לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2016, 10:26
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
גישה מאוד בעייתית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "פיתוח מעניין: אפוד שמאפשר לשלוף רימון ביד אחת"

משום מה זכור לי שהנושא הזה פורסם בעבר וגם כבר נידון בפורום, אך לא מצאתי אשכול קונקרטי.

יש לי בעיה מאוד קשה עם הפסקה הבאה:
ציטוט:
רימון באפוד זה הסיוט של כל חייל. אני חושב שאין דבר שעבר שיפצורים, פטנטים, טריקים ושכלולים כמו רימון בפאוץ'. עם צמר גפן ובלי צמר גפן, עם איזולירבנד, עם נייר טואלט, כיסוי מלמטה, כיסוי מלמעלה, סיכות ביטחון, מהדקים, מה לא. אלף המצאות שיפתרו את הבעיה הזו, חייל שהולך עם ביצת חומר נפץ על הגוף שלו.

לטעמי זאת גישה היסטרית שנובעת מרגישות יתר (על סף הכסת"ח) לתאונות שקרו בעבר, ונבעו לא מעט ממקצועיות נמוכה של חיילים וזלזול בהוראות בטיחות. כבר 80 שנה חיילים מסתובבים עם רימוני יד בחגור/רמניה/בנדולרה, ולא עושים מזה עניין גדול כמו אצלנו. אין שום טעם והיגיון להפחיד חיילים בהווה או בעתיד (וגם את ההורים שלהם) עם הצהרות כאלה, זה מייצר תגובות לא נכונות ולא רלוונטיות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2016, 12:41
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "פיתוח מעניין: אפוד שמאפשר לשלוף רימון ביד אחת"

ואחרי ששלפת את הרימון, מה תעשה איתו ביד אחת? איך תוציא את הניצרה?

אני חושב שהנדסית, יש דרישות סותרות: בטיחות מול פעולה בכל מצב (גם בזריקה בשטח פתוח וגם כשמטילים דרך דלת לחדר, למשל). הדרישה לאמינות פעולה מונעת מנגנוני בטיחות מובנים לאחר ההטלה, כפי שיש ברימוני מטול למשל. כשהמנוף עף, הרימון יתפוצץ- גם אצלי ביד או באפוד.
נשארים רק מנגנוני בטיחות לפני ההטלה (בעצם, לפני שליפת הניצרה) שתלויים בחייל- מפחידים, חשופים לטעויות בעת לחץ, מחייבים הכשרה ואימון, ומסבכים את ההפעלה.

אולי אפשר לחשוב על פתרון הנדסי: להחליף את הניצרה והמנוף מימי הקייזר במנגנון דריכה מושהית (בטיחות מובנית בשטח פתוח), ואפשרות לעקוף אותו כשרוצים להטיל לחדר או משהו.
ישן 05-04-2016, 13:11
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ואחרי ששלפת את הרימון, מה..."

אני מניח שפיספסת את הסרטון, זה מודגם בצורה ברורה. הנצרה מעוגנת להתקן שצמוד לאפוד, משיכה של הרימון ביד אחת משאירה את הנצרה על האפוד. מטרת כל אמצעי הבטיחות היא למנוע מצב שהרימון ישתחרר בכוחות עצמו מהאפוד ויגרום לאסון, ועדיין, מבלי להתפשר על הדרישה המקורית (ניתן עדיין להפעיל את הרימון ביד אחת על כל אמצעי הבטיחות שהוספו לו).

הפתרון הוא אלגנטי בכך שהוא לא מצריך שינוי ברימון עצמו, ונותן יכולות חדשות למלאי קיים. אני לא יודע אם זה מתאים או נחוץ לכל יחידות הצבא, אבל בטח יש מי שזה רלוונטי אליו.

נערך לאחרונה ע"י סמוראי בתאריך 05-04-2016 בשעה 13:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:12

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר