לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2008, 10:47
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
אין לי ספק שמדובר במקרה אמיתי כיוון שגם אצלנו קרה מקרה כזה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "השאלה היא האם זה בכלל אמיתי."

בסוף ינואר 1973 החליטו מספר חברים לחמוד לצון ולתרגל הזנקה לאחד מהטייסים, שהיה בכוננות ונכנס לשירותים. הם הפעילו את הסירנה והתירגול יצא לדרך. הטייס כמובן נאלץ להפסיק את פעילותו הדחופה ורץ להזנקה.
אחרי ההתנעה, המכונאים מוציאים את פיני האבטחה של הטילים ומסמנים לטייס שהוא יכול להסיע.
המכונאי, באירוע המדובר, עמד בין שני טילי ה"דקר" ובעת שהוציא את הפינים עף טיל אחד ישר קדימה ונכנס בקיר. מזל שהמכונאי רק נשרט ונכווה קלות ולכן יכול היה לשחזר את המקרה, כפי שניתן לראות בצילום המצורף.
כלומר ייתכן קצר חשמלי (או דבר אחר) המספק לטיל הוראת שיגור גם כאשר המטוס עדיין על הקרקע ולכאורה אף חימוש לא אמור להיות משוגר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 09-11-2008 בשעה 10:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2008, 10:55
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "אין לי ספק שמדובר במקרה אמיתי כיוון שגם אצלנו קרה מקרה כזה"

מה שמוזר לי זה כמה דברים:
א. יש כמות מזערית של עשן מהמנוע. זה יכול להתקזז בעובדה שראיתי שיגורים רק באוויר ושם כמובן אני לא רואה את התחלת השיגור כתנועה של ממש.
ב. הטיל נשאר באותו גובה - אפס + 1 נקרא לזה - ואותו כיוון, כשהייתי מצפה ממנו להחבט ברצפה ולשנות כיוון.

בכל מקרה ברור שזה יכול לקרות. סתם מוזר לראות את זה ככה (גם הצלם מנהסתם מהיר למדי, שתי תמונות זה לא רע בכלל..).

אגב, מה יש על הקורנס בחיבור בין הכנף לגוף? מצלמה?

ישן 09-11-2008, 12:11
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "מה שמוזר לי זה כמה דברים: א...."

לי לא נראה מוזר שהוא שומר כוון (גם התנע הראשוני הוא לכוון קדימה כיוון שהוא נע על מסילות המכוונות אותו לכך, בניגוד לטיל מכוון המכ"ם, אשר בשעת השיגור פשוט "נופל" למטה ואז ניצת, וגם ההגאים עדיין נעולים, כל עוד לא קיבלו הוראה אחרת, וכבר מתפקדים בשמירת הכוון). לגבי גובה הטיל, נראה שההגאים שלו נוגעים במסלול בשלב הראשוני ורק בהמשך הוא מתחיל להתרומם מעט. הגיוני.
אגב, בניגוד למה שכתבתי קודם, הוצאת הפין האבטחה בוצעה לפני שהמטוס הונע (אלא לאחר שחובר מתח למטוס). מה שקרה הוא שהפין החשמלי של ההשלכה (לא של השיגור) התקצר לפין חשמלי המספק מתח לעין של הטיל. למזלו של המכונאי הוא טרם הספיק להוציא את פין האבטחה של הטיל השני, אחרת גם השני היה מובזק ואז בטוח שהתוצאה היתה טראגית.
לצערי, אינני זוכר מה יש בבליטה המרובעת ששאלת עליה. בכל אופן לא מדובר במצלמת תקיפה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר