לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2006, 19:52
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה יכול פשוט לרכוש אחד!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "מעניין"

http://www.gunbroker.com/Auction/Vi...p?Item=57211078

אני בטוח שאם תתפשר על אחד קצת פחות דנדש, תוכל למצוא בפחות כסף. היו גם BARים שעברו הסבה לחצי אוטומאט כדי שיוכלו להיות מוחזקים בידי אזרחים אחרי החמרת הפיקוח על החזקת כלים אוטומאטיים החל משנות ה-30.

מכיוון שהכלי הזה גם נהדר, גם יעיל מאוד, גם חדשני לזמנו, גם של בראונינג והכי חשוב, גם אמריקאי, אפשר לראות אותו בתצוגות של מועדוני אספנים. אני ראיתי אחד במקרה בביקור ליד לאס וגאס.

אחד המשתמשים הידועים בשתי הקצוות של ה BAR היה בוני מ"בוני וקלייד" שביצע מעשי שוד ורצח עם כמה כלים כאלה שהיו לו, וגם סיים את חייו ממטח של כמה כלים שהוחזקו בידי אנשי החוק.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2006, 17:51
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
כלי זועתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "מחסנית של CARL GUSTAF"

יצא לי להחזיק כלי כזה-מדגם פורט סעיד- שנמצא שלל בבסיס טילים כלשהוא. יריתי כ-5 מחסניות של 30 כדודים כל אחת. הכלי סובל ממעצורים אין סופיים, חרף ניקוי ותחזוקה. אף הדיוק שלו הוא כשל ממטרה. למחסנית צורה יחודית, שכן הפרופיל שלה טרפזי לעומת הפרופיל המלבני של מחסנית העוזי.

ראוי לציין כי כלי זה, שהוחזק ע"י חיילי עורף למיניהם, הצטרף לעוד שני סוגי רובים מיטענים מוזרים שעל פי הכיתוב עליהם היו מתוצרת מצריים, האחד היה רובה שדמה במקצת לSKS ודומני כי נקרא פורט תאופיק, או שם דומה, והשני היה מקל חובלים ארוך יותר, שגם את שמו איני זוכר, אבל יתכן שנקרא "אסואן". אולי המומחים יוכלו להאיר את עינינו. אני זוכר כמויות עצומות של רובים כאלה, שנאספו מידי חיילים מצריים שבאו באלפיהם להכנע מערבית לתעלה. כיוון שלא ניתן היה להחזיק בהם, נלקחו מהם כלי נשקם- והם מסרו אותם ברצון- ולאחר מכן הם נשלחו על ציר חבית צפונה ונראה שנאספו ע"י יחידת חמ"ץ ,שהעמיסה אותם על סמיטרילרים ושלחה אותם ארצה.
ישן 29-10-2006, 14:55
  HAIMKEH HAIMKEH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.06
יצא לי להכיר את כל הגרוטאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "מחסנית של CARL GUSTAF"

בסוף 1967 נשלחנו, קבוצה של עשרה קצינים ומ"כים מ"גולני", לארגן מחדש את סידורי ההגנה המרחבית ביישובי עמקי הירדן ובית-שאן, שהיו נתונים להתקפות מחבלים מאז תום מלחמת ששת הימים. בין השאר אירגנו לקיבוצניקים ולמושבניקים מטווחי יום ולילה ליד חמדיה, וכן סרקנו ועשינו סדר בנשקיות היישובים. במטווחים השתמשנו בנשקי המחץ: רובי "מאוזר" K-98 (צ'כי), מקלעי BAR, ותמ"קים "עוזי" ו"קרל גוסטב". ואילו בנשקיות של היישובים מצאנו תגליות נוספות כמו "סטנים", רובים אנגליים וקנדיים "לי אנפילד", מקלעי מגל"ד MG-34 ושלל אקדחים, כולל תופיים "נשברים" מסוג "וובלי" 0.38 ו-0.45, לצד "פרבלומים" ו"מאוזרים". להפתעתנו כמעט כל הגרוטאות הללו היו שמורות היטב וכשירות לירי, ואנו ירינו בהן בחדווה.
חוות-דעת: ה"קרל גוסטבים" היו די יציבים בירי, יחסית ל"עוזי" ול"סטן", אך הם וה"סטנים" היו גם הכלים ה"דמוקרטיים" ביותר מבחינת חופש הדיבור וזכות השתיקה... מקלעי ה-BAR היו די מוזרים. היו להם מחסניות FN כמו של רובי השירות באותם ימים ושני מצבי ירי: אוטומט איטי ואוטומט מהיר. הם היו רגישים מאוד ללכלוך ועתירי מעצורים, והניקוי שלהם היה המבחן האולטימטיבי לחובבי הסאדו-מאזו...
אך, היו זמנים, חבר...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר