לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2012, 01:34
  AriG AriG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.12
צבאי שאלה בקשר להפסקת האש בחזית הדרום ביוה"כ

אני עושה עבודה בנושא הקרב על העיר סואץ, וכבר נעזרתי לא פעם במידע שמצאתי בפורום שעזר לי להבין בצורה ברורה יותר את האירועים השונים [ובכלל, מעניין לקרוא דברים של אנשים שהיו באותם קרבות].
בספר של אברהם אדן, על שתי גדות הסואץ [עמוד 292 למי שיש], קראתי על כך שאדן תיכנן התקפה אווירית מאסיבית, שבפועל הייתה קטנה מאוד בגלל הפסקת האש המחודשת ב-24.10.73.
נכתב שהיה חלון קטן מאוד לתקיפה, בין 6 וחצי [לפני היה ערפל] לבין 7, שנכנסה הפסקת האש לתוקף.
אין יותר התייחסות להפסקת האש בתיאורים הקרובים, שנראה כאילו הוא פשוט שכח שהוא הזכיר אותה.
רציתי לדעת אם מישהו יודע יותר פרטים בנושא הזה? התקיפה האווירית צומצמה בגלל הפסקת האש המחודשת של האו"ם, אבל שאר הכוחות המשיכו כרגיל ללא שום התייחסות אליה? אולי ירדה פקודה מהדרג הבכיר להתעלם ולהמשיך כרגיל? או שפשוט הכוחות כבר נכנסו למארב? והאם המצרים התעלמו בעצמם מהפסקת האש בכך שפתחו באש במארב בסואץ?
אודה לכל מי שיוכל להשלים לי את הפרטים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2012, 02:35
  AriG AriG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.12
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AriG שמתחילה ב "שאלה בקשר להפסקת האש בחזית הדרום ביוה"כ"

רציתי לבקש יותר מידע בנוגע להפסקת האש. אדן כתב שהפסקת האש חודשה בשעה 7, אבל לפי מה שאני יודע הלחימה בסואץ [24.10.73] התחילה אחרי.
איך המצב הגיע לכך שלמרות הפסקת האש הכוח הישראלי נכנס למארב?
אני לא שואל מנקודת מבט נאיבית או משהו כזה, פשוט לא הצלחתי להבין ממש את רצף האירועים.
אני אודה לך [או לכל מי שיכול לעזור] אם תוכל לכתוב בנקודות קצרות מה היה סדר הדברים, לדוגמא שב-6 וחצי החלה ההתקפה האווירית עד 7, כשב-7 נכנסה הפסקת האש לתוקפה, ועד לתחילת הלחימה בסואץ [איך קרה מה וע"י מי].
תודה רבה וחג שמח

אגב, תוכל לפרט קצת יותר על הכוח שבו היית בזמן הלחימה? אני מודע לגדוד הצנחנים של יוסי יפה ולוחמיו של יעקב חסדאי, אבל אני לא חושב שנתקלתי במידע על גדוד 66 בהקשר של מלחמת יום הכיפורים [בששת הימים היה תחת פיקודו של יוסי יפה בגבעת התחמושת אם אני לא טועה]... או אולי לא חיפשתי כמו שצריך. תודה!

נערך לאחרונה ע"י AriG בתאריך 07-03-2012 בשעה 02:42.
ישן 07-03-2012, 07:00
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AriG שמתחילה ב "רציתי לבקש יותר מידע בנוגע..."

גדוד 66 הוא אכן הגדוד של יוסי יפה. כך הוא ייקרא תמיד בפי ה"וותיקים".

אני לא ממש מכיר את התנהלות הדברים במדוייק, הכח שלנו היה בתנועה לכיוון העיר סואץ , אני זוכר שבבוקר היו תקיפות של חיל האויר לכיוון העיר אבל אנחנו נכנסנו בערך ב10 - 11 בבוקר לפאתי העיר.
השיקולים לכניסה לעיר נכתבו ונותחו בהרבה מאמרים , בכל אופן זמן כניסה שלנו לעיר היה בסביבות 10 בבוקר.
לפנינו הסתבכו בפאתי העיר כוחות שיריון, לא יודע מתי הם הגיעו לעיר .
לוחות זמנים מפורטים לא תמצא בזכרון של הלוחמים,
בפורום נמצאים לפחות שני אנשים נוספים "חירניק" שהיה אתנו בכח ו b.a שהיה באזור, ייתכן והם זוכרים את לוח הזמנים של הארועים.
תן להם קריאה ייתכן ותקבל מידע יותר מדוייק.

נערך לאחרונה ע"י gutman76 בתאריך 07-03-2012 בשעה 07:04.
ישן 07-03-2012, 23:27
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AriG שמתחילה ב "לפי מה שאני יודע לא היו..."

הפסקת האש הוכרזה רישמית ב 24 , אז מה?
בשטח כל צד ובעיקר אנחנו ניסינו לשפר עמדות, לדעתי הכוחות המיצרים בעיר לא היו ממש מאורגנים כך שאין מה להתייחס להפסקת אש במלוא המשמעות.
אנחנו נכנסנו בסמוך או מייד אחרי תחילת הפסקת האש ולא היינו אמורים לעצור עד למילוי המשימה( השתלטות על מספר צמתים בעיר.
הכח המצרי שהיה לא קטן ,למעשה היה במגננה עד שהקערה התהפכה ואנחנו נלכדנו.
אתה לא מפסיק הכל וזורק את הכלים מיד עם הכרזה על הפסקת אש. זה לא עובד כך.
גם בהפסקת הראשונה ב22 שני הצדדים לא הפסיקו את הלחימה, ראינו מהאויר את כל המהומה ממש עם כניסת הפסקת האש הראשונה, היינו במסוקים מעל האגם המר ואני לא ראיתי כל המלחמה כזו עוצמה משני הצדדים ( במיוחד שאנחנו היינו באמצע).

בקיצור הקרבות נמשכו גם אחרי כניסת הפסקת האש ךתוקפה, במיוחד מאחר ואנחנו כנראה שהיינו הכח האחרון שעדיין היה לכוד בעיר.
ידוע לי על קרבות מקומיים גם ימים אחרי. כך שהפסקת אש היא שלט גדול של עצור ודי.

לדעתי אם תיצור קשר עם דויד עמית הוא זוכר ומכיר הרבה יותר טוב את מהלך הארועים, הוא פיקד על היציאה מהעיר ולאחר מכן על הפלוגה.

נערך לאחרונה ע"י gutman76 בתאריך 07-03-2012 בשעה 23:31.
ישן 10-03-2012, 01:00
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "הפסקת האש הוכרזה רישמית ב 24..."

אם אני לא טועה עמית גר בכפר עציון .
כפי שסיפרתי הייתי שייך לכוח מאולתר שהתגלגל אחרי המלחמה בלי לירות כדור אחד .
נכנסנו לעיר בעקבות 66 , אני ישבתי באוטובוס ומיד נרדמתי , התעוררתי לקול נפץ אדיר כשהאוטובוס חטף פגיעה בחזית שגרמה למותם של הנהג ואחד הקצינים ופציעתם של כל יושבי השורות הראשונות
נמלטנו לאחד הבנינים ששם היו חלק ממטה 66 כולל יוסי יפה .
התנהל קרב נוראי כשאנחנו הודפים את המצרים ומנסים לחלץ ציוד מהרכבים שנתקעו ברחוב .
כך זה התנהל עד אמצע הלילה .
אני הייתי עסוק בלירות במצרים, כך שאינני יודע על ההתנהלות לגבי היציאה מהעיר. אני זוכר רק את יפה הפצוע ואת דויד עמית שהגיע אלינו לתאם את הפינוי כשכל הצבא המצרי מנסה לפגוע בו .
כשיצאנו החוצה זיהיתי את חיסדאי מתווכח בקולי קולות עם קצין אחר וצועק עליו מדוע לא התבצע חילוץ מוקדם יותר . דרך אגב , אחד הדברים המוזרים שראיתי הוא שהשיירה הגדודית הלכה על הכביש עם הנפגעים,ובמרחק עשרות מטרים מאיתנו עמדו מיצרים ולא ירו , רק עמדו והסתכלו ואפילו צחקו .
אני הלכתי בצד עם מאג והיה ברור לי שברגע שהם מתקרבים קרוב יותר או פותחים באש אני פשוט "מתאבד " עליהם .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר