לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2006, 01:59
  shmilu18 shmilu18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.06
טיפים להולכים ליום סיירות ולדוחים:

לא רציתי לשרשר לכל אחד שפתח כאן שרשור לגבי היום סיירות את אותם דברים, אז אני ירשום טיפים והכוונות שיש לי , אני מקווה שזה יועיל לכולם, וכל אחד יקבל את מה שהוא רוצה..
(מצטער על האורך מראש, אבל זה מחולק לחלקים כל אחד יכול לקרוא מה שחשוב לו)

דבר ראשון לגבי הכושר:
למרות שהכל בראש יש צורך להגיע בכושר סביר ליום סיירות, במיוחד לאלה שמתכננים להגיע למטכ"ל או לשייטת, לגבי חובלים, ניתן לעבור את היום הזה לחובלים גם עם כושר סביר ואף פחות מכך, לכולכם יש לפחות שלוש שבועות עד אז... וזה אומנם לא מספיק בשביל להיות בכושר, אבל מספיק בשביל להכניס את הגוף לשגרת פעילות, ברגע שאתם נכנסים לשגרת פעילות הגוף 'רוצה' להתאמן וזה לדעתי הדרישה המנימלית בשביל לפחות לסיים את היום. מגיעים לשגרת פעילות עם תספיקו לעשות כ10 אימונים עד אז באפן סדיר (זה לפחות מה שמספיק לי)
הציון של הבר אור בפרט, והציון שלכם מהיום סיירות ילוו אתכם בכל מקום אליו תתמיינו או תלכו, זהו עוד נתון באוסף של הנתונים שיש על בנאדם כאשר הוא מתמיין לכל תפקיד שהוא.
אולם, הציון של היום סיירות עשוי להשפיע עליכם בהמשך באופן מובהק, רק בקבלה לגיבושי המשך, שלאחר הגיבוש המרכזי, ואולי אף להשפיע על קבלתכם בראיונות(לא בטוח).
אל תצפו להפציץ בבר אור שביום סיירות ינואר, כל תוצאה שתעשו בבית תורידו כמה אחוזים. המתח, הקור העז בבוקר של ינואר, והתחרות עושים את שלהם, זה לבטח.. אבל, אל 'תשמרו על כח לאחר כך' כי מי שמגיע מוקדם יש לו לפחות שעתיים ואף יותר לנוח, וזה יותר ממספיק.

דבר שני וחשוב מאוד לכל מי שרוצה לדחות:
את זה אני אומר מנסיון טהור שלי ושל חברים, תחשבו יותר מפעמיים אם ברצונכם לדחות, דחיית יום סיירות היא בהחלט אחד הדברים שהכי קל לעשות לדעתי, כמעט כל תירוץ תופס, ואפילו אם הגעתם למקום וביקשתם דחייה, אתם תקבלו ללא התעסקות מיותרת.
א-ב-ל גדול, לדחייה של יום סיירות ליולי יש משמעות מאוד גדולה על דרככם.
א. המשמעות הראשונית היא שנוצר לכם ואקום של 6 חודשים במיונים פיזים לצבא,( במידה ולא תעשו גיבוש טייס) אני אומר לכם מראש, הרוב הגדול של מי שלא התאמן ליום סיירות ינואר, לא יתמיין ליום סיירות יולי! למה?! כי כשדוחים את היום סיירות מרגישים ש"יש עוד הרבה זמן " וכשהיום הזה מתקרב הוא נופל בדיוק אחרי כל הבגרויות הטקס סוף שנה הבילויים כל יום עם החבר'ה ועוד...
6 חברים שלי דחו את היום סיירות בגלל הכושר.. רק אחד מהם באמת התאמן ליולי, אני חושב שהחשבון הזה נכון לכל מי שדוחה.
ב. המשמעות היותר גדולה היא דחיית הגיוס למרץ. יש הרבה דעות לגבי גיוס מרץ, אני אישית חושב שהוא עדיף כל עוד יוצא לך להתגייס כמה חודשים לפני גיל 19. להישאר בבית עד מרץ יש לזה משמעות אדירה, ואקום של 9 חודשים, שמצד אחד הוא כיף חיים, עושים כסף, מבלים, חו"ל הכל סבבה. מצד שני, מרגישים ויודעים שזה זמן מבוזבז.. רוב החברים כבר מתגייסים מקסימום בנובמבר והתקופה הקשה מתחילה אחרי גיוס נובמבר.
ג. נגזרת של הדחייה -הקטנת אפשרויות המיון בצבא. חלק מהתפקידים שתרצו להגיע אליהם, יהיו סגורים במידה ולא תעברו את הגיבושים(בעיקר תפקידי מודיעין)
ד.עוד נגזרת של הדחייה למרץ, הרבה יותר חשובה(נסיון מר) במידה והגיבוש יפול לכם על מועד שאינו מתאים לכם, או שלא תרגישו טוב חז וחלילה או עוד כהנה וכהנה סיבות, לא יתאפשר לכם לדחות את הגיבוש! יתנו לכם איזה משהו של גיוס לפלוגת בקו"ם ואח"כ השתלבות בגיבוש אפריל, אבל אף חד לא עושה את זה באמת..
ה. הכי טוב לגמור עם זה וזהו.... להמתין 6 חודשים בשביל יום אחד גורלי?! מאוד קשה..

דבר שלישי לגבי היום עצמו והמנטליות:
היום הזה מסתכם ב15 דקות ארורות, הספרינטים בהתחלה ואח"כ עם הסידרי הגעה קשים מאוד גם לסוסים ולמאומני הסימולציות, התחרות קשה מאוד וכל אחד נותן 130 אחוז על ההתחלה.. ביום הזה אין מה לעשות אלא לממש את הקלישאה:"להתחיל מהר ולסיים עוד יותר מהר"....

אחרי שתתאפסו על עצמכם תדאגו להביא את עצמכם לאלונקה,למה?! כי זה הכי קל!!! עם האלונקה הולכים בעליה, וזה הרבה הרבה הרבה יותר קל מאשר לעשות סיבוב רציה בדיונה.. תלחמו על האלונקה כי יהיה לכם יותר קשה לסיים ריצה על הדיונה ולהתחיל מקצה חדש של תחרות על האלונקה מאשר שתלכו איתה ואז הנשימה והדופק יסתדרו(יכאב קצת בכתפיים, אבל בקטנה מאוד..)

לגבי השקים.. לא כזה קשה, כולם הולכים, אבל אם אתם חושבים שאתם יכולים לרוץ למה לא?

והבור, אל תנוחו שאתם חופרים אותו ואל תזלזלו !נראה כאילו הם יושבים בצד ומדברים אבל בעצם הם רושמים הכל מי נח מי עושה כאילו הוא עובד ומי עובד כמו חמור... תעבדו ביעילות ותשבו בתוך הבור תשתמשו בידיים ברגליים בעת ובפה בשביל להוציא כמה שיותר חול..אל תהיו כוסיות פתאום ולא תרצו שהזעה תדבק לחול.. תעבדו כמו מטורפים..
עכשיו לגבי עזרה הדדית וכאלה, אין ביום סיירות כמעט בכלל, וגם לא כ"כ צריך, אף חד לא ידחוף אותך בדיונות ואף אחד לא יתמוך בך באלונקה וזה גם יהיה יותר מידי בולט ומצוץ לעשות את זה.
הכי חשוב לדעתי הוא לעזור בחלוקה של המים ובסגירה של השקים לחברים במחלקה, לא בשביל להרשים את המפקדים אלא בשבילכם כבנאדם.. אצלי ביום סיירות היינו כמה חבר'ה שלא ידענו איך קושרים תשק כמו שצריך ונפתח לנו השק באמצע, וזה סלט רציני, מי שיודע איך לעשות זאת שיעזור , ומי שלא יודע, שלא יהסס לבקש עזרה.

הערה אחרונה, לא לעשות שטויות, לא לזרוק הערות מפגרות למפקדים, לא לצחוק בצורה מגעילה עם או על אנשים , לא להתפתות לנוח או לעמוד בצד גם כשקשה.. הרבה מהלא עוברים עשו את אחד הדברים שרשמתי למעלה...

טוב אז רשמתי בערך מה שרציתי למרות שבטח יש הרבה דברים שלא עניתי פה.. אז אפשר לשרשר כאן את השאלות, ואני ישתדל לענות אם לא מנסיוני אז מנסיונם של חברים...
שיהיה שוב בהצלחה לכולם! שווה לסבול את היום הזה בשביל להכנס בסופו של היום להתרגשות של אחד מהאוהלים של העוברים ולהרגיש שבסך הכל נשאר לעבור מיונים גיבוש או אפילו 2 ,טירונות וקורס בשביל לסיים..אבל בשביל מי שעבר יום סיירות, פתאום כל זה נראה כאילו הקשה מאחוריו....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2006, 13:17
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
טיפים נותנים למלצרים לא למלש"בים.. : )
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmilu18 שמתחילה ב "טיפים להולכים ליום סיירות ולדוחים:"

אתה נותן אחלה עצות לגבי איך מה לעשות ומה לא לעשות, רק השגה קטנה, לגבי איך להיות.. המלש"ב צריך להיות הוא עצמו. אתה נותן עצה לעבוד כמו חמורים בשעת חפירת הבור... מלש"ב שמלכתחילה נצנצן ומזלזל, יפגין זאת לאורך כל הדרך ולא רק בקטע של החפירה. בנוסף, במבחנים כאלה גם חשוב הטכניקה ולא סתם לעבוד כמו "חמור". המלש"ב יכול לקרוע את עצמו בחלק הראשון ואז הוא יהיה גמור בשביל המשך החפירה, או המשימות הנותרות וחבל.

ישן 11-12-2006, 20:41
  yoavbitton yoavbitton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל yoavbitton
רציתי לשאול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shmilu18 שמתחילה ב "טיפים להולכים ליום סיירות ולדוחים:"

ראיתי שיש פה הרבה עם ניסיון ביום הסיירות.. ודיברת על דחייה שלו... רציתי לשאול אני קיבלתי יום סיירות ל- 1.1.2007 ורציתי לדחות לתאריך מאוחר יותר בינואר.. לא ליולי אלא לאיזה שבוע-שבועיים אחרי התאריך שקיבלתי... ולא לא רק בגלל הסילבסטר אלא בגלל להרגיש יותר מוכן, אני מתאמן כמו חמור וגם נרשמתי לפני 3 שבועות ל- "עמית לכושר", אני באמת רוצה את זה ואני חושב שעוד שבוע-שבועיים יעזרו לי יותר..
אז למי שיש עצה איך לפנות למדור סיירות, מה כדאי להגיד להם שידחו לי את הזימון בשבוע-שבועיים אז זה מאוד מאוד יעזור לי.. באמת תודה לעוזרים..
וגם יום חמישי אני בבסיס תל השומר יש לי מיונים לטייס, אני חושב שאם מדור סיירות נמצאים שם אני יוכל לפנות אליהם במקום.. גם זו אפשרות.

עמית לכושר - אין מקום אחר.

ישן 11-12-2006, 22:12
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
אחלה טיפים-וכמה משלי

קודם כל לגבי הבור-כמו בכל מבחן על זמן העצה שלי היא אל תלחצו.אל תמהרו כמו פסיכים לחפור כמו חמורים.אבל גם אל תשבו בצד,תקשיבו טוב טוב להוראות של הבוחן ומלאו אותם במלואן,תעבדו בקצב קבוע ויציב כאילו אתם רצים 5 קילומטר,לא לאט,לא מהר,פשוט תעשו את העבודה.ואת זה אומר האדם היחיד שקיבל מחמאה על הבור שלו בצוות חח..

בקשר לבר-אור (ריצה),כמו הבור.אם התאמנתם אתם צריכים לדעת איזה קצב לקבוע על ההתחלה,אל תגידו לעצמכם "טוב,עכשיו אני באמת נותן 120% ורץ כמו מלך"-אתם תמותו בדרך.קחו את הקצב הקבוע שלכם ולאט לאט תגבירו אותו.אני את המאה מטר אחרונים סיימתי על עצבים בלבד אבל לרגע לא הורדתי את הקצב,אם תורידו אותו לא תצליחו להגביר שוב.

לגבי הזחילות (למי שיהיה)-חבר'ה,פניה לכל כלבי המכון פה עם שרירי טרפז גדולים וגב חזק (יתרון לשחיינים).אל תשתמשו יותר מדי ברגליים,התוספת שזה יתן לכם לא שווה את המאמץ ותמיד קיים המבט המלחיץ של הבוחן שמלווה במשפט "הבא שמרים את התחת אני פוסל אותו".ידיים וגב יתנו לכם יתרון.
האחרים (או הגמישים)-תנו רבאק עם כל מה שיש,תאכלו חול בדרך אבל העיקר שזחלו כאילו אין מחר,כמה שזה יראה מוזר אותנו טירטרו אחרי הזחילות והרגשתי משוחרר יותר.בחיים אל תעצרו לירוק חול החוצה ואל תאיזו להסתכל על החולצה הלבנה (שפתאום הפכה לחומה).

דבר נוסף-אל תעשו את הטעות שלי,אני באתי בגישה של "יאללה,נבוא וננסה" ואני מצטער על כך עד היום.תתאמנו לפני ותשקיעו בזה כמו שצריך,עצם ההרגשה שאתה בא ליום סיירות עם יותר כושר נותן יתרון (מה שלא היה לי).אז חבר'ה-זה אולי יום אחד (אצלי היה יומיים) אבל צריך להיות מוכנים בו.

דבר אחרון באמת-בסוף היום,תראו אנשים הולכים לשייטת,מטכ"ל וחובלים.חלק מהבחירות לא תבינו "אבל איך. אני עקפתי אותו בדיונה עם השקים חמש פעמים,איך זה שאני לא קיבלתי כלום והוא הלך לשייטת" ,כן,זה משפט שיצא לי לשמוע באותו בוקר חם של יולי.חבר'ה,רק ה' יודע איך או למה בוחרים את המועמדים.אנשים שעקפתי בריצת 2000 בהרבה התקבלו לשייטת ואני הלכתי לחובלים,ולהפך אנשים שעקפו אותי לא קיבלו כלום.מה המוסר השכל? אני ואחרים יכולים לברבר לכם את השכל כמה שאנחנו רוצים על מה מסתכלים ועל מה לא,בתכלס אין לנו (או לי לפחות) מושג! תתנו הכל בהכל! בר-אור או טירטור,אין לי מושג מה שווה יותר וזה גם לא אמור לעניין אתכם.בואו תתנו כמה שאתם יכולים ותקוו לעבור.
ישן 11-12-2006, 23:16

הבר אור חשוב מהסיבה הפשוטה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מנימן שמתחילה ב "בר אור באמת כל כך חשוב?"

שהוא חלק מהציון שלכם ביום סיירות, הוא אומנם לא חלק מכריע והוא ככל הנראה לא יקבע אם תתקבלו למטכל או לשייטת ובטח ובטח לא לחובלים, אבל אני לא באמת מאמין שיש מישהו שעושה 11 באלפיים 30 בטן וסמיכה ואחרי זה יפציץ על הדיונה, זה פשוט לא עובד ככה. הבר אור בהחלט משקף את הכושר הבסיסי של הבנאדם. מה שכן, אני מאמין שמישהו שבסביבות ה8 וחצי-אפילו 9 יכול להגיע לביצועים כמו אלה שעושים דקה ואף 2 דקות פחות ממנו על הדיונה.
הציון של היום סיירות מופיע בנתונים שלכם, ומלווה אתכם בכל מיון, יכול להיות שיש יחידות שלא יתייחסו אליו ויכול להיות שיש כאלו שכן, מה שבטוח, הוא קריטי לגבי הגיבושי המשך, אם מישהו רוצה שלד"ג ואומר לעצמו "טוב אני ילך ליום סיירות בלי כושר, אני יקבל חובלים ואחרי זה אני ימשיך לשלדג עד אז יהיה לי כושר"
הוא עושה טעות רצינית, אני שמעתי ומכיר על אנשים שקיבלו חובלים עשו תגיבוש ובסיומו נאמר להם שהם יכולים להגיע רק לגיבוש צוללות, גם ביום מיון של חיל הים אני חושב שיש לזה חשיבות לקביעה אם תלכו לצוללות או לחובלים, למרות שהתוצאות שם בהחלט ניתנות לערעור.

מי ששאל לגבי אם הייתי ביום סיירות,
אז התשובה היא כן הייתי ביום סיירות ינואר 06 באחד הימים הגשומים והקפואים ביותר שבו, באתי בכושר חלש מאוד, וקיבלתי חובלים כמו שרציתי. למזלי הרע, פעמיים נאלצתי לדחות את הגיבוש חובלים, עד שהחלטתי לוותר עליו. למרות זאת הייתי בגיבוש חובלים דרך הגדנע בקיץ 05 ונפלתי בועדה האחרונה(פשוט רשום לי מלמעלה לא להיות חובל)
אחרי שויתרתי על חובלים מצאתי את עצמי בקשרג"ים.. אני מקווה שהתפקיד טוב כמו שעושים אותו.
למרות הכל מחר (או שמא עוד היום) יש לי גיבוש סטילים דבורים ועדיין לא החלטתי אם ללכת... עדיין יש לי את הג'וק בראש להיות בחיל הים...נראה על איזה צד אני יקום בבוקר

ישן 12-12-2006, 00:11
  yoavbitton yoavbitton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל yoavbitton

למנימן, שמע לדעתי אתה יותר מדי אופטימי

לכולם כמעט יש כח רצון, אבל אם אתה לא בכושר אחי הרגליים שלך לא יעמדו בעומס... באמת שאפילו אם יש לך המון המון כח רצון אתה צריך כושר סביר+ בשביל להרשם בפנקס כמעט תמיד ובשביל להגיע בין הראשונים ולא להתמוטט שם.. כי זה באמת מפרך... אני חשבתי שיש לי כושר עד שהגעתי לפני 3 שבועות לאימון ראשון ב- "עמית לכושר", במקרה אימון זחילות, וחשבתי שאני מתעלף עוד שניה!! זחילות פשוט הורגות אותך.. ובגלל זה צריך להתאמן לפני זה ולהכין את הגוף לעומס הפיזי...
אל תסמוך יותר מדי על הכח רצון שלך... זה לא הכל... אולי הרוב אבל אתה צריך תמיכה מהצד הפיזי בשביל באמת לעבור בהצלחה את היום סיירות.

עמית לכושר - אין מקום אחר.

ישן 13-12-2006, 16:53

תשובה לmegatal
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי MeGaTal שמתחילה ב "עם אני עושה 2000 ב12 וחצי 13..."

אחי, אני אומר לך בכנות , אם אתה עושה 12 וחצי או 13 ב2000 מירב הסיכויים שאתה לא תגיע לשייטת או מטכ"ל, חובלים... אולי, אם יש לך את הנתונים המתאמים מבחינת קב"א.
הסיבה הפשוטה היא כמו שאמרתי קודם, מי שעוש 12 או 13 ב2000 זה מרמז טוב מאוד על הרמת כושר שלו. נכון, עם כוח פיזי וכוח רצון גבוהים אתה יכול לסיים את היום ואפילו לשחק אותה בשקים, אבל כשאתה מתחרה בסדרי הגעה עם אנשים שבכושר, ותאמין לי מי שבכושר הוא רוב הסיכויים אחד עם מוטיבציה וכוח רצון מאוד גבוהים, אפילו גבוהים משלך(בסה"כ הוא החליט להתאמן ואתה לא), אין לך סיכוי גדול לעקוף אותם.
מה גם שאני מעריך שאתה עדיין לא התמודדת עם רגעי משבר של גיבושים או של ימי סיירות, זה הרגע היחידי שאם אתה עובר אותו אתה יכול לאמר לעצמך שיש לך כוח רצון חזק ומוטיבציה לשרת ביחידה כלשהי(אני מתכוון לכוח רצון ומוטיבציה מבחינת הצבא לא מבחינת דברים אחרים בחיים).
בכל מקרה, אני מאמין שאתה יכול ללכת לחובלים עם הרבה רצון השתדלות ונתונים... אם לא, זה לא סוף העולם... ועדיין יש לך אפשרות להתאמן עד לגיוס שלך ואולי תגיע לאחת היחטיות או לאחת מהיחידות הממינות

ישן 12-12-2006, 20:21
  Sir Sebastian Sir Sebastian אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06

אני לא מבין אותכם

חפירת בור זה כמו ריצת 5 ק"מ מזה השטות הזאת.
אם הייתי בוחן ביום סיירות והייתי נותן ריצת 5 ק"מ הייתי רוצה לראות מי משקיעה מציב מטרות ולא פותח בספרינט

חפירת בור זה תכלס אגרסיביות, מי אחרי 3 שעות קשות מתפרע בטירוף על הבור, ולא בפוזה באמת משקיע.
אני זוכר שביום סיירות עצמו לא הבנתי למה לחפור בור, אבל זה היה סיום היום אז אמרתי לעצמי נותנים הכל.

והיה לי 25 דקות ולא ידעתי שהולך להיות לי, אז כל הזמן חפרתי כמו מטורף(באמת מטורף) לא נחתי לשנייה
וכל פעם שהגיע סיום של 5 דקות חשבתי שהולך להיגמר אז נתתי אפילו יותר, אבל זה שטויות.
אתם לא במבצע קדש ואתם עדיין לא צנחנים.

תכניסו לעצמכם לראש שמי שלא התכונן לפני זה ליום סיירות הוא פשוט לא רוצה את זה מספיק, ואם באתם ליום סיירות לא מוכנים מנטלית ופיזית ובמקרה תעברו באמת במקרה אז בגיבוש אתם תתפרקו.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר