לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2005, 19:34
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
שלום לכל חברי הפורום הנכבדים. ברשותכם, מספר שאלות

שלום לכל חברי הפורום הנכבדים,

אודה לכם אם תוכלו לענות לי על מספר שאלות:

א. איך עובד המנגנון של רימון ה40 מ"מ ה"מנתר" (M397/m397A1).
אם אפשר לרדת לפרטים הקטנים אשמח מאוד.
בנוסף, קצת היסטוריה על הקונספט אם אפשר ( האם היה קיים ררנ"א "מנתר" לפני?).
קישורי מידע ודיאגרמות יתקבלו בברכה (אני אישית לא הצלחתי למצוא שום אתר עם הסבר מפורט של ממש).

ב. איך הרימון הנ"ל מייצב עצמו בזמן המעוף? האם מטול הm-203 הוא בעל סלילים?
אם כן מצטער על השאלה הטפשית.

ג. תיאורטית, האם קלע המצוייד בm16 מקוצר בעל כוונת קלעים 4X Trijicon ACOG מסוגל, במסגרת חוקי הבליסטיקה, לפגוע במטרה הנמצאת במרחק 600 מטר?
האם, מבחינת הטווח האפקטיבי המקסימלי, יש הבדל בשימוש בכדורי m193 לעומת m855?
כמו כן, איך זה יכול להיות שבנתוני הm16 רשום שהטווח המקסימלי שלו הוא שני קילומטר פלוס אם (לפי מיטב הבנתי) הכדור מאבד מהתאוצה שלו אחרי 300/+ מטר.
דרך אגב ( משהו שקפץ לי כרגע לראש), מהו שיא מרחק הירייה לקלעים? כלומר, בעזרת רובה שהוא לא רובה צלפים ייעודי (כמו אמ16 מקוצר בקונפיגורציית קלעים, דראגונוב וכו').

ושאלה אחרונה(אני יודע שאתם כבר מתים להחטיף לי מכות):

איך זה יכול להיות שבנתוני האמ16 רשום שהוא מסוגל לירות 800 כדורים בדקה אם אחרי (שוב לפי מיטב הבנתי) 100 כדורים הקנה שלו כבר מתעקם?

תודה רבה רבה לכולכם מראש ושיהיה לכם חג סוכות שמח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2005, 21:32
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
כמה תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "שלום לכל חברי הפורום הנכבדים. ברשותכם, מספר שאלות"

ב. רימון המטול לא מייצב את עצמו, אלא כמו כל כדור אחר הסיבוב שהוא מקבל מהסלילים (וכאן בעצם אני עונה על השאלה השנייה שלך - יש לו 6 סלילים) מאפשר לו מסלול בליסטי שטוח יותר ומדויק יותר.
ג. - כן, קלע מסוגל לפגוע במטרה בטווח של 600מ' (או בכל טווח אחר, אם הוא יודע את הסטייה)
- מרחק מקסימלי: המרחק שבו הכדור נופל לקרקע אם נורה בזווית האידיאלית (לא זוכר מה היא, אבל קצת פחות מ-45 מעלות אם אני לא טועה). הכדור לא מאבד מהתאוצה שלו אחרי 300מ', הכדור מאבד מהתאוצה שלו מהרגע בו הוא יוצא את הקנה (!).
ה-855 הוא כדור כבד יותר מה-m193 ולכן גם מגיע לטווח רחוק יותר (וזה כמובן שהוא נורה מקנה מתאים בעל מעלה סלילים של 1:7).
שיא מרחק? כאילו לפגיעה במטרה?

קצב אש מקסימלי - מחושב בתנאי מעבדה, והוא מחושב לפי ירי של מספר כדורים: לדוגמה 40 כדורים ב-3 שניות, ואז מכפלים ב-20 ומקבלים 800 לדקה.
ישן 16-10-2005, 23:06
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לגבי ה"מנתר"...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "שלום לכל חברי הפורום הנכבדים. ברשותכם, מספר שאלות"

להלן אופן פעולת הכדור עצמו מרגע הנקירה ועד הפעולה:

נקירה - פיקה יוצרת רשף שמצית חומר הודף בתא לחץ גבוה (כ 2000 אטמ') בתרמיל - מבעד לחרירים מועבר הגז לתא לחץ נמוך יותר שמהווה את עיקר נפח התרמיל בו הלחץ יורד לכ 200 אטמ' וגורם להדיפת הקלע עצמו - הקלע נע בקנה הסלילי דבר המקנה לו סחרור הנדרש לשם ייצובו באויר - במרחק של כ 14 מטר מהקנה (זה המינימום הנדרש) נדרך המרעום (שאת אופן פעולתו אסביר אח"כ) - לאחר השלמת המעוף פונה ראש הקלע מכח הכבידה כלפי הקרקע - הקשה - נוקר מכה בפיקה שמציתה חומר הודף אשר "מקפיץ" את כדורית הרסס מתוך גוף הקלע כלפי מעלה - תוך כדי ה"ניתור" מעלה מוצת/מופעל נפץ השהייה - בגובה של כ 1.2 מטר לערך יוזם נפץ ההשהיה את החנ"מ העיקרי שבכדורית הרסס - כדורת הרסס (המכילה כ 30 גר' חנ"מ + רסס מבוקר המושג באמצעות חירוצה הפנימי של מעטפת הכדורית מתרסקת.

המרעום - לתחמושת ה M 203 מס' דגמי מרעומים אשר באופן כללי רובם ככולם פועלים באופן דומה .
מרעומי התחמושת מנצלים שלושה עקרונות פיזיקאליים לשם השגת אבטחת מסלול ודריכתם הסופית וכן כולם פועלים בהקשה.

אופן פעולת המרעום עצמו...יישלח אליך מיד.

לבני.

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 16-10-2005 בשעה 23:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר