לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שימו לב! פורום תעופה אזרחית לא נועד לשאלות על כרטיסי טיסה ומחיריהם, מלונות, שאלות לגבי הדיוטי פרי וכו'. אשכלות כאלו יש לפתוח בפורום המתאים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > תעופה אזרחית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-05-2006, 16:04
  Tesseract Tesseract אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
לימודי טיסה - מספר שאלות

שלום,
אני בן 18, ולא מכבר התחלתי להתעניין בתחום הטיס והתעופה.
הייתי מעוניין להתחיל לקחת שיעורי טיסה עד לקבלת רשיון, אך יש לי כמה ספקות ותהיות:
1) למיטב הבנתי, הלימודים בארץ יקרים הרבה יותר מאשר בארה"ב. היות ואני לא מתכנן לגור בארה"ב בשנים הקרובות (צבא), הייתי מעוניין לדעת אם קיימת אפשרות ללימודים הבסיסיים, עד לקבלת רשיון טיס פרטי (הבסיסי ביותר, אם אני לא טועה) בארץ, ובעתיד - להמשיך ללמוד במכללה מקצועית בארה"ב.
השאלה העיקרית שלי בעניין זה, היא האם הלימודים הללו בארץ יקנו לי יתרון מסויים (פרט לנסיון וצבירת שעות) בהרשמה ללימודים בחו"ל בעתיד, או שהעניין מיותר?

2) במקרה ובסופו של דבר, אתחיל ללמוד בארץ - האם הדבר מומלץ בגיל כזה, או שעדיף לחכות עם זה קצת? (שוב פעם, צבא.. ובכלל, עניין של בשלות).

3) שאלה נוספת, שעליה לא בטוח שתוכלו לענות - האם ישנו בי"ס לטיסה מומלץ (מבחינת מקצועיות, אמינות וכיוב'), כמה שיותר קרוב לירושלים (אני מבין שהקרובים ביותר הם בהרצליה, אבל זה מספיק טוב)? אם כן, איזה מביניהם?

4) לאחר צבירת מספר שעות טיסה (קצת לאחר קבלת הרשיון, נניח) - האם קיימת האפשרות לצבור שעות נוספות, ללא תשלום, בתור עבודה מסויימת, נניח?
נתקלתי באתר אחד, לפיו: "חלק מבתי הספר מאפשרים לבוגריהם לבצע טיסות העברה מנהלתיות הדרושות להם, ובכך מאפשרים לטייסים לצבור נסיון טיסתי, ללא תשלום עבור שעות הטיסה". האם הדבר קיים, או שמדובר במיתוס סתמי? האם ישנן אפשרויות נוספות בסגנון?

לתגובותיכם אודה.
חזרה לפורום
ישן 08-05-2006, 16:11
  jobnikkid jobnikkid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tesseract שמתחילה ב "לימודי טיסה - מספר שאלות"

1) בשביל ללמוד טיסה עבור רישיון PPL(=הבסיסי ביותר, רשיון פרטי למטוס קל חד מנועי לטיסות כט"ר) בארה"ב לא חייבם לעבור לגור שם. ההעלות בארה"ב היא בערץ חצי מהעלות בארץ ובהרבה פחות זמן.
להצויא רישיון פרטי בישראל לוקח בממוצע שנה ועולה באזור ה-50,000 שקלים.
בארה"ב זה לוקח בממוצע 5 שבועות, ועולה באזור ה-5500 דולר.
אך לצערנו, יש עוד הוצאות מסביב כשהולכים ללמוד בחו"ל. צריך אוכל, צריך מגורים, צריך כרטיסי טיסה צריך להסב את הרישיון לישראלי והמחיר יוצא פחות או יותר זהה.
ולמרות זו, עדיף לעשות את זה בארה"ב
- פחות זמן
- שני רישיונות - גם אמריקאי וגם ישראלי
שלא נדבר על החוויה שבדבר.

אחרי זה, אם אתה רוצה ויש לך את הכסף תוכל ללכת ללמוד באקדמיית טיסה בארה"ב.
אם יהיה לך כבר רישיון אמריקאי, זה יקנה לך יתרון מסויים שהוא לא שעות טיסה.

2) תלוי בשירותך הצבאי. בארץ זה יקח שנה ולכן זה קצת בעייתי. אמנם ידוע לי שהצבא מאשר חופשה חד-פעמית במהלך השירות כך שבארה"ב זה בר ביצוע, אך עדיין תצטרך זמן עבור כל הדברים שמסביב(לדוגמא, הסבת הרישיון לישראלי, צבירת שעות מינימום וכד')

לדעתי, אם אתה הולך להתגייס ב-3 חודשים הקרובים, תדחה את זה לאחרי הצבא, בלי שום קשר לאיפה תלמד.

4) אני לא יודע איזה מסלולים כאלו מציעים לחניכים שסיימו, ואילו בתי ספר מציעים אותם, אבל אני יכול להבטיח לך שלעבוד בטייס בארץ הקודש זו משימה לא פשוטה.
אמנם, אם אתה ממשיך לצבור שעות תוכל להוציא במהלך הדרך רישיון מסחרי, שיתיר לך לבצע טיסות מסחריות בכלי הטייס אותם אתה מוסמך להטיס ואם תמשיך עד לרישיון מדריך טיסה, תוכל גם להדריך חניכים משלך, אבל עם רישיון פרטי שמתיר לך לטוס רק טיסות כטר"מ באור יום, לא נראה לי שתוכל למצוא תעסוקה בקלות.

שיהיה בהצלחה.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר