לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2016, 23:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שאלה אתה באמת חושב שהיא יכולה להמשיך לעבוד ברכבת אחרי זה?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "לסרס!"

היא צריכה לעזוב את העבודה בלי פיצוי. כאשר היא אמרה מה שאמרה, היא גרמה לסקופ של בלוף.

אם ממשלה אחרי ממשלה תיתן לך כציבור כל כך הרבה מתנות במשך עשרות שנים, תגיד לזה לא?!
החרדים לא אשמים בסיפור, כי הם קבלו מה שהם רוצים ובאופן חוקי ודמוקרטי. מפא"י/העבודה התחילו עם זה כשהליכוד וקדימה המשיכו עם זה, אבל שוב לא החרדים אשמים אלא ממשלות ישראל ובמיוחד מפא"י.
יש לנו כמדינה הרבה בעיות עד היום מהחלטות מפא"י ולא העבודה, לא קדימה ולא הליכוד הצליחו לתקן את אותן החלטות במשך עשרות שנים ובזה תסכים איתי Benjamin אני מקווה...
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2016, 10:11
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוספוס פלביוס השני שמתחילה ב "הגיון של ימני : מזכיר לך..."

אוי מסכן שלי.
בא נעבור על התגובה שלך בקפדנות וננחם אותך שהכל בסדר:
ובאותה נשימה פוסל את זכות ההפגנה והמחאה
צטט איפה פסלתי את זכות ההפגנה והמחאה שלך. אני בסך הכל הסברתי למה הקביעה שלך שמדינת ישראל היא מדינת הלכה היא שגויה.
על הדרך מאשים אותך בנסיון להפיכה צבאית שאף פעם לא ביקשת
אני מבין שהבנת הנקרא קצת נפגעת כשאתה מלא בזעם קדוש, אבל הנה שוב מה שכתבתי, והחלק החשוב מודגש, כדי שיהיה לך קל:
פתרון שהציעו אחרים - הפיכה צבאית.
אני גם אסביר לך - לא טענתי שזה מה שאתה רוצה או אומר. אמרתי שזה הפתרון שהציע איש שמאל לא מזמן כשגם הוא התייאש מההליך הדמוקרטי והצורה שבה המדינה הזו מתנהלת. אני הצעתי את זה כפתרון בשבילך, כדי לפתור את המטרד הזה של בחירות ושיטה דמוקרטית שמונע מהמדיניות שלך להתממש.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-08-2016, 10:36

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "אמור לי נא דמוקרט יקר, אתה..."

אומר לך את משנתי הדמוקרטית:
הדמוקרטיה בישראל היא דמוקרטיה ייצוגית = לא שואלים את האזרחים מה הם רוצים שיהיה, אלא נותנים לאזרחים לבחור את האדם שלדעתם ייקדם את התחום שחשוב להם.
אם כיום יש מצב שרוב אזרחי ישראל תומכים בתחבורה ציבורית בשבת, במתכונת כזו או אחרת (ואני בהחלט מאמין שזה המצב), ובכל זאת זה לא קורה, צריך לחשוב למה. אני יכול לחשוב על כמה סיבות:
א. למפלגות להן האנשים האלה מצביעים לא מספיק חשוב עניין התחבורה בשבת, יחסית לדברים אחרים. הם מעדיפים לקדם אג'נדות אחרות, ולא לומר שעניין התחבורה בשבת בשבילם הוא יהרג ובל יעבור. מתוך כך אני יכול להסיק כי גם לאנשים שמצביעים עניין התחבורה בשבת הוא אולי חשוב, אבל הוא לא חשוב ביותר - אחרת הם לא היו ממשיכים להצביע לאותם אנשים, שלא קידמו מספיק את עניין התחבורה הציבורית בשבת בעבר.
ב. יש בעיה בשיטה הדמוקרטית בישראל.

אני לא אומר שהשיטה הדמוקרטית בישראל מושלמת, ואני לא אומר שאין בעיה קשה של המון מפלגות קטנות שיוצרת בעיה רצינית במשילות, שמתעדפת בתורה מפלגות עם הצבעה יחסית אחידה, כמו של החרדים.
אני אומר שבעיני סיפור הדת והמדינה לא משתנה עדיין כי אין רוב לממשלת ימין ללא חרדים, וכי למפלגות הגדולות יש דברים אחרים שכנראה חשובים להן יותר.
בכל מקרה, אין פה שום דרך לכפות מפלגות להתעסק בדבר שלא חשוב להן מספיק להתעסק בו, או לגרום לכך שרוב בקואליציה יפסיק להיות רוב בקואלציה רק כי הדברים שאותה קואליציה מקדמת לא נאים לחלק מהאנשים.
אז לשאלתך - כן. אני חושב שדמוקרטיה ייצוגית, ככלל, היא דרך טובה לייצג את רצון הרוב ואת האינטרס הציבורי בצורה יעילה. אני מסכים שיש לא מעט דברים שדורשים שינוי ותיקון, אני לא חושב שהשינויים והתיקונים יביאו בהכרח לשינוי בסטאטוס קוו בנושאי דת ומדינה, לפחות בזמן הקרוב.
בעיני, ככל שהחרדים יתרבו וההשקעה התקציבית בהם תגדל בעוד הם מתעקשים לא לקחת חלק בשום אחת מהחובות של המדינה, יגדל גם האנטיגוניזם כלפיהם ובסופו של דבר או שהם יהיו חלק מהמדינה גם לעניין החובות, או שהתחום של שינוי הסטאטוס קוו בנושאי דת ומדינה יעלה בסדר היום של המפלגות עד שיווצר שינוי.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 11-08-2016 בשעה 10:41.
ישן 11-08-2016, 14:28

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "1. אני בטוח שגם רוב חברי..."

1. לא מעניין אותי מה הם חושבים, מעניין אותי רק מה הם מצביעים. אם הם לא מצביעים בעד תחבורה ציבורית בשבת, ובכל זאת הם ממשיכים להיבחר, כנראה שלמי שבוחר אותם זה לא מספיק חשוב.
2. לא אמרתי שהשיטה בישראל היא ייחודית, או אפילו אידיאלית. אמרתי שאני לא חושב שהיא הסיבה ללמה אין תחבורה בשבת.
למה לעשות בחירות איזוריות ולא בחירות רגילות? וגם אם נעבור לאזוריות, אי אפשר לשנות שיטה דמוקרטית רק כדי שהממשלה תתאים יותר לדעה מסוימת. צריך להראות שהמשילות של השיטה הנוכחית לא טובה.
דווקא בחירות איזוריות עלולות הרבה יותר בקלות לגרום לזה שההכרעה היא לא דווקא ע"י הרוב (כמו שקרה בעבר בארה"ב וקרה בשנה שעברה לבריטניה).

ישן 11-08-2016, 15:39
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
לשינוי שאתה מציע יהיה אפקט אחר, ולכן לא יתרחש.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הצעתי שיטה משולבת. נציגים של..."

בחירות אזוריות אמנם גורמים לחיזוק האינטרסים של המחוז,
אבל בסופו של דבר - אלו אותם אינטרסים ואותם מצביעים, שמתמצעים אותו דבר.

ההבדל העיקרי - הוא אפקט הסף (שיטת המנצח זוכה בכל הקופה הנהוגה בארה"ב, היא הקיצונית מבינהן):
מתחזקת רק המפלגה הגדולה ביותר באותו מחוז, על חשבון הקטנות יותר,
כך שבמקום הצבעה לכלל מפלגות הימין-חרדים - הליכוד יתחזק,
ובמקום הצבעה לכלל מפלגות השמאל-מרכז-ערבים, מפלגת העבודה/מרכז יתחזקו.
אבל מפלגות השמאל/מרכז/ערבים גם יחלשו בכל מקום חוץ מגוש דן, כיוון שזה המחוז היחיד שבו לשמאל יש ייתרון מובהק במחוז.

זו גם הסיבה שזה לא יקרה:
המרוויח המובהק היחיד ממהלך כזה - זה הליכוד, שהיום זוכה ברבע מהקולות, ויזכה בעקבות כך לבמעל חצי מהקולות.
אז רבע מחברי הכנסת לא יצליחו בהעברת חוק שיפגע ב3/4 מחברי הכנסת.
ישן 11-08-2016, 16:30
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
איך לא יצטמקו?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Benjamin Willard שמתחילה ב "הן לא יצתמקו... וזה נותן..."

האפקט המובהק הוא חיזוק המפלגות הגדולות, על חשבון הקטנות, ועל חשבון גושים מפוצלים.
בישראל גוש הימין עומד על בערך חצי מהמנדטים - שיעברו לליכוד,
והשמאל/מרכז/ערבים מפוצל בין 3 גושים, שתחרות בינהם יחזק את הימין,
ורק במחוז ת"א - הדבר הזה לא יקרה.

אז למה שמפלגה שאינה הליכוד תתמוך?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benjamin Willard
זה נותן יותר כוח לחברי הכנסת עצמם
התחזקות כזו תבוא בהכרח על חשבון מישהו אחר.
אם הח"כים יהיו יותר עצמאיים, המפלגות המשמעת הסיעתית, והממשלה יחלשו,
ואז זה לא מהלך של חיזוק.

מהלך של חיזוק - יבוא רק אם תבין שמדינת ישראל כבר גדולה מכדי להתנהל כמדינה ריכוזית,
ושמשחקי משיכות החבל האלו רק מחלישים אותה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר