים לפגיעה בנושאת מטוסים אפקטיבית מכיוון שצריך סגירת מעגל על כלי שייט שנע כל הזמן, מה גם שפרק הזמן שיקח להעביר מידע מהלווין ליחידות השטח גבוה ולכן המיקום כבר לא יהיה רלוונטי ,ללווין גם עד כמה שידוע לי יש בעיתיות להגיע מהרגע להרגע ( דרוש פרק זמן מינמלי ולא מבוטל) לאיזור מסויים וכן פרק הזמן שהוא יכול לשהות מעל המטרה הוא מוגבל ולכן יצטרך הצד התוקף כמות גדולה של לווינים בכדי לחסות את השטח לאורך זמן.

ג.השערה שלי שמערכת ההנחיה של הטיל תיהיה התבייתות על קרינת המכ"ם.
ישן 26-06-2008, 11:25

א. אם הרש"ק גרעיני באמת אין צורך בדיוק אדיר. אפילו פגיעה במרחק מספר קילומטרים עשויה לגרום נזק משמעותי מאד.
ב. הביות הסופי יכול להיות מכמ"י אבל אולי יכול להיות גם תרמי (אני מניח שנושאת מטוסים קורנת בתחום האינפרה אדום לא מעט).
ג. אינני מומחה ללויני ריגול סיניים אבל יש להם מערך לוויני לא קטן וסביר שיוגדל מאד בשנים הקרובות - האם יש להם יכולת איתור מטרה בזמן אמת - אינני יודע אך כל המטרה של הביות הסופי היא למנוע את הצורך בכך. עדיין לטעמי זה לא יהיה מובן מאליו שטיל כזה יפגע אפילו בלי מערכת נגד טילית שתנסה ליירט אותו.
www.MegaPixel.co.il

ישן 26-06-2008, 20:12
  ofin ofin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "נראה לי ש-spritz העלה נקודה..."

בהנחה שפגיעה של טיל בליסטי בנומ"ט תיצור חור בספינה הלכה-למעשה, ניתן להניח שיימצא
הפתרון לבידוד הרב"ת התרמי.
בגדול מדובר על שכבת בידוד שיכולה להתפרק לאחר הכניסה לאטמוספירה.
אם ניכנס לפרטים, אז אפשר אפילו להניח שלטיל יהיו "שני עיצובים" -
האחד, העיצוב עד לאחרי הכניסה לאטמו' - והוא יכול להיות העיצוב "הפחות טוב".
השני, העיצוב אחרי הכניסה לאטמו' - שצריך להיות מותאם לניווט הסופי.

רב"ת תרמי הוא כמעט מושלם לזיהוי נומ"ט באוקיינוס/ים גדול - מטרה בולטת מאוד בחתימה התרמית שלה
ולו רק בגלל שלמים טמפ' כמעט קבועה (בלי להחשיב את ההתחממות הגלובלית או יותר ברצינות - זרמים חמים/קרים, התנגשות ימים וכו'')
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
הוסרה אז הוסרה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר