לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2008, 09:06
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
חשד:רופאים זייפו 'גימלים' לעשרות חיילים; 8 רופאים נעצרו

חוקרי מצ"ח והמשטרה עצרו הבוקר שמונה רופאים אזרחיים וכמה חיילים, בחשד למעורבות בפרשה המוגדרת במשטרה כ"פרשת ההשתמטות הגדולה בתולדות צה"ל". המעצר התבצע לאחר שסוכנים סמויים תיעדו את הרופאים מספקים לחיילים ביחידות מובחרות "גימלים" מזויפים תמורת שוחד
אבי אשכנזי ואמיר בוחבוט | 28/10/2008 9:07
שמונה רופאים אזרחיים וכמה חיילים בשירות סדיר שמשרתים ביחידות קרביות ומובחרות נעצרו מאז שעות הבוקר המוקדמות (ג') על ידי המשטרה הצבאית החוקרת ומשטרת ישראל, בחשד כי נתנו וקיבלו ימי מחלה צבאיים (גימלים) מזוייפים בתמורה לתשלום כספי.

ל-nrg מעריב נודע כי המשטרה הצבאית החוקרת והיחידה המרכזית של חשד: קנו גימלים ב-150 שקלים ליום. מחוז המרכז ניהלו בשבועות האחרונים חקירה סמויה בפרשה כדי להביא למעצר החשודים. החקירה החלה לאחר שבחודשים האחרונים הבחינו בצה"ל כי נרשמה עלייה חדה במספר החיילים שמקבלים גימלים במהלך סוף השבוע, ולכן לא חוזרים ליחידותיהם לאחריו.

לאחר בדיקה שנערכה בצה"ל התברר כי הרופאים שמעניקים את מספר הגימלים הגבוה ביותר הם שמונה רופאים אזרחיים ממרפאה בכפר ערבי במשולש.

במהלך החקירה הסמויה, שניהל ראש היחידה המרכזית, נצ"מ אבי נוימן, הופעלו סוכנים סמויים שתיעדו קבלת שוחד של 150 שקלים לכל יום גימלים שנותן הרופא.

"פרשת ההשתמטות הגדולה ביותר"
רק לאחרונה הוחלט להפריט את שירותי הרפואה בצה"ל, כך שהחיילים מגיעים למרפאות האזרחיות בשעות בהן לא פועלת המרפאה הצבאית, כמו בשעות אחר הצהריים ובסופי השבוע.

"המצב החל להיות מדאיג כאשר בכמה מקרים נאלץ צה"ל לרשום ירידה חדה במספר הכוחות המבצעיים שלו", אמר קצין בכיר במשטרה. "יחידות שלמות ירדו מרמת המבצעיות שלהן ובהן סיירות עלית וזאת בשל העובדה כי מרבית החיילים היו בחופשת מחלה בגימלים בבית. מדובר בפרשת ההשתטמות הגדולה ביותר בתולדות צה"ל מאז ומעולם".

החשודים נעצרו כבר בשעות הבוקר והם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום ברמלה.

מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/803/684.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2008, 10:25
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]א. צה"ל חתם..."

א. אתה יכול לנחש מי הלך למרפאות האלה.
הצבא חתם חוזה עם ביקורופא, והם אחראים לפתוח מרפאות בכל מקום שצריך. בעיקרון פתחו קודם כל בערים הגדולות, ומשם התפתחו הלאה.
בהתחלה לא היה פיקוח רציני על מה שקורה שם, וכל אחד עשה כאוות נפשו. חיילים זייפו גימלים בכמויות היסטריות (השתמשו בנייר רגיל, אז היום החליפו אותו..), ורופאים בחרו אחת משתי קיצוניות - או שנותנים גימלים לכולם, או שלא נותנים לאף אחד.
אגב, רופאים צבאיים משחררים יותר בקלות למיון מביקורופא. זה סיפור לא פשוט ודי בזיוני, הצבא משקיע בפיקוח על ביקורופא, אבל אני לא יודע האם זה באמת פיקוח רציני..

ב. לא מאמין לזה.

ישן 28-10-2008, 10:30
צלמית המשתמש של NehemiaG

מתוך YNET, קצת יותר מעניין:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חשד:רופאים זייפו 'גימלים' לעשרות חיילים; 8 רופאים נעצרו"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3614116,00.html

חשד: מרפאה שימשה כ"בית חרושת ל'גימלים'"
חמישה רופאים ושלושה עובדי מרפאה בכפר-קאסם נעצרו בחשד שמכרו אישורי מחלה למאות חיילים מבלי שבדקו אותם. המחיר: 100-150 שקלים לשלושה גימלים. קצין בצה"ל: זו לא השתמטות
רענן בן צור וחנן גרינברג פורסם: 28.10.08, 10:11

רוצה חופשה מהצבא? תשלם. חמישה רופאים, מנהל מרפאה ושני עובדי מרפאה בכפר-קאסם נעצרו הבוקר (יום ג') בחשד שמכרו אישורי מחלה לחיילים ("גימלים") למאות חיילים מבלי שבדקו אותם. השמונה נעצרו בתום חקירה של מצ"ח ומשטרת מחוז מרכז, בה היו מעורבים בין היתר סוכנים סמויים שרכשו את האישורים תמורת 150-100 שקל לשלושה אישורים.

חקירת הפרשה החלה לפני כחצי שנה בעקבות תלונה שהגישה המשטרה הצבאית למשטרה, על התרבות מספר המקרים של חיילים היוצאים לחופשות מחלה. הדבר הגיע לידי כך שבכמה בסיסים של צה"ל חסרו חיילים רבים והתעורר החשד להתחזות בקנה מידה גדול.

ראש מחלק סוכנים במחוז מרכז, חנוך יצחק, אמר ל-ynet כי "הסוכנים נבדקו על ידי רופא צבאי כדי לקבוע שבריאותם תקינה ואז הם נשלחו למרפאה בכפר-קסאם. הסוכנים הגיעו למרפאה וקיבלו גימלים לפעמים ללא בדיקה ולפעמים לאחר שעברו בדיקה שטחית בלבד. לכל הסוכנים לא הייתה בעיה או סיבה רפואית לקבל גימלים".

לדברי יצחק במהלך החקירה עלה החשד כי במרפאה פועלת תעשייה שלמה של מכירת גימלים מזויפים. "גילינו כי החיילים הגיעו למרפאה לאחר ששמה הופץ באינטרנט כמקום בו אפשר לקבל גימלים בלי בעיה. במהלך החקירה התברר לנו גם כי חיילים שהיו צריכים לצאת לעזה השתמטו על ידי הוצאת גימלים מזויפים. בין החיילים נמנו גם חיילים קרביים ואף חיילים המשרתים במשטרה הצבאית".

יצחק הוסיף כי הוא עצמו טלפן למרפאה תוך שהוא מתחזה לאבא של חייל, והזמין רופא מהמרפאה הביתה. "הרופא בא, ערך בדיקה שטחית ונתן גימלים לבן. כשנשאל איך הוא נותן גימלים בקלות, הרופא אמר שהוא נותן גימלים רק לחיילים שהוא מכיר". במשטרה רואים בחומרה רבה את הנפקת הגימלים הסיטונאים, ואת העובדה שמאות חיילים לובשי מדים נהרו למרפאה בשטח ערבי.

"זו עבירת משמעת, לא השתמטות"
מפקד היחידה המרכזית במשטרה הצבאית, רב-סרן חי בראון, אמר כי החקירה החלה בעקבות מידע שהגיע למצ"ח על המרפאה. "ביצענו פעילות סמויה, לרבות שליחת חיילים שלא היו חולים לרופאים, ואלה היו מקבלים ימי מנוחה תמורת סכום של כמאה שקלים. מבחינת החיילים מדובר בעבירת משמעת ולא בהשתמטות. החיילים לא נעצרו, הם יחקרו ויטופלו משמעתית", אמר בראון וציין כי במרפאה ביקרו חיילים ממגוון יחידות צה"ל.

בחודש שעבר עצרה המשטרה שני רופאים ומנהל מרפאה בבית-שמש בחשד שסיפקו גימלים לחיילים מבלי לבדוק אותם.
בית משפט השלום בירושלים שיחרר את השלושה למעצר בית. ביולי 2007 הרשיע בית הדין הצבאי ביפו חייל ששירת כנהג בבסיס דלק בצפון הארץ בזיוף 14 גימלים במשך יותר משנה. במסגרת הסדר טיעון שהושג בין הצדדים, קבע בית המשפט כי החייל ישלם 21 שקלים ו-20 אגורות על כל יום מתוך 94 הימים בהם נעדר משירותו הצבאי.

ישן 28-10-2008, 12:31
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
אמנם זה ביזיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חשד:רופאים זייפו 'גימלים' לעשרות חיילים; 8 רופאים נעצרו"

אבל אני רוצה לסטות מהנושא של הכתבה ולהתייחס באופן פרטי למה שצהל עשה עם סגירת החרפים
והעברת כל ה"אחריות" לחברה אזרחית.
בכוונה הדגשתי את המילה אחריות כי בזמן שירותי יצא להיות מספיק פעמים בביקור רופא ולא להאמין
איך בא הצבא ושפשוט "כבל" את הידיים של הרופאים בכל מה שקשור במתן שרות.מתוך הנחה שרוב האנשים לא באמת חולים ולא באמת מגיע להם גימלים/בתים/פטורים.
איך השרות בא לידי ביטוי? אתה נכנס לרופא בביקור רופא ומספר על בעיה מסוימת.הרופא בודק בצורה לא מקוצועית(זאת לא המומחיות שלו הוא בכלל רופא ילדים) ומחליט שאתה בריא במאת האחוזים.
אלא מה אתה לא מסכים עם הרופא. עם האבחנה ופונה למיון באופן פרטי,ללא טופס 102 או מה שזה לא יהיה והנה פלא , הרופא במיון באמת עושה את כל הבדיקה(גם אם לא נעימה) ומחליט שמגיע לך מספר ימי
מנוחה.
אני שואל פה מה קרה לצבא שהחליט להלחם בכל התופעות האלה ופשוט דפק תחיילים בצורה הזו.
איפה ההיגיון שביקור רופא יכול להנפיק עד 6 גימלים בחודש(אם אני לא טועה) ואז לא משנה מה יש לך
או אם עברת סוג של הליך פולשני למען הבדיקות והטיפול גם לא הכי נעים וגום הרופא בביקור רופא מסכים איתך שאתה צריך לקבל יותר ימי מנוחה אבל מה לעשות הוא לא יכול לתת מבחינת הצבא יותר ממה שהוקצב לו,מה שגורם לאותו בנאדם במקרה הצורך להגיע עד לבסיס(אילת,קרית שמונה) ע"מ
לראות רופא יחידה/רופא חטיבה ולקבל ממנו המשך טיפול.
אני לא נכנס אפילו לזה שאין מספיק רופאים סדירים/מילואים....

אני יודע שסטיתי מהנושא אבל חורה לי כל הטיפול הרפואי שצהל מעניק,באמת.

ישן 28-10-2008, 12:41
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "אמנם זה ביזיון"

א. 90 אחוז מהחיילים שהולכים לביקורופא, או הלכו לחר"פ, רוצים סתם גימלים.
ב. הצבא הודיע בראש חוצות, שביקורופא נועד לתת פתרון לבעיות קלות, מי שחולה באמת שיילך למיון. אם במיון ייתנו לך גימלים, הרופא היחידתי צריך לאשר את זה, אם לא.. לקבול אותו ואת האמא שלו.. בסופו של דבר זאת ההוכחה המושלמת לצורך במיון.
ג. מרבית הרופאים בצה"ל חסרי התמחות, אתה תקבל טיפול זהה גם במרפאה הבסיסית. גם אני עברתי בדיקות על ידי רופאה עם חצי התמחות בגינקלוגיה. בחיאת רבאק, רופאים עוברים הכשרה זהה, ההתמחות משנה את הכל.
ד. זה שהרופאים בביקורופא מפחדים מהצל של עצמם זה סיפור שונה.

ישן 28-10-2008, 16:12
  giladp89 giladp89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "א. 90 אחוז מהחיילים שהולכים..."

היעילות של ביקור רופא היא במקרה הטוב ביותר מוטלת בספק,(גילוי נאות, אני מבסס את התגובה הזו על סניף בודד שאני מכיר ואינני יודע כיצד מתנהלת כל שאר הרשת) בעוד ואכן קשה עד בלתי אפשרי לקבל מהרופאים שם ימי ג'(בצדק לדעתי אכן כמו שנחמיה אמר כמות המתחזים היא גדולה מאוד וכשעומדים בלובי ההמתנה לרופא שם פשוט שומעים את כל ה"חולים" מתלחששים אחד עם השני איך הכי טוב להוציא ג' ואיזה רופא הכי "קל") הבעיה היא שכשאשר מגיע לשם אדם שבאמת נזקק לטיפול רפואי, וכשאני מדבר על טיפול רפואי אני מדבר על הפניה למיון כי אין בסמכות הרופאים שם הרבה יכולות מעבר לכך, הם מהססים מאוד ולרוב מעדיפים לגלגל את האחריות לרופא היחידה ולהמנע מנקיטת צעדים בעצמם.

דוגמא קטנה שאני מכיר, ולדעתי גובלת ברשלנות רפואית:
חייל שאני מכיר הגיע לביקור רופא לאחר שספג חבלה בכף ידו, הוא הגיע לרופא עם יד נפוחה ודלקתית, טווח תנועה מוגבל וכאבים עזים - מבחינה רפואית חולה שבהחלט מצדיק הפניה לצילום(ומאחר וזה היה ביום שבת הפניה למיון) הרופא אמר לו,כמובן איך לא, לקחת אקמול ולפנות למחרת לרופא היחידה. החייל פקפק בשיקול דעתו של הרופא וניגש עצמאית למיון בצילום התגלום 2 שברים בשורש כף היד והוא נכנס לניתוח למחרת היום, אם היה מחכה לרופא היחידה היה עלול המצב להחמיר והיה עלול להגרם עוד נזק, אני מניח שאין זה המקרה היחיד שחייל מפספס קבלת טיפול רפואי נאות בביקור רופא....
ישן 28-10-2008, 16:53
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ומה חדש פה?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי giladp89 שמתחילה ב "היעילות של ביקור רופא היא..."

למשל, כשהייתי בשירות סדיר התפתחה אצלי בעית גב. הרופא היחידתי - מילואימניק, כצפוי - התחיל לקרוא לי משתמט ולהטיף לי מוסר על התלונות שלי. אחרי זה, כשעברתי מקום והלכתי לרופא אחר, תוצאות הבדיקה היו הרבה פגישות עם פיזיותרפיסט על חשבון צה"ל. רופאים יחידתיים גם הם היו יכולים להיות צרות צרורות. הבעיה היא שמן-הסתם מופעל לחץ על ביקורופא להיות יעילים כלכלית ככל האפשר. מישהו, אגב, יודע לפי מה צה"ל משלם להם, ואילו התניות יש?

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-10-2008, 20:14
  Didd Didd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "אמנם זה ביזיון"

מהנסיון שלי עם מערכת הרפואה הצהלי"ת התקבלה עובדה אחת פשוטה: מי שרוצה טיפול אמיתי לא יפנה לגורמי הרפואה הצבאיים, ואם הוא כבר יעשה את זה, אז רק בשביל הפניה למיון/רופא בביה"ח, הרי כולנו היינו ועדיין חיילים ויודעים את אוזלת היד של רופאים צבאיים אפילו המתמחים במרפאו"ת, אוזלת היד שלהם כמובן רק מתעצמת מהעובדה שחיילים רבים רואים את הרופא בתור השער שלהם לכמה ימים נוחים בבית ומזה נובעים כל הסיפורים על החברה שקיבלו אקמולים/גורשו מן המרפאה בצעקות לאחר שלא הפסיקו להתלונן על כאבי ראש עזים, הלכו למיון באותו שבוע והתגלה אצלם גידול במוח. אני מאמין שעד שלא יפסיק המשולש רודפי גימלים-רופאים חשדניים-חולים אמיתיים, מערכת הרפואה בצה"ל פשוט תשאר כמו שהיא.

ישן 28-10-2008, 16:50
  YGH YGH אינו מחובר  

אין לי מושג באיזו מרפאה מדובר, אבל אני יכול לנחש.

בכל אופן, יצויין שבמוקד מר"ד בכפר קאסם קיבלתי טיפול מהיר ויעיל הרבה יותר מאשר במוקדים רפואיים בפתח תקווה וראש העין (אני אזרח, בכל אופן...) וככלל אין לי ספק שאם אצטרך אגש אליהם לפני שאפקוד מקומות כמו ביקורופא.

גלריית התמונות שלי

ישן 28-10-2008, 18:12
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06

לרופאים בצה"ל/עובדים עם חיילים יש בעיה אובייקטיבית בכל העניין הזה של ה- ג'.
עם המוטיבציה לשרת היום, נק' המוצא היא שהחייל הוא חולה מדומה.
ואל תחפשו אשמים - הם אצלכם במחלקה. אלה שאתם רואים אותם באמצע היום הולכים למרפאה, אלה שעולים על א' כל יום ונוסעים לחר"פ. ובאים לשם לשחק בתיאטרון. הם האשמים!
הם יוצרים מצב בלתי אפשרי, וצה"ל הגדול לא צריך לפתור את זה. זה עבודה של המפקד הקטן, הסרג'נט והליטיננט מה שנקרא. הם צריכים לייצר הלך רוח שזה בושה ללכת למרפאה וכו'. שללכת למרפאה זה אות קלון.
אצלנו למשל במש"ש בסוף כל יום, הסמל הציג סטטיסטיקה יומית: כמה מהמחלקה היו במרפאה וכמה מהמחלקה השנייה... ככה מחנכים חיילים.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 28-10-2008, 19:33
  YGH YGH אינו מחובר  

ככה גם מקבלים חיילים כמו אותו בחור, הכי מורעל שהיה בתיכון,
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "[font=Verdana]לרופאים..."

התגייס לאחת מחטיבות החי"ר, ובשלב מסויים בטירונות לא קיבל אישור ממפקדיו ללכת למרפאה כשהתלונן על כאבים, וכשסוף-סוף הרשו לו אחרי כמה ימים נוספים, כבר היה לו נזק לא הפיך לברך.

גלריית התמונות שלי

ישן 31-10-2008, 11:26
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חשד בצה"ל: בני נוער זייפו מסמכים רפויים.

ממש ציונות לשמה.....מה עושים בכדי לעצור את השטף, הרי פרס לא מגיע להם. אולי לא לתת רישיון נהיגה לפרזיטים האלה?

חיל הרפואה סיכל בחודש האחרון ניסיונות של עשרות נערים להשתמט בעזרת פטורים מזויפים. באחד מהמקרים אף מעורב רופא

אמיר בוחבוט | 30/10/2008 18:36
אמיר בוחבוט | 30/10/2008 18:36
יומיים בלבד לאחר שחוקרי מצ"ח והמשטרה עצרו שמונה רופאים אזרחיים בחשד למעורבות בפרשת זיוף ימי מנוחה ("גימלים"), מתפרסמת היום פרשייה חמורה נוספת של ניסיונות לזיוף פטורים בצה"ל: בחודש האחרון סיכל חיל הרפואה ניסיונות לא מתוחכמים של עשרות בני נוער להשתמט משירות בצה"ל תוך זיוף מסמכים רפואיים, כאשר באחד מהמקרים אף מעורב רופא אשר חשוד כי ניסה לסייע לבנו להשתחרר משירות צבאי. "זו פרשה חמורה בעיננו. מדובר בתופעה חברתית של השתמטות שבטווח הרחוק יוצרת בעיה לאומית מעבר למשמעות הפלילית". אמר ראש ענף מיון רפואי, סגן אלוף ד"ר דב אלבוקרק.

באחד מהמקרים שנחשפו, הגיע מועמד לשירות ביטחון, בן 17, לוועדה הרפואית של בסיס הקליטה והמיון בתל השומר והציג בפניהם מסמכים רפואיים. לפי המסמכים החתומים על ידי רופא משפחה הוא סובל מבעיה בלב ולאורך זמן הוא חש בכאבי חזה שמונעת ממנו לבצע פעולות גופניות.

הוועדה הרפואית בחנה את המסמכים כדי להחליט האם לשחרר אותו משירות צבאי או להוריד לו פרופיל. ראש ענף מיון רפואי סא"ל ד"ר דב אלבוקרק, סיפר: "המסמך היה נראה לנו חשוד בגלל הניסוח הלא מקובל של הרופא. הנושא נבדק שוב ואז גילינו שהנער שהוא כדורגלן בקבוצה מוכרת לקח מסמך מקורי, מחק ממנו מספר מילים והפך את המשמעות המקורית ולאחר מכן ביצע צילום לא מוצלח".

מאחר והנער הוא אזרח, הוחלט להעביר את ממצאי החקירה לידי משטרת ישראל שתמשיך את החקירה ותעמיד את הנער לדין.

יש גם מקרים הפוכים של הסתרת מחלות
כמו כן, בענף מיון רפואי, חשפו מקרה סדרתי של מכירת סט מסמכים ואישורים של אדם הסובל ממחלת מעי דלקתית המכונה צליאק המקנה פטור אוטומטי משירות צבאי. על פי החשד אזרח שהחזיק במסמכים נהג למכור למועמדים לשירות ביטחון את סט המסמכים שכללו בדיקת "ביופציה", תעודת נכה, וחוות דעת רופאים תמורת סכומים שנעו בין מאה לחמש מאות שקלים.

בני נוער רבים הגיעו לוועדה הרפואית במטרה לקבל את הפטור מהשירות הצבאי. אולם, בענף המיון הרפואי הצליחו לעלות על מקרים דומים בלשכות הגיוס של חיפה, טבריה ותל השומר בהם המועמדים הצעירים לשירות ביטחון רכשו מסמכים מזויפים כדי לרמות את צה"ל.

במקרה אחר שנחשף, החליט רופא לסייע לבנו להשתחרר משירות צבאי ולשם כך זייף את המסמכים של רעייתו, מחק את שמה מהמסמכים שמעידים כי חולה במחלת מעי דלקתית.

במקום זאת רשם את שם בנו והעביר מסמך מצולם לוועדה. פרטי הפרשה הועברו לידי משטרת ישראל שעצרו את האב וזימנו אותו לחקירה.

ראש ענף מיון רפואי סיכם את החשיפות השונות והסביר כי הן נחשפו בזכות ערנות רבה, "זה מאד מעסיק אותנו ואנחנו משתדלים לבצע בלשכות הגיוס תהליך מובנה כדי למנוע זיופים", אמר. "אנחנו דורשים את המסמכים המקוריים עם פירוט מלא של חוות דעת הרופא".

עם זאת, סא"ל אלבוקרק ציין כי לאחרונה חלה עלייה מהותית במספר בני הנוער שמעלימים בעיות רפואיות כדי לשמור על פרופיל 97. בהם הסתרת מחלות כמו אפילפסיה ואסתמה, והסתרת שברים מהותיים בגוף וזאת על מנת להתקבל ליחידות עילית בצה"ל. לצערנו הרב ההורים משתפים פעולה עם הילדים ותומכים בהם. אנחנו מעדיפים שבני הנוער יפנו אלינו בצורה ישרה כדי למנוע מקרים של מוות.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר