לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2006, 12:04
  ר.יצחקי ר.יצחקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.05
דעה קצת שונה בנושא אחריות על מוכנות הימ"חים

בתקשורת בכלל ובאתר שלנו בפרט, נוטים בימים אלו להאשים את "הצבא" ("הצבא" הוא מושג ערטילאי ללא פנים) במחדל מוכנות הימ"חים.
מבלי להסיר אחריות מהצבא הסדיר, שעל כתפיו מונחת האחריות לתחזוק היומיומי של הימ"חים,
אל לנו - אנשי המילואים - להסיר מעלינו את האחריות.
כמו בכל דבר, גם כאן, מעורבות מפקדים היא מכריעה.
ימ"ח אשר מפקדיו האג"מיים מבקרים בו ומבקרים אותו באופן סדיר, חזקה עליו שלא יפתיע בטיב הציוד והרק"ם בשעת קריאה.
אנא קחו אחריות, גשו לימ"חים, תפתחו קיטבגים, בקרו במחסן הנשק, הוציאו רק"ם מאח"י ותנסו להניע אותו. תדרשו לשפר את הליקויים ובקרו את התיקונים. שלחו חיילים לעבודות אחזקה בימ"ח (אחזקת רק"ם ולא אריזת קיטבגים). עבודות מסוג זה תורמות לכשירות הרק"ם אך גם תורמות לכשירות החיילים אשר "נזכרים" איך מטפלים ברק"ם שלהם.
אחרי הכל זהו הרק"ם והציוד שלנו בשעת חרום ולא של אותו מפקד ימ"ח בסדיר.

.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2006, 12:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "דעה קצת שונה בנושא אחריות על מוכנות הימ"חים"

רם, לא כולם יכולים לבוא בהתנדבות - וגם אין שום סיבה לכך. יש לממן הגעה של החיילים לימ"חים, ואתה יודע מה? גם לא צריך את כולם. אני עושה כל 4 חודשים סיור בימ"ח, יושב עם הסמח"ט על התיקונים הדרושים - וזה מתבצע. אולי כדאי להתחיל עם קצינים ונגדים רציניים...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-08-2006, 12:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "מעורבות אנשי מילואים"

אתה בהחלט צודק.

אבל אני לא מבין למה, שוב, המילואימניקים צריכים לממן את צה"ל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-08-2006, 12:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "צודק. צריך "לשלם" על הימים..."

ראיתי גם ראיתי - יש יחידות שלמח"ט אין ימ"מ לשלם למג"ד לעשות ראיונות (שלי לדוגמה)...

אני מסכים איתך שפיקוח מגביר יעילות, אבל כמו במקרה של האימונים - יש מי שיש לו, ויש מי שאין...
(ויש מי שבא בהתנדבות, שוב ושוב)

ישן 22-08-2006, 18:24
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[font=Verdana]ראיתי גם ראיתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ראיתי גם ראיתי - יש יחידות שלמח"ט אין ימ"מ לשלם למג"ד לעשות ראיונות (שלי לדוגמה)...

אני מסכים איתך שפיקוח מגביר יעילות, אבל כמו במקרה של האימונים - יש מי שיש לו, ויש מי שאין...
(ויש מי שבא בהתנדבות, שוב ושוב)

נכון, אבל יש גבול ליכולת ולמוכנות של אנשים להגיע בהתנדבות. גם אצלי ימי ראיונות נעשים ללא צו, וגם ישיבות הכנה לתע"מ ואפילו, במקרה חריג, יום עיון למ"כים. העניין הוא, שמתפתחת גישה של - "אם הצבא לא משקיע בי, אז כנראה שאני לא מספיק חשוב" - שגוררת ירידה במוטיבציה וחוזר חלילה.
אמרתי את זה בכל פורום צבאי בו הייתי, ואני אומר זאת שוב: you get what you pay for. אין הנחות או כפל מבצעים...

http://www.baking.co.il

ישן 22-08-2006, 12:20
  מוטומבו מוטומבו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.03
צודק - מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "דעה קצת שונה בנושא אחריות על מוכנות הימ"חים"

בעברי הרחוק שרתתי מספר שנים במפקדת חטיבת שיריון. שלוש עובדות בסיסיות משפיעות על איכות היימ"ח. מחד, הצוות הקבוע בראשות סגן אלוף שזה יהיה תפקידו האחרון בצבא, מורכב מנגדים וסדירים שהמוטוציה אינה הצד החזק שלהם. מצד שני, מפקדת החטיבה והגדודים מורכבת בדרך כלל מאנשים שמוכנים להשקיע לא מעט מזמנם. הגורם הקובע בדרך כלל הוא המחט. היכולת והרצון לדרבן את שתי הקבוצות הללו, להשיג משאבים חומריים, ימ"ם לנושאים שונים ואימונים היא שעושה את ההבדל בין הדיווחים השונים שאנחנו קוראים פה מכוחות שונים.

הבעיה המרכזית של הצבא נעוצה בכך שהפרמטר של מוכנות למלחמה אינה קריטריון חשוב בקידום לתפקידים בכירים יותר.
ישן 22-08-2006, 19:38
  משתמש זכר שוטניק שוטניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.06
הסטת תשומת הלב מהעיקר

מסכים עם כל מה שנאמר פה לגבי מוכנות הימ"חים כאשר המילואימניקים מעורבים...

אבל אם כבר כותרת הפורום היא - מוכנות הימ"חים בראיה אחרת אז בואו נתייחס לדבר אחר שקוקה.

רצים היום שני "ספינים" בקשר לארועי המלחמה:

1. מוכנות הימ"חים, רמת הציוד וכד' - אפשר הרי להאשים את תקציב המדינה
בואו נאמר את האמת - בכל המלחמות נלחמנו עם מה שיש - והצלחנו. במלחמת העצמאות נלחמנו עם דודקות שרק עושות רעש... מישהו זוכר שבמלחמת יום הכיפורים עוד היו שרמנים בשימוש ?...
כך שלהגיד עכשיו שהיה מחדל שלא קנינו מערכות TROPHY לטנקים (בכלל עוד לא מוכנה מבצעית...)...

2. מה עשו ב-6 השנים האחרונות - או במילים אחרות בואו נאשים את מי שהיה לפנינו...
וגם בקשר לזה מה רצו... שניתקוף את החיזבאלה ? לפי זה אולי ניפתח היום במלחמה נגד סוריה ? יש לה ציוד הרבה יותר תוקפני...

וכל זה בשביל להסיט את הדיון מהשאלה העיקרית - הכשל בניהול המלחמה אולמרט-פרץ-חלוץ
ישן 22-08-2006, 20:15
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שוטניק שמתחילה ב "הסטת תשומת הלב מהעיקר"

כשלים בניהול המלחמה, של מישהו מהשלישיה הזו, אין להם מאומה עם מוכנות הימ"חים. זה שהצלחנו לנצח בעור שינינו ביוה"כ עם ימ"חים מחורבנים, וזה שבעצמאות היו דוידק'ות לא רלוונטי. הפער היום בין הסדיר למילואים הוא משמעותי לאין ערוך ממה שהיה בעבר מחד. מאידך, לאחר הפשלה של יוה"כ מבחינת הימ"חים צפוי היה שהיא לא תחזור. הפשלה פה היא ארוכה והולכת מצד אחד מימי הגאון ברק ("צבא קטן וחכם"), דרך מופז ("הפרוייקט המרכזי") ועד בוגי. חלוץ פשוט ירש זאת. ההעדפה הזו של כוח אווירי על כוח יבשתי, למול הפקרת תקציב הבטחון כחור שחור בידי משהב"ט וצה"ל היא הגורם לברדק בימ"חים ולכך שיחידות מילואים לא מאומנות ולא כשירות.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 22-08-2006, 21:45
  מוטומבו מוטומבו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.03
אכן שטותניק אתה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שוטניק שמתחילה ב "הסטת תשומת הלב מהעיקר"

אם יש מקום לבוא בטענות כלפי אולמרט ופרץ הרי זה קשור לתחומי העורף. אולמרט לגבי התפקוד של הממשלה והחלטות שהתקבלו או לא כמו פינוי תושבים. פרץ בנוגע להפעלת מלח. בכל מקרה ההחלטות שלהם קיבלו את אישור הממשלה. גם ההתבטאויות הפומביות שלהם היו לא מוצלחות במיוחד.

כל מי שמנסה להטיל את האחריות על מצב הימחים על הממשלה הנוכחית הוא מאחז עינים. הממשלה הזו כיהנה רק חודשיים ביום שפרץ העימות.

הדרג המדיני אינו אחראי על ביצועי הגייסות וגם לא על הכנתם ואירגונם. החובה היחידה שלו היא הגדרת מטרות ווידוא ביצוע. בודאי שאולמרט ופרץ, לאחר חודשיים בתפקיד אינם אחראים לכך. העובדה שבישראל התרגלנו ששר הבטחון מתפקד כרמטכל על היא מעוותת ונזקה רב.

כדרג מדיני, חובתם לעשות שימוש בכוח הצבאי להשגת מטרות מדיניות. יכול להיות שרבים, ביחוד מהצד הימני של המפה רצו לראות את כוחות צהל כובשים את כל המרחב עד האוולי (רק כך אפשר היה להפסיק ירי של קטיושות) ועושה זאת בכל הכוח מהיום הראשון למערכה. לאולמרט ופרץ ושאר השרים לא היה רצון כזה שגם לא לאנשים שבחרו בהם. זו בהחלט החלטה לגיטימית של הממשלה.

ככל שמדובר בהחלטות לגבי הפעלת הכוח הנקודה היחידה שבה ניתן לבוא אילהם בטענות היא האישור לפעולה ביומיים האחרונים לאחר שהיה ברור שיש הסכם. מצד שני על המבקר לזכור שהצבא פחות או יותר איים בפוטש אם לא יקבל אישור.
ישן 22-08-2006, 21:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מוטומבו שמתחילה ב "אכן שטותניק אתה"

בכל מלחמה, הימים האחרונים היו הסוערים ביותר. אין כאן חידוש.

ישן 26-08-2006, 06:12
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
לא מסכים בכלל

אני קודם כל אזרח אח"כ אני מילואימניק - אני משלם מיסים שמשלמים לרס"ן/סא"ל ניצחוני ולרב נגד שועלי משכורת על מנת שידאגו לזה שהימ"ח יתפקד ב 100%,אם צהל לא היה מנוהל כמו חנות מכולת אלא כמו חברת הי טק - מתי שהמפקדים האלו לא היו עומדים בתוכנית הריבעונית/שנתית/חומש(אם בכלל יש כזה דבר לימחים) היו אחר כבוד נשלחים הביתה ללא מכתבי המלצה.
אבל בצבא שמעודד בינוניות וראש קטן זה לא יקרה - אני לא מרגיש שום צורך לתת מזמני הפנוי או על חשבון עבודה על מנת לבצע את מלאכתם של אנשים שאני בעצם משלם להם לבצע את העבודה הזאת.
החובה היחידה שלי היא לסרב לבצע משימות עם ציוד לא ראוי.

כל שאר האשמות - רמטכלים שרי ביטחון שרי אוצר וראשי ממשלה החל מהנסיגה ועד היום הם הכתובת
ישן 26-08-2006, 10:07
  Sidcup Sidcup אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.06
חנות מכולת וחברת היי טק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי xta226 שמתחילה ב "לא מסכים בכלל"

בחברת היי טק מרגילים אותך לא לסמוך יותר מדי על אחרים. לא על דיווחים של עובד שכפוף לך (אתה שואל מישהו שכפוף לו), לא על מה שהטסטרים מספרים לך ולא על מה שהלקוח טוען שהוא צריך. בעמדת אחריות אתה אמור לבדוק בעצמך, ובדרך זו לגלות נקודות תורפה. למשל אם מתברר לך שהטסטר לא יודע לעבוד אתה אמור לנסות להחליף אותו, ואם אי אפשר לדאוג בדרך אחרת שנקודת התורפה הזו לא תפגע בפרוייקט.

כיוצא בזה המח"ט לא יכול להניח שהדיווחים שהוא מקבל על מחסני החירום נכונים. הוא צריך להכיר את האחראים, לבדוק בעצמו ובעזרת הסגל של החטיבה ולתת לכל מי שעובד שם להבין שיש מי שמבקר אותם. לדעתי החזקת מחסני חירום היא משימה שכדאי להפריט.

ביוה"כ הימ"ח של החטיבה שלנו היה במצב מחפיר. כמה שנים אחר כך, בסיום תעסוקה, בילינו יום בימ"ח והתרשמנו מאד לטובה ממה שראינו.
ישן 26-08-2006, 11:31
  יאיר נרו יאיר נרו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
אם אין אני לי מי לי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Sidcup שמתחילה ב "חנות מכולת וחברת היי טק"

אמנם אני בא מחיל הים, שם הכל מתוחזק ע"י סדירים, אבל לדעתי נכונה הגישה של אם אין אני לי מי לי.
לא נראית לי הגישה של סדירניקים שמכינים הכל למילואימניקים ולא נראית לי הגישה שאנשים באים על חשבונם למילואים. הכל צריך להעשות במסגרת תרגילים יזומים מתוכננים כולל בדיקת ציוד.
לגבי האחריות הכוללת למלחמה, אמנם זו פעם ראשונה שיש מלחמה מאז שוחררתי ממילואים, אבל ממה שנראה מהתקשורת, אינני מוצא פסול בהערכות מצב וניהול המלחמה למעט כשלי צבא שלא היה מוכן למערכה כזו- וזו הזמנות פז לתקנם. לדעתי הנעת הכוחות נעשו מתוך גישה חסכונית בחיי אדם ולא אינה פסולה (לאחר שישבתי עם כמה משפחות שכולות). המערכה לדעתי הייתה מוצלחת מבחינת שילוב בין מערכה צבאית ומדינית (זו פעם ראשונה מאז מלחמת השחרור שהסכמי הפסקת אש באו"ם קבעה מדיניות לגבי הגבלות האויב מבחינת פירוז הנשק וכח חלופי מיידי). לפי הנתונים החיזבאללה נזוק קשה מאד צבאית ובצורה קשה ביותר פוליטית בלבנון. אמנם השיעם צוברים כוח בלבנון וזה יכול לשוב, אבל את זה צריך לפתור (והזמן לא פועל לטובתנו) בצורת הסכם מדיני.
הדבר היחידי שלא נראה טוב זה הצבת מטרות לא ריאליות, שהוצגו בעצם לאויב, דרך נאומים לעם ישראל. הצהרות אלו מזכירות את הצהרות הערבים כל השנים. כגון החזרת החטופים, ריסוק החיזבאללה ונסראללה לא ישכח את עמיר פרץ. אבל הדמיון המצטמצם ביננו לבין הערבים נעשה במודע כמו פירסום ארונות החיזבאללה כצעד פרופגנדה, ואפילו מבחינת תרבותית והתנהגותית אנחנו מתקרבים אליהם, זהו עם ישראל וזהו המזרח התיכון .. . מחאת המילואימניקים נגד הממשלה נראית יותר ויותר פוליטית מאורגנת ע"י מתנחלים ותומכיהם ואינה עיניינית להכנת בטחון ישראל, אפילו להיפך לדעתי- לדעתי תרומתה שלילית. אבל זה לפורום פוליטיקה.
ישן 26-08-2006, 15:03
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
שוב
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Sidcup שמתחילה ב "חנות מכולת וחברת היי טק"

צא רגע מהכוללנות שהבאתי כחברת היי טק - כל עסק שרוצה להיות רווחי משתדל להיות יעיל.
בצבא הקבע הלא לוחם הם משתדלים ללכת הביתה בצהריים.

אם אני מסתכל גם בתור מח"ט מילואים(דרך אגב לי יש מח"ט סדיר ועדיין הימח נראה כמו הצרות של כולנו) הימ"ח הוא גוף נותן שרות - ספק חיצוני עם תרצה - אבל מה בניגוד לאזרחות אני לא יכול להחליף.
המח"ט הוא שוב קודם אזרח עם חיים משלו עבודה משלו - וכשהוא אני ואתה משלמים לאוכלי החינם האלו משכורת אנחנו אמורים להניח שהעבודה תיתבצע.

אנקדוטה - פעם אחרונה שהייתי בימ"ח היתה שם ריאו עם שלט מאיר פנים ומניולן לידה שאומר שהראיו אינה כשירה למלחמה עקב גיל הצמיגים - זה צה"ל במייטבו במקום לתקן הכנו שלט מאיר פנים.

אף בן אדם לא צריך לתת בחינם,ואף מילואימניק לא צריך לעשות את עבודתו של איש קבע עצלן.
ישן 28-08-2006, 02:40
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
הבעיות שאני רואה:
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לכן צריך להפריט"

1) קשה לי לראות חברות אזרחיות מטפלות בציוד צה"לי מסווג במקרים רבים.
2) האנשים שאנחנו מסווגים "בלגניסטים" לא יעבדו בחברות כאלה חד משמעית כי הם לא יעמדו בקריטריון למשרה
3) איפה לדעתך הם יעשו יותר תועלת? (אני לא ארחיב הרבה אבל חייל צריך לשאוף לגרום תועלת ולא יותר תועלת מנזק).

לדעתי פשוט צריך להפסיק לגייס אותם - הם פרזיטים גדולים יותר מאשר אלה שלא מתגייסים כלל. כי הם תופסים תקנים ויוצרים הרבה תסבוכות למערכת שצריכה לטפל בהם באופן "מיוחד ורגיש" וכל מערכת רק מרויחה ממיעוט גורמים מיוחדים וחריגים.
צה"ל הפסיק להיות צבא העם ולמרות זאת אין צורך להודות בכך. אפשר להמשיך לחיות באופוריה אבל ניתן להעלות את רף הגיוס וכך להקל על המערכת בכך שהיא אולי תחסיר כמה מאות חיילים במחזור גיוס.
אבל בינינו, היא רק תרוויח.

זאת תהיה משמעות של "מערכת בתהליך יעול". לשפר את רמת החייל - בגיוס איכותי ושיפור רמתו החיילית ו/או המקצועית, לשפר את רמת הנגד (בקורסים מקצועיים המוכרים באזרחות ולא קורס מצוייר בשביל גמול השתלמות), לשפר את רמת הקצין, בעיקר במערך בתומך - לשפר את כח האדם המיועד לקצונה התומכת (לנסות להכניס נורמות של קצונת חי"ר למערכים התומכים).

על צה"ל להתנהג כמו מערך מתייעל ולהוקיע מתוכו את ההתנהגות של "גניבה בסתר" של רס"ב שמעון. (www.rasabshimon.com)

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 28-08-2006 בשעה 02:42.
ישן 28-08-2006, 03:13
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רפא"ל, תע"ש, אלביט
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "הבעיות שאני רואה:"

1. כל החברות האלה (ורבות אחרות) עוסקות בפיתוח ותיחזוק של הציוד המסווג ביותר שניתן להעלות על הדעת והן בחלקן חברות פרטיות לחלוטין או למחצה. אני סומך יותר על שמירת הסודיות וביטחון המידע ברפא"ל (היחידה ששירתתי בה עובדת מולם) מאשר על זו של רס"ב שמעון ועובד הרס"ר פלדון.
2. ה"בלגניסטים" (לא סיווג שלי כאן...) המדוברים הם בעלי התפקידים הפשוטים בימ"חים. כאלו מועסקים גם ברפא"ל (לא צריך IQ 190, או אפילו 90, בשביל להיות אחראי ניקוי ברפא"ל) ללא בעיות מיוחדות כי הם עובדים עבור משכורת סבירה ותנאים טובים שהם רוצים לשמור עליהם, ולא עבור רס"ב שמעון.
3. חיילים בעייתיים יכולים מצידי לעבוד בתיקון ביגוד צה"לי, במרכזי תובלה וכו'. שם אין סכנה שחייל נטול מוטיבציה ושכל יגרום נזק מהותי.
ברור שעדיף היה לא לגייס כלל אלפים (לא מאות) מאלו המגויסים כיום וצה"ל היה רק מרוויח מכך. אולם, אז תוותר רשמית על גיוס החובה. עלולה להיוצר תפיסה פסיכולוגית של צבא מתנדבים ומכאן פתח להרבה מאוד תופעות מסוכנות שלא אפרט כרגע. לדעתי, צריך לאפשר לאנשים יותר אופציות לשירות. למשל, לתת שירות לאומי במקום שירות צבאי לאנשים מסויימים. היה נחמד בעיני אם במקום לשחק דמקה עם רס"ב שמעון בימ"ח, דדון והרצל יפטרלו בלילות במסגרת המשמר האזרחי ויפרקו במכות מי שיתפסו פורץ למכונית. ומי שפשוט לא רוצה לתרום לחברה? שישלם יותר מס (בדרך זו או אחרת).
ישן 28-08-2006, 09:49
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רפא"ל, תע"ש, אלביט"

אבל מה הצבא עושה בינתיים?

מפריש את כל הקצינים של הימ"ח הביתה. הימ"ח ישאר עם נגד אחד - שהוא טוב, אבל לא יכול לשפוט אף אחד. מה יקרה אז? חרא.

ישן 28-08-2006, 14:13

לא אמרתי מיד.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אבל מה הצבא עושה..."

עושים תכנית עבודה של שיפור והתיעלות: למשל קובעים קריטריון ביצוע נוקשה עם נורמות של עשיה. מי שלא עומד בנורמה ברבעון מוזהר. מי שלא עומד בנורמה ברבעון שני מוזהר שוב (ע"י דרג בכיר יותר) ואם יש בעיות חוזרות באותה השנה הוא הולך הביתה. כמןבן שבין האזהרות הוא מקבל ליווי צמוד והדרכה של הדרג הבכיר. שולחים לו למשל איש קשר (נגד או קצין) מיחידה שמראה נתונים גבוהים ע"מ שיעלה את הנורמה ביחידות החלשות. במהלך אותה השנה ניתן להכשיר כ"א עם נתונים גבוהים יותר פשוט ע"פ נתוני גיוס.

לשפר את המועמדים לקצונה ייעודית ואת חיילי הסדיר.
זאת דוגמא לשיפור אפשרי עם השקעה כספית לא גדולה.

בקשר לגיוס חובה. אין בארץ גיוס חובה וזאת עובדה. מי שלא רוצה לא הולך היום לצה"ל.
הגיע הזמן שגם צה"ל יהיה יותר בררן לגבי חייליו ולא רק שהמלש"בים יהיו בררנים לגבי צה"ל
ישן 28-08-2006, 14:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "לא אמרתי מיד."

שוב אני אומר - צה"ל מוותר כרגע על קציני הימ"ח הטובים ביותר שלו כי.... הם זקנים! אתה מבין? סמח"ט שלי, שמחזיק ימ"ח לתפארת (אפילו אם הצבא לא מקצה ציוד חדיש) הולך הביתה בנובמבר כי צה"ל רוצה לחסוך. אחלה דרך לשפר את הימ"חים.

ישן 29-08-2006, 05:10

הימ"ח שלי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שוב אני אומר - צה"ל מוותר..."

את הימ"ח שלנו מחזיק מ"פ המפקדה (הימ"ח הוא של גדוד סדיר ועוצבת מילואים) ומסתדר יופי יופי. יש לו במקום קבצה קטנה של אנשים שעובדים קבוע ושומרים על קשירות הכלים והציוד. יש ביקורת במקום בצורה קבועה ומפרט עבודה מדוקדק שנבנה ע"מ שהכל יבחן בצורה מוסדרת ולא יעלה אבק ויחכה למשיח. גם אם הציוד קצת מיושן הוא צריך להיות כשיר.

מפקדי העוצבה במיל' מבקרים שם פעם בשנה והכל בסדר גמור.

ובקשר להחלטות תמוהות של צה"ל בנושא ניהול מערך המילואים כבר נאמרו הרבה דברים נכונים במיוחד בזמן האחרון. אני לא רוצה להיכנס לזה כי אני מנסה לדבר על הכנסה של נורמות לוגיסטיות בצה"ל ולא להסביר את זה שהוא מתנהל בצורה עקומה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר