לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-07-2006, 15:04
  modeler modeler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.06
זנב טייסת הנגב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "זנב חדש לטייסת "הנגב", או שאני סתם גזור?"

את האמת, הרעיון לזנב מתגלגל כבר שנתיים ובמקור היה אמור להיות משהו אחר. המפקד הקודם (הראשון של הטייסת בעידן הסופה) התמהמה עם ההחלטה וגם בעדיפות היה לקלוט את המטוסים והפיכת הטייסת למבצעית. זמן קצר לפני החלפת פיקוד והוא החליט להשאיר את ההחלטה למפקד הבא כדי שזה לא יראה כמחטף. המפקד הנוכחי לא רצה להתעסק עם זה ב-6 חודשים הראשונים לשרותו בטייסת. לאחר מיכן פנה אלי וביקש שאעשה לו זנב אך לו משהו גדול וצבעוני, ומאחר ופיקד לפני כן על טייסת "הכנף המעופפת", ביקש זנב באותו פורמט של סמל גדול בצבעי הסוואה על הזנב. אני סירבתי בטענה שצריך לחדש. לאחר כמספר חודשים נפגשנו שוב בפריסה של הטייסת והוא אמר לי שהוא רוצה משהו עם דגל ישראל על הזנב (פטריוטיות) ומכאן זה התפתח למספר אופציות שזו שאתם רואים היא זו שנבחרה ע"י צוות האויר בטייסת. בתמונה המצורפת ניתן לראות את הזנב המקורי בו מופיעים מספר מוטיבים הכוללים את הציפור טרף שיורדת כסופה. הרקע הכחול מסמל את הכחול מזנב ה"שחקים" של הטייסת וכך גם הפסים לבן/שחור/לבן שהיו על מצביי הכיוון של ה"שחקים". הכחול מיועד להיות כהה ולסמן את שמי הנגב כאשר הוא תחום בהרי הנגב.
הנשר בסמל שנבחר מבוסס על הנשר מהזנב הזה.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-07-2006, 08:55
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
עוד...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "רק אחת ?"

טייסת הנמרים המעופפים - אימצה גם סמל וגם שם של טייסת P-40 אמריקאית

טייסת הדרקון משתמשת בסמל של טייסת צרפתית (או וריאציה עליו)

טייסת החרב המתהפכת - סמל של יחיד מסוקים שפעלה באלג'יר (יש פרטים בספר של אורי ירום. יכול להיות שאני משבש)

טייסת הצרעה כבר הוזכרה כאן

אני חושב שגם הסמל של 119 אינו מעיצוב מקומי

לגבי הסמל של 69, אני לא בטוח שהוא אינו מקורי. הוורסיה המקורית שלו היתה פרי עמלו של אחד מאנשי הטייסת, ופטיש ופצצה - אינם מוכרים לי מטייסת זרה.
הורסיה המחודשת כוללת קורנס ואת מפת המדינה, כך שאני לא בדיוק יודע למה אמיר מתייחס.

ישן 04-07-2006, 09:28
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
סמל החרב המסתובבת
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עוד..."

אכן עוצב לאחר שאורי ירום ביקר בטייסת מסוקים צרפתית באלג'יריה וראה שם סמל דומה. חבל שספר הטייסת לא לידי כרגע כי יש שם פרטים נוספים כולל הסמל הצרפתי המקורי.
על ההשפעה של "הנמרים המעופפים" לא ידעתי. בגדול, במהלך מלחמת השחרור ותיקי חילות האויר של בעה"ב השפיעו רבות על עיצוב סמלי הטייסות ועל ה-Nose art (איך לכל הרוחות קוראים לזה בעברית?). זוכרים את המיקי מאוס הענק על זנבו של המבצר? אם אני זוכר נכון מאחד הסיפורים שעלו במהלך הכנה של תערוכה מסויימת בבית מסויים (צחי, אתה כנראה יודע על מה אני מדבר...), סמל ט.101 הושפע מהסמל של VF17. כמו כן, סמל העטלף המוקדם כפי שצוייר על המוסקיטו היה מאוד לא ישראלי. אלמנטים מאותן השפעות מחילות האויר של מלה"ע השניה ניתן אם כן למצוא עדיין פה ושם. ולגבי הביקורת על סמל 101, קוראים לזה מורשת ומסורת.
ישן 04-07-2006, 21:38
  major_tom major_tom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
זה אולי מ\נשמע קצת התקטננות אבל...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי iaf-man שמתחילה ב "חברה,תיקון קטן-אלה לא מייצבי גובה,אלא הגאי גובה מונובלוק."

זה נכון שבמטוס כמו עייט ישנו מייצב, שהוא סטטי (אבל לא ממש כי הוא משמש גם כמקזז הגה גובה...) וישנו ההגה שמסוגל לבצע תנועה זויתית גדולה, אבל הגה מונובלוק, במידה ואיננו מנותק מהמערכת שמפעילה אותו (הידראולית או חשמלית) משמש ומוגדר גם כמייצב. מייצב הוא גוף שתורם ליציבות של המטוס ובמקרה זה מדובר ביציבות האורכית. איך "מודדים" יציבות? היציבות נמדדת במונחים של פונקצית התמסורת של הגוף. לא חושב שנכון להכנס כאן לרזולוציה גדולה מדי, אבל באופן פשטני מדובר ביכולת הטבעית (ללא השתתפות מערכת הבקרה/טייס אוטומטי) להתגבר על הפרעות במישור העילרוד. במידה והגה מונובלוק לא היה משמש כמייצב, אזי מטוס כמו F15 היה לא יציב. מה שנכון באמירה הוא שבמידה וההגה חופשי, למשל באם הוא נותק ממערכת המפעילים שלו, הוא מאבד כמעט לחלוטין את שימושו כמייצב.
עריכה: אגב, אנהנדרל בכלל מקטין את היציבות בציר הגילגול...

נערך לאחרונה ע"י major_tom בתאריך 04-07-2006 בשעה 21:41.
ישן 04-07-2006, 21:55
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
יש כאן טעות (אולי לא הבנתי)
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי major_tom שמתחילה ב "זה אולי מ\נשמע קצת התקטננות אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי major_tom
זה נכון שבמטוס כמו עייט ישנו מייצב, שהוא סטטי (אבל לא ממש כי הוא משמש גם כמקזז הגה גובה...) וישנו ההגה שמסוגל לבצע תנועה זויתית גדולה, אבל הגה מונובלוק, במידה ואיננו מנותק מהמערכת שמפעילה אותו (הידראולית או חשמלית) משמש ומוגדר גם כמייצב. מייצב הוא גוף שתורם ליציבות של המטוס ובמקרה זה מדובר ביציבות האורכית. איך "מודדים" יציבות? היציבות נמדדת במונחים של פונקצית התמסורת של הגוף. לא חושב שנכון להכנס כאן לרזולוציה גדולה מדי, אבל באופן פשטני מדובר ביכולת הטבעית (ללא השתתפות מערכת הבקרה/טייס אוטומטי) להתגבר על הפרעות במישור העילרוד. במידה והגה מונובלוק לא היה משמש כמייצב, אזי מטוס כמו F15 היה לא יציב. מה שנכון באמירה הוא שבמידה וההגה חופשי, למשל באם הוא נותק ממערכת המפעילים שלו, הוא מאבד כמעט לחלוטין את שימושו כמייצב.
עריכה: אגב, אנהנדרל בכלל מקטין את היציבות בציר הגילגול...

דיהדראל ואנהדראל משפיעים על היציבות האורכית של המטוס - כלומר גילגול ולא עילרוד.

באשר למשמעות זוית המייצבים במטוסי F-16 (אני לא סגור על זה) - אני חושב שהמשמעות העיקרית היא במיקום שלהם ביחס למערבולות הנוצרות על הכנף.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:07

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר