לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2006, 20:05
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
פשיטת רגל של בה"ד 1! או לחילופין "בה"ד 1 - תחילת הסוף!"

אני פשוט בהלם ממה שאני שומע שהולך שם.

יש לי אחיין בקורס קצינים (במגמת נחשון, "גו'בניק-עתודאי לא בקרבי). וממה שאני שומע שהולך שם אז שיתביישו להם כל המדריכים ומי שמפקד על הקורס. פשוט ביזיון.

הכשרת הקצין (ואני מאוד מקווה שאצל הקרביים לא פשטה המחלה הזו), הפכה לגנון, פשוט גן ילדים. כל מה שהם עושים כל היום זה לעשות "הפעלות", כל חייל צריך להכין "הפעלה" כאילו היה בצופים או הנוער העובד, מה זה? באתם לשחק? איפה הימים שבהם ישבו בכיתה ולמדו חומר? ויש לי עוד מכרים בבה"ד 1 וכולם מספרים לי שהחיילים שם צריכים להכין "הפעלות" וכך מעבירים את החומר (לכאורה מעבירים את החומר).

דוגמאות:
סיפורים על משחקים כגון "גולם במעגל"!!!
משחקי פאזל
משחקים בקלפים
פנטומימה
הצגות
פלסטלינה
בניית מגדלים
ציורים
משחקי "מה הדבר הכי טוב שקרה לי" הכי גרוע" הסרט שהכי אהבתי וכו'
כל הקורס מתבזבז על שטויות כאלה!

האם בקורס קצינים בחזבאללה יושבים לשחק בפלסטלינה????????????

מה קורה פה? זה לא רק האחיין שלי שמספר לי את זה, יש לי עוד מכרים שלי שנמצאים שם והצלבתי עדויות.

יש פה מישהו שמכיר את ההדרכה בבה"ד 1 או היה שם ויכול להגיב????

מה, כבר אי אפשר לשבת בכיתה ולשמוע הרצאה על צבא סוריה, או על לשמוע על מבנה צה"ל,
פיקוד ושליטה וכיוצא בזה? זה חייב להיות באמצעות משחק פאזל שבקושי מספיקים ללמוד עשרה אחוז מהחומר???

פשוט הגיעו מים עד נפש. כל השטויות האלה של ליצור קצין חושב ויצירתי פשוט יצאו לי מכל החורים!!!

רוצים ליצור קצינים חושבים ויצירתיים, תזרקו אותם לשטח כמו פעם. תושיבו אותם בכיתה ותספרו על מורשת קרב. תעשו שיעורים מיקצועיים עם מרצים בעלי שם שיודעים על מה הם מדברים, לא איזה מדריך קאקר שבקושי יודע משהו ומאפשר את כל הביזיון הזה.

כאשר האחיין שלי היה בקורס הכנה לקצינים למד חומר בכמות הרבה יותר גדולה, עשרות מונים ממה שלמד פה! הדבר היחיד שהקורס הזה חידש לו זה איך משחקים גולם במעגל. אפילו עשרה אחוז מהחומר שבקורס ההכנה לא חזרו עליו כאן, קל וחומר שלא חידשו לו כלום!!!

אני כותב כאן ממש בשיא העצבים, (לא קשה לשים לב לפי הסיגנון...) כי פשוט נמאס לי כבר מעוד טלפון שלו שמתאר לי את כל הביזיון הזה שהולך שם. הוא סיפר לי על חיילת שכדי שתהיה מוצלחת בביצוע "הפעלות" רכשה את "הפעלופדיה" שזה אנציקלופדיה להפעלות. לפי חיפוש מהיר בגוגל יש בהפעלופדיה אלפי הפעלות, בעשרה כרכים ועולה כאלף ש"ח, שאלתי מישהי בעבודה שאחותה גננת, והיא אמרה לי שבגן היא משתמשת בזה.
אני פשוט בהלם יותר ויותר מכל יום שעובר מעוד ועוד תיאורים של מה שקורה בבה"ד 1 (אצל הגו'בניקים כרגע, אני רוצה לחזור ולהדגיש).
אפילו אירוע שהתרחש שם שבוע שעבר ואיני יכול לכתוב עליו מפאת ביטחון שדה (אני כל יום בודק באתרי החדשות האם כבר אושר לפירסום ועדיין לא...

איפה מפקד בה"ד 1? (נדמה לי שמונה מישהו חדש לא מזמן...) ,אני מקווה שהוא נכנס לפורום הזה מידי פעם, אז שייקרא טוב טוב מה שאני אומר לו: כדאי שיפטר את כל הסגל ויסגור את המקום. פשוט להביא כונס נכסים שיפרק את המקום הזה. ויקימו מקום חדש במקום אחר.

אני מאוד מקווה, באמת שכולי תקווה שאצל הקרביים זה לא ככה. הרבה זמן עבר מאז הייתי בסדיר, ואני הייתי בקרביים, ואני לא יודע מה קורה כרגע אצלם, ואני מקווה שהמחלה הזו של משחקי גן הילדים לא הגיעה גם אל הקרביים....

באמת שהגיעו מים עד נפש.

אם מישהו כאן שמקורב למה שהולך שם יכול להגיב, אני אשמח לשמוע מה יש לומר להגנתם של בה"ד 1!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2006, 20:27

אז מה אם הם ג'ובניקים?
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "מה אתה רוצה, קורס קצינים לגובניקים, לא של קרבים,"

מה? לא לצפות למקצועיות? האם במקום העבודה שלי בחיים האזרחיים הייתי מצפה שקורס הכשרה של עובד יתבצע בצורה כזו? איפה נשמע כדבר הזה? מה הם ילדים בגן?
אה.. ושכחתי לציין, חלוקת שירים... כן עוד "הפעלה" ששכחתי... בגן התייחסו אלינו ברמה יותר גבוהה
חוץ מזה שאני לא מתנגד עקרונית ל"הפעלות" כל עוד יש מקסימום "הפעלה" אחת לשבוע לפני שיוצאים הביתה, רק כדי לשבור את כל השבוע הקשה (שאמור היה להיות קשה...) מילא, בשבוע ראשון בשביל לשבור את הקרח. לא שתיים-שלוש "הפעלות" ליום! מה זה הדבר הזה? אפילו אם רק היתה "הפעלה" אחת ליום זה מוגזם מאוד בעיניי!
גם אם הם ג'ובניקים, אני מצפה שחייל יוכשר להיות מקצועי, אחראי, שיודע היטב את תפקידו ואת מטרותיו ואיך לפקד על חיילים ולהיות מנהיג שחייליו הולכים אחריו גם אם זה בעבודת מטה ולא בשטח, קצין צריך להיות מנהיג וצריך להיות מקצועי.
ישן 08-03-2008, 21:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פיליפס שמתחילה ב "קצינים במערכים שציינת עוברים..."

מה עוברים קמ"ני גדוד?
הם עלולים להיות קצינתו בגדוד ואז במסגרת תפקידם יכול ליפול הנחתת מסוק, מיסגרים מרדפים ועוד!
מאחר והקמ"ן לפעמים גם סוגר שיירות כבר קרה שקמ"נים פיקדו (בלבנון בסדיר שלי) על שיירה בסד"כ של כמעט גדוד!

ישן 31-12-2006, 21:05
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אבל קודם כל, אל באפך.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "פשיטת רגל של בה"ד 1! או לחילופין "בה"ד 1 - תחילת הסוף!""

ז.א., סיפורים של אחיין עדיין אינם מהווים ראיה. אמנם אני יודע לפחות על חלק שהוא אמת, אבל אולי כדאי לך לשמוע מעבר לכך - אולי לא הכל שחור.

(האמת, אני קצת סקפטי. מאז שהחליטו שג'ובניק בעצם לא אמור ללמוד פיקוד בקורס קצינים, תוך התעלמות מכך שב*כל* מלחמות ישראל, אולי חוץ מהאחרונה וגם בזה אני לא בטוח, קצינים ג'ובניקים מצאו את עצמם במקומות בהם נדרשו לפקד על כוחות במהלך לחימה, הנחת היסוד של הקורס הפכה בעייתית מאוד-מאוד-מאוד).

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 07-03-2008, 20:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3]דנו פה כבר בעבר בנושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
לדעתי הנושא מטופל ברוב הפעמים לא נכון, ואם המפקדים היו מתייחסים לסימנים המקדימים (וכמעט תמיד יש כאלה) הרבה מהמקרים היו נמנעים

מה שנראה בדיעבד כזיקוקים אדומים בלילה שקט, בקלות יכול להתפרש בטעות כהתנהגות סבירה טרם האירוע.

מי כמוני יודע, אני פספסתי את הסימנים של חבר טוב ושותפה לשרות.

עכשיו יש לי עוד יומיים בשנה לבקר בהם מצבות שיש.

בדיעבד הכל קל.

ישן 31-12-2006, 23:10

טוב מכיוון שכבר נכתב כאן מהו האירוע החמור שהתכוונתי אליו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[size=3][QUOTE=ל.ק]אבל יש..."

אז זהו שזה נכון מאוד המקרה, החיילים קיבלו הוראה לא לומר לאף אחד דבר. לאחר מספר ימים קיבלו הוראה שמותר לרמוז שקרה משהו.... אבל מה שמיוחד במיקרה הזה הוא אותה צוערת מצד עצמה, שבניגוד לצוערים אחרים, אני לא רוצה לפרט יותר מידי, אני לא יודע מה כללי הפורום אומרים לגבי משהו שהצבא מעוניין להסתיר. אבל בוא נגיד שהצוערת עצמה עצם היותה צוערת בצה"ל זה כבר היה כותרת בעיתון. אז התאבדות שלה היתה אמורה להיות כותרת גדולה בעמוד הראשון של העיתונים, אולי לא כותרת ראשית אבל בהחלט בעמוד הראשון. מאותו רגע שהאירוע קרה כבר חיפשתי בעמודי החדשות ובאתרי האינטרנט ההזויים ביותר (כן, כולל דבקה אפילו... ) לא פורסם דבר בשום מקום, באתר האינטרנט של צה"ל לא נאמר דבר. מדוע הצבא מסתיר דברים? יש פה משהו בבה"ד 1 שמסריח. חיילי צה"ל צריכים לדעת שאם קורה להם משהו אז יידעו מזה. מהו המסר החינוכי שנותנים פה לחיילי צה"ל מי שאמונים על חינוכם????
בכלל לא רציתי לעסוק כלל בנושא הזה כשפתחתי את האשכול, רציתי ליצור דיון רציני בקשר לחינוך הצוערים, מכיוון שחשפתם כבר את מה שחשפתם אז התייחסתי לזה במעורפל בלי לחשוף יותר מידי פרטים.
ישן 31-12-2006, 21:42
  stardust stardust אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 17.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "פשיטת רגל של בה"ד 1! או לחילופין "בה"ד 1 - תחילת הסוף!""

אני אנסה להגיב לחלק מהדברים שאמרת (בתור בוגר קק"צ מגמת נחשון)

הקורס שאני עשיתי (לפני חצי שנה סה"כ) היה שונה ממה שאתה מתאר כאן, יש הדרכות והעברת שיעורים, לא ממש מכיר את זה בתור הפעלות. אולי פעילויות גיבוש/שבירת שיגרה, אבל אני לא חושב שהפעילויות שציינת ממש מופיעות בלו"ז.

סוריה, פיקוד ושליטה וכל השאר, נלמדו ונטחנו טוב טוב בתחילת הקורס. תאמין לי... כאב לי לשבת אחרי החודש הראשון.

לגבי העברת שיעורים (התנסות הדרכתית לצורך העניין) יש חניכים שמשקיעים ועושים דברים יצירתיים, אף אחד לא אומר להם לא. להגיד שזה העיסוק המרכזי בקורס? ממש לא.

הכנה - כשמה כן היא, מכינה לבה"ד 1. שום דבר ממה שנלמד בהכנה לא אמור להילמד שוב בבה"ד 1. מקסימום מספר קטן של ריענונים.
ישן 31-12-2006, 23:24

טוב אז כנראה שבקורס הנוכחי יש מדריכים שלקחו
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "אני אנסה להגיב לחלק מהדברים..."

את הטפל והפכו לעיקר.
אמרתי שאיני מתנגד להפעלות/פעילויות, אבל כל עוד זה לא מתבצע פעמיים שלוש ביום בצורה מגוחכת. תיאטרון, שירים, פנטומימה הפעלה כזו שמתבצעת באופן שוטף פשוט נראה לי מגוחך.
כאשר הייתי בטירונות לפני המון שנים, מה שהשאיר עליי הרבה יותר רושם מכל הפעלה אחרת זה שהביאו אדם מבוגר שהיה במלחמת ששת הימים וסיפר לנו קצת מורשת קרב. מה לעשות, אולי אני "מיושן" לטעמך, אבל זה חינוך אמיתי, לא משחקי פנטומימה שאינם מחנכים לדבר. ואם בטירונות בזמנו היו מחנכים ברמות כאלה (לא יודע מה היום..) אז ק"ו שבקורס קצינים ראוי שההפעלות תהיינה מהסוג הזה.
כאשר מחפשים מה הסיבות לכשלים שהתגלו במלחמה אני אומר שחלק מהן נמצאות כאן. בהקניית ערכים לקצינים. ששיחקו במקום ללמוד דברים רציניים. שעה אחת של מורשת קרב שלא הועברה ולו פעם אחת אצל אותו אחיין שלי שווה יותר מכל ההפעלות המטופשות שהוא עשה.
בתור מילואימניק שהיה במלחמה האחרונה וראה את כל חוסר הרצינות בלוגיסטיקה ואני אתן דוגמא קטנה:
כחלק מהעבודה הקשה המדים התלכלכו ונקרעו ופשוט התבלו בצורה רצינית, כאשר סוף סוף לאחר שבוע לחימה אירגנו משאית שתחליף מדים, הגיעה המשאית, ריקה ואמרו לנו שאנחנו צריכים תחילה למסור את המדים שלנו ולאחר מכן נקבל משאית עם מדים "חדשים". המשאית עם המדים ה"חדשים" הגיעה כעבור שלושה ימים, וכל הזמן היו תירוצים באוגדה למה זה מתעכב, הם לא הבינו שמדובר במלחמה ולא ב"מבצע". כל הזמן הקצינים שלנו לחצו עליהם ואמרו לנו שהם לא קולטים שהם במלחמה אלא ב"מבצע" ואם היה להם קצת מושג מה קורה מחוץ למשרד שלהם אז הם היו מבינים שדבר שנראה להם כ"כ פשוט כמו מדים לחייל, אז בשבילנו בשטח זה הרבה מאוד, וכל הסחבת וההתייחסות בעורף הצה"לי לפי דעתי היא כשל של חינוך. שלא הבינו איפה הם נמצאים, שלא הבינו מה זה להיות תומכי לחימה! לתמוך בלוחמים! וכמו שאנחנו הלוחמים מסתערים על האוייב, אז הם צריכים להסתער על מחסני החירום ולפתוח ציוד. ולדאוג שיגיע אלינו לשטח.
תתפלא אבל אני רואה את המשחקים בבה"ד 1 חלק מאותו כשל חינוכי של תומכי הלחימה.
ואני מצפה למקצועיות גם מתומכי לחימה. כפי שאני מצפה שמי שעובדים אצלי בחיים האזרחיים יקבלו הכשרה נאותה ויעסקו בתפקידם באופן מקצועי כך אני מצפה מאנשים שאינם לוחמים, אבל בהחלט עובדים בצה"ל, ואם בחיים האזרחיים הייתי מפטר מישהו שלא עובד טוב, או שלא הוכשר טוב, כך צריך לנהוג איתם. לא ייתכן שבמקום לקבל הכשרה נאותה יישחקו משחקים.
ישן 01-01-2007, 19:52

מה?
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי stardust שמתחילה ב "מי אמר לך שאין מורשת קרב? על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stardust
מי אמר לך שאין מורשת קרב? על סמך מה אתה מבסס את הדברים שלך?

סלח לי, אבל אתה מדבר שטויות שמבוססות על דבריו של עתודאי ממורמר.

אינני יודע על איזה עיתונאי אתה מדבר...
אם תקרא את ההודעה שפתחה את האשכול, אני בכלל מדבר על דברים אחרים, פתחתי דיון שעוסק בכל השיטה של ההפעלות, בכל האווירה שחיילים הגיעו למשחקיה ולא לקורס קצינים.

נתתי רק דוגמא קטנה שבמקום הפעלה, ראוי שתהיה ההפעלה היחידה שאני מכיר שהיא להביא סיפור מורשת קרב, הוא יותר טוב מכל "הפעלה" אחרת של פאזלים, חידות ומשחקים. איך הגעת למסקנה שלקחתי דברי עיתונאי ואמרתי שאין מורשת קרב כלל?

כוונתי היתה שאם רוצים לעשות הפעלות שמטרתן לשבור שיגרה אז שלא ישחקו גולם במעגל, שיביאו אזרח, לוחם במיל' שייספר קצת על המורשת המפוארת של צה"ל במלחמות ישראל.

לפני שאתה אומר שאני מדבר שטויות תיזכר בקורס שלך, אמרת שאתה בוגר מגמת "נחשון" אז תתחיל לקלוט שאתם לא מוכנים לכלום, וכמו שנראיתם והתנהגתם במלחמה האחרונה אז זה מתחיל מהחינוך הכושל שלכם בבה"ד 1, ההכשרה שלכם היא איך להיות עוזרת גננת בגן ילדים, היחידים שהצילו את המלחמה הזו הם החיילים הקרביים בשטח. טול קורה מבין עיניך לפני שאתה אומר שאני מדבר שטויות. אולי אתה אחד מאותם קצינים שאחראים לכך שלא קיבלנו אוכל, שלא קיבלנו מדים, שלא קיבלנו תחמושת. פעם הבאה נשלח את הדרישות שלנו מהשטח באמצעות חידות, פאזלים ושירים, אולי כך תבינו מה אנחנו צריכים.

דבר נוסף, חבל שבשתי תגובות שלך אתה מזכיר את "ההתנהגות המתנשאת" של עתודאים שלטעמי מוכיחה שאולי הקנאה מדברת מגרונך, להערכתי בראשך צרוב זיכרון מר מעתודאים שכנראה הוכיחו עליונות עליך, יש עתודאים שראויים לסיכת מ"מ יותר מהרבה ג'ובניקים אחרים שעונדים אותה. (אבל לשיטתי גם עתודאים וגם גו'בניקים אחרים לא היו אמורים לקבל אותה... אם זה היה תלוי בי זה היה עניין לקרביים בלבד!)

קרא את שאר התגובות ותראה אם אווירת גן הילדים במגמת נחשון היא המצאה שלי או יש דברים בגו.
אפילו אם רק עשרה אחוז ממה שאמרתי מתרחש, אז זה חמור ביותר בעיניי. ולא היא, כל הדברים נכונים! קצינים בצה"ל לא מוכשרים להיות מפקדים ומנהיגים. תקרא פה תגובות של אנשים, את זה שכתב שבכל מלחמות ישראל גם קציני תובלה מצאו עצמם מפקדים על כוחות בלחימה. מה יעזור להם הפאזלים שהם שיחקו והשירים שהם קיבלו?

יש מן החוצפה לומר שדבריי הם בגדר "שטויות" כשכולנו יודעים איזה חגיגה יש במסלול ההכשרה של חבריך הג'ובניקים. עתודאים ולא עתודאים.
ישן 01-01-2007, 04:27
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
אני יודע בדיוק על מה אתה מדבר

יש לי חברה טובה שכרגע נמצאת בבה"ד 1, גם היא עתודאית במגמת נחשון.
מהתיאורים שלה מההתנהלות שם, עולה כי ההתייחסות אליהם היא לא כאל קצינים לעתיד, הגישה מתנשאת ומזלזלת, ואף כוללת עבירות חמורות ביותר שנעשות על ידי סגל המפקדים. מעבר לאירוע שלא פורסם, קרו מספר אירועים נוספים (לפחות בפלוגה אחת שאני שומע עליה) שכללו סיכון חיי הצוערים ועד עבירות המוגדרות כפליליות בחוק העונשין. עד כמה שאני יודע, מספר גורמים רלוונטיים מחוץ לבה"ד כבר מיודעים בנושאים (לא ההדרכתיים), ואני מאמין כי יטופלו במישור זה או אחר.
לגבי התיאורים על ההפעלות המצחיקות, ולגבי השיעורים העלובים והלא מספקים, אני פשוט מוצא את עצמי כל פעם מחדש תוהה מה בדיוק הם עושים שם. האם הם מתאמנים ולומדים להיות קצינים או האם הם מעבירים את הזמן עד לטקס הסיום?

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 01-01-2007, 13:32

דווקא המאמר שאתה מביא מוכיח את טענתי
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "לא הייתי ממהר לבטל את ה"משחקים""

במאמר נכתב כי "עוד יש מקום למורים ולגיר" וזה בערך מה שאמרתי, לצערי חלפו הימים שבהם יכלו הצוערים לשבת בכיתה ולהקשיב להרצאה סדורה, הכל חייב להיות באיזהי צורה "אינטראקטיבית", כל מיני משחקים למיניהם. שים לב שהמאמר שהבאת מדבר על ילדים בבית ספר, אנחנו מדברים פה על אנשים בוגרים בצבא ההגנה לישראל. אני מצפה ממי שרוצה להיות קצין בצה"ל להיות מסוגל לשבת בכיתה כמו בנאדם ולקלוט את החומר שמעבירים לו מרצים. ולא כמו ילד קטן להיות מסוגל לקשב וריכוז רק כאשר זה מועבר באמצעות פאזל, חידות ושירים. האם בה"ד 1 הפך להיות בית ספר לחינוך מיוחד?
במאמר שהבאת נאמר גם שהטכנולוגיה והאינטרנט הוא לא חזות הכל, בוודאי שאני מסכים עם כך, ציינתי באחת מתגובותי הקודמות שלפי דעתי אין תחליף לשעה של מורשת קרב שמועברת על ידי לוחם ותיק ממלחמת ששת הימים שהשאירה עליי הרבה רושם עוד בהיותי בטירונות ועד היום, מאשר להעביר איזה מצגת מתוחכמת עם כל מיני גימיקים.
ישן 01-01-2007, 12:48
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
תגובה למבקר המדינה בנוגע לתכנים הנלמדים בבה"ד 1

ידידי, בניגוד למה שכתבו כאן חלק מהאנשים, אני מתנגד נחרץ ל"הפעלות" ושטויות דומות. אם הבנתי, גם אתה לא בדיוק תומך בכך, ואתה לא צריך להתבייש בזה. לצערינו, ה"צבא" מנוהל רובו על-ידי נערים ונערות חסרי נסיון, והתוצאה היא המלחמה האחרונה. טענה כי קצינים ג'ובניקים לא ראויים ללמוד תכנים פיקודיים היא שטות גמורה. הקצין הוא קודם כל קצין. אחרי זה מפקד פלוגת תובלה. על חשיבותם של תומכי הלחימה ומה קורה כשאלה מתרשלים בתפקידם אפשר להתרשם, שוב, מהמלחמה האחרונה. לגבי האצאת הדברים לתקשורת- הייתי ממליץ להימנע מכך. בכ"ז מדובר בצבא...אתה יכול לפנות במכתב לרשויות הצבא, אבל סביר להניח שכשאלה יבואו בטענות (נניח...) למפקדי בה"ד 1 הם יוציאו להם קלסרים עבי כרס על התכנים ה"פיקודיים" הנלמדים בקורס. מה לעשות, אתה כרגע בחזקת "עד שומע", שזה בעברית פחות מנומסת אדם שניזון מרכילות וכך גם יתיחסו למכתב שלך. רכילות קשה להוכיח.
ישן 01-01-2007, 13:26
  -Guy- -Guy- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אחי אני לא אוהב את הזלזול שלך , ואני יתייחס דוקוא למה שאמרת על תנועות הנוער

תראה, בתור אחד שנמצא בתנועת נוער, מדריך שלוש שנים וכרגע מכשיר את הצעירים להדרכה (ותאמין לי שזה עסק לא קטן) אני יכול להגיד לך שיש משהו בזה שמציבים לחיילים את הצורך בלהכין "הפעלות".
תשאל את האחיין שלך אם הוא חיכה לסוף ההפעלה לשמוע מה המסר מאחורי "ההפעלות" האלה.
אני יכול להגיד לך שבתור מדריך אני עושה שיקוף מצב לכל החניכים שלי, בודק מה הבעיות ואיפה צריך לשים דגש חינוכי, מציב את המטרות שלי ומעביר להם "הפעלות" שאפילו אם הן נראות טיפשיות אבל בדיון שאחרי הפעילות הם מבינים מה עומד מאחורי זה.
אני לא יודע איך זה פועל בצבא, איך זה פועל בקורס קצינים, אבל אני מאמין שבתור קצין אתה צריך לראות איך החיילים שעליהם אתה מפקד מתפקדים, להציב את המטרות שלך אצל החיילים שלך ולהתחיל לפעול.
כל עוד אתה תקלוט את המסר ותבין מה עומד מאחורי הפעילות - המדריך עשה את שלו. זה יכול להיות דרך משחק, משימה, הרמת מפעלים וכו'.
אני חושב שהצבא כן אמור לדרוש מהקצינים שיעשו שיקוף מצב (אפילו לעצמם בראש בשקט שלהם) , כדי לעזור לחיילים שלהם לתפקד טוב יותר..

אז במקום לבוא ולזלזל, תשמע מה יש מאחורי "ההפעלות הבזיוניות" האלה, ואל תשלול שום דבר, במיוחד לא תנועות נוער.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=25%2F07%2F2007&end_date=025%2F07%2F2010&-=.jpg]

ישן 01-01-2007, 14:02

לא זילזלתי ח"ו בתנועות הנוער
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי -Guy- שמתחילה ב "אחי אני לא אוהב את הזלזול שלך , ואני יתייחס דוקוא למה שאמרת על תנועות הנוער"

אם השתמע מדבריי זלזול בתנועות הנוער ובפעילויותיהן אני מצר על כך.
אבל חשוב לזכור את ההבדלים. בצבא לא אמורים להתנהג כבתנועת נוער. החיילים אינם נערים עוד. קל וחומר מי שמיועדים להיות לקצינים, שמפקדים ומנהיגים.

לא זילזלתי בהפעלות, דווקא הוא סיפר לי גם על הפעלות מסובכות, שהשקיע בהן המון מחשבה רק בעצם התכנון, הכנת החומרים, והביצוע. אבל כאן גם הבעיה. גם אם מדובר בהפעלה אחת ליום בת שעה לערך, על החייל להתכונן לכך כל היום, מחפש חומר בספריה בבסיס, מוותר על ארוחות לשם כך, מנסה להשיג חומרים, ככל שהחייל רוצה להיות יצירתי יותר כך ישקיע יותר כסף וזמן ביציאה הביתה בהכנת חומרים להפעלה הבאה. ראה את הדוגמאה שהבאתי על אותה חיילת שביקשה להיות מצטיינת בתחום ורכשה אנציקלופדיה להפעלות שלפי המחירון באינטרנט זה בערך 1000 ש"ח פלוס מינוס. מדוע צריך להגיע למצב הזה שאופן ביצוע ההפעלה הופך להיות המטרה ולא האמצעי?

אז מה נותנת הפעלה שבמקום להתרכז בתוכן הנלמד, כל מעינו של הצוער מוקדש לאיך להגיש את החומר, צורת ההגשה ולא התוכן, וכך הוא נבחן ע"י מדריכיו. איך הוא הגיש, איך הוא ביצע, מה הוא תכנן, לעומת מה שבוצע בפועל, איך הגיבה הקבוצה, האם הביעה עניין או אדישות. נו באמת, האם מדובר פה בחינוך של ילדים הסובלים מהפרעות קשב-וריכוז שכל כך צריך להשקיע באינטראקטיביות והפעלות שאמורות לעורר את קהל השומעים מתרדמתו.

מדובר פה בחיילים, קצינים בצה"ל.

במלחמה האחרונה כשרצינו תחמושת, האם היינו צריכים ליצור איזשהי מצגת מעניינת או פאזל? או אולי נעלה איזשהי הצגה לאנשי הלוגיסטיקה בעורף הצה"לי שיבינו מתוכה שנגמרה לנו התחמושת? אה... בטח זה הכשל במלחמה... החיילים הקרביים ובייחוד המילואימניקים המבוגרים לא העבירו את המסרים שלהם לפיקוד בצורה שבה הפיקוד חונך בבה"ד 1 ומכאן הקצר בתקשורת. גם בעניין תחזוקת הכלים בימ"ח, פעם הבאה שנגיע לימ"ח אני אביא איתי איזה שיר עם הקדשה אישית לכל אחד מאנשי הימ"ח ואולי הם יבינו איך מתחזקים את הכלים...

וכשאמרתי "הפעלות בזיוניות" התכוונתי במיוחד למשחקים כגון "גולם במעגל", אני הייתי בהלם כששמעתי שמי שמתעתדים להיות קצינים בצה"ל יושבים ומשחקים במשחק הזה. עם כל הכבוד, להפעלה "המכובדת" הזו, מקומה אולי בתנועות הנוער שאותן לא שללתי כלל וכלל, אבל ממש לא בצה"ל.
ישן 05-03-2008, 22:15
  oYo oYo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.04
מצטער על ההקפצה

מצטער על ההקפצה, אבל 2 הנושאים נוגעים לליבי

א. את הצוערת שהתאבדה הכרתי אישית. הייתי בצוות שלה באותו מחזור

ב. נושא ה"הפעלות" - כבוגר "מעוז" המיועד למערך התומך לחימה (גדודים, חטיבות, אוגדות) גם ניתן לומר שדי הזדעזתי כשהגעתי לבה"ד 1. ניתן להגיד שגורמים שלא ממש משתייכים להגדרת המגמה כמו חיילות מגל (מ"מיות בבט"רים) ומערך היח"ש (מדריך שריון, חי"ר וכו' בשבטה, ביסל"ש וכו') הן ה-גורם המשתלט מבחינת כמות על המגמה, וגורר אחריו אותה מאווירת "צורכי שדה" לאווירה של תנועת נוער. מבחינתן וכמה שהסקנו במהלך הקורס, צוער טוב, ממ"ש (מפקד צוות מתרגל) משקיע הוא אחד שמכין קטעי שירה על פתקיות ורודות, או על קלף שהוא שרף את הקצוות שלו, או קטע מתחכם של יאיר לפיד להקריא בפני כל הפלוגה. שיעור שאינו כולל את כל כללי הקתימב"ה ואיבזור מקורי הוא שיעור לא מוצלח.
צוערים יכולים לצלול במשך קורס שלם, לא דווקא במובן הטוב של לעשות בלי רעש, אלא ממש לא להוציא הגה קורס שלם ואפילו להתעקש שאין להם מה להגיד\לא יודעים תשובה בשיחה עם המ"פ, סוג של אנשים בעלי ארונות שלא היית סומך עליהם לשמור תור בשק"ם.
משמעת - ערך ווירטואלי בבסיס. במשך חצי קורס הצליחה הפלוגה לא לעמוד באף זמן פשוט של לשבת בכיתה בזמן מוגדר אחרי שיודעים איפה כל אחד. לא משנה כמה תחנונים וטריקים ניסו להפעיל 5 מפקדים מתרגלים, פשוט אנשים שאננים לחלוטין (ולא מדובר פה בזמנים שדורשים לחצות את הבה"ד בריצה, פשוט מדובר בחוסר אכפתיות) בשבוע שאני וחבר ניסינו כן להכניס משמעת, ללחוץ קצת ולהרעיש נתפסנו כאמוציונלים, חסרי קשב, חסרי קשר לפקודים ועוד שלל טענות על כך שניסינו לעשות את מה שאמור להיות מובן מאליו.
מסגרת מעורבבת כזו, במיוחד כשרובה בנות, בוגרות הכשרת טירונות בסיסית ונוחה מתקשות לעמוד במשמעת שבשבילי, בוגר טירונות 03 בשבטה וכמה נפילי קרבי ונגדי סיירות, נראתה מאוד מתירנית, ואני בכלל לא אתייחס לכל מי שבדיוק ביום הניווט חולה ב"דלקת כרום-החשק" שמונעת ממנו השתתפות.
ישן 06-03-2008, 23:21
  טיבורון טיבורון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
פיגוע תגידו שאני טועה אבל...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי oYo שמתחילה ב "מצטער על ההקפצה"

לפי דעתי הכל תלוי במפקצ ובפלוגהמפקצ שלי

אני אישית הייתי בפלוגת בנים,היינו 90 אחוז מהשטויות והשירה לא היה לנו.
ב - המפקצ שלי היה מ"מ קרבי.
אצלינו היינו 4 צוותים 2 מפקצים קרביים ו2 לא.

ההבדל נראה לעין אותנו קרעו,והתמקצענו בהרבה בחינות לעומת המפקצ ממגל שהתעסק בשטויות ובלדבר שטויות.

מדובר במעוז כמובן.

כל בוגר בהד 1(לא קרבי) מכיר את הלילות שבהם לפני שהולכים לישון כל הצוות יושב למטה ברחבה ואז מתחילות החפירות של הבנות.

אצלנו בפלוגת בנים כל זה לא היה.
לפחות אצלי בצוות היה באמת טוב ובלי שטויות.

יוחזר בהד12 לאלתר וכך יוצל בהד1.

אני מודה לאלוקים שאני בפלוגת בנים!

ישן 07-03-2008, 01:55

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "כמו שאמרתי באשכול על מח'ט גבעתי !!"

מר mikiller הנכבד, עזוב אותך משטויות... זה סתם ערבוב של מין בשאינו מינו...

נושא האשכול הוא הכשרת הקצין בבה"ד 1 והואיל והנושא הזה מאוד חשוב לי באופן אישי, הייתי מעדיף שההתייחסות לנושא זה תישאר עניינית ורצינית. יש בעיה חמורה בבה"ד 1, חשבתי שרק במגמת נחשון, אבל מסתבר לפי עדותו של oYo וחברים נוספים שמדובר גם במעוז.

כפי שoYo כתב בתגובתו:
ציטוט:
מבחינתן וכמה שהסקנו במהלך הקורס, צוער טוב, ממ"ש (מפקד צוות מתרגל) משקיע הוא אחד שמכין קטעי שירה על פתקיות ורודות, או על קלף שהוא שרף את הקצוות שלו, או קטע מתחכם של יאיר לפיד להקריא בפני כל הפלוגה. שיעור שאינו כולל את כל כללי הקתימב"ה ואיבזור מקורי הוא שיעור לא מוצלח.

אכן, משפט זה הינו תמצית הסיבה לכך שפתחתי בזמנו את האשכול. מאז שמעתי לצערי עוד מספר צוערים שמתארים את מגמת נחשון כתנועת נוער.
ישן 07-03-2008, 04:35
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "מר mikiller הנכבד, עזוב אותך..."

אם כבר בבה"ד 1 עסקינן,

בתור מי שהכשיר בחלק מהשירות הצבאי שלו צוערים למגמת נחשון של בה"ד 1, אני יכול להגיד קבל עם ועדה שמדובר פשוט בהכשרה בזיונית.

אני, שהייתי קצין לוחם, אולצתי לעשות מגמת נחשון מכיוון שעשיתי היפוך מסלול וכל מה ששינה ליחידה שלי זה שאקבל את הדרגות. (ההשלמה הייתה במסגרת היחידה ולא השלמת "דקל").

חייב להגיד שהזדעזעתי מכל מה שקשור להכשרת הקצין.
צוער טוב בבה"ד 1 נחשב לכזה שהכין בבית הרבה קטעי קריאה, רצוי של יאיר לפיד (מצטער לנצל את הבמה, אבל אני חייב לציין שאינני סובל את הגמד המתנשא הזה).

בתפקידי כצוער הייתי קצין אימון גופני וקליעה צוותי. מכיוון שבאתי מיחידה לוחמת דאגתי להוות דוגמא אישית בכל הקשור לכושר גופני וירי. הצוות שלי, כולל הבנות בצוות (כמו שאמרתי - נאלצתי לעשות מגמת נחשון), סיים כצוות המצטיין בכל המחזור - הצוות ששיפר במירב בנקודות בממוצע את ציון הבר אור שלו.
כמו כן כולם עברו תרגילי חוליה בצורה הטובה ביותר בעקבות בתרגול היבש שהעברתי אותם.

בחתך אמצע, המפק"צית שאלה אותי איך אני מרגיש בקורס, ואמרתי לה שאני לא מרגיש מאותגר.
דווקא בגלל האמירה האומללה הזו, החליטו שאני צרילך להייות גם מפקד מתרגל פלוגתי (ממ"פ).
התעקשתי ואמרתי למ"פ בעצמה שאני חושב שיש מספיק חניכים שצריכים עוד להוכיח את עצמם כקצינים לעתיד (מה גם שכבר היה לי תפקיד רוחב - קא"ג, וכמו כן העברתי את הסיור בהר הרצל בהצלחה יתרה).

בגלל ההתווכחות הזו עם המפקצית וה"פ סומנתי כצוער "בעייתי".

בסופו של דבר הכשילו אותי בהתנסות הקא"ג, למרות שהצוות הראה שיפור ניכר בכל הכשור לתחום האימון הגופני והקליעה.
למה? כי לא הבאתי מספיק קטעים להקריא לצוות.
פשוט ככה.

מגמת נחשון היא מגמה בזיונית.
כשאתה עושה קורס עם חיילות מקצונה ייעודית, שהתגייסו לפני שלושה חודשים ואין להן מושג בצבא, אתה מקבל בדיוק את ההכשרה שאתה חושב:
שיעור על קיפול מטוסי נייר ואיך זה מתחבר לעשייה הצבאית בתור גוף שכולל בתוכו הרבה אנשים.
מעגל חניכה.
איך בונים מחסום פתע..

הייתה אצלינו בחורה מחיל אוויר שהעבירה שיעור על החיל ממנו הגיעה, ובגלל שאני התחלתי את דרכי בקורס טייס ויש לי קשר משפחתי לחיל אוויר, הייתי צריך לתקן את כל המצגת שלה לפני שעלתה לשידור.

המפק"צים עצמם - סלחו לי, מתחת לכל ביקורת.
או שאלו סג"מים עם סגמ"ת כרונית,
או שאלו סגנים באס"ק מטורף.

המפקדה לא זורקת על קורס נחשון, לטבחים ולשק"מיסטים יש יותר כוח מכ-ל קצין בבה"ד.

סוף המחזור שלי היה בדיוק בפתיחת מלחמת לבנון השנייה, ואני לא אשכח איך השק"מיסט גירש את המפק"צ בבושת פנים מאזור השק"מ, כשביקשנו ממנו שיעזור לנו להחליף ערוץ בשעה שרצינו לראות משדרי חדשות.
כשהיחידה שלך נלחמת בשטח, הדבר האחרון שמעניין אותך זה מי שר עכשיו מה בכוכב נולד, או מה קורה ב"השיר שלנו".

ככה בדיוק נראית מגמת נחשון, בלי שום אופי, בלי שום מטרה.
טירונות מתקדמת והמון בלבולי ביצים.

הניווטים לא מסמיכים, לא נופלים בגלל ציונים במבחנים, ואם תסיים את הקורס או לא תלוי פחות או יותר בכמה המפק"צ שלך אוהב אותך.

מצטער, הייתי חייב לפרוק.
עוד שבוע שחרור מצה"ל ואז נדבר גם על גורמי משאבי אנוש.

בוקר טוב.

ישן 07-03-2008, 13:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אם כבר בבה"ד 1 עסקינן, בתור..."

כן, קיבלתי כמה חבר'ה מההשלמה הזו בתור תגבור לחגים בתע"מ. הם (והן) היו בשוק שצריך לסוע בקיץ בבקעה ברכב פתוח...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-03-2008, 15:27
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי fritz2 שמתחילה ב "אם כבר בבה"ד 1 עסקינן, בתור..."

מגמת "נחשון" היא גילגולו של קורס הקצינות הבסיסי (לא קורס הקצינים הבסיסי שדי התפצל בינה ובין "מעוז") שבמקור נועד להכשיר נערות צעירות למדי (קורסי הקצינות היעודיים למיניהם, בין השאר) לתפקידים עורפיים במובהק - לא תמיכת לחימה אפילו.

מכיוון שמערכות נוטות לפתח זיכרון אירגוני ולהנציח את עצמן, הקורס כנראה נשאר במתכונתו, גם אם כיום הוא מכשיר את מי שאמורים להיות גם קציני שלישות ותחזוקה ביחידות עורפיות פחות.

אז תכניסו למסגרת הזו אוכלוסייה שמורכבת בעיקר* מבנים ובנות שעוד לא הספיקו להרגיש באמת מה זה צבא עקב פז"ם נמוך מאוד ושהחווייה הכי זכורה להם בסגנון היא תנועת נוער, כמה חבר'ה שיצאו לקורס קצינים לא בהכרח כי הם/הן הכי מתאימים/ות אלא כי אין אף אחד אחר (מצוקת כוח האדם בתפקידים שוחקים וכפויי טובה כמו שליש וקל"ג גדוד היא דבר ידוע), כמה שרוצים לברוח בכל דרך מפלוגה מבצעית, ותקבלו את התוצאות העגומות המתוארות.

* בעיקר: ברור שלא כולם וכולן כאלה, ושיש גם אחל'ה חברה במגמת נחשון, אבל עושה רושם שהטיפוסים המתוארים הם הקובעים את "רוח היחידה".
ישן 07-03-2008, 13:28
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
או כדבריו של אורי מילשטיין:

אין הכשרת קצינים בצה"ל, יש שטיפת מוח (וסלחו לי שלא מצאתי את הציטוט המדוייק).

אז לפחות שאת שטיפת המוח הזאת יעשו בצורה צבאית ולא חובבנית כל כך.
אני עברתי על התכנים מהקורס של אחי (מעוז).
אכן, איזה יופי זה לקבל סק"ג מוויקיפדיה, שלכו תדעו אם לא האח הגדול של שנינו כתב..

צריך לעשות לבה"ד 1 את מה שעשו לקורס הטיס של חה"א: המדריכים יהיו הטובים בקורס, אחרי תפקיד ראשון לפחות, התפקוד שלהם בבה"ד ישמש אבן בוחן לעתיד שלהם.
למרות שגם קצינים שאני מכיר שהיו בתפקידי הדרכה בבה"ד פשוט לא סבלו את המקום. אז אולי צריך גם לעבור מהחור הזה לחור אחר.

ישן 07-03-2008, 13:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "או כדבריו של אורי מילשטיין:"

הבעיה היא לא במקום. הבעיה היא בקורס ותכניו. ובמקרים מסוימים גם במפקדיו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-03-2008, 23:52
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מצטער אבל כזה אוסף של שטויות רדודות והתלהמות לא ראיתי הרבה זמן.

בלי לנקוב שמות, לכו שננו את החתימה של יוסיפון.
אחי שלי היה בבה"ד 1, האחיין שלי אמר שעושים כך וכך, הייתי בטקס סיום פעם אחת, וגם קראתי בבמחנה על טאיטו. באמת כתיבה ממקום של ידע...

אפשר וצריך לבקר את בה"ד 1 ואת תהליך הכשרת הקצין, אבל ראשית כדאי לדעת על מה מדברים לפני שיוצאים בהכרזות בומבסטיות.
שאלתם את עצמכם מהיא מטרת קורס הקצינים?
מה חלקו של בה"ד 1 בהכשרת הקצין? (קטן מ 50% כי מרבית ההכשרה היא ההשלמה החילית)
מה ההבדל בין העברת שיעור "גולם במעגל" להבאת היחידה ליעד בזמן? (אין הבדל גדול).
מה הקשר בין שיעור ההדחות להשקעה בקורס? (קשר הפוך כי צלילה היא הביטוח העיקרי נגד הדחה).
מה הקשר בין נגד המשמעת לאיכות הקורס? (אפסי ויצוגי בלבד).
"פשיטת רגל" "תחילת הסוף" האם בה"ד 1 כיום יותר טוב או יותר גרוע מלפני עשרים או ארבעים שנה? (אין לכם אפילו שמץ של מושג)

על החתום
טל
אחד שחושב שבה"ד אחד זה בזבוז זמן רציני
אבל כל קשר בין האשכול לבעיות והשינויים האמיתיים שצריך, מקרית לחלוטין.

נערך לאחרונה ע"י Tal53 בתאריך 08-03-2008 בשעה 23:55.
ישן 09-03-2008, 00:15
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "מצטער אבל כזה אוסף של שטויות רדודות והתלהמות לא ראיתי הרבה זמן."

טל היקר,
אם בבה"ד 1 היו משקיעים בהכשרה כמו שמשקיעים בכמה מההשלמות, המצב היה טוב בהרבה.
לא שמעתי אפילו מאדם אחד שהכשרת הקצינים בבה"ד 1 טובה.
זה מתחיל בתכנים שחלקם הזוי, ממשיך בסגל בעייתי משהו, ונגמר בנגד משמעת שצריך להתחפף משם ומהר (כמו הרבה מנגדי המשמעת בצה"ל).

הכשרת הקצונה בצה"ל היא בינונית במקרה הטוב - ולו בגלל שבה"ד 1 לא מתפקד כמו שצריך לתפקד בית ספר לקצינים.
הקצינים בצה"ל צריכים להיות עם בסיס שווה, והבסיס הזה צריך להגיע מבה"ד 1. ההשלמה החיילית היא מקצועית בעיקרה, ובחלק לא קטן מהמקומות היא פשוט בדיחה עצובה (חה"א - ההשלמה הטכנית עלובה, שלא לדבר על ההכנה הלא רצינית ואחוז הנפילות ברף 1).

גם החלוקה למגמות שונות לא בדיוק מבוצעת כמו שצריך, המגמה היחידה שבה ככל הנראה רוב האנשים שנמצאים בה מתאימים אליה היא מגמת להב.
מגמת נחשון אמורה להיות מגמת מטה, ולא שום דבר אחר. אין הגיון בכך שקצינים טכניים - למשל - יעשו מגמת נחשון (ובדיוק נאמר לי שמעכשיו קצונה טכנית של חה"א אכן תעבור למעוז, אבל לא אימתתי את זה עדיין).

על החתום,
נחמיה
שבכלל לא בטוח שאי פעם היתה בישראל הכשרת קצונה ראויה
למעט כמה קורסים יוקרתיים, שגם בהם אין מספיק שטח.

ישן 09-03-2008, 00:37
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "טל היקר, אם בבה"ד 1 היו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
טל היקר,
אם בבה"ד 1 היו משקיעים בהכשרה כמו שמשקיעים בכמה מההשלמות, המצב היה טוב בהרבה.
לא שמעתי אפילו מאדם אחד שהכשרת הקצינים בבה"ד 1 טובה.
זה מתחיל בתכנים שחלקם הזוי, ממשיך בסגל בעייתי משהו, ונגמר בנגד משמעת שצריך להתחפף משם ומהר (כמו הרבה מנגדי המשמעת בצה"ל).

הכשרת הקצונה בצה"ל היא בינונית במקרה הטוב - ולו בגלל שבה"ד 1 לא מתפקד כמו שצריך לתפקד בית ספר לקצינים.
הקצינים בצה"ל צריכים להיות עם בסיס שווה, והבסיס הזה צריך להגיע מבה"ד 1. ההשלמה החיילית היא מקצועית בעיקרה, ובחלק לא קטן מהמקומות היא פשוט בדיחה עצובה (חה"א - ההשלמה הטכנית עלובה, שלא לדבר על ההכנה הלא רצינית ואחוז הנפילות ברף 1).

גם החלוקה למגמות שונות לא בדיוק מבוצעת כמו שצריך, המגמה היחידה שבה ככל הנראה רוב האנשים שנמצאים בה מתאימים אליה היא מגמת להב.
מגמת נחשון אמורה להיות מגמת מטה, ולא שום דבר אחר. אין הגיון בכך שקצינים טכניים - למשל - יעשו מגמת נחשון (ובדיוק נאמר לי שמעכשיו קצונה טכנית של חה"א אכן תעבור למעוז, אבל לא אימתתי את זה עדיין).

על החתום,
נחמיה
שבכלל לא בטוח שאי פעם היתה בישראל הכשרת קצונה ראויה
למעט כמה קורסים יוקרתיים, שגם בהם אין מספיק שטח.

בינונית ביחס למה? למי?
מדוע הקצינים צריכים להיות על בסיס שווה?
תכנים שלדעתך הם הזויים, לדעתי מהווים אימון ומיון טוב מאשר "יעד חשוף" כל שהוא. (שאל כל מפקד ממ"כ ועד מג"ד היכן נמדד מפקד טוב ותלמד קצת על חשיבות התכנים האלו).
הצורך שלך לפטר את טאיטו לא ישפר או יוריד כלום מרמת הכשרת הקצונה. תפקידו יצוגי ואינו משנה כלום.
"בסגל בעייתי משהו," אמר מי? ונניח שזה נכון, אז נשלח לשם את הטובים ביותר? ולהשלמות החיליות את הפחות טובים ולשטח את הגרועים ביותר? או שאולי כדאי לשלב קצת מכול קבוצת איכות כפי שנעשה כעת.

לטעמי אתה רק מוכיח את שאמרתי,
המון רעש והמהומה על הבסיס שמועות, חוסר ידע, ואינטרסים אישיים.

ישן 09-03-2008, 17:52

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "נו....תקשיב תשמע ותבין"

אתה יכול לטעון עד מחר שאין לי בדל של מושג בהכשרת מפקדים, אמנם אינני בוגר בה"ד 1 (לשמחתי מסתבר) אבל הכשרות מפקדים במסגרות אחרות שאינן קצונה יש לי יותר מבדל של מושג, והן רחוקות מקייטנה זו.

בנוסף, ממש לא טענתי שכל בוגר מנהל עסקים צריך להיות מנכ"ל. לא ברור לי איך הבנת זאת מדבריי... אם כבר אתה מעלה נקודה זו, אז לדעתי בהחלט נדרש מכל עובד זוטר בחברה להיות בוגר מנהל עסקים ועובד מקצועי! כך גם אני מצפה מהכשרת קצין, לא סרט נע להנפקת רמטכ"לים, אלא בעיקר קצינים זוטרים מקצועיים שיודעים את תפקידם!

חבל שיש לך שאיפה כ"כ חזקה לבינוניות, האם קצין שלישות או קצין תחזוקה לא צריכים לקבל הכשרה נאותה? בכל אירגון עבודה מצפים לעובד מקצועי בעל הכשרה נאותה, מדוע צה"ל צריך להיות שונה?
מדוע אתה חושב שהם לא צריכים להוביל חיילים? ודרך אגב, האם דמיינתי את קצין התחזוקה של הגדוד שלי בסדיר נשאר שבת כקצין תורן וקופץ איתי כיתת כוננות מחוץ למוצב ביו"ש לאיזשהו אירוע? אם הייתי יודע איזו הכשרה הוא קיבל (יותר נכון לא קיבל) ממש לא הייתי הולך אחריו, אולי הייתי נותן לו ללכת אחרי...

מדוע הנך מכחיש את התופעה? מילא, תטען שרק אני שמעתי "שמועה", אבל יש מספיק עדויות ממקור ראשון של אנשים שהשתתפו בקייטנה הלאומית של צה"ל - בה"ד 1 מגמת נחשון - ומאשרים שאכן מדובר בקייטנה, הן באשכול זה, והן עדויות שהגיעו אליי באופן פרטי.

לו היית טוען שהפעלות, משחקים ושירים זו הכשרה לגיטימית, הייתי מקבל את טענתך גם אם איני מסכים עימה, אבל לטעון שהתופעה לא קיימת?

פשוט תפנים שהתופעה קיימת בעוצמה מבהילה, הכנת ההפעלה, או השיעור, הפכה להיות המטרה בקורס. צורת ההגשה של החניך הפכה להיות מטרה במקום אמצעי. החניכים מוציאים כסף רב בהפעלה צבעונית ויקרה. פשוט תקרא את העדויות באשכול ותפנים.

מה קרה לכיתות ומרצים? האם הגורמים האמונים על הכשרת החניכים במגמת נחשון גורסים כי חניכי הקורס סובלים מבעיות קשב וריכוז וזקוקים לשיעורים אינטראקטיביים שיעירו אותם מתרדמתם בצורה כה קיצונית? מדוע צריכות להיות "הפעלות" כאלה כל הזמן כמה פעמים ביום? מדוע כל שיעור צריך להיות מועבר בצורת שיר או הצגה?

כנגדי אתה יכול לטעון שמדובר ב"שמועה". אבל אין לך מה לטעון נגד אותם שכתבו פה שנכחו בקייטנה והיא אכן קייטנה! מדובר בעובדה שלא ניתן להכחיש אותה. גם המגיב מר מאצו פיצו בתגובתו למטה טוען שמדובר ב"שמועה מפי השמועה", אז שיתכבד ויקרא את העדויות מתחילת האשכול ועד סופו. תטענו כמה שאתם רוצים שזו "שמועה". לא מזיז לי, אני לא היחיד שטוען כך.

ואם הכותרת נראית בעיניך בומבסטית וצהובה, זה רק משום שהיא משקפת את המציאות. הכותרת לדעתי בהחלט עומדת בחוקי הפורום. אם מנהלי הפורום חושבים שיש איתה בעיה הם מוזמנים לערוך אותה.
ישן 09-03-2008, 21:11
צלמית המשתמש של HotChillis
  HotChillis HotChillis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
אתה לא מקשיב\קורא
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "אתה יכול לטעון עד מחר שאין לי..."

בתגובתי הראשונה הדגשתי את חשיבות ה"משחקים" ביחידות מובחרות
ואת משמעותם בהחלטה את מי לקדם לפיקוד והדרכה.

מכיוון שעברת כל כך הרבה קורסים פיקודיים בצה"ל אין צורך להסביר לך כמה דברים חשובים כמו למשל,
הצורך לעמוד בפני קבוצת אנשים ולהעביר משהו פשוט כמו מור"ק, תדריך או סתם סיפור.
לשלוט על קבוצת אנשים תוך כדי משחק כמו למשל בניית פרמידה אנושית בזמנים העברת קבוצה דרך קורת בלי לגעת ב.....וב.....וכו'.

לצוער שגמר בסיסי (כנראה נחשון) יש את היכולת לפקד על מחלקת חיילים בכמה תרחישים פשוטים,
ככה צה"ל צריך וכך יהיה, ברור לך שלא יאמנו צוער בלוט"ר כאשר החיילים שלו הם רובאי 3>=,
מה נפקה מינה?
ישן 09-03-2008, 10:03
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "טל אני בכלל לא מבין מה אתה..."

ציטוט:
בה"ד 1 הוא לא יותר מראי של הצבא, והצבא בתורו הוא לא יותר מראי של החברה הישראלית כולה

לוגית, אם זה היה נכון לא היה בכלל צורך במיונים ובהכשרה בבה"ד 1 או בצה"ל בכלל- היו עושים שאלון בע"פ בבקו"מ, מי ש-"משקף" את החברה היה מגוייס, ומי ש-"משקף במיוחד" היה מקבל תעודת קצין.
צה"ל משקיע המון כסף שבא מכיסי אותה "חברה ישראלית" בהכשרת חיילים וקצינים בפרט- אפשר וצריך לצפות שיהיו מעל הנורמה.

לעצם האשכול- שורש הבעיה הוא כניראה הלחץ המערכתי להוציא סג"מים, חסרי עמוד שידרה ומקצועיות ככל שיהיו, בהנחה שהחיל כבר יטפל בהם (אגב, הנחה נכונה בד"כ). פיתרון טוב יהיה להמיר % מסויים של תקני סגן בכל חיל בתקני נגדים בקבע ראשוני (קה"ד, רוב תפקידי העתודאים האקדמיים, חונכים בבסיסי אימונים, קצינות חמ"ל, קצינות קישור וכו'). אוטומטית המיון לקצונה יהיה חמור יותר, הסג"מ הצעיר והשאפתן יצטרך להתמקצע בשטח (כי הישגיו נמדדים מול איש מקצוע, ולא רק כנגד חבריו הקצינים), ויהיה בידול בין קצין למש"ק. המשמעות התקציבית ברורה, ולא בטוח שהיא כדאית.
ישן 09-03-2008, 11:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]בה"ד 1 הוא לא יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
לעצם האשכול- שורש הבעיה הוא כניראה הלחץ המערכתי להוציא סג"מים, חסרי עמוד שידרה ומקצועיות ככל שיהיו, בהנחה שהחיל כבר יטפל בהם (אגב, הנחה נכונה בד"כ). פיתרון טוב יהיה להמיר % מסויים של תקני סגן בכל חיל בתקני נגדים בקבע ראשוני (קה"ד, רוב תפקידי העתודאים האקדמיים, חונכים בבסיסי אימונים, קצינות חמ"ל, קצינות קישור וכו'). אוטומטית המיון לקצונה יהיה חמור יותר, הסג"מ הצעיר והשאפתן יצטרך להתמקצע בשטח (כי הישגיו נמדדים מול איש מקצוע, ולא רק כנגד חבריו הקצינים), ויהיה בידול בין קצין למש"ק. המשמעות התקציבית ברורה, ולא בטוח שהיא כדאית.

מסכים מאד.
אני שנים טענתי שבכל תפקיד שהמקצועיות חשובה בו (בדגש על תפקידי מטה) שירות של שנתיים לא מספיק.
בחצי שנה הראשונה אין לך מושג עדיין מה התפקיד באמת כולל, חצי שנה נוספת אתה חושב שאתה יודע מה אתה עושה, ולכן עושה לא מעט טעויות גדולות, בחצי שנה הבאה יש לך כבר ידע וניסיון, אז אתה מתקן את הטעויות שלך ובחצי שנה האחרונה אתה כבר מחפש את התקן הבא והתפקיד הבא שתמלא.

מצד שני אם הייתה חפיפה מלאה יעילה, עם תיק חפיפה מתוכנן מראש, של שלושה חודשים לפחות, היית חוסך את רוב הבזבוז של השנה הראשונה.

אז יש לנו כבר 3 פתרונות שונים לבעיה - חפיפה יעילה לפני הכניסה לתפקיד, הארכת התפקיד, המרת חלק מהתקנים לתקני נגדים מקבילים.

ישן 09-03-2008, 00:44
  blackrush blackrush אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.07
בה"ד 1 בעיני צוער בלהב
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "מצטער אבל כזה אוסף של שטויות רדודות והתלהמות לא ראיתי הרבה זמן."

סיימתי את קורס קציני להב בנוב' 06, בדיעבד אני יכול להגיד הרבה דברים על הרבה נושאים אבל נתמקד בכמה:
1. תכנים מקצועים- השיעורים העיונים ברמה מספיק גבוהה(מאבני המלחמה של דובדבני ועד הרצאות מ"פ ומג"ד על תו"ל, הלוחמות השונות הטכניקות וכדו') הבעיה היא חוסר בתרגול, בימי עשינו תרפ"ל אחד כמה תרגילי שו"ח ושני תרג"די שו"ח, בהחלט לא מספיק. הבנתי שזה השתנה ועכשיו התווסף שבוע שטח שלם-בשעה טובה.
כש"ג וקליעה- אימוני כושר וסרגל כושר ברמה גבוהה, בפלוגה שלי היו מעטים שעלו את ה8 וחצי באלפים(וגם מה הם מה לעשות שריונירים קליעה קצת פחות טוב, אבל עשינו מספיק מטווחים בשביל לפגוע לא רע בלורן סוף.
ניווטים- קצת קשה לי להגיד כי באתי עם רקע טוב מאוד בנושא מהיחידה אבל ללא ספק גם "סרגל המאמץ" הניווטי וגם החניכה הצמודה עושים את שלהם ובסוף רוב הצוערים(לצערי לא כולם) יודעים לנווט לא רע בלילה עם מפה סגורה בשטח בעל קושי בינוני(נבטים דרום לדוגמא).

הבעיה המרכזית ואותה מאוד קשה למדוד היא נושא האתגר, לרוב הצוערים אין אתגר בבה"ד 1, למעט צוערים חלשים/צוערים חזקים שמקבלים קציניות רוחב מתישות(הכי כיף קה"ד ) רוב הצוערים בסך הכל חיים לא רע בבה"ד 1 ולא מרגישים שקשה להם, ופה טמונה הבעיה לדעתי. מצד שני יצא לי לשמוע מחברי שטסו למשלחת לגרמניה שאם חשבנו שאצלנו זה נופש אז אצלם זה כבר הריברייה הצרפתית בעיקר עקב התנאים, כמות שעות השינה והעומס...

בקשר לנחשון ולמעוז, אז למעט מטבחים וש.ג בשפע לא עושים שם הרבה... בעיקר יושבים במעגלים ומדברים על שטויות תמיד היינו צוחקים שלא משנה באיזה שעה תחזור מניווט תמיד ישב צוות של נחשון במעגל וידבר שטויות.(ככה זה לפחות נראה לנו מהצד אני מלא תקווה שהשליש, הקח"ש והמפ"ם שלי למדו דבר או שנים בבהד 1)
ישן 09-03-2008, 19:53
  oYo oYo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.04
מה שמצחיק

מה שמצחיק שבה"ד 1 מבחינה ארגונית הוא בדיוק ההפך לתכנים.

מהיום הראשון שלי שם נדהמתי איך קיבלתי לו"ז של כל אותו יום, איך חתמתי על נשק אישי כשאני בקושי 3 שעות בבסיס והכל נע בסרט נע. שאר הדברים הלוגיסטיים\לו"זים גם עבדו מצויין (תמיד יש טרמוקן עם תה לשטח, כל הציוד מועמס מראש, תמיד יש 6 שעות שינה)
ההשלמה שלי (קשר, בה"ד 7) היתה בדיוק ההפך. ניסו להשפיל אותנו על שטויות, כל שעה בלו"ז זה בעצם שעתיים אחרי זה, אין זמן לאכול, יושנים 3 שעות, אבל לומדים

אומנם יש לי ה-מ-ו-ן השגות על השלמת הקשר מהבחינה המקצועית, והרבה קושי גם מלמד, אבל סדר ארגוני נותן המון (ככה זה כשבסיס שלם מוכוון לקורס אחד עם גרף אחיד לטווח שנים ואין מאבקים בין 30 קורסים ב5 ענפים)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר