לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2007, 14:13
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
מיונים לחובשים- מאמר

ובכן קודם כל, מדובר בחובש כללי , כלומר חובש עורפי, המיונים הם מיוני קד''צ ,ואתם תקבלו אותם במידה ואתם מתאימים ובהתאם לאיך שמילאתם את המנילה שקיבלתם, אני חוזר לא מדובר בחובש קרבי.

ובכן קודם כל אני כותב את זה בעיקר לחבר'ה של המחזורים הבאים שיעברו את המיונים, כי מניסיון שלי לא מצאתי כמעט חומר עדכני על המיון , ולפחות לא לבנים.
אז ככה , לכל מי שמצא את המאמרים בתפוז שכתבו כמה בנות בשלהי חורף 03 ו02 , המאמרים מיושנים, מאז נעשתה הפרדה והמיונים לבנים ולבנות הם בימים נפרדים.

המיון נערך ב18.1.

ובכן קודם כל מגיעים לבה''ד 10 בצריפין(בית הספר לרפואה צבאית), אל תדאגו בנוגע לדרכי ההגעה יש תמיד פול חיילים שיורדים בבסיס הזה, ובכלל פשוט תשאלו אנשים מסביב , רובם יהיו סימפטיים אליכם. אז ככה יש לציין שלכל המאחרים למיניהם , אל תדאגו על אף שנכתב להגיע ב9 בידיוק, שומדבר לא קורה לפני 9 וחצי לפחות, אתם הולכים עד שאתם רואים מבנה לבן גדול שלידו כתוב בשלט אודיטוריום שמה הכל יהיה.
אז בזמן שמחכים אתם פוגשים מלא חבר'ה אחרים, ומגבשים לעצמכם את החברים שאיתם תבלו במהלך המיון(אני אישית פגשתי מלא חבר'ה נחמדים,וגם כמה גם שהכרתי), אחרי זה קוראים לכם לאולם ויש הרשמה, בגלל שיש רק אולי שתי חיילות לחבורה של איזה 60 חבר'ה זה לוקח עוד לפחות חצי שעה ואולי קצת יותר, למעשה אתם מראים להן את הת'ז וההזמנה והם מדפיסות לכם את הטפסים עם הת'ז שלכם, הטפסים הם למעשה שאלון.
אחרי שמסיימים את ההדפסות לכולםפ נותנים איזה 10 דקות באודיטוריום להתחיל למלאות את השאלונים, השאלון עצמו הוא לא כזה מסובך, אבל עדיף שתענו עליו כמו שצריך בגלל שהוא חלק עיקרי מהנתונים שלכם במיון. בשאלון שואלים את הכתובת הת'ז וכל הפרטים היבשים, באיזה בתי ספר למדתם כו', אחרי זה יש שם שאלות של התנדבות, באיזה קבוצות התנדבתם וכדומה, יש שאלות על מד'א(אם הייתם מתנדבי מד'א) האם אתם פוחדים מדם, האם אתם מוכנים לקבל כללי משמעת נוקשים,וכו', עכשיו יש גם את השאלות שהכי הפחידו אנשים,שזה השאלות על הציונים, אל תדאגו , אפחד לא ילך לבית ספר שלכם ויבדוק , אבל עדיף לא לשקר יותר מידי, בסה''כ הם פשוט רוצים לראות האם אתם מסוגלים ללמוד בצורה רצינית, מאחר והרבה דברים בקורס הם עיונייים ואתם תצטרכו ללמוד הרבה חומר. יש שאלות על מקום עבודה והאם עבדתם וכמה זמן ,גם מה התחביבים שלכם ,וכו'. בסוף הדף האחרון מבקשים מכם לרשום לפחות 3 שמות של אנשים שיוכלו להמליץ עליכם שהם לא חברים או קרובי משפחה, כלומר מורים. האמת הם לא ממש מקפידים בטלפון והכתובת של הממליצים עדיף אבל לא להמציא כי יש מצב טוב שיתקשרו אליכם בשביל לבקש את טלפון הממליץ שציינתם אם הם מתלבטים. חשוב גם לציין שבכלל בתחילת השאלון יש לכם דף שבו אתם יכולים לרשום עד כמה אתם רוצים להיות בתפקיד מסויים(מופיעות מלא שורות כי אצל הבנות יש יותר מתפקיד אחד,לבנים זה רק חובש) ואתם מדרגים מ1 עד 5 , כש1 זה בכלל לא ו5 במידה רבה מאוד. יש לכם גם מקום לרשום נימוק(אני רשמתי שאני רוצה לשרת בחיל שזה ממעניין אותי מאוד וכו', וזה יעזור לכם בריאיון).
אחרי שאתם מסיימים עם השאלון, או אפילו לפני שסיימתם תפריע לכם חיילת בדרגת סגן משנה, היא תסביר לכם על השאלון, ותענה על שאלות כלליות, שבד''כ יעסקו בוויתור מתי ואיך אפשר לחתום על וויתור. אני אתייחס לזה עכשיו, אפשר לחתום על וויתור בכל שלב במיון, אבל לא אחריו! אם תעברו לא תוכלו לחתום וויתור, אז כדאי שתחליטו לפני(ד''א אי הגעה למיון תיחשב לוויתור).
אחרי שלב השאלות המייגע למדי, יבוא סירטון הסברה על החיל שלמעשה אמור להרעיל אותכם על התפקיד, יראו שם חלקים מריאיונות עם מפקד החיל , עם חובשים מכל מיני זרועות וכו', הסירטון עצמו יותר בתכלס תעמולתי מאשר אינפורמטיבי.
אחרי זה ייכנס אליכם עוד חייל שירצה לכם בעצם על התפקיד, אצלנו לפחות זה היה קצין בדרגת סגן, שהוא גם אחד ממדריכי הקורס בבסיס, הוא למעשה יסביר לכם מה זה להיות חובש. למעשה התפקיד מאוד מעניין בעיקר לאנשים שמתעניינים בכל העניין של רפואה ושל טיפול באנשים, הקורס 12 שבועות ויש בו הרבה חומר עיוני שצריך ללמוד, מלמדים על גוף האדם, על הטיפול התרופתי על סוגי הפגיעות, עושים מבחן עיוני וגם הרבה מאוד מבחנים מעשיים( אז כדאי שיהיה לכם כושר יד סביר) , אחרי שמסיימים את הקורס שאותו עושים בבה''ד 10, ד''א הקורס הוא רק החלק הבסיסי, יש אפשרות לעבור התמחויות נוספות אבל זה תלוי בהצבה במפקדים בנתונים וכו'. אתם מגיעים ליום מיון שבו יהיו קצינים מזרועות מחילות שונים בצבא והם ירצו לכם על למה ואיך התנאים להיות חובשים אצלם(בשביל למנוע בילבול זה יהיה אחרי שתסיימו את הקורס לא ביום המיון) , אפשר למעשה להיות חובש בהרבה מאוד בסיסים וחילות, אפשר גם להיות חובש בחיל האוויר ואפילו בחיל הים, הקאטצ' כאן שאתם לא יוצאים לקרב או משהו(שוב משום היותכם חובשים עורפיים) תיהיו רוב הזמן בבסיס, אפילו שנאמר שאם יש פיגוע או תאונה חס וחלילה בעיר סמוכה או באיזור יש מצב שיקפיצו אותכם ואתם בעצם תיהיו הראשונים שיגיבו על האירוע הזה , אז אל תבינו לא נכון יש מספיק אקשן בתפקיד, אבל גם יש הרבה דברים ששוחקים. אתם עלולים להיתקע לבסיס סגור ובקושי לצאת, וגם יכול להיות שהרבה מאוד זמן מהשירות שלכם פשוט תחלקו תרופות ותחתמו גימלים. עכשיו יש מצב שגם תקבלו הצבה באיו''ש מה שאומר שאתם תצאו עם נשק הבייתה (אם זה מעניין מישהו) , ובמקרי תאונות או פיגועים באזורים הללו אתם תצאו לזירת האירוע עם אפוד ונשק(כמובן שבליווי חיילים קרביים) , אז תלוי מאוד בהצבה שלכם. הקורס עצמו מאוד דורש ואם אתם לא באמת מוכנים לתת 100 אחוז מעצמכם כדאי שתחתמו וויתור. זה בסה''כ מה שהוא מספר, גם דובר על הדרישות לתפקיד, חוץ מזה שעליכם לעבור את המיונים , עליכם גם להיות בעלי ידע מינימלי באנגלית של לפחות 4 יח''ל בגלל שתתעסקו בתרופות וכל המינון וכל זה וזה דורש ידע באנגלית, וגם תעודת בגרות מלאה מאחר והקורס דורש הרבה למידה, בעיקר אבל מה שתצטרכו וזה גורם שיכול לעזור במקרה ונכשלתם באיזו בגרות, זו מוטיבציה, גם מי שנגיד לא עבר בגרות אחת אבל יש לו הרבה מוטיבציה להיות בתפקיד, לאחר ריאיון שעושים המדריכים בקורס יש מצב טוב שהוא יוכל להגיע לזה.
עד כאן בעצם ההרצאה של הסגן שגם הראה מצגות בכל העניינים הללו, אחרי זה יש לכם הפסקה של חצי שעה , יש כיבוד קל של עוגות (שאני אישית ממליץ שלא לאכול מהן) עדיף שתצטיידו ב10 שקל ותלכו לשקם, יש שמה דברים טעימים, אני ממליץ על טוסט ביצה קשה עם רוטב שום ).
כחצי שעה לאחר מכן אתם חוזרים לאודיטוריום, שמה תיהיה תלויה רשימות או יותר נכון רשימות, ל5 כיתות שבכל אחת מהן לפי הסדר שברשימה ייערכו הריאיונות שזה בעצם רגע האמת של המיון. הריאיון עצמו נערך ברובו על ידי מדריכים בקורס, הם מתייחסים לשאלון שמילאתם ולנתונים האישיים שלכם, תישאלו בעיקר שאלות של "למה חובש?" אני אישית אמרתי שהתפקיד נורא מעניין אותי ושלדעתי אני יוכל לתרום הרבה, ישאלו אותכם איך אתם מתפקדים בקבוצה(כי תיהיו עם עוד איזה 80 חבר'ה בקורס), איך תתמודדו עם הרבה חומר עיוני ואת העובדה שיכול להיות שנגיד באותו סופ''ש שאתם צריכים ללמוד פרק ממש חשוב תקעו אותכם גם לעשות שמירות , וכל מיני כאלה. בסופו של דבר הם שואלים הרבה על המוטיבציה, וחשוב שאתם באמת תרצו את התפקיד, ואל תתביישו להגיד את זה להם. עם סיום הריאיון בעצם סיימתם את המיון הראשוני , את התוצאות אתם אמורים לקבל כחודש מיום המיון בדואר.

נקודות חשובות לסיכום:
* אם אתם באמת רוצים להיות חובשים, ואני קיבלתי ממש הרבה רעל על התפקיד במהלך ההסברים וקצת לפני מחברים, תראו את זה , בעיקר בריאיון ובשאלון, יש לכם מקום לרשם הערות, ואני אישית רשמתי שאני נורא מתעניין ושיש לי מוטיבציה גבוהה לשרת בחיל , הם יתייחסו לזה רק בחיוב.
* יסתכלו ,אפילו אם אתם לא כל כך רואים, איך אתם לפני הריאיון האם אתם לבד או שאתם מדברים שמה עם אנשים(כל הזמן עובר אחד מהמפקדים הממיינים וכאילו הולך כל הזמן קדימה ואחורה), להרבה אנשים זה נראה מיקרי אבל חבר סיפר לי שזה בכלל לא, תדברו עם אנשים, תתערו תכיר חברים, כי יש מצב שעם חלק מהם אתם תיהיו בקורס.
* תראו בגרות ורצון רציני ללמוד , בעיקר תדגישו בריאיון, ואל תזלזלו בשאלון.

אז זה בסה''כ מה שיש לי להגיד, זה לא מיון ארוך במיוחד, לפחות לא לבנים, לגבי הבנות ממש אין לי מושג. אם אתם מעוניינים בתפקידו תראו את זה, וכמובן בהצלחה לכל המחזורים הבאים. אני בעצמי לא יודע עדיין אם עברתי או לא, המיון היה שבוע שעבר, את התוצאות אדע בעוד חודש, בכל מקרה בהצלחה לכל החבר'ה בחלונות המיונים הבאים!

* סורי על החפירה, מקווה שעזרתי!
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

נערך לאחרונה ע"י חטאב מת בתאריך 20-01-2007 בשעה 14:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר