לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2006, 16:06
  er_an er_an אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
הסבר על שורט
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "לא ברור"

עקב ריבוי השאלות לגבי פעולת השורט מהי וכיצד מבצעים אותה, החלטתי לתת הסבר אודות פעולה זו.

פעולת השורט היא פעולה שכוונתה היא הפוכה לפעולת לונג,
אם כאשר קנינו מניה ואנחנו רוצים להרוויח בדרך כלל אנחנו נקנה אותה ונצפה שהיא תעלה,
לכן אנו קונים אותה במחיר X ומצפים למכור אותה במחיר X+5

פעולת שורט היא הפוכה, בבורסה האמריקאית יש אפשרות להרוויח מכך שמניה יורדת ופעולה זו נקראת שורט או בעברית מכירה בחסר.
הכוונה היא במקום לקנות מניה, הפעולה הראשונה שאני עושה היא למכור אותה,
כן למעשה אני מוכר משהו שאין לי, בגלל שהמסחר הוא אלקטרוני ומבוצע על ידי מחשבים ברגע שאני נותן הוראת מכירה על מניה שאין לי
אני נכנס לשורט, הברוקר מקצה לי מניות למכירה, וכך למעשה אני מוכר את המניה למי שקונה ממני,
כדי לסגור את הפוזיציה אני קונה את המניה בחזרה בשאיפה במחיר כמה שיותר נמוך,
אני מוכר אותה במחיר 40 לדוגמא
וקונה אותה במחיר 36, ואז למעשה הרווחתי 10 אחוז!
בגלל שהמניה ירדה 10 אחוז מ40 ל - 36.
יש סיכון גבוה כאשר מבצעים שורט על מניה, בניגוד למצב שבו אני קונה מניה ללונג (קונה ב 12 ומוכר ב 16 לדוגמא)
בלונג אני מסכן רק את מה שאני שם, מפני שמחיר המניה יכול לרדת ל 0 ואז הפסדתי את כל ההשקעה (הסיכוי שזה יקרה אם מתעסקים עם חברות גדולות הוא נמוך אבל קיים)
בשורט אין גבול לכמה שאני יכול להפסיד, בגלל שאם קניתי (מכרתי) את המניה בשער 40 אין גבול לכמה שהיא יכולה לעלות, ואם היא מגיעה ל 80 אז הפסדתי את כל הקרן שהשקעתי, ברגע שהיא עוברת את ה - 80 אני מתחיל להפסיד מעבר להשקעה עצמה, לכן חשוב לעבוד בזהירות וזו הסיבה שאני נכנס לשורט לתקופה קצרה, הסיכוי שחברה תקפוץ ביום אחד 100 אחוז הוא לא גבוה ואפילו נמוך אך תמיד צריך לזכור אפשרי ובטח שלא הייתי נשאר בפוזיציית שורט לבזמן שחברה מפרסמת דוחות...

זו אחת הסיבות שמאד חשוב לעבוד עם סטופים!
מה הכוונה בסטופים ?
אני יכול להציב בבורסה האמריקאית הוראה שתגן על הכסף שלי
למשל אם קניתי מניה ב 40 בלונג
אני אשים לה סטופ ב 38 ככה שברגע שתגיע ל 38 תימכר, כי אני לא רוצה להיות יותר נמוך ואז הגנתי על ההשקעה שלי והפסדתי רק 5 אחוז!

אותו דבר בשורט, אם מכרתי מניה ב 40 אני יכול לשים סטופ ב 42 כלומר אם המניה תגיע ל 42 אז היא תקנה לי בחזרה (אמרנו שהפעולה של כיסוי שורט היא קניה ולא מכירה בניגוד ללונג) ואז הגנתי על הכסף שלי.
בבורסה בארץ לא ניתן להציב הוראות מסוג זה, קיימים בתי השקעות שמאפשרים להיכנס לשורט תוך יומי (כלומר ליום מסחר אחד) על נייר, אבל מה שכן אפשרי זה לקנות תעודת סל בחסר שמהווה שורט על המדד למשל תעודת סל שהיא שורט על מדד ת"א 25.

אני כותב תיק סקירה שעוקב אחר מניות מהנאסדק
התיק עשה בחודש ינואר 18 אחוז בעוד שהמדד עשה 4.06
בתיקיש מניות מסדר גולד טבע ומעלה (שנחשבת בינונית בנאסדק) בתיק אין מניות קטנות ואין אופציות,

אם אתה מעונין להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל סיקרות ועדכונים

שלח לי מייל ל
e.p.stocks@gmail.com

ערן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר