לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2010, 11:30
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
כנראה שאנו חלוקים בדעתו.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "אבל כן - נדרשת תגובה..."

(וזה לגיטימי).

איני בטוח שתגובה "בלתי פרופורציונית" תשרת יותר טוב, בנקודת זמן זו את האינטרסים של ישראל מול המעצמות והאו"ם.

נראה לי שהמסר עבר. היום ממשיכים שם בעבודה ולהערכתי הם ישבו דוממים כמו דגים.

עוד הערה קטנה לאחר עריכה -

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
אני לא מבין מדוע אין בנק מטרות כתגובה לתקיפה פרובוקטיבית בטווח זמן קצר מן האירוע.

למה אתה חושב שאין בנק מטרות? אני יכול להניח שיש. הענין היחיד הוא מתן ההוראה לעשות בו שימוש.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 04-08-2010 בשעה 11:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2010, 13:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "ממתי הם לא מפחדים מאיתנו?"

איזה חוסר תגובה?
גם בצה"ל התכוננו היטב לקראת ארוע שעלול להתפתח וכשהם ירו נק"ל צה"ל דירדר אמצעים במהירות והגיב בחוסר פרופורציות!
הם יורים X ומקבלים 20X (ההפרש בן הקטרים של התחמושות. אם נדבר על העוצמה והטווח המקדם של הX יגדל מאד)
הם יורים בנקודה אחת ומקבלים תגובה בכמה נקודות

אל תבוא למילואים!
תתקשר עכשיו למג"ד שלך (אם משהו כזה בכלל) אני בטוח שהוא ינשום לרווחה כשתודיע לו שאתה לא בא וישמח לגרוע אותך מהגדוד.

ישן 04-08-2010, 15:49
  פרסי עלrc פרסי עלrc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שקר כלשהו שמתחילה ב "באיזו נוסחה אתה מציב את..."

על זה בדיוק אני מדבר...אין נוסחא כזו , ולכן יש לגרום אבידות בצורה שתהיה מאוד לא רווחית לצד שמנגד.

הלבנונים היו מודעים לעובדה שירי בקצין צה"ל יגרור תגובה שתעלה להם בחיי אדם(וזו הייתה טיפשות מצדם לחשוב שלא...) איניני יודע מה היו הערכות שלהם אך קשה לי להאמין שצה"ל עמד בציפיות שלהם...האבידות שהיו צריכות להגרם להם על מעשה כזה היו צריכות להיות ברמה כזאת שלא היה יכול להיווצר מצב שקצינים צריכים לתרץ לציבור למה מדובר בכ"כ מעט אבידות (דברים בסגנון "אם לא היו אזרחים באיזור התגובה הייתה קשה יותר")
לפי דעתי יש לגבות במקרים כאלו מספרים הגבוהים בכמה סדרי גודל ממה שהאויב ציפה לו...
ישן 04-08-2010, 16:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פרסי עלrc שמתחילה ב "אני מאמין שהוא התכוון שהיה..."

בתוך הנוסחה אני מבין שלדעתך צריך להתחשב גם בדרגה של הנפגע.
נניח נוסחה בסגנון:
ירו X תחמושת בקוטר Y ופגעו בZ שדרגתו a ורמו לו פגיעה בדרגה b לכן צריך לעשות להם בתמורה נזק של K*XYZab ממש פשוט! אני שולח את ההצעה לאמ"ץ!
(כשK מייצג מספר קבוע שישתנה מידי פעם על-פי מצב הרוח של פרסי עלrc ו-t0mer)
ואם הנפגע הוא אזרח האם יש להחמיר או להקל?
מה יותר חמור אל"מ אחד או 20 רב"טים?

ישן 04-08-2010, 18:39
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בתוך הנוסחה אני מבין שלדעתך..."

רגע, אבל לא זה מה שעשו ?
אני מבין שחלק מהשיקולים הם מניעת התדרדרות נוספת במצב. אבל מדינת ישראל צפויה בתגובות שלה, ויוצרת במודע או לא סימטריה. גראד באשקלון = תקיפת מנהרות. מג"ד הרוג = תקיפת מוצב גדודי.
ונשאלת השאלה למה בכלל להגיב, זאת אומרת החיילים השיבו אש יופי. המצב נרגע, עכשיו בוא נראה מה יגרום לצד השני למקסימום הבנה ומקסימום נזק בלי לדרדר את המצב עוד יותר - או לפחות בלי לדרדר אותו לאן שאתה לא מוכן שהוא יגיע. מי אמר שזה בהכרח תקיפה של מוצב גדודי בטייבה? התגובות של מדינת ישראל הן פרופורציונליות וסימטריות, ואם תסתכל מסביב נראה לי שאנחנו המדינה היחידה שנוהגת כך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר