לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2007, 11:32
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
זימון לקד''צ נהיגה- מאמר

חשבתי שיכול להיות נחמד שיהיה מאמר שכזה, לכל אותם אנשים שקיבלו את הזימון ולא הבין מחיפוש בדיון בפורומים מה זה הקד''צ ומה בעצם עושים בזימון.(אני מביא לכם אותה בעוד מאמר).

לפני הכל, זימון לקד''צ נהיגה לא אומר שיש לכם קב''א או נתונים נמוכים, הצבא שולח את זה לכמעט כולם, בלי שום התחשבות בקב''א.

למעשה קד''צ נהיגה הוא הכשרה קדם צבאית אשר בסופה אתם עושים טירונות 02 וקורס נהיגה משא המוגדר כרישיון 03 ומשרתים כנהגי יחידה ביחידות השונות בצה''ל, כמו כן יש כאלה שמוציאים רישיון לנהגי אמבולנס,מנוף וכו'. אם אתם בעלי פרופיל קרבי ואינכם בנים יחידים(גם בנים יחידים יכולים אבל עם חתימה) אתם יכולים להיות נהגים ביחידות קרביות, פחות או יותר בחטיבות חי''ר וכו'.
אז לזימון עצמו, ברוב המקרה בתכלס וככה גם המקרה שלי הזימון עצמו הוא ללשכת הגיוס האזורית , עם הזימון אתם מקבלים גם שוברים לנסיעה בחינם בתוך העיר , ככה שאין מה לדאוג מכל העניין של כמה יעלה לי לנסוע.
אתם מגיעים ללשכה ופשוט מאוד שואלים איפה החדר של קד''צ נהיגה, עכשיו מתחיל החדר היותר מעצבן של כל הזימון. בד''כ לפחות חצי אם לא יותר ממי שמקבל את הזימון לא מגיע, בעיקר או בגלל חוסר עניין או בגלל הסטיגמות שיש , אפילו שבמקרה שלי היו שם די הרבה אנשים. עכשיו חלק מהסטיגמות נכונות, רוב מי שהיה איתי, היו ערסים (לא שיש לי משהו נגד כפרעות) אבל כמו בד''כ עם רוב האנשים אם נותנים כבוד ולוקחים איזי זה הולך חלק, היו לי די הרבה צחוקים עד שנכנסתי לחדר עצמו, ואין סיבה שתחששו מהקהל, זה לא שכל מי ששם דפ''רניק. בכל מקרה, אפילו שהדבר תלוי בכמות האנשים אני חיכיתי קרוב לשעה עד שנכנסתי, כמות הזמן שאותה תבלו בחדר שם תלויה באיך באתם לזימון, קודם כל הבחור הנחמד שמדבר איתכם שואל אותכם מה הייתם רוצים לעשות בצבא, ואחרי זה מתחיל לספר לכם על הקד''צ , שזה פחות או יותר מה שכתבתי בהתחלה, חוץ מכמה דברים שלא הוספתי, את הבית ספר לנהיגה שבו תלמדו ותרכשו את רישיון ה02 שלכם, שזה בעצם רישיון לרכב עד 15 טון, רגיל למעשה, ניתן לבחור רק מרשימה שנותן לכם הצבא (אל תדאגו יש מספיק) , הדבר הנוח למי שזה מעניין אותו שמתבטל לכם הגיוס, ונקבע לכם תאריך חדש כאשר אתם מסיימים את הקורס 02. אחרי זה אתם מתגייסים. עכשיו, החלק שמושך חלק מהאנשים הוא המענק הכספי שנע בין 900 ל1,400 שקלים, שאלה סכומים מרשימים למדי בשביל הצבא.
ההצבה ביחידה כזאת או אחרת, תלויה ברמת ההשקעה שלכם בקורס ובציונים שהוצאתם בו, ככל שתשקיעו יותר ותקבלו ציון גבוה יותר בקורס כך יגדל הסיכוי שלכם לקבל ג'וב טוב(יש לי חבר שקיבל הצבה כנהג במשרד הביטחון או משהו כזה, והוא רואה הרבה מאוד בית וזה נחמד) , אל תחשבו שנהיגה זה ג'וב קל. אפילו שבגדול זה תלוי ביחידה שאליה אתם מסופחים , יש אנשים שנוהגים לא הרבה, או לרוב ברכבים עד 15 טון ובאמת שמעבירים את השירות בסבבה(ד''א גם מי שנוהג רוב הזמן ברכב רגיל, באיזשהו שלב ינהג שוב על משאית , אבל בקושי ושוב תלוי בהצבה) ויש אנשים שנמצאים על הכביש הרבה מאוד זמן ועוד עם משאיות כבדות וכו' , ובכל מקרה זה אומר להישאר עירני כל הזמן, כי אם לא זה פשוט מאוד יכול להסתיים באסון.
אז למעשה זה נשמע לכם כמו קריעת תחת, ואני מניח שיש בזה בסיס של אמת, אבל ישנן כמה נקודות אור, קודם כל, מי שאוהב נהיגה ורכבים, יתעסק הרבה מאוד ברכבי שונים במהלך השירות, וילמד פחות או יותר איך לתקן את התקלות הקטנות האלה שקורות לרכב, שנית כל המענק הכספי לא מזיק בכלל, שלישית במידה ואתם רוצים אתם יכולים להיות נהגים ביחידות קרביות שזה אומר לבלות עם החבר'ה מהחטיבות די הרבה, לנסוע איתם והכל, שזה ם אני לא טועה גם קורס נהיגה להאמרים, וכן הצבא לא משקר לכם בקטע הזה, זהו מקצוע מבוקש למדי באזרחות(אני מדבר על נהג משאית). מניסיון של כמה קרובים שהיו נהגים בצבא, אחרי השיחרור אתם יכולים לעבוד ולהרוויח די טוב מספיק בשביל לממן לעצמכם פחות או יותר את האונברסיטה, באזרחי העבודה קשה אפילו יותר כי להסיע סחורה מצד אחד של הארץ לצד השני עם משאית משא כבדה זו עבודה לא קלה, אבל התשלום שאתם מקבל הוא די טוב( בני דודים שלי לפעמים מרוויחים עד 8 אלף ממשלוח כבד במיוחד). ואחרון חביב, במידה ואין לכם או לא הספקתם להוציא רישיון לרכב, את הרישיון אתם מוציאים על חשבון הצבא , ומיומנות הנהיגה שלכם תיהיה קצת גבוהה יותר מאשר לישראלי הממוצע, אז זה בהחלט דבר מעודד נוסף. עכשיו בזמן שירות חוץ מנהיגה אתם יכולים לבלות גם זמן ניכר באבט''שים בבסיס ויכולים לדפוק אותכם בשמירות, אבל יחסית הזמן שתעשו את הוא זניח. עכשיו נקודה היא, שקריאה למילואים במערך הנהיגה הם תכופים מאוד, מניסיו של חברים וקרובי משפחה שהתחררו, יש מצב טוב שיקראו לכם כמעט כל שנה למילואים, ובזמן מלחמה או מבצע גדול, תצפו לזה שיקראו לכם. אז זה פחות או יותר מה שהבחור בלשכה מספר לכם אם תשאלו אותו מספיק, עכשיו אם השתכנעתם יכולים להשאיר אותכם בלשכה ולעבור את תהליך ההחתמה לקד''צ נהיגה, ואם אתם צריכים עוד זמן הוא יכול לשלוח לך זימון לעוד חודש ולתת לכם זמן להחליט(בגלל שהתפקיד לא נחשב יוקרתי יש להם את הזמן לתת לכם להחליט) , ואם אתם לא רוצים, אז למעשה הוא כותב שאתם ויתרתם על הקד''צ וזהו, ובעיקרון הוא לא אמור להטריד אותכם יותר. עכשיו למשל אצלי וזה עוד דוגמה, אותי הוא לא יכל להחתים קודם כל ציינתי שאני כרגע במיונים בחיל הרפואה מה שאומצר שעד שלא מקבלים תשובה מהמיון(לא בהכרח של חיל רפואה בכלל מכל דבר אחר שהתמיינתם אליו) אתם מוקפאים ולא ניתן להחתים אותכם, אני אישית אמרתי לו שאם לא עברתי את המיונים(חס וחלילה!) רק אז אני מוכן לחתום לקד''צ , מה שהוא עשה זה שהוא שאל מתי אני צפוי לקבל את התשובות מהמיון האחר,וקבע לי זימון לאחרי התאריך הזה, כלומר אם עברתי את המיון(בעזרת השם) זה לא רלוונטי והוא ימחק אותי מהמאגר, ואם לא עברתי ואני מעוניין, אני אוכל לבוא ולחתום על נהיגה.
אז בסה''כ אף אחד לא יכול להכריח אותכם לחתום או משהו, בסה''כ האווירה נינוחה, אם אתם לא רוצים אל תחתמו, אם אתם מתלבטים תגידו, בסה''כ אני ממליץ ללכת ולהקשיב שוב לבנאדם, ולא סם לא לבוא לא יהרוג אותכם ללכת ולשמוע, וחוץ מזה למי שמתעניין זה יכול להיות ריווחי מאוד.

מקווה שעזרתי. סורי על החפירה.

* ד''א הקורס מיועד גם לבנות.
נורא אשירה, לך אכבירה, שיר מהללי
לך אתנה מנת חבלי
בכלל זמן עזור אל נורא, גזע אברהם, נצר תפארה,
אתה אל חי נותן תורה

נערך לאחרונה ע"י חטאב מת בתאריך 29-01-2007 בשעה 11:34.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר