לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-08-2006, 19:45
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
מצ'צ'ניה ללבנון - לקחים

אני כרגע בחופש מצו-8, ולפני שעליתי הכנתי קובץ לקחים קצר ומתומצת ממלחמת צ'צ'ניה, שלדעתי יש בו תועלת מסויימת גם למלחמה הנוכחית, וחשוב לי להפיץ אותו לכל מי שזה יכול להביא לו תועלת.
הפצתי אותו איפה שיכולתי בצבא, וחלק מזה הגיע בוודאות לכוחות לוחמים שונים ושולב בהערכות איומים. אני מצרף פה גרסה מעודכנת בקובץ וורד, כדי שכל מי שרוצה יוכל להוריד, להדפיס ולהפיץ. לא שמתי ב-PDF, כי לא לכולם יש - בבקשה להימנע מכל שינוי שהוא בקובץ!
אם למישהו יש שאלות, הוא יכול להתקשר למחלקת היסטוריה ולבקש שיפנו אותו אלי (רוב הזמן אני לא זמין, אבל אשתדל לחזור), או לפנות למנהלי הפורום פה, והם יפנו אותו אלי - מסיבות ברורות אני לא מעוניין לפרסם באינטרנט את הטלפון שלי.

https://2006-uploaded.fresh.co.il/2...07/34432263.doc

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-08-2006, 22:25
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "'צטער. לא טוב ברמזים."

ציטוט:
אסור להיתפס לססמאות ולהגדרות. האוייב איננו מחוייב לשיטות פעולה מסויימות הכלולות בהגדרה, ואל לשכוח זאת. למשל, הביטוי "מחבל" מעלה בתודעה טרוריסט המבצע לחימת פגע-וברח או מטעני תופת, בעוד שלמעשה האוייב יכול להשתמש בשיטות לחימה קונבנציונליות לגמרי. במלחמה הראשונה בצ'צ'ניה הובילה התעקשותם של הרוסים לכנות (מסיבות מדיניות) את הבדלנים הצ'צ'נים "מחבלים", "טרוריסטים", ובמקרה הטוב "לוחמים", לכך שנערכו להתמודד רק נגד שיטות של גרילה וטרור, ולא שינו את שיטותיהם גם כאשר התברר להם שהצ'צ'נים מחזיקים בקווי הגנה, מנהלים לוחמת הגנה והשהיה סדורה, ואף מפעילים שריון. העובדה שהרוסים התכוננו ללחימה רק נגד גרילה וטרור גרמה להם לפרש את כל מעשיהם של הצ'צ'נים בהתאם

מצויין !!

קראתי את העבודה, ונראה לי שנסראללה למד היטב מהצ'צ'נים. אני כבר שבועות אומר שהחיזבללה זה צבא שמנהל מולנו מלחמת נסיגה והשהייה ... עכשיו גם ברור המקור לתו"ל שלו.

ישן 08-08-2006, 17:04
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
מרתק לקרוא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מצ'צ'ניה ללבנון - לקחים"

כדי ליישם את זה יצטרכו מפקדי השטח כנראה להתרגל למידת גמישות גבוהה.

אגב, הפיסקה הזו:

ציטוט:
מטולי רובה ... וראשי קרב נ"ט\נ"א ככלל יעילים יותר כאשר הם נורים דרך חלונות על קיר פנימי מאשר כאשר הם נורים מול הקיר החיצוני – רדיוס הפגיעה שלהם במטען חלול קטן יחסית, ואילו פיזור הרסס בחדר כאשר הם נורים לקיר פנימי גבוה

מעניין לציין שבחי"ר המליצו תמיד להפך - לירות דווקא על משקוף החלון או סמוך לו ולא לתוך החדר - בטענה שהרסס שייצור המטען החלול גדול יותר מפגיעה לא אפקטיבית בקיר האחורי של החדר. לפי דבריך המציאות הפוכה מטענה זו..

אגב, טכניקת "צייד הברווזים" מוכרת בהכשרת החי"ר כבר כמה שנים לפחות.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 08-08-2006 בשעה 17:08.
ישן 08-08-2006, 22:17
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
רוב הלקחים בשטח בנוי לא השתנו הרבה מדי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מדהים כמה מה"טקטיקות" של הצ'צ'נים פותחו דווקא"

מאז מלחה"ע II - אורטונה, סטאלינגרד, חארקוב, פוזנאן, וכן הלאה וכן הלאה.

בכל אופן, לגבי ישימות הלקחים בלבנון - לא הכל בדיוק ישים, אבל דווקא מאז שאני בצו 8 התפלאתי לגלות כמה מהדברים כן צריכים לימוד ולחזור וללמוד. כמובן ששכל ישר ובדיקת המצב בשטח קודמים לכל לקח שהוא, ואסור ליישם אוטומטית כמו גולם. מה שכן, גם חלק מהדברים שחיזבאללה לא מבצע כרגע הכנסתי, כי הם דפ"אות שייתכנו מאוד אם, למשל, יסתבר שצריך לטהר כליל את בינת-ג'בל וחורבותיה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:00

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר