לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2010, 09:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע יותם פלדמן שוב מסתבך? ניסה להקליט דיונים סודיים בביתן הישראלי ביורוסאטורי

למה ניסה יותם פלדמן להקליט שיחות פרטיות של בכירי משרד הביטחון והתעשיות במהלך תערוכת יורוסאטורי?

דבורית שרגל חושפת בבלוג שלה, velvet underground, כי פלדמן הגיע אל הביתן הישראלי בתערוכת הנשק יורוסאטורי שהתקיימה בשבוע שעבר כשהוא מצוייד במגוון מכשירי הקלטה בינהם מכשיר סמוי ומכשיר בעל משדר עימו הוא נכנס לישיבות פרטיות של המשלחת הישראלית לתערוכה.
באמצעות המשדר ומכשירי ההקלטה ניסה פלדמן לתעד שיחות פרטיות של בכירים במשהב"ט עם גורמי ממשל זרים ואנשי התעשיות מהארץ ומחו"ל.
פלדמן הסגיר עצמו בכך שהטה את גופו כדי שמכשיר ההקלטה יפנה אל הדובר ולכן נוצרה מהומה שבעקבותיה הורחק מהביתן הישראלי אך חזר אליו בטענה כי הוא שייך למערך הדוברות המייחצן את הביתן.
בנוסף טען שיש לו אישור להיות במקום (כפי שיש אישור לכל מבקר אחר בתערוכה).
פלדמן הורחק ע"י כוחות הביטחון הצרפתים לאור בקשתו של קב"ט הביתן הישראלי.
הצרפתים רצו להעבירו לטיפול המשטרה, אך הקב"ט חס עליו.

שלמה דרור, דובר משרד הביטחון, אישר את הפרטים ואף אמר לשרגל כי פלדמן פנה אליו לפני כחודשיים וביקש ליצור כתבה על התערוכה. בלי לומר לאיזה גוף שידור/כלי תקשורת, וגם לא היה סגור על הסיפור בכללותו.
באותה פגישה אישר לו דרור להכין כתבה אך הזהיר אותו שיש דיונים סגורים, סודות עסקיים ודיונים בין מדינות, שלא נהוג להיכנס אליהם.

פלדמן זכור כמי שניסה להסתנן לישראל באופן לא חוקי ממצרים, כדי להכין כתבה על המסתננים האפריקאים, נתפס וישב בכלא המצרי עד ששר הפנים אלי ישי התערב למענו. בנוסף הוא התפרסם כשהצטרף להפגנות ליד רמאללה ואף נעצר על-ידי חיילי צה"ל בתואנה כי הוא "מכין כתבה".

הסיפור המלא (כולל התגובה המלאה של דובר משהב"ט) בבלוג של דבורית

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2010, 13:18
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "הוא עיקבי: בבילעין הוא..."

הבחור נטוע עמוק בשמאל הרחוק מבחינת פעילותו וכתיבתו העיתונאית. לגיטימי לחלוטין במדינתנו הדמוקרטית ומאחר ופעילותו ופעילות משפחתו במישור הפוליטי מוכרת בציבור אין אפילו צורך בגילוי נאות. לכל עיתונאי מעצם היותו אדם יש אג'נדה. עיתונאי טוב לא נותן לאג'נדה שלו להוביל את הקריירה שלו.

אם נעזוב את משפחת פלדמן והפוליטיקה ונמקד את הדיון בנושאי עיתונות וצבא וביטחון כדי שהדיון הזה ימשיך להתקיים - יש בעייתיות מסוימת בלכסות תחום סגור כמו ביטחון, כי עיתונאי שיבקר בחריפות את הממסד הצבאי והביטחוני יאבד את רוב מקורותיו.
חלק מהתוצאה של האופי הזה של התחום היא שכדי לכסות אותו צריך או לעבוד מאוד קשה ומאוד בעדינות ובחוכמה (ויש עיתונאים כאלו), או להיות עצלן. והעצלנות יכולה להיות או מצד אחד לינוק מעטיני הממסד ולדברר אותו או מצד שני להיות אנטי ולהתבסס על פרובוקציות, עבירות אישיות על החוק, מדליפים שעוברים על החוק ולהסתמך גם על מקורות מידע אנטי-ישראליים במובהק.
זו בעיה שקיימת בכיסוי התחום הביטחוני בכל העולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר