לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2008, 17:34
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מעניין....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "המפכ"ל על התאונה הקטלנית: פעלנו כנדרש"

אם השוטרות היו נכנסות לניידת ומנהלות מרדף אחרי הרכב ובמהלכו היו נפגעים אזרחים - המשטרה לא בסדר !
אם הן לא היו מנהלות מרדף כי פרטי הנהג כבר ידועים - המשטרה לא בסדר !
אם בכלל לא היתה מתקיימת פעילות אכיפה באיזור הנמל - המשטרה לא בסדר !

אז מה אתה רוצה?...

אני קורא את פרטי האירוע מהעיתונות וסלח לי מאוד אני לא מוצא שום דופי בפעולת המשטרה במקרה הזה !
הפרט היחידי שמפריע לי הוא שאת פרטי הנהג שרצח את הבחורה ואת תמונתו היו צריכים לפרסם כבר ביום שלמחרת ולו עקב האפשרות שאולי מישהו מהציבור ראה אותו וידע למסור פרטים אודות מקום המצאו או בכדי להלחיצו ולגרום לו לבצע טעות שתביא להסגרתו/לכידתו ולא באמצעות כתב זה או אחר ובלווי מצלמות ותקשורת כמו איזה סלב !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 17:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מעניין...."

השוטרת החזירה לשני החברים את המפתחות וזה בניגוד לחוקים עד כמה שאני יודע.
זוכר את הנושא שהעליתי וחוץ ממחיאות כפים שלך, לא המשכנו לדבר בו יותר מדי ?
שם דיברתי על חוק עיוור, במקרה הזה אאמץ את השיטה האמריקאית.
עצור את הרכב, כבה את הרכב, ידיים על ההגה, צא מהרכב ידיים על הראש, תסתובב...וכו'
כל זה כאשר הנשק שלוף או שהיד מוכנה לשליפה מהירה כולל גיבוי של שוטר נוסף.
לקחו למשטרה את תקני כח האדם מאחר והם לא עשו איתם כלום, דווח על זה ממש עכשיו.
השוטרים כמו כל ישראלי החל במאמן הנבחרת וכלה בראש עיר ומפקד משטרה, רוצים כל היום עוד תקנים על מנת להגדיל את הפעילות מייצרת הכסף ולא באמת לעבוד.
עוד תקנים בעירייה לעוד פקחי תנועה, ולא פקחי סיגריות, ולא פקחי כל דבר אחר שעקום בעיריות פרט לחנייה.
עוד בלמים ועוד חלוצים אולי יעזרו לקשטן לארגן נברחת שמשחקת ולא רק מתרצת.
עוד שוטרים שירשמו דוחות לא יעזרו למשטרה למגר שום פשע.
טוב מאד שלקחו להם את התקנים, וחבל שלא בליווי הערה בתיק למפקי היחידות כמו מתנ"א ועוד.
לבקש עוד כח אדם על מנת לבצע משהו כמו להלחם בתאונות הדרכים כמו שצריך (הרי המשטרה בכתה שאין לה אנשים, וכאשר היא קבלה אותם מספר התאונות עלה באופן קיצוני) ולא להצליח זה כשלון במשימה, ומישהו אמור לקבל על הראש. ניסוי וטעייה בחיי אדם צריכה לעלות למישהו במשרתו, ואם לא מתאים לו שיחפש משרה קלה יותר. אף שוטר לא אוים עם אקדח לרקה להאשר בשרות. הוא צריך לדעת שזה שרות קשה ודורש מצוינות כתנאי קבלה, וקידום על פי עוד מצוינות.
במקרה הזה הדג מסריח מהראש ושר התחבורה מופז חושב שהאזרחים הם חיילים ועוד שבת ביציאה תגרום להם לשמור על החוקים, אהה-כן ממש, כבר, תן לשתות עוד צ'ייסר ולצאת לכביש מופז.
אם אכן השוטרת שחררה מפתח שלא על פי הנוהל היא אחראית לפרק ב' של הארוע, כאשר את פרק א' היא ביצעה כהלכה כאשר הורידה נהג שיכור מהכביש.
אם הם היו גונבים רכב אחר ומבצעים בעזרתו את הדריסה, באמת אי אפשר להאשים את השוטרת.
אבל אם ואם ואילו לסבתא היו גלגלים לא היינו צריכים תחבורה ציבורית בשבת.
השוטרים עושים עבודה טובה, אבל לא מצוינת ביותר מדי מקרים.
אני לא לוקח מהם את הקרדיט ואת העבודה הקשה, אבל מצוינות זה לא משהו שאני רואה חונה בחניה של המשטרה, אלא דווקא יושב ומעשן על הבר איפשהו בנמל ויוצא לדרכו הרצחנית.

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 20-10-2008 בשעה 17:53.
ישן 20-10-2008, 18:15
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "בוא אני אבלבל אותך עם..."

יכול להיות שאני טועה ואני אהיה הראשון שישמח להתנצל על אמירות חפוזות בנושא כל כך כאוב.

אבל אל תהיי כזאת שבאה וצועקת והולכת, וכמובן אל תבלבי אותי עם העובדות אלא תציגי אותם בבקשה אם הן ברשותך.
מספר התאונות בשלוש השנים האחרונות.
מספר הנפגעים בשלוש השנים האחרונות.
מספר התאונות והנפגעים בהקשרי אלכוהול/סמים הרי עליהם הודלק זרקור מצוקת כח האדם ועיקר החשיבות בזמנו.

מול נתונים לא אוכל להתוכח ואשמח להתנצל, חיי אדם ותאונות דרכים חשובים לי קצת יותר מכבודי.
כמו כן, מעולם לא ניקיתי מאשמה את בתי המשפט, בכל תחום לצערי. תאונות דרכים ופשיעה ואלימות לא מטפולים כיאות בבתי המשפט, ובמקום יראו ויראו, יש יראו וילמדו איך לעקוף מימין.

כמו כן, מה לגבי סוגיית החזרת המפתח במקרה הספציפי הזה ?
ישן 20-10-2008, 18:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "2005 - 483 הרוגים. 2006 -..."

ירידה של 10% ולאחר מכן 5%, כמובן שיש ירידה וכמבן שאני מתנצל על האשמות השווא כנגד המשטרה בנושא מניעת תאונות הדרכים.
מה לגבי 2008 ?
מה אומרים המספרים עד היום ?

לא עמדתי אפילו דקה עם שוטרים אבל אני מכיר קצת מערכות אכיפת חוק.
יש מקום רב לשיפור, ואני עדין עם הרב.
המשטרה עסוקה יותר מדי בייצור כסף מאשר באכיפה אמיתית, ומספיק סיור קצר בתל אביב (חבל לסע בכל שבילי ארץ ישראל) ללמד על סדרי עדיפויות שגויים כאשר עשיית כסף מוצבת גבוה מדי ודאגה לרווחת האזרח מוצבת נמוך מדי.
לא קיבלתי עדיין תשובה על המפתח.
לא יודע מהו הקשר שלך למשטרה אבל אם יש כזה, אשמח לדעת את התקנות במקרים שכאלה.
אני דווקא מאלה שרוצים להחזיר למשטרה את כבודה האבוד, אבל זה מצריך מאבק בשתיים וחצי חזיתות. אחת וחצי זהו תקציב המדינה וסדרי העדיפויות שלו, ועוד אחת זה ההשתדלות של המשטרה כגוף ושל השוטרים כאנשים. לא יכול להיות שאין מקום לשיפור, כי מערכצ שאין בה מקום לשיפור היא מושלמת ותסכימי איתי שהיא לא
ישן 20-10-2008, 18:59
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "עדיין אין סטטיסטיקה - השנה..."

יפה מאד שאת מתנדבת, כן ירבו.
זה שאת עושה מעשה טוב לא הופך את המוסד שאת מתנדבת בו לדבר טוב בהכרח.
יש במשטרה שחיתות קשה.
יש במשטרה סדרי עדיפות לקויים.
יש במשטרה בריונים ובריונות בכל הדרגות והדרגים.
יש במשטרה עודף תקנים או חלוקה לא נכונה, ואין מצב שאין אבטלה סמויה שהיא מקור ראשון לדרישה לתקנים נוספים מול ביצועים כושלים.
המשטרה היא גוף השגי שנמדד לצער כולנו בדם בדרך כלל.
אפשר למנות עשרות ואף מאות פשעים שנמנעו, אבל מולם יש עשרות אלפי אזרחים שנפגעו באמת מטיפול משטרתי לקוי החל מפשיעה קלה ועד חיי אדם.
אלו המקרים שיזכרו, ואין בכוחו של אף אחד לשנות את זה.
כאשר שוטר מפשל (אני מדבר על פשלה אמיתית לא תקשורתית סתם) הוא יצלב תקשורתית ואולי במשפטו יעמוד לזכותו הדברים הטובים שעשה. זאת לא המצאה ישראלית.

וסוגיית המפתח עדיין פתוחה להזכירך, ונתן של מספר התאונות עד היום יהיה נתון מספיק להערכת תפקוד המשטרה ב2008 לעומת 2007
ישן 20-10-2008, 20:09
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ועדיין, לא קבלת על השחיתות..."

חבל שאת רואה רק את הדרגה שלך ולא יכולה לראות את כלל הארגון.
או ארגונים בכלל.
חינוך למצוינות חסר פה, וחינוך למצוינות מכיל בתוכו גזר גדול ומקל כואב.
לא צהלתי, להגיד טוב מאד זה לא לצהול. אני רואה את זה ברמה הניהולית ולא ברמה של המתנדב והשוטר ברחוב. הכריזו על משימה שככל שידוע לי נכשלה לאחרונה, אני בעד חיי אדם, אבל לא בעד בזבוז כסף. לא תצליחי לקשור בין עוד כסף ליותר משטרה רק בעזרת 2 עמודות של 3 שנים ושלושה מספרים. יש הרבה יותר מזה וקצת רחוק מלהיות בסדר.
והנה ההתנצלות כבר מכמה הודעות למעלה.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
ירידה של 10% ולאחר מכן 5%, כמובן שיש ירידה וכמבן שאני מתנצל על האשמות השווא כנגד המשטרה בנושא מניעת תאונות הדרכים.
מה לגבי 2008 ?
מה אומרים המספרים עד היום ?

לא קיבלתי עדיין תשובה על המפתח.
לא יודע מהו הקשר שלך למשטרה אבל אם יש כזה, אשמח לדעת את התקנות במקרים שכאלה.
ישן 21-10-2008, 02:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "מתנצלת, כנראה פסחתי. לגבי..."

ידעת לשים סימני קריאה כאשר צעקת, אבל למצוא שורה שלי מתוך 5 הודעות באשכול לא הצלחת ?
מתנצלת כנראה פסחתי ? אז מה את קוראת כשאת קוראת הודעות ?

רק לידעתך 2008 היא שנה גרועה ויש בה עליה לעומת 2007 כמעט בכל הפרמטרים, דווקא מספר התאונות במגזר הערבי ירדו ב 7% לעומת 2007 אבל עליית התאונות והנפגעים במגזר היהודי פיצו על הירידה ועלו מעליה.
כלומר קיבלו עוד תקנים ומספר התאונות והנפגעים וההרוגים עלה ב 2008.
כלומר לא עשו נכון עם התקנים ובזבזו אותם על עשיית כסף או אני לא יודע מה.
וראייה המשטרה מנקודת מבטו של שוטר הסיור או המתנדב היא שגויה.
איך זה עולה בקנה אחד עם העמדיה העיוורת שלך מאחורי המשטרה ?

קפצת להגנת המשטרה והעובדות מראות שאכן עוד תקנים הניבו עו תאונות.
כ"כ לא קיבלתי תשובה על המפתח.

כלומר, אולי אני לא צודק אבל את טועה, והטענות שלי (לא הצהלות) על כך שטוב מאד שנקלחו התקנים אולי אפילו מוצדקות
ישן 21-10-2008, 02:21
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מצפון, יצריך להיזהר בפירוש הנתונים הסטטיסטיים
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "ידעת לשים סימני קריאה כאשר..."

העובדה שהוסיפו תקנים ובכל זאת הייתה עלייה בכמות התאונות איננה הוכחה לכך שהוספת התקנים גרמה לעלייה ממש כשם שאילו הייתה ירידה אי אפשר היה להוכיח מכך בוודאות שזה נבע מהוספת התקנים וזאת משום יש משתנים נוספים שמשפיעים ולא ניתן לבודד את התקנים. ייתכן כמובן שאלמלא הוספת התקנים היו לך הרבה יותר תאונות. השאלה כמובן היא לאן הלכו התקנים ומה הייתה הקצאת הכוחות. כך גם בחשבון שבשעות חירום שוטרים רבים נשלחים לאירועים ביטחוניים/פוליטיים והמשמעות היא ירידה בנפח השוטרים בשטח. כל שוטר סיור (נשים רגע את משטרת התנועה בצד) שנשלח להפגנה הוא שוטר סיור שלא אוכף תנועה (וגם זו משימה של שוטרי הסיור) בשטח.
ישן 21-10-2008, 02:30
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מצפון, יצריך להיזהר בפירוש הנתונים הסטטיסטיים"

בדיוק כתבתי על כך באשכול שכן שמדבר על הקיצוץ במשטרה.
שוטרים שמוזעקים לארועים אחרים היו כל השנים.
הויכוח הזה די עקר ללא קריאה מדוקדקת של תפקוד המשטרה.
חלוקת תקנים, פריסה ארצית, חלקות משימות, עמידה ביעדי אכיפה, עמידה ביעדי קנסות, שוטרים שמוזעקים לתפקיד אחר מהמטרה שלהם, ועוד ועוד ועוד

הטבלה הזו עלולה להיות ענקית, ובעלת הרבה יותר מ 3 ממדים.
אני מניח שאנשים קראו את המספרים, ויודעים על מה מדובר, כולי תקווה לפחות שמישהו איפשהו יודע משהו, זו הנחת היסוד שלי ואני מניח גם שלך.

לכן המספרים מדברים בעד עצמם, המשטרה לא עשתה נכון עם התקנים שלה וכשלה במשימה.
כמובן שגם שר התחבורה אשם והשר לבטחון פנים, שלא מגבה ומרסק את המשטרה מסיבה לא מובנת.
אבל מעולם לא לקחתי מהשוטר הבודד את ההקרבה והאומץ והמסירות.
כמו שיש לא מעט טובים יש גם לא מעט בינוניים וגם רעים.
וכואב הלב לראות בעיניים, ואת זה כל אחד מאיתנו רואה מדי יום, שוטרים שמנצלים לרעה את מעמדם, משמשים כמכונה לחליבת כסף, ובינתיים הגרפים במגמת עלייה, והצבע הוא אדום.
ישן 21-10-2008, 03:59
מנהל

לא כל כך ירדתי לסוף דעתך לגבי המספרים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בדיוק כתבתי על כך באשכול שכן..."

אתה יכול בבקשה לחדד מדוע ניתן לקבוע בוודאות שהוספת התקנים גרמה לעליה בתאונות, או לפחות לא הועילה? ייתכן כמובן שבידך נתונים מדוקדקים יותר משיש בידי.
אני לא טוען שהניהול של המשטרה אופטימלי (הוא רחוק מזה) או שיש ניצול מקסימלי של המשאבים הקיימים שם (אין, אם כי להערכתי זה לא יותר מאשר בגופים ממשלתיים אחרים) ויש לי הרבה מאוד ביקורת על התנהלות המשטרה כגוף (וחלק מזה גם הבעתי כאן) גם מתוך התנסות אישית כואבת.
אני חושב שרוב השוטרים הרבה יותר טובים וישרים ממה שנוטים לייחס להם כאן. אין ספק שלמיעוט הבעייתי (ויש לי דוגמאות של שוטרים איומים שעבדתי איתם-אגרסיבים כלפי חלשים, פחדנים וכנועים למול עבריינים, מפרי חוק וכו') יש בולטות עצומה וזו מזיק מאוד למשטרה כגוף ולשוטרים כפרטים.
ואגב, בכל הדיון הזה אני מתייחס לשוטרים הכחולים בלבד. מג"ב ויס"ם זה סיפור אחר לגמרי עם יתרונות וחסרונות מסוגים אחרים.
ישן 21-10-2008, 07:58
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא כל כך ירדתי לסוף דעתך לגבי המספרים"

אני מדבר גם רק על הכחולים ולא יסמ ומג"ב, ואני מודה שעשיתי קצת קיצורי דרך.
ללא המספרים לא ניתן לקבוע האם אכן המשטרה שיפרה ביצועים.
כלפי חוץ בערכים נומינאלים המשטרה כשלה ועל זה אין ספק.
האם ניתן להוכיח שבאופן יחסי המשטרה השתפרה והנהגים נהיו גרועים עד כדי כך ?
אבל תוספת כח האדם היתה משמעותית על פי מה שהבנתי, לכן ההגיון אומר שעלייה כל כך מטורפת של תאונות שלמשטרה אין יכולת לבלום, היא קצת לא הגיונית. מה עוד ששר התחבורה הקשיח עמדות וקצב מספר עונשי מינימום שגם יושמו בשטח. אם ככה האשמים הם רק בתי המשפט והנהגים והמשטרה בסדר, לי קשה להניח הנחה כזו.
אבל זה ההגיון ולא המציאות, וכאן קיצור הדרך שלי גם, אם יש אפשרות לנתח את זה לעומק רק אז נוכל לקבל את המספר האמיתית.
אבל לצערי ההגיון הוא תולדה של הסטוריה ושל מראית עין (שהיא חשובה ביותר). למראית עין המשטרה עינה מבצעת את תפקידה בצורה מצוינת. אולי טובה. אבל טובה זה לא מצוין.
ישן 20-10-2008, 23:35
מנהל

אני חולק עלייך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "יפה מאד שאת מתנדבת, כן..."

נכון, הייתי גם אני הייתי בסך הכל שוטר מתנדב, בורג קטן במערכת. אבל, לפחות לגבי שוטרי הסיור ממש אין מקום לדבר על אבטלה סמויה. להיפך, היו הרבה פחות אנשים ממה שהיה צריך ולכן היה (ואני מניח שעדיין יש) צורך להשעו במידה רבה על מתנדבים, שעם כל הרצון הטוב, אין לרבים מהם את המקצועיות או היכולת הפיזית למלא תפקיד של ממש ובמקרים רבים הם אכן התגלו כחסרי תועלת בזמן אמת. דוגמא עצובה במיוחד היא הפיגע במסעדת סי פוד בתל אביב. אחד משוטרי הסיור המוכשרים (דרוזי, אגב) היה באיזור, הגיע במהירות ונהרג תוך כדי מאבק עם במחבל. הוא לא היה נהרג לו היה לו גיבוי בדמות שוטר נוסף אלא שבן זוגו במשמרת היה כמובן שוטר מתנדב שנשאר ברכב למשמע היריות. במקרה אחר שוטר שעבדתי איתו הותקף על ידי חבורת צעירים בטיילת בעת שעצר את חברם. השוטרת המתנדבת שעבדה איתו נכנסה להלם ופשוט לא עשתה דבר. מי שהציל את המצב היה אזרח שרץ לניידת והזעיק גיבוי בקשר אחרת מי יודע איך זה היה נגמר.
אין מספיק כח אדם, רמת המקצועיות טעונה שיפור, בקרב השוטרים הכחולים יש רתיעה רבה מדי מהתעמתות פיזית עם עבריינים (בין אם משום חוסר יכולת ובין אם משום חשש להתסבך). אבל רוב השוטרים כן עושים את המקסימום ויותר מזה. היו שוטרים פשוטים וקשיי יום שהיה תענוג לראות איך הם מגדילים ראש ויוזמים פעילות פרואקטיבית ללכוד עבריינים בשעת פעולה בזמן שאף אחד לא היה אומר להם כלום אילו היו סתם מסתובבים ברחובות בניידת ומחכים לקריאה.
אם לקצץ תקנים אזי רק בדרגים המנהלתיים. בתקופתי הצטרפו למשטרה אנשים איכותיים מאוד, יוצאי יחידות קרביות ובעלי תארים אקדמאיים, בעיקר לתפקידי פיקוד. צריך לעודד את המגמה הזאת.
ישן 21-10-2008, 00:18
צלמית המשתמש של idanmo
  משתמש זכר idanmo idanmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל idanmo שלח הודעה דרך MSN אל idanmo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "2005 - 483 הרוגים. 2006 -..."

לנפנף במספרים האלה זה ממש טעות, בלי להעליב אבל האזרחים לא טיפשים, אנחנו יודעים טוב מאוד שה"מספרים" של המשטרה ממש לא משקפים את המציאות ואפילו חסרי נתונים. ושלא תביני לא נכון, זה לא רק במשטרה, זה ככה גם בהמון משרדים ממשלתיים, "מה שרוצים לשמוע" הדרגים למעלה על מנת לנפנף את המספרים לעבר האזרחים.

אז, שלא יעבדו עלינו, האזרחים לא טיפשים (לעומת משטרת ישראל), הנתונים האלה לא מייצגים נאמנה את מה שבאמת קורה, אז "מייפים" אותם בשבילנו.
לירוני ((: אומר/ת:
ואי אתה פרוייקט כזה טוב בפסיכולוגיה.
עידן משה אומר/ת:
אמרתי לך.

נערך לאחרונה ע"י idanmo בתאריך 21-10-2008 בשעה 00:21.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר