לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-09-2006, 21:37
צלמית המשתמש של Free-Style
  Free-Style Free-Style אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.03
למה אתה מחרטט?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "אחחח.. אני לא מאמין שגם אני..."

אני מתאמן במסגרת של כושר אקסטרים התחלתי לא מזמן להתאמן, המסגרת הזאתי מקצועית לא ביחס לשאר שמסתובבים לנו באזור והם באמת עבודה בעיניים.

שתדע לך הם אפילו לא מציבים כמטרה באימונים להכניס אותך לכושר קרבי

הוא מפתח לך כושר מנהיגות וחוסן מנטלי שזה חשוב מאוד ! זה בעצם כל היעוד של הקורסי הכנה האלה אבל שוב תלוי על מי אתה נופל כי יש מחפפים ויש כאלה שנותנים בראש אם יש לך כושר אקסטרים בסביבה כדי שתקפוץ לשם ורתאה איך זה...

בכללי שאתה סוחב שקי חול,אלונקות גומר את עצמך נותן 200% שאתה מרגיש כבר שאתה לא יכול לזוז אבל בכל זאת דוחפים אותך, אתה לא נשבר, אתה מחזק את החוסן המנטלי שלך, וזה מה שיעזור לך לעבור תגיבוש כי אחרי שעתיים של תיזוזים כולם אותו דבר... לא משנה כמה התאמנת לפני והכול בראש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-09-2006, 01:46
  Benighted Benighted אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Benighted
אני לא יכול לעשות השוואה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rahal שמתחילה ב "יובל עילם || עמית לכושר"

כי א. אני לא אובייקטיבי (חניך בעמית לכושר) וב. אף פעם לא התאמנתי עם יובל עילם

מה שאני כן יכול להביא לך זה את העובדות :
א. יובל עילם עולה הרבה יותר כסף
ב. בסביבות נובמבר יירכזו את כל האימונים של יובל עילם להרצליה, מה שאומר שמי שלא גר בהרצליה - צריך להתחיל להגיע להרצליה. בכוחות עצמו. רוצה הסעה? בכיף, תשלם עוד.

מי מהם יותר טוב? זה לא משנה, שניהם יכינו אותך לקרבי עם שאיפה לסיירות. אימונים טובים או פחות טובים זה כבר תלוי בכל מדריך נפרד, בצוות ובעיקר בכמה אתה עצמך מוכן להשקיע - ככה שהבדל רציני אין כאן.

לyoavbitton - בטח שכיף כשהחברים שלך מהצוות הופכים לחברים הכי טובים שלך שאתה מסתובב איתם גם בשישי בערב כל אימון הוא חוויה, כל אימון יכול להיות משחקים של "איתם" או "נגדם" לבדוק מי יותר טוב. אני ממליץ
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-09-2006, 13:12
  maglan4ever maglan4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.05
שמע
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "הייתיי באחריי!,ויש לי חברים שהיו"

אני בד"כ מתעלם מההודעות שלך, כי בתכלס כל מי שכבר קרא כמה הודעות שלך לא לוקח אותך ברצינות, אז זה פשוט לא שווה זמן תגובה.

אבל הפעם הגזמת, איך אתה מסוגל לדבר על יובל עילם אם לא היית באימון אחדבחיים שלך שם ? אתה מ"אחריי!" שזה ארגון שקם כדי לתת הזדמנות לחבר'ה שלא יכולים ללכת לארגון הכנה לצבא רציני, להתכונן לפני הצבא, ותנחש מי ממקימי אחריי? ניחשת נכון, "יובל עילם והכסף נעלם", הוא זה שבונה לך את תוכניות האימונים כל שנה, ואתה עוד מדבר ככה על הבנאדם?

ותשובה לפותח האשכול, ההצעה שלי (אני מנסה להיות אובייקטיבי, למרות שאני ביובל עילם), לך לאימונים של שניהם ותראה אתה את ההבדל

הפליירים של עמית לכושר מרשימים מאוד, כמו גם הפוסטרים, וזה שעמית בא לכיתות שלכם ודבר זה גם יפה. אבל אם אני הייתי רואה בפלייר של עמית "מצויינות ערכית ודוגמא אישית" ותראה שהוא טוען שהוא מקנה לחניכים שלו, ואז מוריד פוסטרים של יובל עילם מול העיניים של התלמידים, ומלכלכך על יובל בכיתות, הייתי עושה את החישובים שלי עם עצמי ובוחר לאן להגיע ...
בנאדם שמשקיע 50% מהזמן שלו בלנסות לדפוק את יובל, לא יכול להקנות לי דוגמא אישית, פשוט לא.

בכל מקרה, את ההבדלים רואים גם באימונים , אז פשוט תנסה את שניהם.

ישן 11-09-2006, 13:46
  Zeph Zeph אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maglan4ever שמתחילה ב "שמע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maglan4ever
אני בד"כ מתעלם מההודעות שלך, כי בתכלס כל מי שכבר קרא כמה הודעות שלך לא לוקח אותך ברצינות, אז זה פשוט לא שווה זמן תגובה.

אבל הפעם הגזמת, איך אתה מסוגל לדבר על יובל עילם אם לא היית באימון אחדבחיים שלך שם ? אתה מ"אחריי!" שזה ארגון שקם כדי לתת הזדמנות לחבר'ה שלא יכולים ללכת לארגון הכנה לצבא רציני, להתכונן לפני הצבא, ותנחש מי ממקימי אחריי? ניחשת נכון, "יובל עילם והכסף נעלם", הוא זה שבונה לך את תוכניות האימונים כל שנה, ואתה עוד מדבר ככה על הבנאדם?

ותשובה לפותח האשכול, ההצעה שלי (אני מנסה להיות אובייקטיבי, למרות שאני ביובל עילם), לך לאימונים של שניהם ותראה אתה את ההבדל

הפליירים של עמית לכושר מרשימים מאוד, כמו גם הפוסטרים, וזה שעמית בא לכיתות שלכם ודבר זה גם יפה. אבל אם אני הייתי רואה בפלייר של עמית "מצויינות ערכית ודוגמא אישית" ותראה שהוא טוען שהוא מקנה לחניכים שלו, ואז מוריד פוסטרים של יובל עילם מול העיניים של התלמידים, ומלכלכך על יובל בכיתות, הייתי עושה את החישובים שלי עם עצמי ובוחר לאן להגיע ...
בנאדם שמשקיע 50% מהזמן שלו בלנסות לדפוק את יובל, לא יכול להקנות לי דוגמא אישית, פשוט לא.

בכל מקרה, את ההבדלים רואים גם באימונים , אז פשוט תנסה את שניהם.

אצלנו באו מיובל עילם והורידו את כל הפוסטרים של עמית לכושר. שמעתי גם שמועה על מקום אחר בארץ (אין לי מושג אם זה נכון או לא) שבאו אנשים (כנראה חניכים) מיובל עילם, נכנסו לכיתות בבית ספר ואמרו שהאימון של עמית לכושר נדחה\בוטל (שקר כמובן..).
אז חבל שאתה מזיין ת'שכל על דוגמא אישית ככה כשזה המצב.
זאת תחרות בין שתי המסגרות וככה צריך להתייחס לזה... להוריד פוסטרים זה לא כזה נורא. אבל אני אישית לא שמעתי את המדריך שלי אפילו לא פעם אחת משמיץ את יובל עילם... ויצא לנו לדבר על זה בצוות. אז חלאס.
ועכשיו לעניין,
אני לא הכי אובייקטיבי כי אני בעמית לכוש אבל אני אנסה בכל זאת. שתי המסגרות בטוח טובות. אבל יובל עילם עולה יותר כסף, וכמו שאמרו.. האימונים בהרצליה החל מחודש מסויים. זה שתי סיבות שלטעמי מספיקות בשביל להירשם לעמית לכושר.
ומה מעבר לזה? לך לאימון ניסיון בשניהם ותראה מה יותר קורץ לך.
אני יכול רק לומר שעמית לכושר זו מסגרת מעולה.
ובקשר לחשיבות של מסגרות כאלו... רוב האנשים שבאים לשם באמת באים כדי להתקבל ליחידות העילית. מה דעתי? המסגרת טובה פשוט משום שהיא מסגרת, וגורמת לך להתמיד... הכושר אכן משתפר, והחוסן המנטלי שהוא הדבר הקריטי יותר גם משתפר, אם אתה משקיע באימונים... לפעמים אתה מצליח גם להנות בדרך. ממליץ על עמית לכושר.
ישן 11-09-2006, 21:23
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Sir Sebastian שמתחילה ב "אני רק רוצה להגיד שאין מצב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sir Sebastian
אני רק רוצה להגיד שאין מצב בעולם שתלמידים מיובל עילם עשו משהו שהשמיץ מסגרת אחרת
אנחנו לא עושים את זה מתוך עיקרון ואין מצב בעולם שעשינו את זה וסתם משמיצים אותנו

אנחנו באמת לא צריכים להשמיץ מסגרות אחרות ולשחק משחקים מלוכלכים אנחנו יודעים שאנחנו הכי טובים.
יש סיבה שאני משלם יותר ולוקח שני אוטובוסים מגבעתיים להרצליה שיש לי מסגרות אחרות ליד הבית.
יש לי את הבחירה ובחרתי במסגרת הכי איכותית.

אין לי שום סיבה לשקר לך.
אולי אתה כמו שאתה אומר אבל אתה לא יכול להגיד שכל החניכים של יובל עילם בכל הארץ כאלה הגונים.
שים לב שהודעה לפני עוד אחד סיפר על מקרה...
אולי שנינו משקרים?
ישן 11-09-2006, 16:02
  TNT11 TNT11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
חרטטן שכמוך...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי maglan4ever שמתחילה ב "אוקיי"

מזה אומר? מתאים לבוגר עמית לכושר...
למה נראה לך שיש הבדל בין בוגרי עמית לכושר או יובל עילם או כל מסגרת אחרת
כולם חבר'ה טובים עם מוטיבציה שרוצים לעשות שירות משמעותי בצבא...

כל מה שחירטטת על פוסטרים ושקרים , תדע: יובל עילם בא לראשון לציון בידיעה שקיים שם מרכז אימון במשך 11 שנה כמעט, ומנסה ל"גנוב" לעמית לכושר חניכים... מאוד מאוד מוסרי אגב.

דבר שני, ברור שמורידים פוסטרים אחד לשני. אבל לפחות עמית לכושר מוכנים לענות לחניכים שבאים לאימונים על שאלות כמו: כמה זה עולה... למשל. המדריכים של יובל עילם מסרבים גם בשטח וגם בטלפון למסור פרטים לגבי מחיר או לגבי מתי אתם עוברים להרצליה... אז אל תחרטט לי על דוגמא אישית,
"מגלן"...
ישן 11-09-2006, 21:28
  Zeph Zeph אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "וואללה בנתיים אתה שגורר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מורה"ל
וואללה בנתיים אתה שגורר את היחס הזה.

לא קל להוציא את משלוותי בד"כ. אבל צורת הדיבור שלך מאוד מכעיסה. יש דרך (דרך ארץ) לכתוב ולדבר על דברים.
כמו שאני לא מכליל מאף אחד ביובל על שאר החניכים, אני מבקש שגם אתה לא.

יש לי חברים טובים ביובל, ואני בעמית. אפילו עשיתי אימון או שניים ביובל. נשארתי בעמית.
בחירה שלי.

אני לא חושב שבדבריו הוא התכוון לחניכי יובל. הוא התכוון לכל אלו שמתאמנים לבד. ושוללים את המסגרות באופן כללי.

ושוב אני מסכים איתך מורה"ל. כל מילה.
maglan4ever אם היית קורא את ההודעה שלו בצורה יסודית ולא ישר ממהר להתעצבן ולהשמיץ, היית שם לב שהוא לא אמר שום מילה רעה על יובל עילם אלא התייחס לאנשים ש"שוללים את עמית לכושר". המון דיבורים על התנהגות של חניכים אחרים במסגרות אחרות ואפילו של המדריכים מצידך, אבל אתה מדבר ובו זמנית מתנהג כמו אידיוט (תסלח לי אבל ככה באמת יצאת בתגובה הזאת).
אני חושב שהדיון הזה צריך להנעל כי משאלה פשוטה הוא הפך לריב.... חלאס עם השטויות.
מסגרת זה מסגרת. שילך לאימוני ניסיון ויתחשב בקריטריונים שחשובים לו ויחליט לבד.
ישן 16-09-2006, 19:48
  Miloimnik Miloimnik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
יובל עילם מרכז חינוכי וחוג הכנה לצבא 2006/2007

שלום לכולם,
חשוב לי להעביר איזשהו מסר לכל המלש"בים היקרים כאן בפורום זה שמיועדים לשרת בצה"ל ולהגן על המולדת.
נתחיל בזאת שאני מכבד ומוקיר כל מסגרת שמכינה לצבא/חיים בני נוער ברחבי הארץ! אני רואה בזה עבודת קודש מעבר לכך שמכינים את החיילים של מחר לצבא אלא כי זה תורם משמעותית לבטחון מדינתינו.
באופן כללי מי שמתלבט בין אם זה להתאמן ביובל עילם או עמית לכושר הפתרון הכי טוב הוא להתאמן בשניהם ולהכיר את האנשים שם את הצוות המקצועי בכל מסגרת וכמובן את החבר'ה שמתאמנים בכל אחת מהמסגרות כי בסופו של דבר זה ממש לא משנה באיזו יחידה תהיה אלא איך האנשים שאיתך זה מה שקובע בכל יחידה אם זאת יחידת עילית ואם זה גדוד בגבעתי וזה ממשיך הלאה עד למילואים וללבנון וכו'....קחו את זה בחשבון.

אני בוגר יובל עילם ואני גם מכיר את עמית לכושר ומניסיוני אני מוכרח לכתוב שספציפית בעמית לכושר ישנה הכנה מאוד ספציפית שמתמקדת רק בכנה לצבא זאת אומרת שעושים צבא לפני צבא (אני לא מאמין שיטה זו), כדי להכין חבר'ה מעולים לפני צבא צריך לדעת להטמיע בהם ערכים ועקרונות חשובים יותר מעבר מלהריץ חבר'ה עם אלונקות בדיונות ורק להרעיל אותם כי זאת תמימות בעיני ומעבר לכך ההכנה של יובל עילם היא כזאת שכל אחד ואחד שמגיע למסגרת זו יוצא ממנה מעבר לכושר גופני/קרבי ברמה גבוהה (וזה לא משנה באיזה כושר הגעת לשם) עם הרבה אינפורמציה ומידע ומקצועיות לגבי הצבא הגדול שלנו, ועם המון ערכים חשובים שרק עוזרים לך בצבא בעתיד בחיים האזרחיים, כמו כן לדעתי כמו בכל דבר בחיים הניסיון מדבר בעד עצמו ועמית לכושר קיים רק כמה שנים בודדות בעוד שמסגרת ההכנה של יובל עילם קיימת 21 שנה, בנוסף הסטיסטיקה מדברת בעד עצמה מי שזה מעניין אותו האחוזים של יובל עילם להתקבל לאחד מיחידות העילית (669/מטכ"ל/שלדג/שייטת וטייס וסיירות אחרות בצבא) היא גבוהה משל כל מסגרת והכנה לצבא שקיימת בארץ, לכן אני ממליץ בחום לכל אחד ואחד שחשוב לו לעשות שירות משמעותי וחשוב לו לקבל את ערכים והכי חשוב גם להנות במסגרת עם חבר'ה מצויינים ועם מדריכים מקצועיים שיגיע לאימונים של יובל עילם (כרגע ישנם 10 מוקדים שבהם המסגרת פועלת ומומלץ לברר דרך אתר האינטרנט את כל הפרטים WWW.YUVALEILAM.COM).

תודה והמון בהצלחה לכולכם בצבא,
תשמרו על עצמכם ועלינו.
ישן 16-09-2006, 22:34
צלמית המשתמש של SURF-DUDE
  SURF-DUDE SURF-DUDE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
טוב אז ככה

קודם כל אני די בשוק שלא נעלו כבר את האשכול הזה..

בנוסף אני רוצה להגיד משהו..

לפי דעתי עמית לכושר ויובל עילם זה בזבוב של זמן וכסף יקרים..

חבר'ה- הצבא מקנה לכם כושר.. לא צריך לבוא סוס עבודה או שיאן עולם בריצת 2000..

מספיק להתאמן לבד בריצות ותרגילי כוח כמה חודשים בכדי להגיע לתוצאות טובות ואת כל השאר להשאיר לצבא.. וכן- אפשר להתקבל לסיירות עם כושר טוב שנרכש ע"י אימונים לבד ולא צריך להיות בעמית לכושר או יובל עילם.

תוצאות טובות לפי דעתי הן: 2000 ב7 וחצי דקות, שכיבות שמיכה 70 רצוף, בטן 80 רצוף ומתח 20.

זה בהחלט אפשרי אחרי כמה חודשים של אימונים.

נערך לאחרונה ע"י SURF-DUDE בתאריך 16-09-2006 בשעה 22:37.
ישן 17-09-2006, 00:11
  shayettet 13 shayettet 13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.05
אני התאמנתי שנה שלמה בעמית לכושר

הגעתי לגיבוש שייטת והרגשתי שהאימונים הכינו אותי בצורה מתאימה לגיבוש, היה לי יתרון גדול על אנשים אחרים שלא היו במסגרת כזאת או אחרת של כושר קרבי אם זה בזחילות בסחיבת אלונקה או בכל דבר אחר השנה אני ממשיך להתאמן בעמית לכושר והתחלתי עכשיו ללכת גם ליובל עילם, אני גר בחולון ככה שאני לא יכול להגיד לך שום דבר על עמית לכושר בכפר סבא חוץ מזה שאני יודע שבשנה שעברה אימן אותם עמית בכבודו ובעצמו (זה שהקים את האגודה) יצא לי לעבור אימון אחד איתו והוא מאמן מעולה היה אימון מצוין. לך לשתי המסגרות ותבדוק אני לא יודע כמה פעמים בשבוע יובל עילם מתאמנים, בינתיים בזמן שלי יצא להיות שם הם מתאמנים פעמיים בשבוע אבל יש שמועות שהם מתאמנים יותר מזה, יכול להיות שזאת הסיבה לפערים במחיר, אני גם יודע שכאשר האימונים יעברו להרצליה אז מי שירשם יקבל נשק מעץ על מנת לדמות נשק אמיתי דבר שאם תשאל אותי לא אמור לגרום להבדל המחיר לפי דעתי לך לעמית לכושר בהתחשב בהיכרות שיצאה לי עם שתי המסגרות, אבל יכול מאוד להיות שבכפר סבא המצב שונה. אגב רק שתדע שעמית לכושר עולה כבר 185 ש"ח לחודש ועוד אתה צריך לשלם תשלום חד פעמי בתחילת השנה כל ביטוח. הבדל נוסף שאני יכול להגיד לך עליו הוא שבעמית לכושר בד"כ בכל צוות ישנה כמות קטנה יותר של חניכים מאשר ביובל עילם דבר שאני לא יודע אם הוא טוב או רע. בכללי אני ממליץ לך להרשם למסגרת כושר קרבי כלשהי גם כי זה נחמד להתאמן עם אנשים אחרים וגם כי הם מכינים אותך בצורה טובה מאוד לגיבושים.
ישן 17-09-2006, 00:31
צלמית המשתמש של vodka4us
  vodka4us vodka4us אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vodka4us

חבר'ה תפסיקו כבר אם כל ההשוואת המפגרות האלו!! אם הבן אדם מתאים הוא יתקבל.......כושר קרבי נותן לך כושר אין מה להגיד אבל זה לא מה שיתן לך להתקבל!! מה קיבל אותך זה אתה ורק אתה!! אז הולכים לכושר קרבי אבל כדאי לדעת יותר ולהבין יותר!! ומי שהולך ליובל או עמית זה סך הכל אנחנו מלש"בים צעירי שנלחמים לאותה מטרה: להיות בצה"ל!! ולא משנה איפה!! שאתם עושים את השוואות האלו זה סתם......לא משנה מה יותר טוב אלה איזה בן אדם אתה!! אז בואו ותפסיקו לריב אלא להפך........

ודרך אגב אני מתאמן בעמית לכושר צוות ראשון........ואני לא אומר שעמית יותר טוב אלא לא!! כולם זה אותו הדבר!! וגם להתאמן לבד זה לא אותו הדבר בכלל!! למה אתה מתאמן סבבה יש כושר וזה אבל אתה לא יודע מה ילך בגיבוש או איך זה לעבוד בצוות זה משהו אחר לגמרי!!

בקיצור שלכולם יהיה שירות בן זונההההה ולא משנה איפה!!

ישן 27-11-2007, 16:58
  penarol penarol אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.07
לכל המתלבטים! תקראו, חשוב!

שלום, קוראים לי יונתן, אני בן 18 מהרצליה, והתאמנתי שנה שלמה בעמית לכושר. 2 אימונים בשבוע+ אימון של כל איזור השרון בימי שישי. אני יכול להגיד לכם שזה עשה לי פלאות, חיזק אותי מנטאלית נפשית ופיזית, כשהגעתי לגיבוש (שייטת) והמפקד הסביר איך לפתוח אלונקה וכלום שאלו שאלות, אני ישבתי וחייכתי... זה לא רק אלונקה, זה איך להתמודד עם חוסר ודאות, איך לסחוב משקל נכון, מה אומרים ומתי, כמה לצעוק כמה לעודד, איך להתנהג, מנהיגות, ועוד מליון ואחד דברים, בנוסף לכושר המטורף. עמית לכושר עולה 180 ש"ח לחודש, ויובל עילם עולה כפול. למה? לא יודע. שאלנו את המדריך בעמית לכושר, והוא ענה שזה ככה כי עמית לכושר לא רוצים למסחר את הכושר קרבי, והם רוצים שלכל אחד תהיה הזדמנות שווה בכיס, כדי להגיע לכושר קרבי, ושאנשים לא יצטרכו למשכן את הבית בשביל זה. לכל מי שתמלבט, אני מציע שילך ל-2 המסגרות ויחליט. אני לא הייתי ביובל עילם ואני לא יכול להגיד שזה גרוע או מצוין, אבל על עמית לכושר אני יכול להעיד בודאות שהאימונים שם חזקים ביותר, מקצועיים ומכינים! וכל מי שמבלבל פה בפורום שכושר קבי זה חרתא, שימשיך לנקות את הטנק בשריון או איפה שהוא לא נמצא. זה כל הממורמרים כותבים את ההודעות האלה. תפסיקו להטעות! כל מי שרוצה לדעת או לשאול על עמית לכושר, יום סיירות או גיבוש שייטת, מוזמן בכיף לכתוב לי לאימייל, מבטיח לענות.
penarol1@netvision.net.il
ישן 27-11-2007, 17:29
צלמית המשתמש של landa88
  משתמש זכר landa88 landa88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל landa88
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "לכל המתלבטים! תקראו, חשוב!"

קודם כל למה להקפיץ הודעה מלפני שנה?!
דבר שני זה שלא כותבים פה בפורום המלצות על איזה כושר קרבי יותר טוב.
מה שלא אהבתי בהודעה שלך זה שני דברים:
1.כושר קרבי זה אולי תורם אבל שכתבת שאומרים לך בדיוק מתי לצעוק, איך להתנהג וכו' זה לא בסדר כי סך הכל זה האופי שלך! ואולי אתה תעבור גיבוש עם זה אך במסלול לא יהיה מי שיגיד לך בדיוק איך להתנהג.
2. מי שכותב הודעות נגד כושר קרבי לא אומר שהוא בשריון ובכלל לא אומר שהוא ממורמר והתגובה הזאת הייתה סתמית לחלוטין!

ישן 27-11-2007, 17:30
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "לכל המתלבטים! תקראו, חשוב!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי penarol
שלום, קוראים לי יונתן, אני בן 18 מהרצליה, והתאמנתי שנה שלמה בעמית לכושר. 2 אימונים בשבוע+ אימון של כל איזור השרון בימי שישי. אני יכול להגיד לכם שזה עשה לי פלאות, חיזק אותי מנטאלית נפשית ופיזית, כשהגעתי לגיבוש (שייטת) והמפקד הסביר איך לפתוח אלונקה וכלום שאלו שאלות, אני ישבתי וחייכתי... זה לא רק אלונקה, זה איך להתמודד עם חוסר ודאות, איך לסחוב משקל נכון, מה אומרים ומתי, כמה לצעוק כמה לעודד, איך להתנהג, מנהיגות, ועוד מליון ואחד דברים, בנוסף לכושר המטורף. עמית לכושר עולה 180 ש"ח לחודש, ויובל עילם עולה כפול. למה? לא יודע. שאלנו את המדריך בעמית לכושר, והוא ענה שזה ככה כי עמית לכושר לא רוצים למסחר את הכושר קרבי, והם רוצים שלכל אחד תהיה הזדמנות שווה בכיס, כדי להגיע לכושר קרבי, ושאנשים לא יצטרכו למשכן את הבית בשביל זה. לכל מי שתמלבט, אני מציע שילך ל-2 המסגרות ויחליט. אני לא הייתי ביובל עילם ואני לא יכול להגיד שזה גרוע או מצוין, אבל על עמית לכושר אני יכול להעיד בודאות שהאימונים שם חזקים ביותר, מקצועיים ומכינים! וכל מי שמבלבל פה בפורום שכושר קבי זה חרתא, שימשיך לנקות את הטנק בשריון או איפה שהוא לא נמצא. זה כל הממורמרים כותבים את ההודעות האלה. תפסיקו להטעות! כל מי שרוצה לדעת או לשאול על עמית לכושר, יום סיירות או גיבוש שייטת, מוזמן בכיף לכתוב לי לאימייל, מבטיח לענות.

יונתן בוא אני ישאל אותך שאלה מה בדיוק יעזור לצעוק ולעודד? המטרה בגיבושים זה פשוט תבוא ותיהיה עצמך כי אחרת אתה עושה מעצמך צחוק(ואני מכיר הרבה מאוד אנשים שעושים מעצמם צחוק) מסגרות כושר קרבי זה לא רע מקום שעושים כושר (ולא דווקאבשביל הצבא) זה מקום מבורך (עדיף על לא לעשות כושר בכלל) אבל אם מישהו בא ואומר לך בוא לפה הסיכוי שלך להתקבל למקום X יעלה זה בולשיט! מלמדים ערכים מעלים כושר לא יותר מזה אף אחד לא יכול להפוך למה שהוא לא.
מתקבלים ליחידות האלה אנשים מתאימים , כמובן שהכושר צריך להיות ברמה מסוימת אבל גם אם יהיה בנאדם סוס שיגיע למקום ראשון כול פעם אם הוא לא מתאים הוא לא יתקבל.

בקיצר תלכו לכושר קרבי בשביל להנות ולהיות בכושר זה חשוב לבריאות.
ישן 27-11-2007, 17:38

חבר!
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "[QUOTE=penarol]שלום, קוראים..."

אני לא יכול להעיד לך על אחרים, אבל עליי, על עצמי, אני אומר לך בודאות, שאם לא הייתי בעמית לכושר, לא הייתי עובר את הגיבוש! נקודה. אמרתי את זה לכל החברים שלי ולכל מי שהיה מוכן לשמוע. גם לך. אתה צודק במה שאתה אומר, רק שאתה שוכח דבר אחד. מי הולך לכושר קרבי? חבר'ה בתחילת יב', שאין להם מושגגגגגג בכלל מה זה צבא, מה זה יום סיירות, ומה ההבדל בין זה לבין גיבוש, בדיוק כמו שאני באתי בתחילת יב' לעמית לכושר.. עכשיו קח יב'ניק כזה, שלא יודע כלום מהחיים שלו, ותן לו להתאמן לבד, לרוץ ולעשות שכיבות סמיכה בבית. אתה לא חושב שכושר קרבי יעלה לו את הסיכוי להתקבל?! בכושר קרבי הוא מקבל מושג מה זה צבא, מה זה תיזוזים, איך לא נשברים אחריי 10, 20 ו30 ספרינטים של להקיף את אותו עמוד מסריח.... איך הוא אמור ללמוד את כל זה מריצות ארוכות שהוא עושה בשכונה? או אפילו ספרינטים ככה פה ושם? בגיבושים אין בכלל ריצות ארוכות. זה הכל תיזוזים וספרינטים וזחילות, דברים שמתרגלים בכושר קרבי בלבד.! ולא לבד. אני לא מכיר מישהו שמתרגל זחילות לבד. אני באתי ליום סיירות, אחריי שהייתי חצי שנה בעמית לכושר, ועדיין הייתי בשוק ברבע שעה הראשונה. תחשוב מי שלא עשה בכלל כושר קרבי, מסכן, או שהוא יצא משם עם השוק של החיים שלו (ועם תוצאות בהתאם מן הסתם), או שהוא פשוט פרש.
ישן 27-11-2007, 18:57
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "אוהד, חבר יקר"

אם אתה ושאר חברייך שהתקבלו לשייטת תמשיכו לרשום הודעות בפורומים, השייטת תגיע למצב שאף אחד כבר לא ירצה להגיע לגיבוש.

קודם כל, מאיפה החוצפה לזלזל בשריונרים??
אל תשכח שהצבא בנוי על גדודים וחילות ורק חלק קטן ממנו זה הסיירות,
ומי שמזלזל בלוחם בשריון, כמוך, הוא בנאדם מתנשא שלא הייתי רוצה להיות קרוב אליו.

דבר שני, למה פלצנות?
כי עמית כלמון, יודע בוודאות שיובל עילם הוא אחד ממקימי אחרי, אבל המוטו של עמית לכושר זה מחיר שווה לכל כיס?? נו באמת...

אתה מקווה שאני אעבור משהו דומה למסגרת של כושר קרבי? אני עוזר מדריך במסגרת של כושר קרבי...

ודבר אחרון, אני זה שאמר שבכל מסגרת יש אנשים על הכיפאק, לא אתה,
אז מה הולך איתך? אתה מסתכל על מה שאתה רושם?
ישן 27-11-2007, 18:35

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "חבר!"

ציטוט:
אני לא יכול להעיד לך על אחרים, אבל עליי, על עצמי, אני אומר לך בודאות, שאם לא הייתי בעמית לכושר, לא הייתי עובר את הגיבוש! נקודה. אמרתי את זה לכל החברים שלי ולכל מי שהיה מוכן לשמוע. גם לך. אתה צודק במה שאתה אומר, רק שאתה שוכח דבר אחד. מי הולך לכושר קרבי? חבר'ה בתחילת יב', שאין להם מושגגגגגג בכלל מה זה צבא, מה זה יום סיירות, ומה ההבדל בין זה לבין גיבוש, בדיוק כמו שאני באתי בתחילת יב' לעמית לכושר.. עכשיו קח יב'ניק כזה, שלא יודע כלום מהחיים שלו, ותן לו להתאמן לבד, לרוץ ולעשות שכיבות סמיכה בבית. אתה לא חושב שכושר קרבי יעלה לו את הסיכוי להתקבל?! בכושר קרבי הוא מקבל מושג מה זה צבא, מה זה תיזוזים, איך לא נשברים אחריי 10, 20 ו30 ספרינטים של להקיף את אותו עמוד מסריח.... איך הוא אמור ללמוד את כל זה מריצות ארוכות שהוא עושה בשכונה? או אפילו ספרינטים ככה פה ושם? בגיבושים אין בכלל ריצות ארוכות. זה הכל תיזוזים וספרינטים וזחילות, דברים שמתרגלים בכושר קרבי בלבד.! ולא לבד. אני לא מכיר מישהו שמתרגל זחילות לבד. אני באתי ליום סיירות, אחריי שהייתי חצי שנה בעמית לכושר, ועדיין הייתי בשוק ברבע שעה הראשונה. תחשוב מי שלא עשה בכלל כושר קרבי, מסכן, או שהוא יצא משם עם השוק של החיים שלו (ועם תוצאות בהתאם מן הסתם), או שהוא פשוט פרש.

תראה בוא נסכים בזה שבשנים האחרונות המודעות לצבא בקרב כיתות י"ב עלתה מאוד(השנה קצת פחות בגלל השביתה אבל אנחנו מדברים בגדול) לדוג' אינטרנט(יש המון מידע תסתכל אפילו באתר הזה כול מי שרוצה לחפש תשובה לשאלה ימצא בקלות) , גדנעות , ועוד הרבה דוגמאות רבות וטובות שאפילו הבית ספר עוזר(מד"ן אם אני לא טועה שעונה על הרבה מאוד שאלות).
ותראה יש אנשים שלא יעשו כושר סתם בבית אלה רק בכושר קרבי (נקרה להם עצלנים?) ושוב אני אומר כושר בכלל זה טוב לא רק לצבא! אבל ברגע שהופכים את זה למקום שאומר בוא לפה והסיכוי שלך להיכנס למקום X גדול זה בולשיט אחד גדול אם זה היה ככה היו מתקבלים לשייטת רק ספורטאים לדוגמא שחיינים שעושים כושר מגיל 0 ולכול מי שעושה כושר בשנה האחרונה או בשנתיים האחרונות לא היה סיכוי אבל מה לעשות הם לא מקבלים אנשים רק על סמך כושר .
צריך כושר ברמה מסוימת השאר תלוי בתכונות של הבנאדם והוכחה לכך הם הרבה מאוד אנשים שהפצצו מבחינת כושר בגיבושים ולא עברו ולעומת זאת היו אנשים שהיו בינוניים ומעלה מבחינת כושר והתקבלו - איך תסביר את זה?
ולpenarol ברור שאם תבוא בלי כושר בכלל הסיכוי שלך לעבור אפסי , אבל אפשר להיכנס לכושר לבד! אז בשביל מה צריך כושר קרבי? כי חלק לא יכולים להתאמן לבד , כי זה מסגרת ועוד 1001 סיבות אבל זה לא ישפר את הסיכוי שלך להיכנס לשום יחידה אלה רק יעזור לך לעלות את הכושר וגם להכיר עוד חברה כמוך (ששוב זה לא רע בכלל זה מצוין).

הדבר הפחות טוב הוא הקטע של הכסף יש הרבה מאוד אנשים שרוצים לעשות כסף ושנינו יודעים שכול מסגרת תבוא ותציג את עצמה פחות או יותר אותו דבר בוא לפה והסיכוי שלך להתקבל לשייטת יהיה גבוה יותר ויביאו איזה פרוספקט נחמד עם כמה מסוקים וכמה חיילים עם נשק כמו במלחמת הכוכבים, אבל עזוב זה כבר דיון אחר.

דרך אגב יש לי שאלה שאני מאוד ישמח לקבל תשובה עליה מה הקטע בלצעוק בגיבושים ובאימוני כושר קרבי , במה זה עוזר?
ישן 27-11-2007, 18:28
  עידותומר עידותומר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.07

ציטוט:

אחלה תגובה... באמת אחלה, במקום להתייחס לעמית הכושר אתה מתייחס ליובל עילם (תבין לבד על מה זה מעיד).

הסיפור שלי הוא כזה,אני בוגר מחזור 21 של יובל עילם וע.מדריך קבוצת מודיעין במחזור 22.
מה שאני זוכר את עצמי תמיד רציתי ליהיות בצנחנים (כמו אבא), כשהייתי כתה י"א התפיסה שלי השתנתה מעט וניהיתי "מורעל שייטת".
ניגשתי לגדנ"ע צלילה ולאחר מכן לגיבוש שייטת13, הייתי עם כושר טבעי בלבד, (8 וחצי 2000 40 ידיים ו65 בטן בבראור) איתי באוהל היו כמה חברים מקבוצת כושר קרבי מסוימת (לא יובל לא עמית ולא אחריי) ובאמת ראיתי את ההבדלים ביני לבינם, את הגיבוש לא סיימתי, נפצעתי במסע האחרון והלכתי הביתה.
הייתי שבוז כמה חודשים טובים מכיוון שפינטזתי על השייטת מהסיבות הלא כלכך נכונות.
גם אני חשבתי שכל המסגרות כושר קרבי האלו עם חרטא והם "עבודה בעיניים" עד שראיתי את ההבדל ביני לבין החניכים של המסגרות האלו.
החלטתי להצטרף ליובל עילם קבוצת מודיעין, שנה ראשונה שיש קבוצה במודיעין.
לאחר כמה אימונים כבר הבנתי, שנכון שזה נשמע חרטא ופלצני אבל זה עוזר ובאמת שיובל עילם היא מסגרת חינוכית ולא רק קבוצת כושר.
מבחינת כושר המסגרת הזאת עזרה לי לאו דווקא בגלל שהאימונים מפרכחים (השיטה ביובל עילם עובדת עם סרגל מאמצים עם ניסיון וותיק מאד ומוכח) אלה יותר מהסיבה זאת "מסגרת" וכבר תוך חודש כבר שיפרתי את התוצאות שלי בבראור ל 7 וחצי בריצת 2000 60 שכיבות סמיכה ו86 בטן בדקה וחצי (תוך חודש בלבד).
ביום סיירות ינואר 07 האחוזים של קבוצת מודיעין הם 100% הצלחה (7 מטכ"ל 1 שייטת 3 חובלים) שזה מכובד מאד, והכל בזכות האימונים במסגרת של יובל (שחוץ מהאימונים המיוחדים לא פגשתי אותו).
בגיבושי ההמשך הצלחות היו גם גבוהים ביותר (60% מהקבוצה התקבלו ליחידות אליהם הם התמיינו וכולם סיימו תגיבושים).
ונחזור אליי, אני לא התחלתי את היום סיירות של ינואר עקב בעיה רפואית ודחיתי למרץ, בינתיים הספקתי לנשור מהמיונים לקורס טיס בשלב הפיסכולוג (ירפ"א ב') דבר ששוב קצת ביאס אותי אך לאו דווקא מהסיבה שרציתי טיס (המיון הראשון שלי שלא עברתי) אבל הייתה לי מטרה חדשה באופק. יום סיירות יולי, 3 נציגים מקבוצת מודיעין ניגשו (כולל אותי) וכאן היה לנו 0% הצלחה, כולני סיימנו אך לא קיבלנו שום גיבושי המשך. כאן כבר באמת שנשבר לי, השקעתי כלכך באימונים ובהכנה ליום סיירות, שילמתי ממיטב כספי ולא קיבלתי אפילו חובלים?? סעמק אני לא מתגייס אני רוצה "או סיירת או ניירת".
אני לא אשקר לכם שאני יאמר שהגעתי למסגרת רק כדיי להבטיח את מקומי בסיירת כלשהי, ולאחר שלא הצלחתי אפשר להגיד ש"חרב עליי עולמי" כמעט בכיתי (ואני לא צוחק), נתתי הכל ביום סיירות (למרות שהבראור קצת (הרבה) התפקשש לי מסיבה שעד היום לא ידועה לי) והייתי בטוח שזהו אני בד"כ למטכ"ל\שייטת.
כאן החלטתי לעשות עם עצמי חושבים, שאלתי את עצמי למה אני רוצה קרבי ונזכרתי בכל הדברים שלמדתי אך[עדיין] לא הפנמתי במסגרת של יובל עילם.
"תהילתנו איננה נמדדת באי יכולתנו ליפול, כי אם ביכולתנו לקום לאחר הנפילה" משפט שאני מאד אוהב, משפט שאין חניך במסגרת שלא מכיר אותו, משפט שאני ממליץ לכל מי שקורא אותו להפנים אותו.

מאותו רגע ניסיתי להבין למה אני רוצה ללכת קרבי או לפחות למה אני צריך לרצות ללכת קרבי.
הסיירות והיחידות המיוחדות למינהם הם שאיפה של הרבה בני נוער, אך אינם המטרה.
המטרה היא להגן על המדינה ולתרום בצורה הכי טוב שאנחנו יכולים, ורק ככה השאיפה להגיע לסיירת היא חיובית, מי שהמטרה שלו להגיע לסיירת (אנשים שאומרים "או סיירת או ניירת") לעולם לא יצליח, אנשים כפי שראיתי פה (כאן בדיון הזה) שרק בגלל שהם במסגרת של כושר קרבי חושבים שמקומם מובטח ומרשים לעצמם לזלזל ב"סתם" קרבי כמו שיריון או גדודים "רגילים" למשל (אנשים שעד לפניי זמן מה הייתי חלק מהם) לעולם לא יצליחו (מניסיון) ולכן בגלל ששיניתי את תפיסת דעתי אני מאמין שבמבחנים שעוד נותרו לי שהצבא יציב בפניי אני יצליח.
וזה רבותיי יותר חשוב מכל כושר שכל קבוצה יכולה להקנאות לך, ה-"למה" הזה שאותו גיליתי בזכות המסגרת החינוכית "יובל עילם" הוא מה שבאמת חשוב, אני מציע לכל אחד כאן שיעשה חושבים עם עצמו למה הוא רוצה ללכת לקרבי ולסיירת כלשהי, ובמיוחד אם התשובה שלו שונה משלי או שאין לו תשובה לשאלה "למה ללכת לקרבי" אני ממליץ לו להגיע למסגרת החינוכית של יובל עילם או לכל קבוצת כושר קרבי בעלת ערכים שהם מעבר לכושר (אין לי ניסיון עם שום קבוצה אחרת לכן אני יכול להמליץ אך ורק על המסגרת של יובל) ולקבל תפיסת עולם שונה ועדיפה, שכן בזכות ה"למה" הזה אני מאמין שאנשים מתקבלים ליחידות המיוחדות יותר והמיוחדות פחות ולא בזכות ה"כמה" (כושר).

כרגע אני מתגייס במרץ 08 (עד אז אפשר למצוא אותי בקבוצת יובל עילם-מודיעין) ומחכה לגיבוש צנחנים\דובדבן, השאיפה שלי היא לעבור את הגיבוש ואשמח מאד עם אצליח להגיע ליחידות המיוחדות של החטיבה. אך שוב אני יזכיר שזוהי שאיפה בלבד ולא מטרה.
אני באמת מאמין שאם השינוי שחוויתי בזמן האחרון אני סוף סוף יצליח להתקבל לאן שאני שואף להגיע, אני מאמין שמה שהכשיל אותי עד היום הוא ה"למה" ולא ה"כמה" כי הכושר שלי היה מעבר לטוב.

הוויכוח בין מי יותר טוב יובל או עמית הוא מיותר, זה וויכוח של ילדים שלא מבינים מהחיים שלהם, אותם אנשים שמתווכחים מי יותר טוב שייטת או מטכ"ל, גולני או צנחנים, טיס או חובלים וכו'.
צריך לזכור שהמטרה של כולם היא אותה מטרה ולכן כולם אותו הדבר, חלקים קטנים ממסגרת גדולה שנקראת עם ישראל.

אז תזכרו:
"תהילתנו אינה נמדדת באי יכולתנו ליפול, אלה ביכולתנו לקום לאחר הנפילה"

בקיצור אני ממליץ לכל מי שמתלבט אם כושר קרבי זה סתם בולשיט או שזה באמת עוזר, שיגיע לאימון ויחווה את זה על בשרו.
בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י עידותומר בתאריך 27-11-2007 בשעה 18:36.
ישן 27-11-2007, 18:57

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "מתייחס ליובל אילם??? ממש לא...."

ציטוט:
מתייחס ליובל אילם??? ממש לא. תלמד קרוא וכתוב, תקרא שוב את ההודעה, ותגיד לי למה אני מתייחס ליובל אילם? דיברתי על עמית לכושר. הזכרתי את יובל אילם בכמה מילים. אתה טעית בגדול.

" עמית לכושר עולה 180 ש"ח לחודש, ויובל עילם עולה כפול. למה? לא יודע. שאלנו את המדריך בעמית לכושר, והוא ענה שזה ככה כי עמית לכושר לא רוצים למסחר את הכושר קרבי, והם רוצים שלכל אחד תהיה הזדמנות שווה בכיס, כדי להגיע לכושר קרבי, ושאנשים לא יצטרכו למשכן את הבית בשביל זה. לכל מי שתמלבט, אני מציע שילך ל-2 המסגרות ויחליט. אני לא הייתי ביובל עילם ואני לא יכול להגיד שזה גרוע או מצוין"

השוואה בין שגויה בין עמית ליובל, אני בחיים לא שמעתי את השם של עמית באימונים ובטח שאין לי מושג כמה עולה האימונים שלהם, או האם המטרה שלהם היא שלכל אחד תיהיה הזדמנות שווה בכיס...
זה להתעסק בבולשיט, בעיניינים שלא שלך ושאין לך מושג מה הם.

ולידיעתך 270 שקל זה לא כפול מ 180, אז לפניי שאתה שולח אותי חזרה לכתה א' ללמוד קרוא וכתוב תלמד חשבון.

אז אם אתה רוצה להמליץ על עמית לכושר זאת זכותך המלאה, אבל למה להתעסק (אפילו אם זה בכמה שורות) ליובל עילם? תענה לי על זה בבקשה.
ישן 27-11-2007, 17:55
  yoyoav yoyoav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.07

ההיגיון אומר מן הסתם שכושר קרבי מעלה את הסיכוי שלך לעבור גיבוש ולהתקבל ליחידה מסויימת
לכל בן אדם יש אישיות שונה, לא חסר אנשים שלא היו בכושר קרבי ועברו גיבוש מכיוון שהם כנראה מאד חזקים מבחינה מנטאלית
אבל מה לעשות, הכושר הקרבי מכין אותך לקראת מה שיבוא, גם מקנה לך ניסיון וידע וגם מעלה לך את הכושר, שני מרכיבים חשובים בגיבושים כמובן
יש אנשים שיש להם את החוסן המנטלי הזה כבר ולא צריכים הכנה, יש אנשים שהכושר קרבי נותן להם את החוסן הזה ונותן להם ביטחון, ויש אנשים שבאמת פשוט לא מתאימים ושום דבר לא יעזור
דעה אישית שלי, ללכת לכושר קרבי רק יכול לתרום, ומי שרוצה לעבור גיבושים מאד כדי לו לנסות ללכת לכמה אימונים לראות אם זה תורם או לא תורם לו באופן אישי
ואני חייב לציין, אני כולה תלמיד כיתה יא' שעדיין לא היה באימון אחד של כושר קרבי (אך מתכנן ללכת בקרוב =]) ובקושי הספקתי לעבור צו ראשון, אבל למרות זה החלטתי לרשום את מה שאני חושב, מנקודת המבא שלי
ישן 27-11-2007, 18:06

חבר.!

אתה דיי סותר את עצמך.... מקודם רשמת, ואני מצטט, זה מההודעה הקודמת שלך: אם מישהו בא ואומר לך בוא לפה הסיכוי שלך להתקבל למקום X יעלה זה בולשיט!
ועכשיו אתה אומר שכושר קרבי כן מעלה את הסיכוי להתקבל..... עזוב, לא משנה חוסן נפשי לא חוסן נשי... זה מעלה.! נקודה. אז כדאי ללכת ואין ויכוח בכלל...
בכל מקרה, אני מאמן שיש לי את החוסן שאתה מדבר עליו, והיה לי אותו עוד לפני הכושר קרבי. תמיד הייתי חזק פיזית ומנטאלית, אני לא מפונק, ולא היה אכפת לי לסבול להתלכלך ולעבוד קשה. אבל בלי הכושר קרבי, פשוט לא הייתי עובר. כי הייתי מגיע לגיבוש, מקבל שוק, לא מבין למה כולם צועקים עליי ואומרים לי להקיף איזה עמוד 20 פעם, והייתי הולך לישון. בבית. או שהייתי מנסה, ובשלב מסויים היו מפרישים אותי. אם אני מתייחס רק להודעה האחרונה שלך, אז סבבה... אנחנו באותו ראש. אבל הודעה לפני זה רשמת שכושר קרבי לא מעלה את הסיכוי... תחליט! תהיה עקבי.
ישן 27-11-2007, 18:32
צלמית המשתמש של Ramir8
  Ramir8 Ramir8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06

הכל טוב ויפה כשאתה מתאמן שעתיים שלוש ביום נותן את הכל ואתה יודע שאתה חוזר למקלחת ולבית בסוף היום.

שום מסגרת כזאת לא יכולה להכין אותך למצבים שתגיע אליהם בטירונות/בסדיר.
המטרה של כל מי שהולך לשם זה לא להיות לוחם מקצועי/מנהיג כל הבולשיט שלכם.

המטרה היא נטו וואסח-להיות באיזה סיירת מונפצת ואם לא?! הכי גובניק שאפשר.
יש אצלנו כמה שבוזי יחטיות וסיירות שבאו מהקורסים האלה וזה חרטא.

"שימשיך לנקות את הטנק בשריון...."
כל אחד שלוחם בשריון שווה בול אם לא יותר מכל אחד מהלוחמי על בשייטת או מטכ"ל או שלדג.
ילד טיפש זה מה שאתה.

וכמו שאמרו הזדמנות שווה לכל כיס?? זה רק באחרי אם כבר 180 שקל לשנה אני חושב.

ישן 27-11-2007, 18:45

Ramir8
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "הכל טוב ויפה כשאתה מתאמן..."

שמע, אני מבין את מה שאתה אומר, אתה צודק, לוחמים של שריון ותותחנים לא נופלים משום חייל בצה"ל, למרות שלהשוות אותם לשייטת מטכ"ל ושלד"ג נראה לי קצת מוגזם, אבל לא נורא, ניסחפת, קורה. בכל מקרה, אני לא מזלזל בשום יחידה ובשום חייל, ואני לא מבין למה אתה צריך לדבר ככה.... אתה מתוסכל? לא קיבלת מה שרצית? בכל מקרה, לא בגלל זה צריך להתחיל לרדת לשפה נמוכה. והעניין עם הטנק של שריון, היה באמת לא ברצינות, ומצטער אם זה פגע במישהו. אני אמרתי את זה רק כי אנשים שלא התקבלו ליחידות מיוחדות, התחילו להוריד מהמשמעות פה של היחידות המובחרות. כמוך למשל....
ולidanmag, כנראה שלא הבנת מה שרמשתי. אמרתי שבעמית לכושר מלמדים מתי לצעוק ולעודד ומתי לא. לא אמרתי שהם מלמדים לצעוק ולעודד!!! להפך. בגיבוש צריך לעבוד בשקט, ולשתוק. לעשות הרבה לדבר- כלום. אחריי מסעות וכו', לבוא לחבר'ה ולתת להם מילה טובה באוזן. לא לצעוק ולעודד באמצע מסע, לא זה מה שהתכוונתי אם ככה הבנת אותי
ישן 27-11-2007, 18:52

לidanmag
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "אז כנראה שלא הבנתי אותך אחי..."

במה שונה חייל שייטת מטנקיסט? קודם כל שניהם חיילים בצה"ל, ושניהם יכולים לאבד את החיים שלהם בשביל להגן על המדינה. ההבדל הוא, שחייל בשייטת, התנדב לשם, והתאמץ כדי להגיע לשם, בידיעה שהוא יעבור פעילויות שגם יסכנו את חייו, וגם יפגעו בבריאות שלו (אימונים קשים שדופקים ברכיים וגב), ובכל מקרה, הוא נכנס לשם ברצון.
לעומת זאת, שריונר, יכול להיות גם איזה ילד מרמת אביב, עם פרופיל קרבי שלא רצה להתגייס, אז שלחו אותו לשריון. לא כל השריונרים!!! כן, אני יודע, יש הרבה שבחרו במנילה שריון, והם אנשים טובים ופטריוטים לא פחות מהחבר'ה שבשייטת. אבל בשריון יש הרבה אנשים שאולצו להיות שם, והם לא יעברו מסעות פרך ועינויים נפשיים ופיזיים כמו ששייטת יעברו.... כל זה לשאלתך מה ההבדל בין חייל שייטת לחייל שריון
ישן 27-11-2007, 19:01

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "לidanmag"

ציטוט:
במה שונה חייל שייטת מטנקיסט? קודם כל שניהם חיילים בצה"ל, ושניהם יכולים לאבד את החיים שלהם בשביל להגן על המדינה. ההבדל הוא, שחייל בשייטת, התנדב לשם, והתאמץ כדי להגיע לשם, בידיעה שהוא יעבור פעילויות שגם יסכנו את חייו, וגם יפגעו בבריאות שלו (אימונים קשים שדופקים ברכיים וגב), ובכל מקרה, הוא נכנס לשם ברצון.
לעומת זאת, שריונר, יכול להיות גם איזה ילד מרמת אביב, עם פרופיל קרבי שלא רצה להתגייס, אז שלחו אותו לשריון. לא כל השריונרים!!! כן, אני יודע, יש הרבה שבחרו במנילה שריון, והם אנשים טובים ופטריוטים לא פחות מהחבר'ה שבשייטת. אבל בשריון יש הרבה אנשים שאולצו להיות שם, והם לא יעברו מסעות פרך ועינויים נפשיים ופיזיים כמו ששייטת יעברו.... כל זה לשאלתך מה ההבדל בין חייל שייטת לחייל שריון

תראה הבעיה שיש לך גישה שגויה מהיסוד ואני לא מאמין שנוכל לשכנע אחד את השני בהקשר הזה , מה שכן יש לי המלצה בשבילך עזוב מה אומרים לך בקבוצת כושר קרבי או מה שקראתה באתר של יחידה מסוימת בוא נלך על עובדות כנס לגוגל , כנס לפורום צבא וביטחון תבדוק קצת עובדות על יחידות חיר במלחמות השונות ועל יחידות השדה וכמובן גם על יחידות מיוחדות ותראה אם זה ישכנע אותך שוב מה ההבדל בין חייל בשייטת לבין חייל בשיריון , כדור של רובה לא מבדיל בין שייט לבין חירניק ובינונו מסע של 100 קילומטר עם 20 קילו על הגב לא פחות קשה משיגרה של שמירות במוצבים/מטבחים ובקיצור בט"ש - הוכחה לכך תמצא אצל אנשים שמתגייסים לגדוד ולא מסיימים מסלול פשוט כי לא כולם בנויים לזה(בדיוק שלא כול אחד בנוי לסיים מסלול בשייטת).
ישן 27-11-2007, 19:12

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "לidanmag"

ציטוט:

אתה אידיוט.
מי שאולץ ליהיות בשיריון ולא ירצה להישאר שם לא ישאר שם אני מבטיח לך.
לוחם שיריון מסכן את חייו לא פחות מלוחם שייטת, ואין לוחם אחד בצה"ל שלא התאמץ כדיי ליהיות לוחם בין אם זה לפניי הצבא או בצבא.
כל מי שמתגייס לקרבי מתנדב שיהיה לך ברור, אף אחד לא שורד מסלול בשום יחידה קרבית בלי לרצות לסיים אותו מסיבה כלשהי.

ואני יתן לך דוגמא אחרת, אבא שלי היה חצי שירות בגדוד 50 של הצנחנים וחצי שירות בסיירת שקד (אולי שמעת אולי לא, אם זה מעניין אותך תעשה חיפוש בגוגל) והשירות בגדודים היה קשה הרבה יותר (כן כן הרבה יותר מבחינה פיזית) עד היום יש לו בעיות בגב (כי הוא היה מאגיסט בגדוד לא בסיירת!) וקח דוגמא אחרת, שהוא היה בגדוד הוא היה עושה "מסע יציאה הביתה" כל שבוע 30 ק"מ, לעומת הסיירת שהם חיו שם כמו "צפונים מרמת אביב".
ישן 27-11-2007, 18:50

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "Ramir8"

ציטוט:
שמע, אני מבין את מה שאתה אומר, אתה צודק, לוחמים של שריון ותותחנים לא נופלים משום חייל בצה"ל, למרות שלהשוות אותם לשייטת מטכ"ל ושלד"ג נראה לי קצת מוגזם, אבל לא נורא, ניסחפת, קורה. בכל מקרה, אני לא מזלזל בשום יחידה ובשום חייל, ואני לא מבין למה אתה צריך לדבר ככה.... אתה מתוסכל? לא קיבלת מה שרצית? בכל מקרה, לא בגלל זה צריך להתחיל לרדת לשפה נמוכה. והעניין עם הטנק של שריון, היה באמת לא ברצינות, ומצטער אם זה פגע במישהו. אני אמרתי את זה רק כי אנשים שלא התקבלו ליחידות מיוחדות, התחילו להוריד מהמשמעות פה של היחידות המובחרות. כמוך למשל....
ולidanmag, כנראה שלא הבנת מה שרמשתי. אמרתי שבעמית לכושר מלמדים מתי לצעוק ולעודד ומתי לא. לא אמרתי שהם מלמדים לצעוק ולעודד!!! להפך. בגיבוש צריך לעבוד בשקט, ולשתוק. לעשות הרבה לדבר- כלום. אחריי מסעות וכו', לבוא לחבר'ה ולתת להם מילה טובה באוזן. לא לצעוק ולעודד באמצע מסע, לא זה מה שהתכוונתי אם ככה הבנת אותי

שיריון תותחנים הנדסה קרבית צנחנים גולני גבעתי שלדג שייטת מטכ"ל כולם אותו הדבר! לכולם יש אותה המטרה ואף אחד לא נסחף כאן חוץ ממך. אני מאחל לך שהחשיבה שלך תשתנה מהר מאד.

מי אתה חושב שינצח לך מלחמות סיירת מטכל? או חיל השיריון וחיל הרגלים? העבודה של כולם חשובה באותה מידה החל ממפקד הסיירת למאגיסט בגדודים!
ישן 27-11-2007, 19:16

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "וואו כמה שטויות... הפסקתי..."

ציטוט:
וואו כמה שטויות... הפסקתי לספור. תבין, תקלוט, תפנים, אני לא מזלזל בשריון1!! תבדוק בהודעות הקודמות שלי, ותראה כבר שאמרתי שיש שם חברה טובים ופטריוטים בדיוק כמו בשייטת. אני רק אומר שזה ל=א אותו דבר! ל-א אותו דבר. ל-א. מבין? עשיתי לך את זה ממש פשוט. אתה פשוט אומר שזה אותו דבר, אני מנסה להסביר לך שלא. וכן, לכל יחידה יש יתרונות וחסרנות. אז מה? מה רצית להגיד בזה? אני רק אומר ששייטת ושריון זה לא אותו דבר. כל יחידה היא יחדיה בפני עצמה ואתה לא יכול להשוות בכלל. אז תפסיק להגיד שזה אותו דבר.

אותו הדבר זה לא, שיריון זה שיריון ושייטת זה שייטת, המטרה שלהם היא אותה מטרה, ואולי יותר "נדיר" לפגוש לוחם שייטת, אך לוחם שייטת "מובחר" לא טרם יותר או פחות מלוחם שיריון "פשוט".

ע"פ התגובות שלך אתה לא נראה לי שאתה מסכים עם זה.
ישן 27-11-2007, 20:14
  bibz bibz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.06
לא יודע מה הבעיה שלך penarol
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי עידותומר שמתחילה ב "[QUOTE=penarol]וואו כמה..."

אבל כמו שאמרו שייטת ושיריון זה לא אותו הדבר, אבל תסתכל על מה ששייטת עשת במלחמת לבנון ה2 ותראה מה עשו השיריונרים במלחמה ותראה שהשריונרים תרמו הרבה יותר משייטת. ואולי מגיעים לשם אנשים שלא רוצים רוצים שירות קרבי בחי"ר אבל תראה שכל מי שמסיים שם את המסלול בשיריון הוא פשוט מלך, אולי הוא לא רץ מהר כמו שייטת אבל המדינה חשובה לו בדיוק אותו הדבר! ולפי מה שהמדריך שלך אומר ש"עמית לכושר מתקיימים בלי ספונסרים" או משהו בסגנון אז תסתכל על החולצה שאתם מתאמנים איתה.... יש עליה כמה פרסומות שאני בטוח שתורמות סכום מסויים לתוך הקופה של עמית לכושר וגורמות להוזלה של האימונים. וכמו שאמרו אחרי באמת הכי זולים מכיוון שהם אחרי זה עמותה, לכן המחיר שלהם הוא באמת "מחיר שווה לכל כיס". ראית לדוגמא את החולצה של יובל עילם? אצלהם לא מופיע אף ספונסר.
דבר נוסף זה שעברת גיבוש שייטת שזה כל הכבוד קודם כל, אבל אתה לא צריך להתחיל להתרברב זה לא יעזור לך לא משנה כמה עמית לכושר תרמו לך, כמו שאמרת שלימדו אותך להיות שקטים ולדבר בקטנה ולא לצעוק כמו חיות, אז למה אתה פה בפורום מדבר כמו חיה ומתייחס לאנשים כאילו הם פחות שווים ממך? אני רוצה להעיר אותך מהחלום שיחידה קרבית לא גורמת לך להיות שווה יותר מאף אחד, משום חייל בצהל ושום מלש"ב, אני מכיר אנשים שבמקומות "פחות טובים" או בקיצור לא בסיירות והם אנשים הרבה יותר טובים ממה שאתה הצגת את עצמך בפורום ובמשפט אחד "סיגה לחוכמה שתיקה" אז נראה לי כדי לסגור את הדיון ולעזוב את זה כי יכול להיות שלכל אחד יש את הדעות שלו אבל צריך לדעת גם להקשיב לאחר ולא לדחוף לו בכוח... אז תנסה לקרוא קצת באינטרנט להבין ששייטת זה לא המקום הכי טוב שיש בצבא וגדודים לא פחות טובים משייטת
בהצלחה בהמשך

ישן 27-11-2007, 20:28
צלמית המשתמש של Ramir8
  Ramir8 Ramir8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי penarol שמתחילה ב "Ramir8"

אני מתוסכל? חס וחלילה.

אני ויתרתי על גיבושים כמו טייס וסיירות מההתחלה.
כי וואלה זה פשוט לא מושך אותי. נכון זה מגניב והכל כל הלו"ז והלוטר והכנפ"ץ וזה וואסח והכל.
אבל אני לא רוצה את זה לא יודע למה.

ושתדע לך שאני מעריך יותר תותחן או שיריונר מאשר שייט.
כי השגרה של השירות שלהם שוחקת רצח (לעומת השגרה בסיירות).
כשהם יוצאים הביתה אין להם את כל התהילה שיש לשייטים וילדים שאפילו לא עשו טרום טירונות מזלזלים בהם.

בכל הקורסי הכנה לצבא האלה מאכילים אותכם סרטים שרק מי שבסיירות הוא מובחר והכי טוב.
יש לי חברים בסיירות וגם בגדודים.
ויש כמה כאלה בגדודים שעולים ברמתם על כל אלה מהסיירות.
אנשים לא שואפים שם להתגייס לקרבי אנשים שם שואפים להתגייס לסיירת ואני נגעל מזה.

ואם נעלבת ממה שרשמתי מקודם אני מצטער זה פשוט נורא הכעיס אותי הזילזול.

ישן 27-11-2007, 21:53

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי Ramir8 שמתחילה ב "אני מתוסכל? חס וחלילה. אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ramir8
אני מתוסכל? חס וחלילה.

אני ויתרתי על גיבושים כמו טייס וסיירות מההתחלה.
כי וואלה זה פשוט לא מושך אותי. נכון זה מגניב והכל כל הלו"ז והלוטר והכנפ"ץ וזה וואסח והכל.
אבל אני לא רוצה את זה לא יודע למה.

ושתדע לך שאני מעריך יותר תותחן או שיריונר מאשר שייט.
כי השגרה של השירות שלהם שוחקת רצח (לעומת השגרה בסיירות).
כשהם יוצאים הביתה אין להם את כל התהילה שיש לשייטים וילדים שאפילו לא עשו טרום טירונות מזלזלים בהם.

בכל הקורסי הכנה לצבא האלה מאכילים אותכם סרטים שרק מי שבסיירות הוא מובחר והכי טוב.
יש לי חברים בסיירות וגם בגדודים.
ויש כמה כאלה בגדודים שעולים ברמתם על כל אלה מהסיירות.
אנשים לא שואפים שם להתגייס לקרבי אנשים שם שואפים להתגייס לסיירת ואני נגעל מזה.

ואם נעלבת ממה שרשמתי מקודם אני מצטער זה פשוט נורא הכעיס אותי הזילזול.

תראה הבעיה שכול אחד חושב שמובחר ומיוחד זה יותר טוב מאשר בגדודים , זה שמישהו עושה קורס צניחה למיים או קורס לוטר לא הופך אותו ליותר טוב זה בדיוק כמו ששיריונר עושה קורס על טנק כי זה כלים שהוא צריך אותו דבר שלדגיסט עושה קורס צניחה כי הוא צריך(לא במציאות של היום אבל הבנתם את הכוונה).

דרך אגב אם לדוגמא היו מחליטים שמעכשיו כול מי שמתגייס לשיריון עובר 2 גיבושים +עובר קורס צניחה + ביטול כול הטחינה של החיילים בעבודה השחורה (ולא לשנות את התפקיד/המשימות שיש עכשיו) פתאום היתה רואה שהחייל ניהיה מובחר ויש 20 על 1 זה סתם שאלה של פירסום היחידה.
ישן 27-11-2007, 18:37

הסיפור שלי הוא כזה,אני בוגר מחזור 21 של יובל עילם וע.מדריך קבוצת מודיעין במחזור 22.
מה שאני זוכר את עצמי תמיד רציתי ליהיות בצנחנים (כמו אבא), כשהייתי כתה י"א התפיסה שלי השתנתה מעט וניהיתי "מורעל שייטת".
ניגשתי לגדנ"ע צלילה ולאחר מכן לגיבוש שייטת13, הייתי עם כושר טבעי בלבד, (8 וחצי 2000 40 ידיים ו65 בטן בבראור) איתי באוהל היו כמה חברים מקבוצת כושר קרבי מסוימת (לא יובל לא עמית ולא אחריי) ובאמת ראיתי את ההבדלים ביני לבינם, את הגיבוש לא סיימתי, נפצעתי במסע האחרון והלכתי הביתה.
הייתי שבוז כמה חודשים טובים מכיוון שפינטזתי על השייטת מהסיבות הלא כלכך נכונות.
גם אני חשבתי שכל המסגרות כושר קרבי האלו עם חרטא והם "עבודה בעיניים" עד שראיתי את ההבדל ביני לבין החניכים של המסגרות האלו.
החלטתי להצטרף ליובל עילם קבוצת מודיעין, שנה ראשונה שיש קבוצה במודיעין.
לאחר כמה אימונים כבר הבנתי, שנכון שזה נשמע חרטא ופלצני אבל זה עוזר ובאמת שיובל עילם היא מסגרת חינוכית ולא רק קבוצת כושר.
מבחינת כושר המסגרת הזאת עזרה לי לאו דווקא בגלל שהאימונים מפרכחים (השיטה ביובל עילם עובדת עם סרגל מאמצים עם ניסיון וותיק מאד ומוכח) אלה יותר מהסיבה זאת "מסגרת" וכבר תוך חודש כבר שיפרתי את התוצאות שלי בבראור ל 7 וחצי בריצת 2000 60 שכיבות סמיכה ו86 בטן בדקה וחצי (תוך חודש בלבד).
ביום סיירות ינואר 07 האחוזים של קבוצת מודיעין הם 100% הצלחה (7 מטכ"ל 1 שייטת 3 חובלים) שזה מכובד מאד, והכל בזכות האימונים במסגרת של יובל (שחוץ מהאימונים המיוחדים לא פגשתי אותו).
בגיבושי ההמשך הצלחות היו גם גבוהים ביותר (60% מהקבוצה התקבלו ליחידות אליהם הם התמיינו וכולם סיימו תגיבושים).
ונחזור אליי, אני לא התחלתי את היום סיירות של ינואר עקב בעיה רפואית ודחיתי למרץ, בינתיים הספקתי לנשור מהמיונים לקורס טיס בשלב הפיסכולוג (ירפ"א ב') דבר ששוב קצת ביאס אותי אך לאו דווקא מהסיבה שרציתי טיס (המיון הראשון שלי שלא עברתי) אבל הייתה לי מטרה חדשה באופק. יום סיירות יולי, 3 נציגים מקבוצת מודיעין ניגשו (כולל אותי) וכאן היה לנו 0% הצלחה, כולני סיימנו אך לא קיבלנו שום גיבושי המשך. כאן כבר באמת שנשבר לי, השקעתי כלכך באימונים ובהכנה ליום סיירות, שילמתי ממיטב כספי ולא קיבלתי אפילו חובלים?? סעמק אני לא מתגייס אני רוצה "או סיירת או ניירת".
אני לא אשקר לכם שאני יאמר שהגעתי למסגרת רק כדיי להבטיח את מקומי בסיירת כלשהי, ולאחר שלא הצלחתי אפשר להגיד ש"חרב עליי עולמי" כמעט בכיתי (ואני לא צוחק), נתתי הכל ביום סיירות (למרות שהבראור קצת (הרבה) התפקשש לי מסיבה שעד היום לא ידועה לי) והייתי בטוח שזהו אני בד"כ למטכ"ל\שייטת.
כאן החלטתי לעשות עם עצמי חושבים, שאלתי את עצמי למה אני רוצה קרבי ונזכרתי בכל הדברים שלמדתי אך[עדיין] לא הפנמתי במסגרת של יובל עילם.
"תהילתנו איננה נמדדת באי יכולתנו ליפול, כי אם ביכולתנו לקום לאחר הנפילה" משפט שאני מאד אוהב, משפט שאין חניך במסגרת שלא מכיר אותו, משפט שאני ממליץ לכל מי שקורא אותו להפנים אותו.

מאותו רגע ניסיתי להבין למה אני רוצה ללכת קרבי או לפחות למה אני צריך לרצות ללכת קרבי.
הסיירות והיחידות המיוחדות למינהם הם שאיפה של הרבה בני נוער, אך אינם המטרה.
המטרה היא להגן על המדינה ולתרום בצורה הכי טוב שאנחנו יכולים, ורק ככה השאיפה להגיע לסיירת היא חיובית, מי שהמטרה שלו להגיע לסיירת (אנשים שאומרים "או סיירת או ניירת") לעולם לא יצליח, אנשים כפי שראיתי פה (כאן בדיון הזה) שרק בגלל שהם במסגרת של כושר קרבי חושבים שמקומם מובטח ומרשים לעצמם לזלזל ב"סתם" קרבי כמו שיריון או גדודים "רגילים" למשל (אנשים שעד לפניי זמן מה הייתי חלק מהם) לעולם לא יצליחו (מניסיון) ולכן בגלל ששיניתי את תפיסת דעתי אני מאמין שבמבחנים שעוד נותרו לי שהצבא יציב בפניי אני יצליח.
וזה רבותיי יותר חשוב מכל כושר שכל קבוצה יכולה להקנאות לך, ה-"למה" הזה שאותו גיליתי בזכות המסגרת החינוכית "יובל עילם" הוא מה שבאמת חשוב, אני מציע לכל אחד כאן שיעשה חושבים עם עצמו למה הוא רוצה ללכת לקרבי ולסיירת כלשהי, ובמיוחד אם התשובה שלו שונה משלי או שאין לו תשובה לשאלה "למה ללכת לקרבי" אני ממליץ לו להגיע למסגרת החינוכית של יובל עילם או לכל קבוצת כושר קרבי בעלת ערכים שהם מעבר לכושר (אין לי ניסיון עם שום קבוצה אחרת לכן אני יכול להמליץ אך ורק על המסגרת של יובל) ולקבל תפיסת עולם שונה ועדיפה, שכן בזכות ה"למה" הזה אני מאמין שאנשים מתקבלים ליחידות המיוחדות יותר והמיוחדות פחות ולא בזכות ה"כמה" (כושר).

כרגע אני מתגייס במרץ 08 (עד אז אפשר למצוא אותי בקבוצת יובל עילם-מודיעין) ומחכה לגיבוש צנחנים\דובדבן, השאיפה שלי היא לעבור את הגיבוש ואשמח מאד עם אצליח להגיע ליחידות המיוחדות של החטיבה. אך שוב אני יזכיר שזוהי שאיפה בלבד ולא מטרה.
אני באמת מאמין שאם השינוי שחוויתי בזמן האחרון אני סוף סוף יצליח להתקבל לאן שאני שואף להגיע, אני מאמין שמה שהכשיל אותי עד היום הוא ה"למה" ולא ה"כמה" כי הכושר שלי היה מעבר לטוב.

הוויכוח בין מי יותר טוב יובל או עמית הוא מיותר, זה וויכוח של ילדים שלא מבינים מהחיים שלהם, אותם אנשים שמתווכחים מי יותר טוב שייטת או מטכ"ל, גולני או צנחנים, טיס או חובלים וכו'.
צריך לזכור שהמטרה של כולם היא אותה מטרה ולכן כולם אותו הדבר, חלקים קטנים ממסגרת גדולה שנקראת עם ישראל.

אז תזכרו:
"תהילתנו אינה נמדדת באי יכולתנו ליפול, אלה ביכולתנו לקום לאחר הנפילה"

בקיצור אני ממליץ לכל מי שמתלבט אם כושר קרבי זה סתם בולשיט או שזה באמת עוזר, שיגיע לאימון ויחווה את זה על בשרו.
בהצלחה
ישן 27-11-2007, 21:52
  yoyoav yoyoav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.07

וסתם להעיר הערה, גם מי שעבר גיבוש שייטת, לא מבטיח שהוא יצא בכלל למבצעים בסופו של דבר ויסיים את המסלול, אבא שלי למשל עבר שנה וחצי אימונים (בשייטת למי שלא הבין) ושבוע לפני סיום הבסיסי הוציאו אותו בגלל בעיות משפחתיות... והוא אמר לי ש15 אחוז ממה שהתחילו את המסלול הגיעו לשלב הזה (מצד שני זה בכלל היה לפני 20-25 שנה, ולא בטוח שזה ככה היום), בסופו של דבר הוא שירת באיזה חיל שכונה מדור סירות משהו שנסגר באמצע, אבל אמר שזה היה הדבר הכי כיף שהוא עשה בצבא והוא לא היה מוותר על זה, אחרי זה סגרו את המדור הזה והוא היה במחזור הראשון של סיירת יעל נראה לי,
זתומרת בן אדם עבר שנה וחצי אימונים בשייטת, ובסוף במלחמה הוא פינה מוקשים בלבנון (לא שאני מזלזל בסיירת יעל כן חחח)

אז כל מי שמדבר על זה שהוא עבר גיבוש וזהו הוא בשייטת, עדיין יש דרך מאד ארוכה ולכו תדעו איפה באמת תמצאו את עצמכם בסופו של דבר.
הכושר קרבי כן יכול להכין אתכם לגיבוש ולהעלות את הסיכויים שלכם פלאים לדעתי לעבור, אבל כמובן שזה אפסי ולא יכול להכין אותך לשנה וחצי שנתיים מסלול, שהם בעצם בעצמם מכינים לדבר האמיתי
ישן 27-11-2007, 21:55
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07

ת'כלס בסופו של דבר ההבדל בין עמית לכושר ויובל עילם זה כמו ההבדל בין סלקום ואורנג'.
שתי חברות שיש להן אותה מטרה: למשוך אליה אנשים ולהכין את המתאמנים שלה להגיע כמה שיותר רחוק בצבא

הייתי בשניים שלושה אימונים בשתי המסגרות האלה ואני יכול להגיד לך שאין הבדל משמעותי באימונים.
הפסקתי להתאמן בזה כי זה לא בשבילי - מה שמביא אותי לעוד משהו:
אפשר להתאמן לבד. לא חייבים מסגרת.
בשביל להתקבל לסיירות (כל מה שאני אומר הוא לפי דעתי!) זה דבר ראשון להיות בנאדם. בנוסף לזה צריך כושר בסיסי פלוס וכושר בסיסי פלוס אפשר להשיג עם קצת משמעת עצמית וקצת ידע.
כל השאר זה אופי. יכול להיות שחלק יגידו שזה לא נכון, אבל אני חושב שחוסן מנטאלי זה משהו שקשה מאוודדד לפתח בשנה שנתיים (גם במסגרות מקצועיות כמו אלה שציינו למעלה) ואם אתם לא חזקים מנטאלית בבסיס שלכם אתם לא מתאימים ליחידות מובחרות/מיוחדות/התנבותיות. אני אומר שוב - לפי דעתי!!
גם האנשים שבולטים באימונים האלו אלה אנשים שיש לו יכולות אתלטיות בסיסיות וחוסן מנטאלי.
אני חושב שאלו תכונות שלא כל בן-אדם זוכה להם ולא כל אחד יכול לרכוש אותן.

המסגרות האלו יכולות לעשות דברים מדהימים לאנשים, אבל בסופו של דבר האנשים שיש להם את התכונות האלה בבסיס הם אלו שמתקבלים ליחידות ההתנדבותיות.
עריכה: יכול להיות שהמסגרות האלה נותנות כלים לחיים ולאו דווקא מכינות אותן ספציפית לסיירות בצבא! שזה לכשעצמו מעולה.

בנוסף לכל, זה מעמיס על הגוף עוד שנה שנתיים של אימונים אינטנסיביים שמלווים אותך אח"כ במסלול שגם ככה מעמיסים עליך ברמה אינטנסיבית מטורפת! מה שמעלה ת'סיכויים לפציעות.

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 27-11-2007 בשעה 22:04.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר