לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2005, 21:21
  Digital Bishop Digital Bishop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
זכרון RDRAM ללוח Asus

שלום,

בחמש השנים האחרונות עבדתי עם לוח אם של Asus, מסוג P3C-LS, עם מעבד Intel Pentium III 733Mhz ועם זכרון RDRAM 128 MB. בזמנו, זה היה מחשב-על של ממש, והרעיון המקורי היה לקנות משהו שיחזיק יותר משבועיים.

מסתבר שהחזיק. אני תוכניתן במקצועי, ועד לאחרונה לא היו בעיות מיוחדות. אם היה צריך להמתין פה ושם שתי שניות, לא ממש הוטרדתי.

לאחרונה התקנתי כמה תוכנות חדשות (NetBeans, למשל), וזמן ההמתנה הפך מסביר לארוך, ומארוך לבלתי-נסבל.

אם אני זוכר נכון, הרי שתוספת זכרון יכולה לסייע בצורה מופלאה, למי שלא מעוניין לרכוש מחשב חדש, או שיעשה כך בעתיד ומעוניין לשדרג מחשב ישן בכדי שיישאר במקביל.

אתר www.memoryx.com ממליץ על שלושת הזכרונות הבאים:
128MB NEC/ASUS Desktop 184-pin PC800 nonECC RIMM (p/n ASUS-XRD128)
59.98$

256MB Samsung/ASUS Desktop 184-pin PC800 nonECC RIMM (p/n ASUS-XRD256)
119.98$

512MB Samsung/Asus Desktop 184-pin PC800 nonECC RIMM (p/n ASUS-XRD512)
289.98$

האם אלו מחירים ריאליים ? חמש שנים עברו (שלי, אגב, הם 400 ולא 800) והמחירים נראים דומים מאוד.

כמו-כן, האם אני יכול לקנות את ה-128 מתוך מחשבה שהרכיב יעבוד במקביל לרכיב הקיים אצלי (אני זוכר ש-RDRAM חייב לבוא בזוגות זהים, או משהו כזה. לי יש 'סטיק' אחד אמיתי, ועוד 'סטיק' שנראה כמו דמה) ?

ולבסוף - אולי מומלץ לקנות בכלל 256 חדש ?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2005, 23:05

לשדרג ?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "צודק ההפרש הוא 70, אין הצדקה למשחקים..."

אני לא בטוח שזה עדיף. נחמד לזרוק כסף על פתרון זמני (שלא יענה על הציפיות שלי, ככל שאני רואה), אבל נחמד יותר לעשות בכסף שימוש נבון.

RDRAM הוא לא זכרון רגיל, כפי שאתם יודעים. אם אתם סבורים, כמוני, שהמחירים שציינתי מופרזים, אשמח אם תתנו לי מוצר דומה / תחליפי במחיר ראוי יותר. הכיוון שלי הוא שדרוג / תוספת RDRAM, ולא מעבר למערכת בינונית לשנה.

עדכון - אחרי שקראתי שוב את התגובות שלכם, שאינן מתייחסות כלל לנושא, ברצוני לציין שלא כולנו ילדים בני 12 שמשחקים ב-Half Life II. אולי המילה 'תכנות' שם לא היתה ברורה, אולי קניית PC במחיר מופרז בכדי לקבל 50% PS2 נראית הגיונית, מי יודע...

נערך לאחרונה ע"י Digital Bishop בתאריך 06-10-2005 בשעה 23:09.
ישן 06-10-2005, 23:19

אוי אוי אוי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אם הסתדרת עד היום עם פנטיום שלוש, אז אם זה תסדר עוד חמש שנים נוספות בכייף."

אני = לא משחק משחקים. לא צריך זמני-תגובה נמוכים וכו'.

אני יודע שקשה להבין את זה. הנה דוגמא: יש לי טויוטה יאריס. אני חושב שזה אוטו מצויין. ילדים בני 18 (נהגים חדשים), ערסים מהשכונה, קונים מכוניות ישנות יותר, יקרות יותר ונכנסים בעצים תמימים. לדעתם, האוטו שלי טוב פחות האוטו שלהם. זה ששלי בטיחותי יותר, עדיין בתקופת האחריות, חסכוני יותר וכו', לא משכנע אותם. גם שלי מגיע ל-170 קמ"ש, אבל זה לא אומר שהוא טוב יותר או פחות.

רוצה לומר, לפעמים עדיף להוריד את משקפי-הביצועים המגוחכים, ולחשוב יעילות וחסכוניות. במיוחד בפורום ששניים מהבכירים בו מצדדים ב-AMD (שאמרה בדיוק מה שאני אומר, ולא 'שיחקה' במשחק של Intel).

מן הסתם, התגובה שלך תהיה קשורה לכך שהמחשב שלי פחות טוב וש-AMD כזה או אחר יספק אותי לכמה שנים. זה לא נכון, ולכן נחסוך לשנינו.
ישן 06-10-2005, 23:36

רק למען הסר ספק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "כן, הכפייה ממש זועקת מבין השורות שלי."

(אעיד על עצמי שאני לא מחפש כבוד בפורומים. זכותך להאמין).

אני בסה"כ מתעסק עם חומרה מגיל 6. מתכנת מגיל 12. בגרות מלאה במגמת מחשבים, וכו'.
עבדתי בחנויות מחשבים. ניהלתי אחת והייתי שותף באחרת עם חבר.
אחרי זה ממר"מ (תוכניתן + שלבים), שירות בחיל-הקשר, פרוייקטור ומפקד.

במקביל, קצת לימודים באוניברסיטה הפתוחה, קורס MCSE, הסמכות והמשך לימודי תכנות.
שנתיים וקצת כמהנדס תוכנה בארץ, עבודה בחברה בינלאומית (אם הבנתי עם מי יש לי עסק, כנראה שכתבתי את הממשק של מכשיר הטלפון הסלולרי שלך). יש לי חלק רשום בפיתוח מכשיר ה- i-mate (אני מניח שלפחות קורא אחד פה יודע על מה אני מדבר).

עכשיו אני מתרגל באוניברסיטה, גם בתחום. מלמד מספיק סטודנטים בכדי לדעת שגם אני טועה.

כל זה, רק בכדי לומר דבר אחר - בחוג לפילוסופיה מלמדים שהכח משחית. ביהדות טוענים שהפוסל, במומו פוסל. יש מי שיאמר ששליט טוב הוא אחד שמקשיב. אתה כל כך בטוח בעצמך, שאתה לא מוכן להקשיב לקצת ביקורת. זכותך. אין חוק שאוסר על טפשות.
ישן 06-10-2005, 23:55
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
מה שאני מייעץ נובע ממבחנים שאני קורא.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "רק למען הסר ספק"

וכשזה מגיע לתיכנות, אני רואה כל הזמן איך מעבדי ה AMD64 מספקים ביצועים מדהימים בזמני קומפילציה. הרבה יותר טובים מהמתחרים לבית אינטל, ובטח יותר טובים מהמעבדים מהדור הקודם.
אני לא תוכניתן, אני יודע קצת CPP, אבל זה הכל. אני מכיר את ה RDRAM ואת ה DDR (קצת פחות את ה RDRAM, הוא מהתקופה שלא ממש התעניינתי בתחום), ואני זוכר עוד מהעידן שהיתה תחרות בין השניים שה RDRAM נעלם מהשוק מסיבות טובות מאוד, הוא היה יקר מאוד וה DDR סיפק ביצועים מעולים, בד"כ טובים יותר. אני לא זוכר אם ראיתי מבחנים שעסקו בקומפילציה בתקופה ההיא, אבל מה כבר יכול להיות שונה? אולי אני לא יודע מספיק כדי לקבוע שבהכרח גם בתיכנות ה DDR יהיה טוב יותר מה RDRAM, ולכן, שוב, מה שאני נותן מתבסס על המבחנים שאני קורא. אם יש לך ידע נוסף שיכול להסביר מדוע אתה מעדיף ספציפית RDRAM, יהיה נחמד אם תחלוק אותו עם שאר חברי הפורום במקום להתנשא ולקשקש כמה שאחרים לא מבינים אותך. אני לא מושיב אותך על הספה, הבעיות שלך עם העולם לא מעניינות אותי.

את התשובה לשאלה שלך כבר קיבלת באשכול, לא ניסיתי להתעלם מהשאלה שלך. ניסיתי לתת לך אלטרנטיבה להוצאת 1000 שקל על סטיק זיכרון כשאפשר לשדרג כבר את כל המערכת במחיר הזה.

(אגב, אם רמזת שיש לי איזה פלאפון סימביאני מתקדם, טעות בידך.)

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 07-10-2005, 00:17

קשה להשוות עכשיו,
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה שאני מייעץ נובע ממבחנים שאני קורא."

פרארי ישנה מול גולף חדשה.

מצאתי כמה מאמרים ברשת, הדנים בהבדלים בין RDRAM ל-DDR. האחרון שבהם היה ממרץ 2002, והוא מסכם:

To summarize our findings we can safely say that from a price-performance point of view only Intel’s i845D chipset and SiS’ 645 chipset, both outfitted with no more than two DIMMs, are an affordable and overall stable solution. Anybody looking for a system that provides the best performance, stability and scalability, both in terms of memory bandwidth and maximum memory size, should look towards the i850 chipset and Rambus’ RDRAM. Pricing of RDRAM, which used to be a concern, is no longer an issue as RDRAM modules are priced similar to DDR modules.

Sander Sassen.

http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1493.5/

RDRAM הוא סוג של הכתבה-אינטלית לשוק. אין ספק. אבל הוא פה, הוא לא נעלם (כפי שכמה סבורים) וסביר שהוא יישאר, לפחות עוד כמה ימים. טכנולוגיה, אגב, מתפתחת דווקא מאותם מוצרים 'קונספטיים' ופחות מדגמים חמודים שלא מתחממים. ב-RDRAM הושקע מאמץ די רציני (והוא לא סתם הפך פתרון שכיח לשרתים), ויש מי שמעדיף לא לקפוץ כל שבועיים לתקן חדש.

בוא נאמר שאקנה את השדרוג שהצעת לי. נבון מצידי יהיה להכניס אותו לתוך מארז בן חמש שנים ?
אולי נחליף, על הדרך, גם אותו. ועוד איזה כרטיס קול (שלי לא 'טוב'. הוא יכול להשמיע רק את מה שאני צריך שהוא ישמיע ולא 7.1 ערוצים בפורמט THX. באסה). המסך בן שנה. חראם - יש יופי של מסכים זולים עם חיבור DVI. זה אומר שכרטיס המסך יצטרך ללכת, ואולי אני אבקש מאבא ומאמא שיקנו לי 6680 שייתן לי פתרון מצויין כשאני יורה בנאצים. חובה.

זה הפך למגוחך לגמרי. א/נשים רצים אחרי התעשייה, שופכים את מיטב כספם בכדי לקבל מכשיר שלא עושה את מה שהם זקוקים לו, או שעושה הרבה, הרבה יותר. גם מעבד של הדור שלפני-האחרון, לא ממש מגיע לשימוש מלא (אם אני יודע על מה אני מדבר) אצל משתמש בינוני+. העיקר שצינור הקירור במים-גרעיניים יישב קרוב למאוורר בגודל של צלחת-לווין, בכדי שזרימת האוויר המשופרת תסייע לי להגיע לביצועי-על, בזמן שאני קורא דואר. אני שוקל להכניס את המחשב לבריכה שאחפור במיוחד, אגב, ואז עלות הובלת המים והסלקתם תקטן. ואז יהיה לי מחשב 'טוב'.
ישן 07-10-2005, 13:10

שאלתי אותו,
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "זה שאתה עובד עליו. נראה מה הפואנטה שלו."

ולא אותך, מכיוון שהוא טען שאני דמגוג, כאשר אני רומז לכך שמי שמשדרג את הבסיס (השלישייה הקדושה) נוטה לשדרג חלקים נוספים. יש בזה היגיון, כמובן, אבל זה מביא להוצאות לא-קטנות כאשר משדרגים בכוונה לחסוך.

בגדול, אני מניח שהוא יחפש איזה מחשב מהבויד'עם ויגיד שהוא עובד איתו. עוד כמה דקות יהיה כאן מפרט של Pentium (בימים שעוד לא קראו לו "1"), עם דיסק קשיח של כך וכך MB. ואולי איזה כונן 1.2.

אצלך, אגב, המצב הפוך. יש לך ציוד היקפי חדש, אבל הבסיס ישן. לשכן שלי יש איזו פיאט אונו עתיקה, אבל הוא צבע אותה בצהוב-שחור (ירושלמי, מן הסתם) ושם עליה כונס-אויר (ספוילר ?), אז הוא בטוח שהביצועים השתפרו פלאים. זו לא ביקורת עליך, אל תבין לא נכון. אני תוהה אם עדיף להישאר עם בסיס ישן וחלש ולהוסיף לו (כמו שאני חשבתי שכדאי, וכמו שיש אצלך), או לשדרג את הבסיס, ולהשאר עם ה"מסביב" העתיק.

ואגב, מה פשר תצורת הזכרון שאצלך ? סקרנות.
ישן 07-10-2005, 11:26

כתוב שם,
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "הכרטיס מסך (6800 אגב, 6680 זה פלאפון של נוקיה), הכרטיס קול, המסך, זה כבר קצת מוגזם..."

בהודעה שלי, שקשה להשוות מכיוון שהמאמרים ישנים. התחושה שלי, שלא קוראים פה תגובות (וכותרות) רק מתחזקת.

אני מניח שיקשה עליי למצוא מאמר שמשווה, מכיוון שנדמה לי שמי שטורח ומשווה, בודק חום, מאמץ, פריימים לכמות זמן וכו'. הכיוון ברור.

מילא, אם RDRAM היה נעצר ב-128 MB, או אולי 256 MB, הייתי מבין שחלה התיישנות. אבל כשיוצא זכרון של 1 GB, במהירות 800, אני מניח שיש סיבה לכך. אינטל לפעמים מוציאה קו של מוצרים שאף אחד לא זקוק לא, אבל לא זה המקרה. אני יודע שיש מי שמוכר זכרונות כאלה, גם בארץ, והם בוודאי לא מייעדים את המלאי שלהם לאיש אחד.

אתה באמת חושב ש-DDR יציב יותר מ-RDRAM ? סתם דוגמא.
ישן 07-10-2005, 11:50
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
מה אתה מגדיר "יציב יותר"?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "כתוב שם,"

אני עוד לא שמעתי על מודול DDR שסתם ככה התקלקל... יש מודולים שמגיעים מקולקלים, אבל רק מודולים לא איכותיים.

אם גם אתה מסכים שקשה להשוות כי המאמרים ישנים, אז למה טרחת בכלל להביא אותם?... כנראה שאתה חושב שאולי יש בהם משהו רלוונטי להיום, זה מה שבאנו לדחות.

אגב, לא יוצאים מודולים של RDRAM כבר כמה שנים. מה שמוכרים זה מה שנשאר מהמלאי, כנראה, או שיש מספר חברות שעדיין מייצרות RDRAM, אבל לא ממציאים מוצרים חדשים בקו המוצרים הזה. במשך השנים קראנו עוד ועוד ידיעות על חברות שהפסיקו רשמית לתמוך ב RDRAM...

ציטוט:
אני מניח שיקשה עליי למצוא מאמר שמשווה, מכיוון שנדמה לי שמי שטורח ומשווה, בודק חום, מאמץ, פריימים לכמות זמן וכו'. הכיוון ברור.

אתה שוב רומז לגיימינג? לזיכרון עורכים מבחנים כמו Sandra (לרוחבי פס), בד"כ. אם כותב מאמר כזה יהיה מעוניין לדעת האם ל RDRAM יש עדיין שימוש באיזורים כמו תיכנות, כמוך, הוא היה טורח לערוך מבחני קומפילציה. אני לא רואה כתבות כאלה היום, אולי יש לזה סיבה...

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 07-10-2005, 12:52

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "מה אתה מגדיר "יציב יותר"?"

אני רומז. לשני הכיוונים, מסתבר.

הידעת שב-N64 וב-PS2, כמו גם בקו של מחשבי-על Cray, נמצא זכרון RDRAM ?
שני הראשונים שהזכרתי הם (ככל שידוע לי) לא עתיקים במיוחד בתעשייה, ובוודאי מיוצרים עדיין (וחלקים שלהם יהיו בשטח בשנים הקרובות). ה-PS2, אגב, משתמש בשני ערוצי RDRAM בכדי לטפל ב-3.2 GB בשנייה. זה נראה לא רע.

למדתי גם שהמחליף של RDRAM הוא ה-XDR DRAM. חברה אנונימית בשם IBM בחרה בו לקו מוצרים מסויים, וגם איזו חברה יפנית קטנה, SONY, משתמשת בו במה שנקרא תחנת משחק 3, או PS3.

כמו-כן, למדתי שמשנת 2004 אינטל עצמה עברה ל-DDR ול-DDR2. ככה זה עם דרישה ל-Latency נמוכים. זה קצת מוזר, כי Samsung עדיין מייצרת RDRAM 1066, ועדיין מפתחת את הדור הבא, אבל RDRAM הוא פורמט שהתיישן. חבל.
ישן 08-10-2005, 21:34
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
אתה דפוק או שאתה עושה את עצמך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Digital Bishop שמתחילה ב "קשה להשוות עכשיו,"

ואתה לא רצת אחרי הטופ של הטכנולוגיה לפני 5 שנים...? רבאק...!
לי יש מחשב שקניתי בול לפני 5 שנים, בערך כמו שלך- פנטיום 3, 800 מגההרץ. אני מרגיש כבר צורך להחליף אותו. בזמנו הוא היה יחיד בשכונה, עכשיו הוא סתם גרוטאה. אז אני קונה עוד מעט כפול ליבה. אז עוד שנה כבר יצאו אולי תוכנות שלא ירוצו עליו אפילו... נחיה עם זה איכשהו.

לסיכום, מנסיון של 11 שנה בתחום המיחשוב (ואני, בניגוד אליך, לא יכול להגיד לך לאיזה "מיכשור" תכננתי מעגלים בשירותי הצבאי ועבודתי- את השאר תבין), אין כל הצדקה לקנות RDRAM שהתברר כסוג זיכרון יקר ולא שווה את הכסף מבית אינטל. הסיפור עם DDR2 הוא אותו דבר, אגב- גם החכמים של אינטל המציאו משהו לא מוצלח כ"כ...

מילה אחרונה למנהלי הפורום- כל הכבוד שיש לכם עוד סבלנות לענות לו
ישן 06-10-2005, 23:40

ייתכן,
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "שמע אם אתה חושב שיש בגיון לבזבז 1000 ש"ח"

אבל לא כל בני האדם הם רציונליים. אדם מבקש ממך כוס משקה, ואתה אומר לו שבאותו מחיר הוא יכול לקנות ארטיק. ובכלל הוא לא צמא, וממש מוזר שהוא לא אוהב את הארטיק שאתה מציע.

אולי, רק אולי, האדם הזה זקוק ל-RDRAM ספציפית ?
אולי זה לא בשבילו, אלא מחשב שהאוניברסיטה נתנה לו ?
אולי הוא סתם מתעניין, באופן תיאורטי ?

אפשר לציין ש*לדעתך* X עדיף על Y. מוזר שאתה מתעקש על X כשמישהו זקוק ל-Y.

אני לא רוצה, פשוט לא רוצה, אלטרנטיבת-AMD. לא בגלל שהיא AMD, אלא בגלל שהיא אלטרנטיבה. אני מודה לך (ולחמום המח) על הנסיון לחנך אותי ולסייע לי לראות את האור, אבל אני רוצה את לוח האם שלי, עם המעבד שלי ועם הזכרון שלי. ככה זה אנשים לפעמים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:44

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר