לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2006, 21:46
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"ללכת אחורה" ???..... ממש ממש לא !...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי אוקטבה שמתחילה ב "מערך החבלה במשטרה"

היחידה לסילוק פצצות במהותה ובמקור נועדה להתמקצע בכל מה שקשור לטיפול בפרטי/נפלי תחמושת וזהו ייעודה המקורי!
מערך החבלה של משטרת ישראל במהותו ובמקור נועד להתמקצע בכל מה שקשור לטיפול במטעני חבלה (זה כמובן נכון הן לפן הפחע"י והפלילי וכמובן כולל בתוכו מתארים של מכוניות תופת וכו') וזהו ייעודו המקורי...

במשך השנים התווספו הן ליחידה לסילוק פצצות והן למערך החבלה המשטרתי ייעודים ותפקידים נוספים כשכל מערך בפני עצמו מתמקצע בדברים מסויימים.

תסכים איתי שטיפול בזירת מטענים בשטחים או בלבנון שונה בתכלית מטיפול במכונית תופת במרכז ירושלים או מטען חבלה בחניון של מגדלי עזריאלי שם לא תוכל לירות בו מרחוק או לחליפין להשמיד עם מוקש M 15 אלא תידרש לטיפול הרבה יותר "כירוגי" ופה טמון ההבדל !!!

בענייני תחמושת - חבלני המשטרה מוסמכים לטפל בקבוצות תחמושת מסויימות עד קטרים מסויימים וכמויות חנ"ם מסויימות...
ושוב - אם מחר לדוגמא יימצא בלב העיר ירושליים נפל של פגז או פצמ"ר מימי המערכה על העיר תסכים איתי שלא תוכל לטפל בו ככה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אלא בצורה שונה בתכלית...

בקיצור - לכל יחידה הייחוד וההתמקצעות שלה בתחומים מסויימים כשהמשיק גם הוא עשוי לרוב להיות מטופל ע"פ נהלי עבודה שונים בתכלית.

מה שתוכל להרשות לעצמיך באיו"ש לעולם לא תרשה לעצמיך במתאר עירוני בתחומי הקו הירוק שם יידרש טיפול הרבה יותר כירוגי/מרכב.
אותו הדבר בעניין
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-07-2006, 22:00
  אוקטבה אוקטבה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
לבני יקירי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב ""ללכת אחורה" ???..... ממש ממש לא !..."

אין בכוונתי לזלזל במערך החבלה של משטרת ישראל או בך.
ברם אולם התמונה המצורפת הינה מהשמדת תחמושת , פעולה המבוצעת מידי זמן מה בנוהלים ברורים.
מאידך גיסא וכסטודנט ידע אישי (טיפלתי גם במטענים גם בקטיושות גם במכוניות תופת וגם בנפלים בכל
סוגי המקומות והאיזורים) אני מניח שגם אתה יודע זאת כמכותב על תחקירים.
ההסמכות לסלק הינם רבות ומגוונות יותר מאשר לחבלן משטרה(או לפחות נכון לתקופתי).
מגוון שיטות הטיפול הוא גדול יותר ומגוון יותר מתקיפה.
למיטב זכרוני לחבלן מהשורה אין הסמכה לפירוק ידני ( אני מתנצל אם השתנו דברים עם השנים אני בוגר לבנון מבחינת הגיל )
ישן 03-07-2006, 22:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ראשית תגובתי לא נכתבה חלילה כמגננה או התקפה !...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי אוקטבה שמתחילה ב "לבני יקירי"

לא טענתי שאתה מזלזל הן במערך החבלה והן בי (שהרי אז מן הסתם זה היה נכתב אחרת)...

ברור לי מה מצולם בתמונה והתמונה עצמה הוספה על ידי רק לצורך דוגמא.

וכשאתה כותב את השורות הללו:

..."ההסמכות לסלק הינם רבות ומגוונות יותר מאשר לחבלן משטרה(או לפחות נכון לתקופתי).
מגוון שיטות הטיפול הוא גדול יותר ומגוון יותר מתקיפה.
למיטב זכרוני לחבלן מהשורה אין הסמכה לפירוק ידני ( אני מתנצל אם השתנו דברים עם השנים אני בוגר לבנון מבחינת הגיל )"...

אני מניח שאתה מתכוון לטיפול בתחמושת/נפלים שהרי אם כך איני חולק (ולא חלקתי) על דבריך !

שוב אציין - אין ספק שמבחינת סוגי/מגוון פריטי התחמושת לסלק יש סמכויות רבות יותר מלחבלן המשטרה אין כאן שום מחלוקת וזה ברור היות וזהו היה הייעוד המקורי ועיקר ההתמקצעות של היחס"פ שלא כמערך החבלה המשטרתי שייעודו המקורי הוא טיפול במטעני חבלה במתאר עירוני/תחום הקו הירוק !

מה שלא ממש הבנתי זה את השורה הזו:

..."אני מניח שגם אתה יודע זאת כמכותב על תחקירים".

????.........

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר