לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-12-2012, 08:44
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
שכנעו אותי...

ככל שמתקרב מועד הבחירות, אני מתחיל להרהר באפשרות לשנות את ההצבעה שלי ב180 מעלות.

עשיתי את זה כבר בעבר - בבחירות 2003 תמכתי בגלוי במועמדותו של עמרם מצנע מול אריאל שרון, כאן בפורום הזה ושיניתי עמדה ברגע האחרון והצבעתי למפד"ל, רק בגלל האיום בחקיקה חילונית מצד שינוי.

באופן מוזר, מצנע הוא מס' 2 באותה מפלגה שאני תומך בה כעת.

אז למה אני מתלבט? יש לכך כמה סיבות:

1. אין סיכוי שמועמד אחר יוכל להקים ממשלה, לא רק בגלל הסקרים, אלא בגלל האגו של כל מועמד במרכז-שמאל. לכן, נתניהו הוא שירכיב את הממשלה הבאה.

2. אני תומך בקווים האדומים של ראש הממשלה בקשר לפלסטינים שההכרה בישראל כמדינה יהודית היא קריטית להמשך תהליך המו"מ. כמו כן, אני מאמין שאין ביכולתו של אבו מאזן להגיע להסדר מדיני בגלל חוסר תמיכה ברחוב הפלסטיני - לכן, הסיכוי למו"מ אמיתי בשנים הקרובות נמוך.

3. אמרתי כבר שהסדר עדיפות שלי הוא קודם כל בשיפור הרווחה, הכלכלה, הדיור וענייני הפנים במדינה ופחות בנושאי החוץ. אני מאמין שיש קשר, אבל אני גם חושב שאפשר לשפר רבות גם בלי הקשר לתמיכה מבחוץ.

העובדה שבנט מתחיל לדבר על כך שהוא ידרוש את תיק השיכון והפנים, כדי לשפר אותו, כמו גם העבודה שבנט הוא בראש מפלגה דמוית מפד"ל שתשמור על ערכי היהדות בתצורה הדתית לאומית ובנוסף, העובדה שהחבר'ה הקיצוניים במפלגה עזבו ועברו למפלגה אחרת, מביאה אותי לשקול הצבעה לבית היהודי, כדי לחזק את כוחה של המפלגה הזו ולהעביר את התיקים החשובים הללו אליהם כדי שיוכלו ללחוץ על נתניהו לשיפור המצב הכלכלי והרווחתי במדינה.

אז, שכנעו אותי למה כן... או למה לא
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-12-2012, 09:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מוהנדס - למה לסבך את החיים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Smilop שמתחילה ב "שכנעו אותי..."

נתניהו ניהל ממשלה יציבה למדי - אולי הראשונה שהייתה לנו מזה שנים לא מעטות.

לא היו מלחמות.

שאל כל כתב כלכלי שלא שייך לעיתון ישראלי והוא יספר לך שמצבינו הכלכלי טוב לאין שיעור מאשר מדינות רבות אחרות שנחשבו פעם ל"נס כלכלי".

ממשלת נתניהו הייתה יציבה.

מול נתניהו לא מתמודד שום כוח שיוכל לקיים ממשלה יציבה (לבני היא חדלת אישים, ושלי מייצגת נבחרת של טראבל מייקרים ששום נס בעולם לא יוכל להביא לכך שממשלה שמבוססת עליהם תהיה יציבה).

נתניהו קיים ממשלה יציבה, ואפילו ישנן עדויות (אולי זה תעמולה ימנית, לא יודע) שהיו בה אנשים שעשו דברים לפי מחשבה, שיטה ולא רק דאגה לפריימריז הקרובים (חינוך, תיירות, תקשורת, בריאות - זוכר שאלו תיקים שתמיד דיברו על זה שאיש לא רוצה אותם?).

כל מי שמתמודד מול נתניהו רץ על טיקט של להיות חבר חשוב בקואליציה או להיות אופוזיציה מקצועית. אי אפשר להרכיב קוליציה בהנהגת אף אחד מהם. אפילו אם לפיד הוא האוגוסטוס הבא, לעולם לא נדע מפני שגם אם יקבל 20 מנדטים הוא לא יוכל לקיים קואליציה ברשותו. על השאר כבר דיברנו.

ממשלת נתניהו הייתה יציבה.

ועכשיו! נעזוב את השטויות האלו ובאמת ננסה לשכנע אותך:

ירון ביברמן יביאו מלחמות. אל תצביע עבורם!

(עכשיו תעשה לי דווקא פליז!)

ישן 17-12-2012, 09:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
גם במסיבת חנוכה נזכרת לבקש סופגניה עם ריבה אחרי שכולם לקחו ונתקעת עם מלוי חלבה-קנמון?

סורי ירון. חילקו כבר את התפקידים בפורום הזה. אם אתה נוטש את העמדה זה אומר ש1/3 מהתגובות של אורי הופכות ללא רלוונטיות. מעבר לכך - צפויה תגובת שרשרת. אתה החסם האחרון המונע מאיתנו להיות מוגדרים כ'פורום הימין הקיצוני' ואם אתה תלך אז קגנס יתבייש לכתוב כאן, על הי-הופס יאסר להכנס למועדון לחבר של תנועת העבודה בשדרות והמורה יאלץ ללכת לערב שירי קאנטרי של 'אמנים מצדיעים לאובאמה' כדי לחמוק מאחריות לכתיבתו במחיצת פורעי חוק וסדר שכמונו.

אז עם כל הכבוד ליציבות ולשקולי בטחון או לזה שבנט מחבב את 'בנתיב האמונה' - יש לך מחויבות לחברים. כמאמרו של ביג-ג'ו: "היה ימני בביתך ושמאלני בפורומך!". אתה יכול לבחור בין שלי, ציפי, זהבה ובמקרי קיצון בסופגניה במלוי חלבה-קינמון-שרבט-אננס.

ישן 17-12-2012, 09:57
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "גם במסיבת חנוכה נזכרת לבקש סופגניה עם ריבה אחרי שכולם לקחו ונתקעת עם מלוי חלבה-קנמון?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
סורי ירון. חילקו כבר את התפקידים בפורום הזה. אם אתה נוטש את העמדה זה אומר ש1/3 מהתגובות של אורי הופכות ללא רלוונטיות. מעבר לכך - צפויה תגובת שרשרת. אתה החסם האחרון המונע מאיתנו להיות מוגדרים כ'פורום הימין הקיצוני' ואם אתה תלך אז קגנס יתבייש לכתוב כאן, על הי-הופס יאסר להכנס למועדון לחבר של תנועת העבודה בשדרות והמורה יאלץ ללכת לערב שירי קאנטרי של 'אמנים מצדיעים לאובאמה' כדי לחמוק מאחריות לכתיבתו במחיצת פורעי חוק וסדר שכמונו.

אז עם כל הכבוד ליציבות ולשקולי בטחון או לזה שבנט מחבב את 'בנתיב האמונה' - יש לך מחויבות לחברים. כמאמרו של ביג-ג'ו: "היה ימני בביתך ושמאלני בפורומך!". אתה יכול לבחור בין שלי, ציפי, זהבה ובמקרי קיצון בסופגניה במלוי חלבה-קינמון-שרבט-אננס.

ברצינות? אין לי ספק שירון מצביע נכון בסופו של דבר. פשוט כמו יוצב"ש רגיל כשהוא בא לבקר את סבתא פרש הוא שם כיפה... זה פשוט יותר קל מאשר להסביר למה הוא כבר לא דתי.

ישן 17-12-2012, 15:37

תגובה לכולם

אני שמח שאתם מוצאים את הנושא משעשע, אבל האמת היא שאני רציני לחלוטין.

למעשה, כבר עברתי על המצע באתר הבית היהודי ואף הגעתי אל "תוכנית ההרגעה" של בנט ואני די מרוצה. הנה פירוט של התוכנית:

1. החלת הריבונות הישראלית על השטחים הישראלים ביהודה ושומרון (שטחי C) באופן חד-צדדי
2. אזרוח מלא של 50,000 הערבים החיים בשטחים הישראלים המסופחים
3. אוטונומיה מלאה עם רצף תחבורתי בשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית
4. אף פליט פלסטיני מארצות ערב לא נכנס לתוך יהודה ושומרון
5. מטריה ביטחונית ישראלית מלאה על כל שטחי יו"ש
6. קיבוע הניתוק בין עזה ליהודה ושומרון
7. השקעה כלכלית מסיבית לדו-קיום בפועל של ישראלים וערבים בשטח

למעשה, חוץ מסעיף 6 וסעיף 2 שהוא מעט בעייתי, אני לא רואה אף בעיה עם התוכנית...
ישן 17-12-2012, 18:34

לדבר על מדיניות זה קצת כללי מדי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=Smilop]3. אמרתי כבר..."

משום שבנט מעולם לא הוביל מפלגה.

אבל מבחינה הצהרתית, הוא הולך בכיוון הנכון.

זה מתחיל בהצהרה הזו שלו: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=572568 שנותנת תקווה שמישהו בקואליציה של נתניהו יכול להיות זה שילחץ קצת בנושא וזה ממשיך באישיות הזו של בנט שדוחפת לעשייה ופחות לדיבורים.

אני חושב שלהצביע כיום למפלגה כלשהי בגוש המפולג הזה שנקרא שמאל-מרכז לא יתרום דבר לכלכלה או לענייני חברה, משום שהגוש הזה, שאני מאמין בו, מלא בענייני אגו. תוצאות הבחירות יראו שבמקום להתאחד יחד סביב מועמד להרכבת ממשלה אחד, כל אחד ימליץ על עצמו. בסופו של דבר, הם אפילו לא יוכלו להתאחד כאופוזיציה ונתניהו כמי שמתנהג כמו מתמודד בהישרדות האיים הקריביים, יצפצף עליהם כמו שעשה בקדנציה הקודמת, על אף ההפגנות בתל אביב.

השינוי היחידי שיכול איכשהו לשפר את המצב, הוא מתוך הקואליציה. אם נבחן את התוצאות של הסקרים היום, הרי שנתניהו מקבל כ38 מנדטים, ש"ס עוד 11 מנדטים, יהדות התורה עוד 5 מנדטים זה סך הכל 54 מנדטים. האפשרות שיש לו היא או לצרף מישהו ממפלגות השמאל-מרכז שמלבד לפיד, לא ימהרו להיכנס או לקחת את הבית היהודי (שסביר שיקרה) ואז, ברור שרק מפלגה שתהיה חזקה יותר, תוכל לדרוש מנתניהו שינוי אמיתי.

חוץ מזה, ממש בא לי שיהיה קול נוסף לחד"ש ואיזה מישהו בפרש הבטיח לי שאם אני אצביע למפלגה ימנית, הוא יצביע להם בשביל לאזן
ישן 17-12-2012, 18:52
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02

אני חושב שלרבים נפטלי בנט יהיה אכזבה לא קטנה.

לפני כמה שבועות נפל לי האסימון שהוא ניהל חברה שעבדתי בה תקופה קצרה, לא הכרתי אותו או משהו כזה, בהחלט אני יכול להגיד שמדובר בחברה מדהימה שעושה דברים מדהימים ואני מאוד מעריך אותו על היזמות - היא באה בגישה מאוד שונה ממה שנהוג בתחום האבטחת מידע ומניעת "פישינג" ובצדק היא נקנתה בסכום גבוה מאוד.

אז למה אני חושב שהוא יהיה אכזבה? כי הוא ויתר על כל זה כדי להיות יועץ של נתניהו - הלא ציניקנים יגידו שהוא עשה את זה אך ורק למען המדינה, אני אהיה טיפה ציניקן ואומר שיותר מהכל הוא עשה את זה לטובת נתניהו (לא שיש משהו רע בזה) אבל לדעתי מי שחושב שהוא יהיה סמן ימני בממשלת נתניהו הולך להתאכזב.

אם יורשה לי לנחש, אם ישראל היום הוא "ביביתון" אז מפלגתו של בנט תוכל להיקרא "ביביפלגת" ההרגשה שלי היא שהוא הולך להיות נאמן בצורה עיוורת למשמעת הקואליציונית. זאת אומרת שבסופו של דבר אולי הליכוד יפסיד מנדטים לטובתו, אבל מבחינת ביבי זה רק שיפור של רשימת המפלגה שלו - זה יוריד את כמות ה"מתנגדים" שלו בליכוד שיכנסו לכנסת.

ישן 17-12-2012, 20:28
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כנראה שאתה לגמרי מעודכן שבשנים האחרונות היחסים שם גרועים עד גרועים מאוד..."

זה לא מה שהוא אמר בראיון לדנה וייס לפני יומיים, הוא אמר שהוא מאוד אוהב את נתניהו וגם ציין שמפלגה גדולה תהיה טובה לו.

בנוסף, הוא ממקימיי "ישראל שלי" בלשון המעטה מעריצים לא קטנים של נתניהו.

אני לא טוען שהוא לא ציוני או לא אידיאולוג, בניגוד לכמה אחרים פה אני מסוגל להבין שאדם שאני לא מסכים איתו בתחום מסויים לא אומר שאני חייב לזלזל בכל דבר שהוא עושה או שאני לא יכול להעריך אותו על דברים אחרים - אני רוכש הרבה כבוד לעשייה שלו, ועם זאת אני עדיין מאמין שבפוליטיקה הוא לא הולך להיות יותר מיס מן של נתניהו. ימים יגידו.

דרך אגב, סתם כקוריוז, כנראה שלבנט אין זיכרון כל כך טוב, הוא טוען שמלחמת לבנון השנייה הייתה הגורם להחלטה לעבור לחיים הפוליטיים, אני עבדתי בחברה קצת לפני המלחמה (כשהיא התחילה כבר הייתי בארה"ב) ושם שמעתי שהוא הולך להיות יועץ של נתניהו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר