לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2015, 09:24
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
לא ברור לי,מי ואיך קבע שמדובר בפגזים מצריים מ 48?!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "צה"ל יפוצץ בדרום פגזים מצריים ממלחמת השחרור"

-השטח בו נמצאו הפגזים,הוא שטח אש פעיל,כמעט 70 שנה [מ48 ועד היום].
כשמרבית הזמן הוא שימש לאימוני תותחנים [1973 ועד היום] ולפני כן שריון וחי"ר, ורבבות רבות של פגזים נורו בו ע"י צה"ל באותן שנים.
לעומת זאת ב 48 הקרבות באיזור היו קצרים ואני בכלל לא בטוח שהיה למי מהצדדים תותחים .בטח לא בסד"כ כזה שישאיר את 50 ק"ג של נפלים שנמצאו.
אני מתגורר סמוך למקום ומשוטט בשטח הזה והסמוכים לו ,שנים רבות ונדיר למצוא בו שרידים צבאיים שקדמו לצה"ל.גם פריטים בריטים ואחרים שנמצאים מדי פעם,הם כאלה שהיו בשימוש כזה או אחר בצה"ל.
בקיצור ,לדעתי עוד כתבת תדמית ,עבור החברות העוסקות בטיפול בנפלים באיזור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2015, 05:36

ראשית, המון תודה על הכנות והסיוע לחקר האמת.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי idanash81 שמתחילה ב "זיהוי הפצצות"

עולה מדבריך כי למעשה הפצצות לא זוהו.
יש מומחי תחמושת בפורום הזה,אני בטח לא אחד מהם. אבל אני משער שב 48 המצרים לא יצרו בעצמם פצצות אויר,אלא השתמשו בתחמושת מערבית אולי בריטית.
בכלל לאור הסד"כ האוירי המצומצם באותם שנים. קשה לי להאמין שמישהו שלח מטוסים להפציץ נקודה חסרת ערך בלב המדבר.
בכלל מוזר בעיני שהפצצות נמצאו קבורות בעומק של 2מטר! יתקנו אותי המומחים אבל הקרקע באיזור היא קרקע קשה למדי כזאת שפצצות קונבנציונליות לא יחדרו בהן לעומק של 2 מטר.
מעבר לכך מה הסיכוי שהפצצה אוירית מצומצמת ככול שהיתה. תשאיר מאחוריה 3 נפלים?!
עניין הכביש והיישוב לא רלוונטים.וזאת מאחר ותוואי הכביש הנוכחי נסלל ב 1981 וגם היישוב הוקם בשנות ה 80.
אגב היכן נמצאו הפצצות על הגבעה? או במישור?
בסמוך להן באותו עומק לערך,נמצאו פריטי ציוד צבאי אחר?

על כל פנים תודה
ואתה מוזמן לקפה אני נמצא 20 דקות ממך.
עמי
ישן 14-02-2015, 20:36
  idanash81 idanash81 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.15
זיהוי הפצצות
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי nabato שמתחילה ב "ראשית, המון תודה על הכנות והסיוע לחקר האמת."

עולה מדבריי שאני לא זיהיתי את הפצצות - במשך ה-10 שנים האחרונות אני עובד בתחום על בסיס יום יומי
ולכן כמות התחמושת שניתקלתי בא היא עצומה וכשאמרתי שאני לא זיהיתי התכוונתי שאם זה היה משהו צ"הלי אז סביר להניח שהייתי מזהה.
אבל כמו שאמרתי בתחום הזה כמות התחמושת הסוגים והמינים היא עצומה אבל על מנת להשמיד אתה חייב לדעת אם מה אתה מתעסק ולכן התחמושת כן זוהתה ע"י אדם אחר שהיה קצין הנדסה בתור תחמושת מיצרית אני ישאל אותו בהזדמנות כדי לקבל יותר פרטים.
לגבי הימצאות הפצצה בעומק 2 מטרים - זה שהיא נמצאה בעומק של כ-2 מטרים לא אומר שהיא הגיע לשם כשהיא שוחררה יכול להיות שהיא התכסתה במשך השנים בכל זאת היא היתה כמה עשרות שנים שם בחול.
בכל מרעום של פצצת אוויר יש מנגנון בטיחות שמטרתו להגן על המטוס והוא דורך את המרעום רק לאחר שהפצצה עברה מרחק מסוים במידה והמטוס טס בגובה נמוך מידי בזמן הטלת הפצצה המרעום לא יפעל.
דבר נוסף בחלק גדול מהמרעומים שעבדתי איתם ישנו פין בטיחות שיש להוציא לפני הטיסה שגם יכול להיות סיבה לזה שהפצצות לא הופעלו כאשר מישהו שכח להוציא אותם.
וחוץ מזה קורה שיש סידרה של מוצרים - במקרה זה מרעומים שיכולה להיות פגומה.
עניין היישוב והכביש מאוד רלוונטיים כי לפי דעתי הדילמה היא האם מדובר בנפל צהלי או בנפל מיצרי (אם יש עוד אפשרויות אני ישמח לשמוע) ואם הכביש נבנה (ולא משנה באיזו שנה) על שטח אש צהלי היו מבצעים ניקוי של השטח.
שלוש הפצצות נמצאו בשטח משופע קלות.
וכמו שאמרתי מקודם לא נמצאו שום פרטי חימוש נוספים בסביבת אותם פצצות..
ישן 15-02-2015, 00:39

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי idanash81 שמתחילה ב "זיהוי הפצצות"

אני יוצא מתוך הנחה כי מדובר בחימוש ישן ונדיר.אחרת בטח היית מזהה אותו.
לא סביר. שפריט גדול כל כך יתכסה ב2 מטרים עפר תוך כמה עשרות שנים.
אלא אם הם נמצאים באיזור דיונות?או שהם באפיק זרימה גדול?בשאר מתארי השטח באזור הכיסוי קטן.
קיימת עוד אפשרות נדירה.והיא שהפצצות נחתו על משטח לס רווי לחלוטין במים ונבלעו לתוכו.מצב שכזה יכול לקרות רק במקומות שמעליהם עובר הרבה נגר עילי.ורק בזמנים לאחר גשם כבד.
או שכל השטח שונה בזמן כלשהו ע"י כלים מכניים כבדים.

קיימות עוד אפשרויות:
1.מישהו בזמן כלשהו.קבר אותן בשטח הזה. (איזור הנגב היה ועודנו לצערי החצר האחורית של ישראל.
לא תאמין איזה דברים קברו פה באזור).
2.אימון של חיל אוויר זר.בעשרות השנים האחרונות זה אמריקאים .שבאימוניהם בנגב משתמשים בתחמושת לא מוכרת.
3.ניסוי כלשהו.
4.אחר

בעבר לא היו מבצעים ניקוי של שטחי אש צהליים.לכל היותר היו סורקים רגלית את פני השטח וזהו.
מה שהיה מתגלה היה מטופל.מה שלא ...לא.
עד הפרוייקט שלכם.לא נתקלתי במישהו שניקה את השטח ביסודיות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:54

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר