לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2006, 23:46
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
יותם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SPYKER שמתחילה ב "האם מקלע מאג היה בשימוש במלחמת ששת הימים?"

ל99% מתוך השאלות שאתם מעלים כאן לצורך פיתוח המוד שלכם כבר ניתנו תשובות בפורום. את התשובות הללו יכולת למצוא באמצעות חיפוש פשוט, מה גם שדווקא בנושא הנק"ל קיימים אשכולות שמרכזים את המידע. כך גם בנושא תחילת השימוש במא"ג בצה"ל. הנה מתוך האשכול שירשור היסטורי הנק"ל בצבא הישראלי מימי המחתרות ועד ימינו:
ציטוט:
המא"ג
פעם המא"גים היו סוד צבאי! לראשונה נחשף המא"ג, בטעות, על השער של עיתון הארץ בתמונה ממבצע כראמה, תמונה של חייל עם מא"ג עברה בטעות את הצנזורה. ניסו להנמיך פרופיל והתעלמו מהתקרית כשהמא"ג המשיך להיות סודי כמעט עד מלחמת יו"כ.
הנה תמונה של חייל מסיירת מטכ"ל עם מא"ג בשנות ה-60, שימו לב לסתרשף המקורי בצורת משפך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עוד פרטים מעניינים: המא"ג תלוי על רצועה של עוזי, מתחת ל"מכסה אמבטיות" מותקן שק לאיסוף התרמילים, כנראה שעדיין לא המציאו את התוף הסתערות... מעניין לראות את הכיסוי שעון כבר אז. (ותתעלמו מהאיזולירבנד). הבחור מחזיק בפה את המשקים האולטימטיבי בכל טירונות יחידה (שהחשיבה את עצמה) : חזיז שפשוף. (אפשר לזהות על-פי המכסה של החזיז). בתחילת שנות השמונים הוצאו חזיזים אלה מהשרות (הצפה של מגרשי הכדורגל).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 00:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי SPYKER שמתחילה ב "יוסי, שלום, אני משתמש..."

היו מא"גים בודדים בשרות גם בששת הימים. אם אתה שואל האם המא"ג היה נשק מחלקתי במלחמה זו ואם כדאי להוסיף אותו למשחק? אז התשובה שלילית. כמות המא"גים שהיו אז בשרות הייתה קטנה יחסית וממילא המקלע הזה היה ביחידות מאד קטנות ומסויימות ולא נפוץ כלל.
אין טעם שתכניסו את המא"ג למשחק על ששת הימים בדיוק כמו שאין טעם להכניס את הגליל למשחק על יום-כיפור (גם אם לפחות שניים עשר רובים מדגם זה שימשו צנחנים במלחמה).

ישן 06-06-2006, 14:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "לפי הנתונים הרשמיים הוא נכנס"

אימנתי בעבר איזה בחור זקן, שחלק מסיפוריו כללו קליטת המאגים והסיקסים (?) בסביבות 63'-64'.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-11-2006, 15:10
  HAIMKEH HAIMKEH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
המא"ג היה בשימוש בששת הימים ועוד איך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SPYKER שמתחילה ב "האם מקלע מאג היה בשימוש במלחמת ששת הימים?"

מנסיוני כלוחם "גולני": כבר באימון חורף (נובמבר 66 - ינואר 67) התאמנו עם המא"גים שהחליפו את המקל"פ (מקלע פלוגתי בראונינג 0.3). בקורס המ"כים בג'וערה שהחל לאחר האימון היה לי הכבוד להיות מא"גיסט, אלא שהמא"ג שימש אז כנשק פלוגתי (כתה של שלושה מא"גים בפלוגה) לכן הוא הוצא בדחילו ורחימו מהנשקייה רק לתרגילים הגדולים (תרגיל פלוגתי ותרגיל גדודי אחד) ולמסדרי הכוננות שניחתו עלינו באותה תקופה כל שני וחמישי (איך אמרנו אז? כשסורי תוקע נאד על הרמה, גולני נשארים שבת...). נכון, באותם ימים הופעל המא"ג בד"כ מעל גבי חצובות עם ארגזי פעולה של 250 כדור, ועל תופי הסתערות לא חלמנו אפילו. במלחמת ששת הימים הופעלו המא"גים בכל יחידות החטיבה. כך למשל ידידי ברוך צוקרמן ז"ל נהרג בתל פח'ר בשעה שחיפה באש מא"ג מהזחל"ם שלו על הסתערות חבריו (זכה בצל"ש לאחר המוות שהומר אח"כ בעיטור המופת). ידוע לי כי גם בחטיבת הצנחנים 35 היו כל היחידות חמושות במא"גים במלחמה. למרות מעטה ה"סודיות" שאפף את המא"ג הופיע תמונתו כבר בגליון החגיגי של "במחנה" שיצא לאחר המלחמה (חייל נח ליד המא"ג שלו באל-עריש). וגם במצעד הנצחון שערכה חטיבת "גולני" בעכו (היה דבר כזה בנובמבר 67) נסעו כל ג'יפי הסיירת וחלק מזחל"מי הגדודים עם המא"גים עליהם לעיני כל ישראל וישמעאל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר