לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2005, 22:12
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
צילום אימון גדוד "קרדום" במל"י, השבוע

הגדוד שלי ערך השבוע אימון סוללות במרכז חת"ם שבמרכז הלאומי לאימונים ביבשה שבצאלים (פעם נקרא באלי"ש).
אנחנו (המש"קים והקצינים) הגענו ביום ראשון כדי לחתום על הכלים ועל הזיוודים בעוד ששאר החיילים הגיעו ביום שני. יצאנו לשטח ביום שני בערב וחזרנו בלילה שבין רביעי לחמישי.
ירינו קצת, פחות ממה שתכננו, משום שהיה מרדף בשטחי האש אחרי מבריחים מגבול מצריים.

הנה התמונות, מלוות בהסברים קצרים:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
המנחת של מל"י היה צמוד למאהל שלנו

שלט בכניסה לחדר האוכל של מרכז חת"ם- כנראה שמישהו שם קצת מאותגר שכלית...

שיירה בנסיעה לילית

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
חניון הלילה שלנו- מבט על הקיפול בבוקר

מתארגנים בסדר תנועה לקראת תחילת עוד יום אימונים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הצוות שלי פרוס ומוכן לירי

פעם זה היה משהו/מישהו...

כלים בהכנות לירי- בצד ניתן לראות זבילי חנ"ה לקראת הירי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הצוות שלי על רקע השקיעה

בוקרו של יום האימונים האחרון

כרגיל, מישהו חייב להיתקע... אז שולחים את המפי"ק לגרור אותו

זה אני

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2005, 22:30
צלמית המשתמש של עידו403

תשובות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תמונות יפות"

1. אכן, בלון חנקן לנגיחה.

2. הוא מספיק, זה פשוט נראה קרוב בתמונה.

3. בכל הלילות היה קור אימים. ביום ראשון ירד גשם ללא הפסקה וכך גם ברוב יום שני, מיום שני בערב הפסיק הגשם למעט שעה בלילה. ביום שלישי היה סתם סגרירי וביום רביעי היו לנו סופות חול מזוויעות.
ביום חמישי כבר היה מזג אויר נורמלי, כך שתקתקנו את הטיפולים והזיכויים תוך שלוש-ארבע שעות (כל הגדוד !!!). המלצה שלי- תבוא עם בגדים חמים ללילה, חרמונית לא צריך כי מחתימים על חרמוניות, כנ"ל חלפ"סים. ללילה כדאי להביא שקית חימום ולזרוק אותה ליד כפות הרגלים בתוך השק"ש משום שהרגליים קופאות בלילה.

4. כלי הנשק- כל הקצינים עם מקוצרים, כל מפקדי הצוותים גם כן (ואני ביניהם). כל השאר- ארוכים.
הנשק הוא של מרכז חת"ם.

ישן 25-11-2005, 22:39
צלמית המשתמש של עידו403

אני אישית לא השתמשתי בחרמונית למרות שחתמתי על אחת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "תודה"

יש לי פליז של הגדוד וזה הרבה יותר נוח ללכת איתו מאשר עם חרמונית שמגבילה אותך בתנועות.
החיילים שיושבים מאחורה בריו צריכים את החרמונית משום שהם די חשופים לקור, אבל אני סגור בתא הנהג וגם ליד המנוע כך שזה פחות קריטי לגבי.
בלילות לבשתי גטקעס...

החרמוניות די טובות אבל תמיד יקרה משהו בחתימה עליהן- או שתקבל חרמונית שקטנה עליך בשתי מידות, או שתקבל חרמונית שגדולה עליך בשלוש מידות.

אם אתה מגיע אם רכב תנסה לקמבן אישור כניסה פנימה- תגיע כבר על מדים ותגיד שפשוט הקפצת מישהו לבאר שבע והאישור שלך נמצא בפנים, שכחת אותו אצל הקצינת קישור או משהו כזה.
אם אני לא טועה מדובר באישור בצבע כתום.

ישן 26-11-2005, 09:41
צלמית המשתמש של עידו403

תשובות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "מהו המתקן שמעל הקנה? ושאלות נוספות:"

המתקן שמעל הקנה- לדעתי אתה מתכוון למדמ"ל (זה שמחובר אליו כבל)- מד מהירות לוע. מכשיר שמודד את מהירות הפגז ברגע היציאה מהקנה. הנתונים האלה חשובים עבור דיוקי ירי.

הצוות יושב מאחורה משום ששם המקום כי קרוב לתותח- ברגע שמגיעים לעמדה כולם קופצים החוצה, מנתקים את התותח ומתחילים לפרוס אותו. יש שם ספסלים לישיבה. יש גם חוק שאומר שאסור לצאת מרק"ם מהצדדים- או מקדימה או מאחורה.

לגבי השאלה השניה- אז זהו שכן... במרכז הריו לוקחים את התחמושת- פגזים, חנו"ת ומרעומים. יש שם התקנים יעודיים לכל דבר.
סיבה נוספת לשימוש בM814 היא שמדובר במשאית חזקה יותר שתוכל לגרור את התותח ששוקל מספר טונות גם בעליות. המשאית עצמה עברה לא מעט שיפורים וחיזוקים, גם בסרנים וגם במתלה הגרירה, אליו מחברים את הגרור (במקרה הזה התותח).

ישן 26-11-2005, 19:26
צלמית המשתמש של עידו403

שתדע לך שזאת שאלה מצויינת, אולי הכי לא פעורה שיכולה להיות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "שאלה..."

לצערי אין לי תשובה חד משמעית לתת לך.

לתותח ה M-71 יש יתרון בולט אחד על פני התומ"תים- הוא יותר מדוייק.
אם תשים לב, תראה שבקצות הכרעיים יש לו מעדרים. בזמן הירי הם ננעצים באדמה (עקב הרתיעה אחורה של התותח) וכך מהפגז השני התותח לא זז מהמקום.
זאת בניגוד לתומ"תים שבהם הנהג צריך ללחוץ חזק מאוד על דוושת הבללם וזה בדרך כלל לא עוזר- התומ"ת זז קצת אחורה.
הדברים הקטנים האלה משפיעים מאוד על דיוקי הירי.

היתרון שמניתי לזכות הM-71 הוא אולי היתרון היחיד שלו, בכל שאר הדברים הוא נופל מהתומ"תים- זמן פריסה רב יותר, שרידות הכלי ואנשי הצוות נמוכה הרבה יותר (נוסעים במשאית ועומדים בחוץ), קצב אש נמוך יותר מזה של התומ"תים וכך גם הספק הירי.
הכוונת פרימיטיבית ולמי שמגיע ממערך הדוהר (כמוני) קשה מאוד ללמוד אותה ולהתרגל אליה.

הסיבה היחידה שהכלים האלה נמצאים בשימוש צה"ל היא שסולתם נתקעה איתם בתחילת שנות ה-80. התותחים יועדו במקור לאירן (והיתה אפילו חידה על כך במערכת הישנה) ועקב עליית חומייני לשלטון הם לא סופקו לה. צה"ל קנה אותם במעין עיסקת אין ברירה לשני הצדדים.

ישן 27-11-2005, 01:42
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "תשובות"

מסתבר שלא כולם זוכים לחתום על חרמוניות. החרמונית שלי עובדת שעות נוספות כשכל שבוע מישהו אחר בא "לחתום" עליה לקראת המילואים שלו. אני מכיר כמה וכמה אנשי מילואים שהיו בבאלי"ש ובבא"פ לכיש לאחרונה (כולל בשבוע שאתה היית שם) ולא קיבלו חרמוניות, במקרה הטוב הם הוחתמו על דובוניות (מכנסי דובון) והיו כאלו שלא זכו גם לכך .

ישן 27-11-2005, 01:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי משתמש חדש שמתחילה ב "שאלה לא קשורה לנושא אבל מאיפה..."

הפליז הוא של EXTREME. במקרה אני מכיר את החברה היכרות קרובה
אם תרצה אני אוכל לארגן לך מעילים במחירים נוחים, עם או בלי ריקמה. עם או בלי כותפות. כל המעילים הם דו צדדיים, כשניתן להשיג גם מעילים בצבע חאקי-חאקי או חאקי-שחור (יש עוד מגוון צבעים. בנוסף יש לנו כובעים ושרוולים (לצוואר).
אפשר לקנות מעיל בודד או לארגן קניה קבוצתית.
כמו שאר המעילים האיכותיים, לא ניתן לרכוש את המעילים של EXTREME מתקציב הרווחה של היחידה אולם מובטח מחיר אטרקטיבי.
לפרטים צור קשר לפרטי או לדוא"ל.

ישן 27-11-2005, 21:28
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מכמה סיבות נראות לעין...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "עדין לא הבנתי למה לא..."

ראשית כמות החנ"מ ברש"ק של רק"ק היא גבוהה יותר מכמות החנ"מ שבקלע 175/203 מ"מ מכאן שאפקט ההרס שלה בעת הפגיעה יהיה גבוה יותר מקלע שנורה מתותח לצורך העניין כמות החנ"מ במרבית קלעי ה 155 מ"מ נעה סביב ה 7 - 8 ק"ג בלבד בהתאם לדגם כששאר עשרות הקילוגרמים הנם כתוצאה ממשקל המעטפת (קלע שכזה שוקל למעלה מארבעים קילו) !
למרות זאת מרבית הדגמים הבסיסיים של הרקטות מזוודים דווקא ברש"קי מצרר נ"א/נ"ט ולא ברש"ק חנ"מ.

קצב האש של סוללת MLRS (או כל רק"ק אחר) לעומת סוללת 175/203 מהיר הרבה יותר (כשעל כל משגר מרכבים 12 קני שיגור) כשהשילוב של קצב אש מהיר ורש"קי מצרר מעניקים כיסוי שטח גדול מאוד מבחינת אפקט הפגיעה במטרות שטח לעומת פגז בודד הנורה מקנה בכל פעם.

דיוק - "מחלתן הכרונית של הרקטות" ........אך עם הכנסתן לשימוש של מערכות תיקון המסלול עבור הרקטות הן הולכות והופכות למדוייקות בהרבה משבעבר והטכנולוגיה בתחום זה עדיין "צעירה" יחסית.

טווח הפגיעה המקסימאלי של סוללת רק"ק גבוה יותר מטווח הפגזים .

ואסור לשכוח שכיום מפותחים עבור הרק"ק סוגי חימוש פזיר מתוחכמים מה שלא כל כך ניתן כבר ליישם באופן יעיל בפגזי הארטילריה ואולי אף אני יעז להגיד שהגיעו לכלל מיצוי יכלתם מבחינת "פיתוחים ושכלולים" (לפחות לעומת מה שקורה היום בתחום הרק"ק)......

בנוסף לכל זאת ניתן לצרף את העובדה שתחמושת ה 175/203 כבר כמעט ולא מיוצרת עוד...
ישן 27-11-2005, 21:52
  desertowl desertowl אינו מחובר  
מומחה טכנולוגיות צבאיות חיישנים ומערכות תצפית

חבר מתאריך: 18.10.03
לא כ"כ מסכים...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מכמה סיבות נראות לעין..."

מבחינת טווחים קיימות טכנולוגיות שעדיין לא מיצו עצמן להארכת טווח הפגז (BASE BLEED , ROCKET ASSIST, HYBRID , הודפים מתקדמים וכו').
מרבית התת תחמישים המתקדמים מפותחים גם בוורסיה קנית (BONUS , SADARM).
בנוסף , טכנולגיית TOT בשילוב עם תחמושת מצררית לארטילריה קנית משיגה אפקט מרשים מאד בעלות נמוכה הרבה יותר ובדיוק גבוה.
כ"כ יש לזכור שזמן ההטענה של ארטילריה רקטית הוא גדול בעוד הארטילריה הקנית מסוגלת לשמור על קצב אש אחיד לפרק זמן ארוך מאד.
גם בפרויקט ה FCS שמור לארטילריה הקנית מקום - מה שמראה שהיא עדיין רלוונטית לעשורים הקרובים.

לגבי מגמת ההתכנסות לקטרים נמוכים יותר - הסיבות שלבני ציין נכונות וזו אכן המגמה.
That would be like the splendor of the mighty One…
I am became death,the shatter of Worlds.
.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר