לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2005, 21:51
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שי אביטל השתחרר מצה"ל בדרגת אלוף לאחר שהיה מפקד גיס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "עומר בר-לב ושי אביטל"

עומר בר-לב השתחרר מצה"ל ב 1987 לאחר שסיים את תפקידו כמפקד סיירת מטכ"ל.
באוקטובר 1992 הוא חזר לצה"ל, הועלה לדרגת אל"מ ומונה לפקד על חטיבת הביקעה. לאחר קצת פחות משנתיים (יולי 1994) הוא עזב את התפקיד והשתחרר סופית מצה"ל.

בעריכה:
תוספת על שי אביטל
הארוע האחרון שבו פיקד על הסיירת היה ארוע קו 300, כעבור יומיים הוא הוחלף ע"י עומר בר-לב.
ב 1986 אביטל עבר הסבה לשריון שלאחריה מונה למג"ד 74 בחטיבת ברק.
לאחר הקדנציה כמג"ד שריון הוא מונה לפקד על חטיבת מילואים, אח"כ פיקד על החטמ"ר האחראי על טול כרם באינתיפדה הראשונה.
ב 1990 יצא ללימודים בבוסטון.
לאחר שחזר מבוסטון פיקד על חטיבת שריון סדירה ואח"כ סגן מפקד עוצבת געש.
באפריל 1994 הוא מונה למפקד עוצבת געש- האוגדה האחראית על רמת הגולן
בשלב מסויים הוא חשש שהוא לא יקודם לדרגת אלוף וכבר תיכנן לפשוט את מדיו אך פרשת ניר גלילי היא שגרמה למינויו לאלוף- הוא מונה למפקד גיס במקומו.
תא"ל ניר גלילי כזכור היה קצין שריון שמונה לפקד על גיס אך הואשם בהטרדה מינית ע"י פקידתו שאף עתרה לבג"ץ נגד קידומו.

מקור לכל המידע- הספר "סיירת מטכ"ל" מאת משה זונדר.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 09-10-2005 בשעה 22:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2005, 14:43
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יוני נתניהו, עמירם לוין,עוזי דיין - היו מפקדים בברק"

נכון
אם אני זוכר נכון (עידו, הספר הוא לא תירוץ P: ), אז עמירם ודיין היו מג"די 53 ועמירם גם היה מח"ט ברק ואוגדונר 36. יש לי ראיון איתו שם הוא מכונה תא"ל או אל"ם ע'.
יוני היה מג"ד או מ"פ בגדוד 74. על שמו נקרא מחנה הגדוד (רוויה ב') מחנה יונתן. שלט של מע"ץ עם השם הזה הוצב בכניסה לגדוד והמילה יונתן נצבעה על טנק הטירן שהיה על ערימת בולדרים ליד הש"ג.
אבל, כשיאשה היה חייל בגדוד מישהו החליט שהטירן יראה יותר טוב אם הוא יהיה בתוך הפלוגה ולא ליד הש"ג. הטירן נגרר אל אחד המשטחים (יש לי תמונה של הגרירה) ונצבע מחדש ללא המילה יונתן (שבטח לא אמרה לחיילים כלום). השלט של מע"ץ נפל (אני לא יודע אם נפל בגלל הגרירה).
למרבה הפלא היום אין אף אחד בגדוד שיודע ששם המחנה הוא מחנה יונתן.

ישן 13-10-2005, 18:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום קבלו את תא"ל ע'
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נכון אם אני זוכר נכון (עידו,..."

מתוך גליון ראש השנה תשנ"א (1990) של במחנה. ראיון עם מפקד עוצבת הגולן, תא"ל ע'
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תצלום: מיכאל צרפתי

יש תמונה נוספת עם נעלים שחורות. אולי זה חלק מהעניין שע' מסרב לענות לשאלות היכן הוא שירת בעבר.
(למי שלא הבין מדובבר על עמירם לוין).

ישן 09-10-2005, 21:57
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
היה להם המשך לאחר הפיקוד על היחידה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "עומר בר-לב ושי אביטל"

עומר ברלב - יצא ללימודים וחזר לפקד על חטיבת הבקעה, הועבר ללא התראה לחטיבת התכנון ולאחר מכן פרש.

שי אביטל בקריירה קצת יותר ארוכה - אלוף בצה"ל - לאחר הסיירת - מג"ד שיריון במלחמת לבנון, מח"ט מילואים, מח"ט מרחבית באזור טול כרם בתפקיד זה היו לו הישגים רבים, בתחילת שנות ה 90 פיקד על חטיבת שיריון סדירה, ואח"כ ס. מפקד עוצבת הגולן. באפריל 94' מונה למפקד העוצבה, תפקיד שמבטיח כמעט בוודאות דרגת אלוף. לאחר מכן מונה לרמ"ט פצ"ן, לאחר שהמתין תקופה ארוכה לדרגות האלוף, מונה למפקד גיס במקום קצין אחר שנחשד בהטרדה מינית. האיש שבמפקדת סיירת מטכ"ל סירבו בזמנו לשלוח לקק"צ - הפך לאלוף.

ישן 09-10-2005, 22:39
צלמית המשתמש של רועי AZ

תפקידו האחרון והמיוחד ראוי לציין
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "זאת אמרת שיש מפקדי סיירת..."

של תא"ל בן אברהם, היה פיקוד על מפקדה מיוחדת שהוקמה לצורך ההנתקות, שאיגדה מס' צוותים של יח' העילית לצורך (תודה לאל שלא היה צריך) חילוץ בני ערובה או התבצרות חמושה שמתדרדרת לכלל ירי.

עמוס בן אברהם התפטר מתפקידו כמפקד הסיירת, לאחר שלקח אחריות על מותם של ערן עופר וירון בר דור בתאונת אימונים כתוצאה מהתייבשות ב 92'. (סתם לידע כללי, מי שהיה בתקופה זו מפל"ג אימונים - האחראי באופן ישיר ללוחמים- כיום מפקד היחידה - בחור בשם עופר)

היה מפקד חטיבה מזרחית בלבנון וב 98' מונה למפקד ביה"ס לקצינים. במהלך האינתיפדה היה מפאו"ג 162...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 09-10-2005 בשעה 22:50.
ישן 09-10-2005, 23:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

היה המפקד השנוי ביותר במחלוקת של הסיירת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "ובאזרחות...."

פיקד על היחידה בשנים 84' -87'. בתקופתו פקד את היחידה משבר מבצעי החמור בתולדות היחידה,
במשך כשנה היחידה הייתה משותקת!

ישנם פקודים שמייחסים לו את המשבר, ישנם אחרים המייחסים לו נחישות וכישרון רב בחילוץ היחידה מהמשבר.

בהזדמנות זו אני ממליץ לכם לרכוש את הספר סיירת מטכ"ל של משה זונדר ואם באמת חשקה נפשך - "צוות איתמר" של אבנר שור, אני נהנה מהם מאוד...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר