לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2015, 18:08
  משתמשת נקבה ~pestilence~ ~pestilence~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי phy שמתחילה ב ""קורא לממשלת ישראל לקלוט פליטים מסוריה""

צחוקים איתו... כי ישראל לא מספיק צפופה גם ככה... ועוד מסוריה? כן, בטח. חי בסרט, הלפלף הזה.

עדיף כבר שימשיכו להציף את אירופה בדיוק כפי שהם עושים עכשיו. הרי בלאו הכי שיעורי הילודה שם (של האירופאים המקוריים, כלומר) נמצאים כבר עשורים בגובה הרצפה, דבר שהביא לצורך משווע
בידיים עובדות, כדי שיהיה מאיפה לשלם פנסיה לזקנים (ויש הרבה כאלה, כי תוחלת החיים עלתה).
בגרמניה, ספרד ואיטליה יש כפרים ועיירות שלמות נטושים, אז הנה, מצאתם פיתרון. הנמלטים הללו ידעו בדיוק לאן לבוא כדי לנסות להשיג לעצמם ולמשפחותיהם חיים *קצת* יותר טובים ונטולי דעא"ש ודומיו.

והרי גרמניה גם ככה רוצה לשקם את תדמיתה ולנקות את מצפונה על מה שעשתה לפני 70 שנה... אז הנה, יש לה הזדמנות פז.

אירופה כמובן משלמת ותשלם מחיר תרבותי, דתי ואתני עצום על מה שעשתה לעצמה, אבל איך אומרים? - זבש"ם. קשה לי להגיד שאני מצרה על כך. לכל המדינות האירופאיות ה"נאורות" הללו יש עבר מפואר
של ניצול מדינות חלשות, אימפריאליזם, קולוניאליזם, whatever, אז הנה, הגלגל מסתובב, ועכשיו, באים מכל עבר כדי לנצל אותן בחזרה... ואני? רק תעבירו לי את הפופקורן תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2015, 20:01
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מה זה נותן לגיטימציה..
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "כשאתה פותר עצמך מלעזור לעם..."

גם התייחסו אלי כך בעבר, וגם הם היו מתייחסים יותר גרוע אילו המצב היה הפוך..

מחריד אותי לחשוב שאספסוף כמוך שמוכן לסכן את ביטחון המדינה בעבור חופן ערכים בזויים, חי בתוכנו..

אתם לא נאורים.. ואני אצנזר את עצמי רק כי אני אוהב את אשר..

ישן 10-09-2015, 20:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "הפליטים הסורים התיחסו אליך כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רם אדמון
הפליטים הסורים התיחסו אליך כך בעבר ?

סורים התייחסו בצורה הרבה יותר גרועה למשפחתי שחיה בדיר-א-זור וגורשו לאחר שמלחמת העצמאות הסתיימה, ורכושם הוחרם.
פוגרומים נגד יהודים לא חסרו בסוריה, עלילת דמשק היא רק המפורסמת שבהם, לא היחידה.
בין היתר סוריה נתנה מקלט ללא מעט נאצים שבחרו להמשיך בפעילות נאצית תחת חסותה, וניסתה להשמיד את המדינה שלי מספר פעמים.

אז אני כן בעד להפסיק את רצח העם שאסד ודאע"ש עושים בסוריה,
ומאוד בעד סיוע למחנות הפליטים שנפתחו בירדן וטורקיה,
אני בעד שיסייעו להם להקים מדינה ליברלית
ואני בעד הסיוע ההומניטרי שצה"ל נותן על הגבול.

זה לא נותן למהגרי עבודה זכויות של פליטים,
וזה בטח שלא אומר שאנחנו צריכים לקלוט אוכלוסיה שרדפה וניסתה להשמיד אותנו.

מצד שני, עד עכשיו לא הצגת שום עמדה ברורה בפורום הזה, אז אין לי שום יכולת לנהל איתך דיון.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 10-09-2015 בשעה 20:38.
ישן 10-09-2015, 22:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אי אפשר [לטעמי] לקשור פליט..."

לעניות דעתי גדולים ממני כבר נדרשו לשאלות אלו, לכן אצטט אותם.

ציטוט:
אי אפשר [לטעמי] לקשור פליט שנמלט מסוריה לעלילת דמשק, הוא לא נושא באחריות לכך,

“It is useless for the sheep to pass resolutions in favour of vegetarianism, while the wolf remains of a different opinion.”
William Ralph Inge

הם מחשיבים לך עוולות מדומיינות נגד מי שהם רואים כתת אדם, ואתה מחשיב להם זכויות מדומיינות שהם לא זכאים להן.
זה יכול להיגמר רק ברווח שלהם ופגיעה בך.

ציטוט:
אני בעד פתרונות יותר טובים ממדינת ישראל עבור פליטים סורים, אך זה לא מצדיק עצימת עיניים והתעלמות במצב חירום.
הפתרון הנכון ,לדעתי ,יוכל להיות כשהעולם [בעיקר המערבי] יתעשת, ויבין כי מתפקידו לדחוף להבראת חלקי העולם החולים. מעצימת עיניים כולם יסבלו.

Take up the White Man’s burden—

Send forth the best ye breed—

Go send your sons to exile

To serve your captives' need

To wait in heavy harness

On fluttered folk and wild—

Your new-caught, sullen peoples,

Half devil and half child

Take up the White Man’s burden

In patience to abide

To veil the threat of terror

And check the show of pride;

By open speech and simple

An hundred times made plain

To seek another’s profit

And work another’s gain

Take up the White Man’s burden—

And reap his old reward:

The blame of those ye better

The hate of those ye guard—

The cry of hosts ye humour

Ah slowly to the light:

"Why brought ye us from bondage,

“Our loved Egyptian night?”

Take up the White Man’s burden-

Have done with childish days-

The lightly proffered laurel,

The easy, ungrudged praise.

Comes now, to search your manhood

Through all the thankless years,

Cold-edged with dear-bought wisdom,

The judgement of your peers!

Source: Rudyard Kipling

ישן 11-09-2015, 00:53
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "לעניות דעתי גדולים ממני כבר..."

אני לא רואה כי הציטוטים שאתה מביא מתאימים למציאות שלפנינו,
אנחנו לא צריכים להסתגר,עלינו ליצור קשר עם שכננו ,גם אם לא כולם האחיות תרזה, וזה מתוך חוזק ותשומת לב לביטחוננו, זה יכול להגמר ברווח שאתה לא מדמיין אותו.
על בני האדם ככלל,ועל התרבות המערבית בפרט לדאוג לאינטרסים הכלל אנושיים,פירושו, לדאוג לרווחת בני האדם,בעלי החיים,המגוון הביולוגי,יערות,ימים, אגמים,אוצרות תרבות...להלחם כנגד זיהום,מחלות....העולם עשה צעד בכיוון,ישנם אירגונים הדואגים....אך הצעד שנעשה הינו קטן, והאנשים בוחרים שלא להביט על הסכנות המאיימות.
אין הכוונה להתערבות יהירה/פטרנליסטית בענייני הזולת, אלא מענה לאינטרסים של כלל בני האדם.
ישן 11-09-2015, 01:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אני לא רואה כי הציטוטים שאתה..."

ציטוט:

אנחנו לא צריכים להסתגר,עלינו ליצור קשר עם שכננו ,גם אם לא כולם האחיות תרזה, וזה מתוך חוזק ותשומת לב לביטחוננו, זה יכול להגמר ברווח שאתה לא מדמיין אותו.

זה אפשרי בהחלט.
פשוט מאוד מאוד לא סביר, ולכן

“It is useless for the sheep to pass resolutions in favour of vegetarianism, while the wolf remains of a different opinion.”
William Ralph Inge

ציטוט:
על בני האדם ככלל,ועל התרבות המערבית בפרט לדאוג לאינטרסים הכלל אנושיים,פירושו, לדאוג לרווחת בני האדם,בעלי החיים,המגוון הביולוגי,יערות,ימים, אגמים,אוצרות תרבות...להלחם כנגד זיהום,מחלות....העולם עשה צעד בכיוון,ישנם אירגונים הדואגים....אך הצעד שנעשה הינו קטן, והאנשים בוחרים שלא להביט על הסכנות המאיימות.
אין הכוונה להתערבות יהירה/פטרנליסטית בענייני הזולת, אלא מענה לאינטרסים של כלל בני האדם.

בראייתך התערבותך אינה יהירה ופטרנליסטית,
רק חבל שלא טרחת לשאול את דעתם של אלו שאתה מתיימר להחליט בשבילם....

זה לא שאני לחלוטין נגד התערבות בחייהם של "אחרים".
אני בהחלט בעד, ואני מאוד מסכים עם התאוריה של הייגל, אדואד סעיד וסימון דה בובואר לגבי הגדרת ה"אחר".
לדעתי פשוט לא קראת את כתביהם, ולכן אין לך מושג על מה אני מדבר.

ישן 11-09-2015, 02:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "צריך לנסות לעזור לפליט המשחר..."

ציטוט:
צריך לנסות לעזור לפליט המשחר לעזרה,

מסכים לחלוטין.
רק שזה לא רלוונטי לאף אחד מהמקרים שאנו דנים בהם...

ציטוט:
לתושבים באפריקה הכמהים לעזרה, ליזידים המשוועים לעזרה,לעצור המפוצצים אוצרות תרבות.... מה אתה רוצה לשאול את הנ"ל ? האם יש לך התנגדות לרעיון ההתערבות שלי ?נמק.

חלק מהסיבה שאין פה שום דיון מפרה הוא שאתה מסרב לנקוט בעמדה כלשהי.
יש לך טענה כלשהי?
או שאתה עדיין נמנע מלטעון טענה כלשהי בתרוץ שאף אחד פה לא בשל לשמוע את הטענה שלך?

ישן 11-09-2015, 23:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "עזוב מה שלא כתבתי.... מה..."

ציטוט:
עזוב מה שלא כתבתי....
מה שכתבתי הוא : ' מה אתה רוצה לשאול את הנ"ל ? האם יש לך התנגדות לרעיון ההתערבות שלי ?' - זה לא רמיזה וזה לא מעורפל....אומנם לא בניתי שום דבר, אך זו שאלה פשוטה וברורה, אתה לא חייב לענות, אני אבין אם זה לא מתאים לך, אך בעיניי זה מוזר לתת לאי המענה ההסברים שאתה נותן.

1. לשאול את מי? איזה מהנ"ל? זה שדורש זכויות שלא מגיעות לו? מהגר העבודה הלגיטימי? זה שקולט אותו?
2. איזה רעיון התערבות שלך? מי בדיוק אתה רוצה שיתערב? איך בדיוק אתה רוצה שאותו גורם יתערב?

ישן 12-09-2015, 05:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "אסביר לך שוב, אתה כתבת כי..."

ציטוט:
אסביר לך שוב,
אתה כתבת כי 'חבל שלא טרחת לשאול את דעתם...' לגבי אלו שאני בעד להתערב בעדם ....ועכשיו אתה שואל : 'לשאול את מי?' כשאני שואל אותך מה אתה רוצה לשאול............................ושואל מה רעיון ההתערבות שלי,אחרי שכבר התיחסת לרעיון ההתערבות שלי...
מה שנראה לי כי אתה כותב אולי על דברים מאד חשובים,רק שאינם קשורים בדיוק למה שנכתב לפני...
אולי מה שהיית צריך לעשות הוא להתייחס למה שכתבתי, ולהוסיף כי אני לא מוביל הדיון בצורה רצינית, ולנסות לתת כיוון משלך,אבל... אתה כותב כאילו שלא קראת מה שנכתב לפני......ולכן הדו שיח הוא לא ענייני לטעמי....שנה טובה.

קרא מחדש את מה שכתבת, וצא מנקודת הנחה שאתה לא יודע מה שאתה חושב.
האם אפשר להבין ממה שכתבת את כוונותיך?
כמובן שלא. צריך להיות קורא מחשבות כדי להבין למה אתה מתכוון.
אם הייתי קורא מחשבות, מלכתחילה לא הייתי צריך להשתמש בפורומים למינהם.

ברגע שתבנה טיעון כשלהו, אני מבטיח להתייחס אליו במלוא הרצינות.
עד עכשיו אתה כותב הרבה מילים, אבל לא מעלה שום טענה, כך שהרושם שלי הוא שאתה במתכוון נמנע מלהכנס לדיון רציני.
אתה מוזמן לכתוב שטויות ברצף ככל שהמנהלים ירשו לך בפורום זה,
רק קח בחשבון שאף אחד לא יתייחס אלייך ברצינות במצב כזה....

אם אתה רוצה לדון בנושא כלשהו, אתה מוזמן לבנות טענה כלשהי.....

ישן 10-09-2015, 19:52
  phy phy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.15
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "צדקה...גמילות חסדים.....עזרה..."

דבר ראשון ה-"פליטים" האלה הם בני המעמד הבינוני שרצו לברוח לפני שהצרות יגיעו אליהם.
לגיטימי? כן.
אבל הם מנסים להגיע למקום רחוק ואיכותי מבחינת רווחה כמו גרמניה, אז מה זה אומר?

דבר שני, כפי שכתבתי, צריך לעזור - אבל עד גבול מסוים.
מהו הגבול? כשאתה מועמד בסכנה.
צה"ל עוזר ברפואה בגבול. זה לא מעמיד אותנו בסכנת חיים, וזה מעל ומעבר לכל מה שאומות ערב היו עושות.
אבל להכניס עוד ערבים אלינו? מבחינתי אם זה היה יזידיות - אין שום בעיה. אבל עם ערבים כמובן שיש בעיה, במיוחד כאלה שיש להם טענות לבעלות על האדמה הישראלית.

יש בעיה עם חיים מעורבים, במיוחד כשמדובר בלאומים שונים.
התסריט תמיד חוזר על עצמו - מיעוט מתרבה במדינה מסוימת, מפלגות ימין מתחזקות, ואירועים אלימים מתרחשים. זה פשוט לא נועד להיות כי התרבות של מיעוטים מעבר לגבול מסוים ניתפס בתור איום על החיים של הלאום העיקרי של המדינה...
זה נכון במיוחד במקום טעון ורווי אלימות כמו שאנו חיים בו...

מרווח הביטחון בישראל צר מאוד..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:33

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר