לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-01-2009, 08:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אנשים (כנראה ישראלים) שפועלים להבאת קציני צה"ל לדין בחו"ל"

הערה לסדר - להתנהל מאוד בזהירות באשכול הזה, ברגע שהתלמות תתחיל האשכול ינעל בצורה מיידית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-01-2009, 12:10
  משתמש זכר whoracle whoracle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.07
לרוב זה פשוט לא קורה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי _H_E_L_L_O_ שמתחילה ב "תהיה.."

בטח שלא לקציני צבאות "מפוארים," מוכרים ומקצועיים כמו צה"ל.

לדעתי זה שילוב של כמה סיבות - הקצינים מצבאות אלה מייצגים מדינות מכובדות ולכן אין ל"מדינה השופטת" שום אינטרס להרוס יחסים כדי לשפוט כזה קצין - במיוחד אם הוא יודע, עמוק בפנים, שאין הצדקה לכל. דוגמאות טובות של חו"ל נגד צה"ל הם בריטניה וניו זילנד, ואני יודע שהיו הרבה טביעות נגד צה"ל וקציניו בארה"ב, אבל כמובן שדבר כזה אף פעם לא יצא בפועל שם - שופטים זורקים את התיק טרם רואה אור.

מה שמוביל לעניין שקצינים בצבאות כאלה, וצבאות כאלה אופן כללי, לא מבצעים "פשעי מלחמה" אמיתיים - זה סתם חרתא ברתא של אירגונים שמאלנים שהרבה פעמים גם שוליים. בקיצר, בד"כ מדובר במלחמה תקשורתית ואפילו הטובעים יודעים שאין להם באמת case.

זכורים לי כרגע רק המשפט של הסרבים וצארלס טיילור בכל הנוגע לפשעי מלחמה "עכשיוויים", ואני לא בטוח כמה מהסרבים היו אנשי צבא proper. לכן אני לא יודע אם יש יותר מדי דוגמאות, אם בכלל, של קציני צבא שנשפטים על פשעי מלחמה בחו"ל. אבל אם יש כזה דבר, רוב הסיכוים שמקורו באפריקה.

קיצר אפשר רק לשער איך היה נראה משפט של בית דין אירופאי או של הבית דין הבנילאומי נגד אוגדונר ישראלי אם מוציאים צו נגדו, הקצין פשוט לא ינסע למדינה הזאת. ובגלל שאנחנו לא באמת פושעי מלחמה, אין מצב שיקרה מה שקרה בסרביה והכנסת תכתוב חוק שמרשה לנו להסגיר אותם קצינים לבית דין בינלאומי (או לאומי זר.)

בנוגע לחוק היבש, באמת שאין לי מושג. קח גם בחשבון שיש מדינות שמרשות לאזרחים להגיש טביעות נגד מדינות זרות, משטרים זרים ותושבי ארצות זרות שביצעו את הפשע מחוץ לגבולות המדינה השופטת! חוקי הבית דין הבינלאומי וכל מיני רגולציות ואמנות של האו"ם רק מוסיפות לתסבוך הפלילי ולambiguity של הרבה מה"חוקים" וכמה, למה, מתי ואיך אפשר לאכוף אותם (עוד פעם, בדר"כ זאת הבעיה העיקרית - אם המדינה לא רוצה להסגיר את המבוקש, אז חוץ מלהפעיל לחץ דיפלומטי ואולי כלכלי, אין הרבה מה לעשות.)

ישן 21-01-2009, 14:16
  _H_E_L_L_O_ _H_E_L_L_O_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.08
תודה על ההתייחסות.. :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי whoracle שמתחילה ב "לרוב זה פשוט לא קורה"

אם אני מבין נכון, וזה גם מה שחשבתי, הקטע הוא שאין באמת case (כפי שכתבת..) וגם אם ישנו, רוב הסיכויים שלא יצא מזה כלום, מכאן ולפי הדברים שלך, ניתן להניח שרוב הארגונים האלה, נוטים לעשות בעיקר רעש תקשורתי ועקר, הבעיה היא שלעיתים הרעש התקשורתי (למרות שהוא די שיקרי כי הם לא באמת יועמדו לדין..) יוצר נזק תדמיתי רע, אפילו רע מאוד, הן לצבא והן למדינה.

בנוגע לנסיעת או אי נסיעת הקצין לאותה מדינה, אני מאמין שזה קצת בעייתי, מגביל ואף "מסוכן" למשל היום, הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, אזרח לכל דבר, נניח שהוא באמת יהיה "מבוקש" (כמו הכתובת של האתר..)באיזו מדינה כלשהי או שתהיה נגדו תביעה בהאג קצת מגביל לא לטוס לחצי עולם ובפרט שלא להולנד (אולי בא לו לנקות את הראש.. ), מה קורה במקרים שבהם יש הסכמי הסגרה? האם המדינה שבה שוכן בית הדין הבינלאומי יכולה לדרוש הסגרה?

שאלה קצת מפורטת יותר: למשל קצין בכיר שסיים את שירותו הצבאי, וכרגע עושה הרבה כלום באזרחות מבלה בארה"ב, ביקור קרובים או סתם טיול, האם אחת המדינות שבהן ישנה תביעה נגדו בגין פשעי מלחמה יכולה לדרוש הסגרה? ואם כן, האם יש תקדימים להסגרות?
ישן 21-01-2009, 14:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האריס היה שנוי במחלוקת כבר בזמן אמת
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "[QUOTE=whoracle]בדוגמאות..."

וכונה מאחורי גבו "בוטשר".

אבל אם בבריטים עסקינן (ויש סיבה טובה לעסוק בהם בכל הנודע לצביעות) הרי שבתחום ה "Summery Execution" הם די אלופים, ואני מדבר על זמנים מודרניים (לא יאיר שטרן). מעבר להתנקשות באותו מהגר ברזילאי אומלל בלונדון - שקציני משטרה בכירים שיקרו במצח נחושה לגבי נסיבותיה - הם זכורים לטוב בשל שורת מקרים שבהם סוכנים בריטיים התנקשו במקום ציבורי בפעילי IRA שידוע היה שאינם חמושים (תקרית גיבלרטר הנה הידועה יותר). ישנן עדויות רבות מצפון אירלנד של שנות ה-80 אודות מעשי רצח של קתולים בידי חיילים בריטיים באותו אופן שהעיתונות הבריטית מייחסת לצה"ל לעיתים קרובות... הוכחה טובה לתאוריה כי ככל שתואשם בדברים מופרכים יותר, כך ההאשמות שנגדך מעידות יותר על דרך מחשבה של המאשים ולא של הנאשם): ירי באדם העובר במחסום ביקורת תוך טיוח המקרה כ"נוהל מעצר חשוד תקין" וכו'.

על מעללי החטיבה הבריטית בבצרה: כולל רצח אסירים, פריצה אלימה לתחנת משטרה עירקית במטרה לשחרר משם חייל בריטי שנעצר כדין, מעשי שוד בנק נועזים (תופעה מוכרת בצבא הבריטי עוד מימי המבורג 1945...) וירי אקראי בבלתי מעורבים: אפשר לקרוא די בהרחבה ברשת.

לפני כחודש דווח על תקרית במהלכה חיסלו חיילים בריטיים באפגניסטן כ100 "לוחמי טליבאן".

אני מעריך שכל אחד מאיתנו ש"עשה" קצת לבנון/שטחים יודע עד כמה מופרך להניח שצבא מודרני יחסל כ 100 אנשי גרילה, לא יספוג אבידות ולא יסתבר שלפחות חצי מה 100 הם "לא מעורבים".

מצד שני: הבעיה "שלנו" אינה עם הממסד הצבאי של מדינות אלה, אלא עם העובדה שליברליות קיצונית בתחום החקיקה אצלן (מה שבא לידי ביטוי בשלל נושאים אחרים הפוגעים קודם כל באזרחי אותה מדינה עצמה) מובילה למצב שבו החוק אינו שווה לכולם, אלא נותן יתרון למי שיש לו שילוב של ציניות, משאבים ובעיקר "חוצפה".

ישן 21-01-2009, 12:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
פרטי הרישום של הדומיין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אנשים (כנראה ישראלים) שפועלים להבאת קציני צה"ל לדין בחו"ל"

קוד:
domain: wanted.org.il descr: Mazal Mizrachi descr: 18 Hananel descr: Tel Aviv descr: 66076 descr: Israel phone: +972 3 5187979 e-mail: mazalmizrachi AT gmail.com admin-c: LD-MM21280-IL tech-c: LD-MM21280-IL zone-c: LD-MM21280-IL nserver: ns1.mybest-host.com nserver: ns2.mybest-host.com validity: 16-03-2010 status: Transfer Locked changed: domain-registrar AT isoc.org.il 20080316 (Assigned) changed: domain-registrar AT isoc.org.il 20081231 (Changed) changed: domain-registrar AT isoc.org.il 20090106 (Changed) person: Mazal Mizrachi address: 18 Hananel address: Tel Aviv address: 66076 address: Israel phone: +972 3 5187979 e-mail: mazalmizrachi AT gmail.com nic-hdl: LD-MM21280-IL changed: domain-registrar AT isoc.org.il 20080316 changed: Managing Registrar 20081231

אל תתטרחו להתקשר למספר הטלפון. זה מספר הפקס של השלוחה התל אביבית של האקדמיה לאומנות בצלאל. במזכירות שם לא מכירים את האתר ולא את מזל מיזרחי.
לא הצלחתי לאתר מזל מיזרחי מתאימה.
אתם מוזמנים לשלוח אליה דואר אלקטרוני:
mazalmizrachi@gmail.com

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:34

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר