לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2006, 21:17
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
כתבה מבחר שאלות ותשובות מצ'אט שהתקים היום עם מפקד חיל האוויר אליעזר שקדי באתר ח"א

האם ח"א מתכונן לתקיפת הכור באיראן?

אין בכוונתי לענות על סוגיות מבצעיות.
ללא ספק אמירותיו של נשיא איראן, פיתוח הטילים והיכולות הגרעיניות באיראון הינם נושא שמהווה איום על העולם כולו.

כיצד חיל האויר מתכוון להתמודד עם הקיצוץ התקציבי בתקציב הבטחון?

שאלה מורכבת שאנו נדרשים לה בעת הנוכחית. התשובה ללא ספק תהיה קשורה במהלכים לא פשוטים.

ביקרתי במוזיאון של חיל האוויר בחצרים. מצב המטוסים לא מזהיר במיוחד ושכבות הצבע מתקלפות. האם מושקעים כספים בפיתוח ושימור המטוסים המוצגים והאם אתם תשקיעו יותר?

קראתי בעיון את הערתך והיא תועבר למפקד המוזיאון.

מהו לדעתך ההישג החשוב ביותר של חיל-האוויר בחצי השנה האחרונה? ומהי הפאשלה הרצינית ביותר?

ללא ספק ההישג הגדול ביותר בעת האחרונה קשור ביכולות של חיל-האוויר לפלס את הדרך לעולם בלחימה מול טרור מן האוויר - התוצאות מדברות בעד עצמן.
האירוע בנבטים הוא אירוע קשה, כואב, ומצער.

האם עתיד החיל לרכוש F-22?

בשלב זה לא נמכר מטוס F-22 לאף מדינה מחוץ לארה"ב. במידה והנושא יפתח, הוא ייבחן.

האם הגיעו כבר כל מטוסי הנחשון שהוזמנו ארצה?
ומתי יהיו מבצעיים?

מטוסי הנחשון הגיעו לארץ. מטוסים מצויינים שמעניקים יכולת מבצעית בלתי-רגילה לחיל-האוויר.

האם בכוונת ח"א לרכוש מטוסי הרקולס J?

אנחנו שוקלים את הנושא ברצינות

מה עושים בח"א כדי למנוע פגיעות באזרחים בעת סיכול ממוקד, כפי שארע שלוש פעמים לאחרונה?

חיל-האוויר נלחם בלחימה מסובכת מאוד בטרור באיזור צפוף מאוד. אין לסוג לחימה זה אח ורע בעולם כולו. אנחנו עושים מאמצים אדירים לפגוע בטרוריסטים ולא לפגוע בבלתי מעורבים. הדברים קשורים למודיעין, לתכנון, לשליטה ולאש. התוצאות לאורך שנים מצביעות על רצינות התייחסותנו לנושא. מדובר במלחמה ולצערנו נפגעים גם בלתי מעורבים למרות המאמצים הגדולים שאנו עושים. נמשיך להלחם בטרור, להגן על ילדינו ומשפחותינו. זה מהות תפקידנו.

האם חיל האוויר מתכנן עוד אימון משותף עם נאט"ו?

בעת האחרונה חיל-האוויר אירח את מפקדי נאט"ו. לנושא בראייתי חשיבות גדולה. נמשיך ונחזק את הקשר עם נאט"ו.

האם בכוונת ח"א לרכוש מסוקי שרף נוספים?

הנושא ייבחן בעתיד הקרוב

כידוע יש למטוס F 35 מספר דגמים: המראות ונחיתות קונבצינליות, המראה ממסלול קצר ונחיתה אנכית.
איזה מהם ירכוש חיל האויר, ולאיזה מטרה ישמש המטוס בחיל?

עוד לא סיכמתי איזה סוג ירכש. הנושא נבחן לעומקו.

שמעתי שיש/היו עיכובים בהתאמת ה-F35 לצה"ל והכנסת מערכות ישראליות בו... האם זה בגלל שהמערכות שלנו טובות יותר?
בנוסף, מה ההתפתחויות בנושא העסקה הצפויה של ה-F35? מתי הם כבר יגיעו? ומי יזכה לטוס בהם (מאיזה קורס?)?

המערכות הישראליות הן מצויינות. בכוונתו לשלבן במטוס ה-JSF בדיוק כמו שעשינו בשאר מטוסי החיל. העסקה עדיין לא נחתמה. בכוונתו לרכוש מטוסים אלה והם עתידים להגיע באמצע העשור הבא.

בתקופה האחרונה חיל האוויר נמצא הרבה בכותרות בין אם זה פרשיית האונס ובין אם זה פרשיית הבנק הפקטיבי,חוץ מועדות חקירה האם נעשו הדחות או הענשות יוצאות דופן?

כל אחד מהנושאים תוחקר ונבדק לעומקו. בכל אחד מהמקרים מי שכשל טופל באופן חד משמעי (לדוגמא, מפקד יחידת החץ הפסיק את תפקידו).

רציתי לדעת האם שלדג פועלים הרבה או שמה הם רוב הזמן יושבים ומתאמנים ורק מחכים לאירוע מיוחד?

שלדג פועלים הרבה מאוד, תפקידם חשוב מאוד. לצערי איני יכול לפרט אך אזרחי מדינת ישראל יכולים להיות גאים שיש יחידה כזו בחיל-האוויר

למה בחיל האוויר לא מעניקים לכל מטוס (הכוונה למטוס בודד) שם אישי ?

לחלק מהמטוסים יש שמות פרטיים. איני יודע בדיוק את ההיסטוריה למה לחלק יש ולחלק אין.

האם יהיו יותר מטוסי סופה והאם יכול להיווצר מצב שישרתו בבסיס רמת דוד או תל נוף?

בשלב זה לא מתוכננים יותר מטוסי סופה. מקום הצבתם עשוי להשתנות בעתיד.

איך יכול חיל האוויר לסייע במציאת החיל החטוף וכן למנוע מקרים כאלה בעתיד?

חלק מהאמצעים שמופעלים על-ידי חיל-האוויר בתחומים פחות מוכרים שותפים למאמצים לאיתור החייל החטוף. אני מקווה מאוד שהוא יימצא ויחזור אלינו בריא ושלם.

נערך לאחרונה ע"י itai25. בתאריך 25-06-2006 בשעה 21:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-06-2006, 11:48
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בדיוק!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ריבולבר שמתחילה ב "אני ממש אל אתפלא אם הדובר..."

את התשובות הנ"ל יכלתי לכתוב בעצמי גם בלי לשרת אפילו יום אחד בחיל האוויר.

אני ממליץ לכם להחרים צ'אט מצ'וקמים שכאלו.
לפני צ'אט כזה יושבים ומחליטים מה מטרת הצ'אט, מה מותר לומר ומה אסור לומר, איזה מסר רוצים להעביר. וזה כל מה שאומרים. הצ'אטים שנמצאים באתר הבית של המתארח מהווים מקלט נוח ואף אחד לא יוכל להציק עם שאלה מטרידה או לדרוש תשובה שהמתראיין/מתארח מתחמק ממנה.
בראיון עיתונאי המצב שונה.
גם עבודת ההכנה לפני הראיון שונה. עדיין נלקחים בחשבון כל השיקולים הנ"ל (מה מטרת הראיון, מה מותר לומר ומה אסור לומר, איזה מסר רוצים להעביר), אבל המרואיין יודע שכדי לזכות בבמה התקשורתית הוא גם צריך לספק "סחורה" חדשותית. משהו שעדיין לא פורסם או פורסם רק בהקשר שונה ו/או לא אקטואלי, "כותרת" שהמראיין יוכל לצאת איתה. בד"כ יש הסכמה מראש שבמהלך הראיון המתראיין יחוייב לחשוף משהו ספציפי ולפעמים הדוברים/יח"צנים של המרואיין אף מציעים משהו כזה מראש.
אני אתן דוגמא מתחום שונה לגמרי: זמר מפורסם רוצה להתראיין למוסף סוף השבוע המרכזי של העיתון הגדול בישראל. אותו זמר נמצא כבר שנים בארון. העורך של אותו מוסף סוף שבוע שייך במקרה (או שלא) לקהילת ההומואים ומודע לנטיתו של הזמר. העיתון מתנה את הראיון בכך שהזמר יצא מהארון. הזמר מסרב והראיון מתפרסם במוסף סופשבוע של העיתון המתחרה (שיש לו תפוצה נמוכה בהרבה).
או דוגמא נוספת: מגישה איזוטרית בערוץ חסר צופים (אך בעל כישורים יח"צניים והתעניינות, אחרי הכל הוא מוכר סקס) מתמודדת על תפקיד אופי בסידרה שעומדת להתחיל להיות מצולמת. כישורי המשחק שלה בינוניים ומטה אך היא רוצה מאד את התפקיד. המגישה מציעה למוסף סוף השבוע הגדול במדינה ראיון נרחב איתה בו תספר על פרשת ההתעללות המינית שחוותה (או שלא) בילדותה. העיתון מסכים, הראיון מפורסם והמגישה הופכת לשחקנית אופי וזוכה בתפקיד (ואחריו נעלמת, כדי לזכות בתפקיד הבאה היא תצטרך רצח בתוך המשפחה!).

הדוגמאות שנתתי הן אמנם מתחום הבידור אך כך זה עובד בכל התחומים (פשוט הרבה פחות נעים לכתוב מה מציע שר ביטחון תמורת ראיון איתו).

לכן, אם יש צ'אט באתר בית של מישהו אין מה להיכנס אליו (וכשזה יתבטא ברייטינג אנשי יחסי הציבור יבינו שצריך משהו אחר...) אם תרצו לשמוע דברים מעניינים שיוצאים מפיו של מח"א חכו לצ'אט איתו באתר בלתי תלוי (שקדי, אתה מוזמן).

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 26-06-2006 בשעה 13:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר