לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2010, 20:19
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מהפכה סביבתית של אשכנזי: בסיסים ירוקים

בטקס חנוכת מבנה אקולוגי בבה"ד 1 חשף הרמטכ"ל את חזונו: הקמת חוות סולריות על גגות בכל הבסיסים של צה"ל ומכירת מי ביוב למכוני טיהור

אמיר בוחבוט | 16/2/2010 19:40

הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי חנך אחר הצהריים (ג') מבנה אקולוגי בבה"ד 1 סמוך למצפה רמון, וחשף תוכנית להפוך את בסיסי צהל ל"ירוקים". הטקס נערך במעמד מפקד זרוע היבשה האלוף סמי תורג'מן ומפקד בה"ד 1 אלוף משנה יהודה פוקס.

המבנה אותו חנך אשכנזי ישמש את צוערי קורס קציני חי"ר, והוא משתרע על פני שטח של 4,000 מ"ר בהשקעה של כעשרים וחמישה מיליוני שקלים. מבנה המגורים נבנה בשיטה ירוקה שמנצלת את קרני השמש, חוסכת בחשמל ומנקזת מים למחזור. על הגג שלו מותקנת חווה סולארית באמצעותה מפעילים אמצעי חשמל עבור הצוערים שנהנים מתשתית מחשבים בכל חדר, מיזוג, מייבשים ומכונות כביסה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...1&loc=8&tmp=845

יש בניין חדש להשלמת חי"ר ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2010, 20:36
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מהפכה סביבתית של אשכנזי: בסיסים ירוקים"

זו יכולה להיות אחת המהפכות הסביבתיות הגדולות ביותר בארץ שתפחית את צריכת הגז\ פחם של תחנות הכח.
צה"ל הוא אחד מצרכני החשמל הגדולים בארץ אם לא הגדול שבהם, נסו לחשב כמה חשמל צורך רק בסיס אחש של חה"א לדוגמא.
בנוסף ניתן למחזר מים אפורים למטרות השקיית גינות נוי באמצעים הניתנים להתקנה בבסיס.
כמובן שניתן גם להתקין שבשבות.

בעיה נוספת שצה"ל סוף סוף החל לטפל בה היא איסוף שמנים שרופים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 16-02-2010, 22:39
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זו יכולה להיות אחת המהפכות..."

קצת פרספקטיבה:
כל עניין הפקת החשמל בתאים פוטו-וולטאים תפס תאוצה לאחרונה. לבנק הפועלים אפילו היה קמפיין בו הוא מציע להלוות כסף למתקנים כאלו. זה לא שצה"ל והמון חברות ראו את הסרט של אל גור: רשות החשמל קונה מהחוות האלו חשמל בתעריף גבוה של 1.97 ש"ח לקוט"ש, פי 4 בערך ממה שצרכן פרטי משלם לקוט"ש שחברת החשמל מייצרת. צה"ל (או סביר יותר, החברה שזכתה במכרז להפעלת האתר) תחזיר את ההשקעה תוך 5-7 שנים. המכסות הן עשרות מגה-וואט, לעומת ייצור של אלפי מגה-ואט בחברת חשמל, כך שצרכני החשמל בעצם מסבסדים במאות מיליוני ש"ח כל שנה חיסכון של 1%-0.5% בייצור חשמל בחברת החשמל עצמה. לי זה נראה כמו תרגיל יח"צ יקר.
ישן 16-02-2010, 21:00
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מהפכה סביבתית של אשכנזי: בסיסים ירוקים"

עם כל הכבוד לקולטנים סולאריים, קודם כל שידאגו להתקין איגון (ככה קוראים לזה?) נורמלי מתחת לגנרטורים במקום שהסולר שנשפך/דולף יזרום חופשי למי התהום.
כמו כן לדאוג שבכל יחידה שעובדים בה עם חומרים מסוכנים יהיה פחי אשפה שמיועדים לפינוי חומרים כאלו, במקום ששאריות של חומרים אלו יושלכו לאשפה הרגילה ומשם למזבלה בלי טיפול.
וגם לא יזיק להעביר לחיילים הרלוונטים הדרכות על איך ניתן לשמור על הסביבה ומהם הנזקים שנגרמים מאי שמירה עליהם, עדיף על ידי גורם חיצוני. אני בטוח שיש הרבה אירגונים ירוקיים שישמחו לשלוח אדם מקצועי שמכיר את העובדות.
בכל ההדרכות המקצועיות המרובות שעברתי (ובאמת היו אינספור) לא זכור לי הדרכה אחת על הנושא.

ואלו רק דברים שנתקלתי בהם בשירות שלי, אני משוכנע שאם בודקים מספיק טוב ניתן למצוא נקודות לשיפור בכל מקום. והתועלת מפתרונות של הבעיות הללו עולה בהרבה על הצבת קולטנים וחיסכון בחשמל.
נכון שזה נשמע פחות טוב מ"אנגיה חלופית" ואולי לא יחסוך כל כך הרבה כסף לצה"ל, אבל העלויות שמקורן בתחלואה שנובעת מזיהומים כאלו בסופו של דבר מכבידה על קופת המדינה, אז ככה שגם כאן יש טיעון כלכלי (בניגוד למפעל אזרחי מזהם שחוסך כסף ואינו נפגע כלכלית מתחלואה של התושבים בסביבתו).

ישן 17-02-2010, 13:03
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "עם כל הכבוד לקולטנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
עם כל הכבוד לקולטנים סולאריים, קודם כל שידאגו להתקין איגון (ככה קוראים לזה?) נורמלי מתחת לגנרטורים במקום שהסולר שנשפך/דולף יזרום חופשי למי התהום.
כמו כן לדאוג שבכל יחידה שעובדים בה עם חומרים מסוכנים יהיה פחי אשפה שמיועדים לפינוי חומרים כאלו, במקום ששאריות של חומרים אלו יושלכו לאשפה הרגילה ומשם למזבלה בלי טיפול.

זה נקרא "מאצרה"

מחזק מחזק מחזק.
בתור מ"מ של מחלקת טיהור באב"כ אני אפילו כבר לא זוכר כמה תמיסות טיהור שפכנו על אדמה וכמה כימיקלים הכנסנו לקרקע.
כיום אמנם אסור לעשות תמיסה ולשפוך על אדמה, ההנחיה היא לשפוך לביוב.
שפיכה לביוב הורסת צנרת, הורסת שוחות ופוגעת במכוני טיהור.
וזה במקרה שהבסיס בכלל מחובר למערכת ביוב, מה שמוביל אותי לטענה שלי - תחברו כבר את כל בסיסי צהל למערכת ביוב עירונית ולמכוני טיפול בשפכים במקום לעשות בורות ספיגה!

ישן 13-01-2011, 13:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
חיל הים הפחית בחצי את צריכת המים שלו תוך 3 שנים

כתבה ב- NRG של אביב לביא
נעשה ע"י:
- הקטנת כמות מי ההדחה בשירותים
- הקטנת לחץ המים
- מחזור מי שטיפת כלי שיט ומי עיבוי של מזגנים
- חסכמים בכיורים ובמקלחות
- חיסכון במי השקיה
- שימוש במי ים
- הסברה

סה"כ, נחסכים כמיליון ש"ח בשנה, בהשקעה חד-פעמית של כ-200,000 ש"ח.

ציטוט:
מפרויקט החיסכון הפורה של חיל הים עולים שני לקחים עיקריים. הראשון: כשצה"ל רוצה הוא מסוגל להשתנות, להתייעל ולאמץ דרכי התנהלות ידידותיות לסביבה. ולא פחות חשוב, ובהשאלה מעולם הדיאטות: מי שמסוגל להשיל מחצית ממשקלו בתקופה כה קצרה, כנראה מסתובב עם הרבה חגורות שומן מיותרות. בחיל הים כבר נפטרו מרוב השומן, עכשיו תורם של אחרים בצבא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:34

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר