לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2006, 15:07
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "איך מפתחים חסינות נפשית ?"

באימונים מנסים תמיד ליצור את התרחיש הגרוע ביותר, כדי שתוכל להסתדר ברגע באמת הכי טוב.

בכך שהמקרה תתחווה באמת, לא יהיה שונה לך ותוכל לתפעל אותו בצורה הכי טובה ויש לציין אפילו "רובוטית".

ביחידות כמו דלתא פורס והSAS. חילוץ חטופים למשל תרחש באש חייה, מבלי שיהיה תרגילים יבשים.

למשל ישנם 2 צוותים. Red team ו Blue team. אז הצוות הכחול הוא הפורץ לחדר ומשתלט עליו כאשר הצוות האדום הוא הנחטפים. והחוטפים הם דמויות קרטון.

ישנם קורסים בצבא, כגון שבוע הימלטות או שבוי. אשר באים לדמות מקרים קשים של נפילה בשבוי.

כמו שאמור הפתגם.
קשה באימונים קל בקרב.

צום קל וגמר חתימה טובה.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2006, 15:58
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "כנראה אימון ותרגול הם הגורמים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jibel
ובנושא אחר, שמעתי פעם משהו על זה שיש יחידות לוטר בארה"ב שמשתמשות באנשים כדימוי בני ערובה בתרגילי חילוץ עם אש חיה אבל חשבתי שזה הכל הנפצות, מאיפה שמעת על זה ?

בקשר לנושא הראשון לא בדיוק הבנתי אותך.
בקשר לשני. תעשה חיפוש על הנושא תחת השם."בית המוות" או KILLING HOUSE של ה SAS.

זהו בסיס אימונים מיוחד אשר מדמה הרבה מצבים של חטיפות בחדרים ועוד. בדומה למתקן אדם בארץ. רק הוא יותר איכותי ודיגיטלי.

הנה תמונה שמצאתי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.carraronan.org/images/sas.ht2.jpg]

מלבד האימונים ישנה גם האווירה. שמכינים אותך לגרוע ביותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.stuff.themutual.net/kh3.jpg]

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 01-10-2006, 22:25
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
מעניין מאוד
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=noam17c]אני ממליץ..."

אבל אם ניקח לדוגמה קרב בקרב מגע, אתה נכנס במצב אדום (בעיקר ממתח, חשש והתרגשות) שאתה יכול לזהות אותו על המתאמנים בעיקר ע"י ה"מבט צינור" שמתואר כאן במילים שונות, אבל מחזיק במצב שחור לדעתי יותר מ 3-8 השניות המתוארות בקטע- הוא נמצא בו לאורך כל הקרב (ייתכן שזהו אסקפט של כושר גופני ואימונים).

דוגמה מוחשית מאוד לכתוב בקטע אפשר לראות בתרגיל אינגרטיבי (תרגיל המשלב פרק קרב מגע מורכב ומיד אחריו פרק ירי מורכב): אתה מתחיל כ 100 מטר לפני שטח הקמ"ג, ובשלב הזה (כשאתה יודע שתורך עומד להגיע) ההתרגשות המתח והפחד כבר בשיאם. אפשר לראות שהמתאמן חסר שקט, קופצני מאוד, לא תמיד עונה שקוראים לו מהצד ועצבני מאוד. כשניתן האות לצאת הוא יוצא באמוק לכיוון ה"תקרית" ובמהלך הריצה אני מניח שהוא עובר למצב "אדום"- הוא יודע שבשלב מסויים יתקילו אותו באירוע קמ"ג שאינו מוכן אליו ויצטרך לסווג את מה שרואות העיניים למאגר התגובות המוכן שלו. ברגע הזיהוי אתה עובר מיד למצב שחור, 100 אחוזי כוח מתפרץ (מעניין- במצב הזה, תרגולת שידעת בעיניים עצומות ותירגלת מאות פעמים- דקירה מלמעלה יש שמאל לצורך העניין- נהיית לפתע מורכבת ומפתיעה). מכאן אתה ממשיך למשימות קמ"ג נוספות לאורך כ 1-2 דקות שבהן אתה נמצא במצב אדום-שחור לסירוגין (כאשר האדום הוא "אדום ככה מאוד" אם יש דבר כזה). לאחר שסיימת את הפרק אתה מוריד ציוד קמ"ג ורץ למטווח (עדיין באמוק של תקרית, כאשר ממש לפני שאתה נכנס לתרגיל ההפתעה עצמו אתה עושה עצירה מתודית יזומה לקבלת תחמושת שחורה, משקפי ירי ואטמי אזניים) ואז עושה את תרגיל ההפתעה עצמו במצב אדום ולא שחור. מצב שחור בעת קורה אולי בעת שברירי השניה של הירי עצמו, אך בין ירי לירי אתה בטח לא במצב שחור..

תיאוריה מעניינת הצבעים האלה.

ישן 01-10-2006, 23:17
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
אם נחזור רגע לשאלה המקורית

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jibel
זאת שאלה שתמיד עניינה אותי
היכולת הזאת של אנשים לפעול בקור רוח וביעילות מכנית במצבים הכי מטורפים בזמן שאחרים נראים במצב של שוק מוחלט או במקרה הטוב בתפקוד לקוי פשוט נורא מעניינת אותי

קודם כל יש את נושא האימון - לוחמים (חי"ר / שריון / עילית ...) מתאמנים על תרחישים אפשריים, ומתרגלים אותם מאות פעמים עד שהתגובה הופכת להיות אוטומטית לגמרי, לדוג' תרגולת פזצט"א בחי"ר (מה אתה אמור לעשות במקרה ויורים עליך בשטח חשוף), או תרגולת התהפכות ברק"מ. כאן הכוונה היא שכשתגיע לסיטואציה שאליה התאמנת התגובות שלך יהיו מיידיות וללא צורך במחשבה, הרציונל הוא שבמקרים אלה אין התראה (בניגוד לתאוריית הצבעים שבה מעבר ממצב למצב הוא לפי אירועים שאתה צופה אותם).

לנושא קור רוח - לדעתי הדבר קשור מאד לאופי שלך, הכרתי אנשים שעברו אותו אימון והגיעו לסיטואציה שבה האחד תפקד היטב והשני פחות טוב כאשר המשפט "שמר על קור רוח" הוא הסיבה הנראית לעין.

לסיכום, יש להתאמן היטב לקראת הסיטואציה שאתה מגיע אליה, וזה לא משנה אם מדובר בתלמיד תיכון לפני מבחן או בחובש קרבי או בלוחם ימ"מ, הכרת החומר התיאורטי ותרגול חוזר ונשנה יביאו אותך למצב שבו יש סיכוי סביר שתפעל היטב. מצד שני יש את נושא האופי האינדיבדואלי שבסופו של דבר נותן את "המגע האחרון", ולמרות שמנסים לבדוק אותו בתרגילי הפתעה ותרחישי מציאות, בסופו של דבר רק ההתנסות במקרה האמיתי תיתן את התשובה.

ישן 01-10-2006, 23:36
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
פרספקטיבה קצת אחרת

נעזוב לרגע את את תאורית הצבעים כי זה באמת יפה בתאוריה.
אני אתמקד בתגובה למצב של הפתעה וסכנת חיים כגון מצב בו נפתחת עלייך אש בהפתעה.
למרות שכול חייל מתרגל "נתקלת" מסוגים שונים בלי סוף קשה מאוד לדעת כיצד הוא יתפקד באמת בשניות הראשונות.
בטבע קיימים שני אינסטינקטים להתמודדות עם מצב כזה ואצל בני האדם שני האינסטינקטים מתקיימים במקביל. האינסטינקט הראשון הוא לקפוא והעמיד פני מת והאינסטינקט השני הוא לתקוף חזרה. חלק מבני האדם שיחטפו סטירה בחזרה יעמדו ב"שוק" בלי תגובה, אחרים יכו בחזרה אינסטקטיבית אפילו עם המכה הוא בנם בן התשע.

מנסיוני המוגבל מצאתי שתחת אש רוב האנשים מגיבים בקפיאה של שניות בודדות ואז כניסה לתרגולת, מעטים מגיבים באגרסביות מיידית. הבעיה היא אם אלו שקופאים לזמן ארוך ולא יוצאים מזה מייד. במרבית המקרים לא תוכל לזהות אותם לפני שנתקלת שכן באימונים הם מגיבים כמו כולם. יש הטוענים שתגובה של קפיאה במקרה אחד אינה מעידה על דפוס ומי שקפא בפעם הראשונה עשוי להגיב מעולה בשניה ולהפך.

אני תמיד ניסיתי להביא לכך שהתרגולת תהיה מספיק טובה שגם קפיאה של אדם בודד אפילו אם הוא המפקד לא תביא לנזק גדול מידיי. מעבר לזה לאחר מצבי אמת תמיד אפשר לזהות את הקילרים מלידה.

ישן 02-10-2006, 04:15
  ReSiDeNtEviL ReSiDeNtEviL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
/

שאלה אחרת לי אליכם,
מה מפתח כוח מנטלי? לדוגמא אני רצתי בעבר עם חברי בערך 6 קילומטר פעמיים בשבוע, נטשנו תעניין מספיק זמן כדי לאבד תכושר הגופני והמנטלי, ואני יכולתי בקושי לעשות 3 קילומטר.
ואילו כשהחלפנו מסלול, לריבוע במקום סיבובים, הצלחתי בפעם הראשונה לאחר הרבה זמן לעשות זאת.
הרגשתי שקשה, הגוף אומר להפסיק ואילו המוח אומר תמשיך אתה סובל טיפה אבל זה משתלם..
המשכנו ככה עוד פעמיים (בפעם השניה היה טיפה יותר קשה מבחינת זה שאתה יודע מה מצפה לך).

הכוח המנטלי שלי בכללי מאוד נמוך.. אני עצלן מטבעי.. מה מפתח אותו, חוץ משאיפה אחת ענקית? (למשל השאיפה שלי להיות בקרבי בסיירת אגוז לדוגמא. אני אעשה כמעט הכל כדי להיות שם..).
ישן 02-10-2006, 08:45
  jibel jibel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.06

אז סיכמנו שאימון ותרגול זה מרכיב חשוב בתגובה במצבי לחץ שמשפרת את היכולת לתפקד,שלמוכנות גם הרבה השפעה על התגובה ושאופי של אנשים משפיע על היכולת הזאת.
אבל עדיין עולה השאלה, מה גורם להבדל הזה באופי ? אפשר לבודד את החלק הזה שגורם להבדל ולזהות אותו ?

תכירו את X ו-Y , לשניהם יש מוכנות ברמה נמוכה כי הם לא בפעילות יזומה והם יושבים להם בסבבה בהאמר משתעממים למוות. לפצע נשמעות צרור יריות מנשק אוטומטי מגבעה קטנה 50 מ' מלפנים, אוייב אחד מחופר היטב(כמה זמן לא אמרתי את זה) X דורך את הנשק, פורק , נכנס בין כוונות ומגיב באש לכיוון הדמות, Y עדיין יושב שם מאחורה חושב "מה לעזעזל ?!" הנה תמונה שלו להמחשה- .
והנה השאלה, מה יש ל-X או למה הוא נחשף שגורם לו להגיב טוב יותר מ-Y ? מה המרכיב הזה באופי שגרם לפער בתגובה ולמה ל-X יש אותו ול-Y אין אותו ?
קחו בחשבון ששניהם עברו אותו אימון בדיוק,שניהם בעלי אותה רמת כושר גופנית,בעלי אותה רמה בתפעול נשק והיו באותה רמת מוכנות.
ישן 02-10-2006, 09:41
צלמית המשתמש של noam17c
  משתמש זכר noam17c noam17c אינו מחובר  
מדריך ירי, מדריך ירי מעשי

חבר מתאריך: 12.04.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "אז סיכמנו שאימון ותרגול זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jibel
אז סיכמנו שאימון ותרגול זה מרכיב חשוב בתגובה במצבי לחץ שמשפרת את היכולת לתפקד,שלמוכנות גם הרבה השפעה על התגובה ושאופי של אנשים משפיע על היכולת הזאת.
אבל עדיין עולה השאלה, מה גורם להבדל הזה באופי ? אפשר לבודד את החלק הזה שגורם להבדל ולזהות אותו ?

תכירו את X ו-Y , לשניהם יש מוכנות ברמה נמוכה כי הם לא בפעילות יזומה והם יושבים להם בסבבה בהאמר משתעממים למוות. לפצע נשמעות צרור יריות מנשק אוטומטי מגבעה קטנה 50 מ' מלפנים, אוייב אחד מחופר היטב(כמה זמן לא אמרתי את זה) X דורך את הנשק, פורק , נכנס בין כוונות ומגיב באש לכיוון הדמות, Y עדיין יושב שם מאחורה חושב "מה לעזעזל ?!" הנה תמונה שלו להמחשה- .
והנה השאלה, מה יש ל-X או למה הוא נחשף שגורם לו להגיב טוב יותר מ-Y ? מה המרכיב הזה באופי שגרם לפער בתגובה ולמה ל-X יש אותו ול-Y אין אותו ?
קחו בחשבון ששניהם עברו אותו אימון בדיוק,שניהם בעלי אותה רמת כושר גופנית,בעלי אותה רמה בתפעול נשק והיו באותה רמת מוכנות.

Y+X לא אשמים אלא מח"ט החטמ"ר שלא ביצע תרגולות והעלה רמת מוכנות בנוסף לאווירת ה "סמוך יהיה בסדר". וגו'..
ישן 02-10-2006, 15:24
  jibel jibel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.06
לכל שאלה יש תשובה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נראה לי שעדיין מחפשים"

ההשערה הלא מוכחת ולא מבוססת בשום צורה שלי היא שיש אנשים שהמח שלהם פועל בצורה אחרת משתי אפשרויות: גנטיקה- כמו שיש אנשים שמגיבים בצורה יותר חדה ומבינים יותר טוב מתמטיקה ויש אנשים שמבינים טוב פיזיקה אז ככה יש אנשים שבמצבי לחץ המח שלהם מאפשר לקלוט ולנתח נתונים בצורה רגועה ומדוייקת יותר מאנשים אחרים שלא יכולים להתרכז מסיבות ברורות בתנאים האלה.
אפשרות שנייה היא שהמח הורגל במשך תקופה ארוכה לשהות ולתפקד במצבים מלחיצים וחשיפה למצבי לחץ לא גורעת מהתפקוד שלו והבנאדם עדיין יכול לראות הכל בצורה ברורה במצב לחץ, זה עובד על עקרון ההסתגלות של הגוף וה"קשה באימונים קל בקרב" שכבר הזכירו פה.

אז לדעתי זה פשוט מתחיל ונגמר בדרך בה המח של הבנאדם מתפקד,אם במצב לחץ המח שלו מתפקד כאילו הוא סתם משחק שחמט עם חבר אז הוא יעשה הכל כמו שצריך.

מבחינת אופי אני לא ממש בטוח אם זה אותו דבר. אם מישהו שנחשב "אמיץ" באופיו,כלומר הוא נוטה להתמודד עם פחד ולהתייצב מולו למרות כל הרגשות שמציפים אותו ומפריעים לריכוז אז הוא יגיב בצורה טובה יחסית אבל עדיין התפקוד שלו יהיה לקוי בגלל חוסר ריכוז.

אבל יכול להיות שכל מה שכתבתי זה סתם זיוני כי מה כבר אני יודע, אז רציתי לראות מה אנשים פה חושבים אבל אולי השאלה לא מתאימה לפורום, למרות שלדעתי זה משהו שכל לוחם צריך להתעניין בו.
ישן 03-10-2006, 03:02
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
מחקר של שרות בתי הסוהר האמריקאי
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "לכל שאלה יש תשובה"

העלית כאן כמה נקודות שזכו להתייחסות במחקר שבוצע בשרות בתי הכלא הפדרלי האמריקאי.

ברוב המיקרים לא ניתן לאתר מראש את אלו שיגיבו ב"קפיאה" למצב עימות וודאי,מעריכים שיש מרכיבי אישיות מולדים ומצב פיזי של עייפות או מתח נפשי מוגבר.

מצב המינהרה הוא המצב שבו אתה אמור ל"הינעל" על הגורם המאיים ולהגיב כמיטב יכולתך,פה בא לידי ביטוי ה"קשה באימונים קל בקרב",מכיוון שהמוח מחפש את התגובה הראשונה שלו שצרובה לאיום הזה.

במחקר הזה עלה למשל שאנשים שהתייחסו לאיום שעומד מולם בצורה מעצימה מלפני ההתקלות,נטו יותר "לקפוא" ואלו שהורידו את האיום לדרגות ארציות התמודדו איתו יותר ביעילות.

אל תנסה לחשוב מה המידה שאתה יכול להפגע כל הזמן,ברגע האמת זה ירוץ בתוך מערך המחשבות של המוח וירפה את ידיך.

בהרבה מהמיקרים הסיפור הזה שכאן אני ניתקל בו בפעם הראשונה של הצבעים,ימשך מספר שניות ולא יותר,בדבר אחד יש הבדל,אם תגיב מתוך הלבן או מתוך הצהוב,במצב השחור אתה ממש לא רואה כלום מסביבך ובעיקר לא שומע כלום,פלסטיני שהלך מטר לפני הסתובב פתאום עם סכין ביד,כל התהליך שמפורט שם בצבעים עבר כהרף עין ורק אחרי כמה שניות הצלחתי לשמוע אותו זועק היד...היד,מסתבר שמעוצמת האדרנלין תפסתי לו את היד עם הסכין ולחצתי כל-כך חזק שכמעט שברתי לו את כף היד.זו היתה תגובה אוטומטית של המוח שרצה לנטרל את איום הסכין.ואגלה לך סוד......כשהבנתי באופן הכרתי את עוצמת האיום והסכנות הטמונות בו קיבלתי פיק בירכיים ורעידות בגוף.

גם תגובה "אוטומטית" לא שקולה יכולה להוות סכנה,חבר חוליה כשצעקתי ניתקלנו רץ כל הדרך ליישור קו כשהוא יורה לי צרורות בין הרגליים,הוא הגיב אוטומטי רק לא בסדר הנכון.

אגב לפעמים מעל המצב השחור זה דופק 200 +\- השתנה ואיבוד הכרה......

בעיקר אף אחד לא יודע כיצד יגיב במצב אמיתי (גם לא הפייטרים....),תתרכז במה שאתה צריך לעשות ולא במה שעלול לקרות
ישן 02-10-2006, 23:25
צלמית המשתמש של yotman
  yotman yotman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.06

לדעתי, חוסן נפשי הוא דבר מולד - ואני אנסה להסביר

לפני כמה שנים, נדמה לי כשהייתי בכיתה ט', באמצע אחד השיעורים הפחות מסודרים ובעלי משמעת אצלנו (ערבית) חטף המורה שלנו התקף אפילפטי והתמוטט. כל הבנות בכיתה, ו-98 אחוז מהבנים התחילו לצרוח (אני לא הייתי עד להתמוטטות הראשונית של המורה, ולתומי חשבתי שנכנסה לכיתה דבורה או משהו כזה שיגרור צרחות של הבנות..) ולברוח מהכיתה. רק אני ועוד בחור אחד דפקנו ספרינט עד לחדר של האחות (בדרך הספקנו לדבר על כך שנתפצל, הוא ירוץ למזכירות ואני אעלה לקומה העליונה לקרוא לאחות).

אין לי מושג עד כמה הדבר דומה למצב של קור רוח תחת אש, אבל לפי דעתי אפשר למצוא דמיון בין 2 המצבים.

מה דעתכם?
ישן 03-10-2006, 00:02
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
תיאורטית, בעת סכנה מופעל רפלקס "ברח או הילחם" Fight Or flight

במבט ביולוגי- אבולוציוני, האיום היחיד אליו הגיונית תגובת הלם הוא איום חברתי (איום מצד בן אדם),
שבו אם אתה נכנס להלם אתה כבר לא מאיים, ואז אולי יחוסו על חייך (בפרט, נאמר, אם את בחורה יפה..).
לכן, איום פתאומי בלחימה לא אמור להכניס בן אדם להלם. במצבי חירום "טבעיים" (למשל, שריפה, תאונת דרכים, חיה ארסית) אנשים אכן נמלטים/ נלחמים ולא נכנסים להלם.
למה זה כן קורה? אולי כי המנגנון שמניע אותנו בצבא הוא חברתי (מפחדים אבל מתביישים שהחבר'ה ישימו לב), ואם אנחנו לא מרגישים מה בדיוק הפעולה "הנכונה חברתית" אז אנחנו בהלם.
אפשר בדוק זאת בקלות- להשוות בין תגובה של ש.ג. בודד שיורים עליו למאהל של טירונים שפושטים עליו.
אני לא אתפלא אם הש.ג. יגיב מיד בירי או בריחה/ הסתתרות (ששתיהן תגובות ביולוגיות לגיטימיות, ההכשרה הצבאית היא זו שאמורה לגרום לו לבחור בתגובה הראשונה) ואף פעם לא יכנס להלם, בעוד שבמיקרה השני יהיה הלם: הם יפחדו לברוח/ להתחבא ולא ירצו להילחם לבד, עד שהחבר'ה ירגישו שיש אירגון בכיוון של לחימה/ בריחה/ הסתתרות.

לאימון, בהקשר זה, יש שתי מטרות:
א. להוריד את רמת הלחץ ולאפשר תפקוד שקול (כי המצב מוכר יחסית).
ב. לאפשר תירגול סביר גם ברמת לחץ גבוהה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר