לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2007, 18:08
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
הדרכה בבה"ד 10 (הדרכת חובשים)

שלום לכולם.

עקב הביקוש של ציבור המתגייסים, החלטתי לכתוב כאן איזושהיא סקירה על תפקידי ההדרכה בבה"ד 10. לפני שאתחיל, עליי לציין כמה נקודות חשובות. אשמח אם תקראו את ההודעה הזאת לפני שתקראו את הסקירה:

1. כשאני התגייסתי, בכלל לא ידעתי מה זה חובש או מה הוא עושה. רוצה לומר- לא נורא אם לא תדעו
כל פרט קטן לפני שאתם הולכים למסלול זה או אחר. זה לא באמת משנה. אני כותב כאן רק כי
אנשים שואלים אותי ומתעניינים.
2. מבלי לגרוע מהנאמר בסעיף 1, אציין כי מי מכם שיתמיין להדרכה בבה"ד 10, בין אם מיונים קדם
צבאיים או מיונים במהלך הקורס, יזכה להסברים נאותים. היה והתגלתה סתירה בין הרשום דלעיל
לנאמר במיונים, מן הנימוס הוא שתקבלו את מה שנאמר לכם.
3. אני, אישית, לא הגעתי מהמסלול הייעודי להדרכה. רק חלק מהמדריכים בבה"ד 10 מגיעים דרכו,
ומדובר בבנים בלבד.
4. פרטים כמו יציאות, רמת הקושי של ההכשרות של או אורכן עשויים להיות מעניינים. עם זאת, אני
ממליץ לכם שלא לתת לפרטים כאלה משקל רב (או בכלל) בהחלטה על בחירת מסלול צבאי, אלא אם
אם מדובר במקרים חריגים (למשל קורס טיס, שמחייב חתימה של 9 שנות קבע...). הכל עובר,
חביבי.
5. אין בפוסט זה לפרסם את או להכפיש את המסלול, את בה"ד 10, או את קורס החובשים. הודעות כמו
"כל המדריכים בבה"ד 10 ג'ובניקים מסריחים", "כל חיל הרפואה דפוק", "חובשים יודעים רק לתת
אקמול", "מסלול גרוע, לא הייתי ממליץ"- אין לי כוונה להגן כאן כנגדן. אני גם לא ממליץ לאף-אחד
ללכת למסלול הזה, או לא ללכת למסלול הזה. זאתי סקירה אובייקטיבית.
6. הדרכה בבה"ד 10 היא מסלול מגוון עם מספר אפשרויות. אני אסקור את כולן בלי לחוות את דעתי בעד
או נגד. הנקודה החשובה היא שהדרכה בקורסי חובשי היא רק אופציה אחת מיני רבות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-03-2007, 18:43
  Cfox Cfox אינו מחובר  

והנה הסקירה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הדרכה בבה"ד 10 (הדרכת חובשים)"

חיילים מגיעים להדרכה בבה"ד 10 באחת משלוש דרכים:
1. מיון קדם צבאי- המסלול הייעודי להדרכה
2. מיון במהלך קורס החובשים
3. מיון לאחר סיום קורס החובשים, במהלך התפקוד כחובש ביחידה זאת או אחרת.

אז...
אלה הן האופציות. לכל אחת, אני אתן גם pros (ואף לא con אחד!).

1. מגמת הכשרות יסוד ("ענף חובשים")- אנשי המגמה הזאת הם מדריכים ומדריכות בקורסי החובשים. כל מדריך אחראי על כיתה של חניכים, והוא מפקד עליהם ב"דיסטאנס". המדריך הוא גם חלק מצוות- הוא סגל הקורס. בתור חניכים בקורס חובשים, זה הוא, באופן טבעי, התפקיד שתהיו אליו הכי חשופים ומודעים.
Pros:
1. בגלל הדיסטאנס, למי שמתאים לו.
2. בגלל שיוצא לך להכשיר אנשים למקצוע מאפס.

2. מגמת מפקדים- מגמת מפקדים היא המגמה שמכשירה את המפקדים של החיל. בין ההכשרות שעוברות בה- קורס קציני רפואה, קורס חובשים גדודיים, קורס פאראמדיקים (ההכשרה היחידה שעוברת כהכשרת יסוד, אולם למעשה מי שמעביר אותה הוא מד"א), השלמה צבאית לפאראמדיקים ועוד. גם כאן, המדריך הוא לחלוטין חלק מצוות.
Pros:
1. בגלל העבודה עם רופאים.
2. בגלל ההווי.

3. חוליה ארצית- מדריך בחוליה הארצית תפקידו לאמן צוותי מילואים. כל שבוע מביא איתו אימון אחר, צוות אחר, ומקום אחר. בהמשך, המדריך גם יכול לעבור "התמחות" מסויימת ולהדריך צוותים מיוחדים. בשונה מהמגמות שדובר עליהן עד עכשיו, מדריך בחוליה נדרש להיות קצת יותר "סוליסט".
Pros:
1. בגלל המילואימניקים.
2. בגלל הגיוון.

4. מדור טראומה- במדור טראומה מועברים קורסים מסויימים ע"י רופאים מומחים בכירים. חלק מהקורסים מיועדים לרופאים אזרחים וחלקם לרופאים צבאיים. המדריכים משתתפים בניהול הקורס ובהדרכות מסויימות בו. כמו כן, מפעיל המדור את המרכז לסימולציה רפואית על הציוד המתוחכם הנמצא בו. (גם למגמות אחרות יוצא לעבוד במרכז)
Pros:
1. בגלל שיתוף הפעולה עם רופאים מומחים, גדולים אמיתיים בתחומם.
2. בגלל ההכשרה באיפור (לא איפור אופנתי, אלא איפור לשם הדמיית פצועים).

5. מדור הדרכות מקצועיות- מדריכי מדור זה מעבירים הדרכות בנושא בריאות הצבא (תברואה, מניעה) ובריאות הנפש בכלל ההכשרות הרלוונטיות בבה"ד. המדריכים עובדים גם עם קורסי חובשים, וגם עם הקורסים המועברים במגמת מפקדים.
Pros:
1. בגלל הגיוון בקורסים- מדריך אחד ידריך במקביל כמה קורסים שונים.
2. בגלל שהחניכים בקורס חובשים ממש אוהבים אותם.

6. מדור הדב"מ (הדרכה באמצעות מחשב)- מדריכי המדור מפתחים לומדות, מצגות וסרטי הדרכה ברמה יוצאת דופן. הם מתחלקים למעצבים גרפיים, מתכנתים ועורכי וידאו. ידע מוקדם בתחום הוא תנאי הכרחי להתמיינות. חשוב לציין שהמיון למדור נעשה בנפרד, וכמו כן לא נעשה דרך מיוני המסלול הייעודי להדרכה.
Pros:
מי שבתחום, לא באמת צריך שכנוע...

לכל אחד מהמדורים האלה ישנו קורס מדריכים, המכונה "הכנה". אורך ההכנה הוא בין 6~ ל-14~ שבועות, ובו מועברים תכנים מקצועיים ותכנים הנוגעים ליכולות הדרכה, והחניך מוכשר להיות מדריך בתחומו.

המיון לתפקידים השונים לוקח בחשבון את רצונות המועמד, את צרכי הבה"ד (לא תמיד נפתחת הכנת מדריכים זאת או אחרת, ובכל הכנה ישנו מספר מוגבל של מקומות), ואת ההתאמה של המועמד לתפקיד ספציפי (הדרישות ממדריך חוליה ארצית שונות מהדרישות ממדריך חובשים).

בנוסף לתפקידים עליהם פירטתי, ישנם תפקידים נוספים, שלא נופלים כלל מאלו, אולם הדרישות המספריות להם הן קטנות ביותר, ובהתאם לכך המיון נעשה על בסיס אישי, לפי צורך, ואין הכנה ייעודית.

שאלות?

ישן 17-03-2007, 13:01
  Cfox Cfox אינו מחובר  

ולסיום- קצת על המסלול עצמו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "הדרכה בבה"ד 10 (הדרכת חובשים)"

כיסינו כבר את אפשרויות השיבוץ בסוף המסלול, אולם משאלות שקיבלתי עלה לי הרושם שהרבה אנשים רוצים לדעת על המסלול עצמו. אז אני אכתוב קצת.

1. טירונות- טירונות 03. הבסיס משתנה. הסגל הוא סגל של מ"כים בליווי מדריך מהבה"ד.
2. קורס חובשים- קורס חובשים היום צריך לקחת 11~ שבועות (בתקופתי הקורסים הקצרים יותר היו ניסיוניים, היום הם אמורים להיות כל הקורסים. אם יש כאן מישהו שעשה ממש לאחרונה ורוצה להאיר אני אשמח).
אז לומדים ועושים? נדמה לי שהכל כבר נכתב ונאמר. לומדים אנטומיה ופיזיולוגיה, טיפול בפצוע-מספר פצועים, טיפולים מרפאתיים (פחות הדגש בקורס קרבי), סיוע לרופא בפרוצדורות, אירוע רב-נפגעים, בריאות הצבא ובריאות הנפש, הזרקות, עירויים, פריסת תאג"ד, ושאר דברים כיפיים. כמובן שהקורס כולל גם הרבה לימוד בכיתות וגם הרבה תרגול בחוץ.
הקורס הוא קורס סגור לכל דבר ומתנהל במשמעת של הכשרת יסוד (לא כמו טירונות, אבל עדיין).
הלימודים- לומדים כל יום מהבוקר עד הערב-לילה. אני אישית לא הייתי מגדיר את הלימודים קשים, אבל רבים אחרים כן. ישנם גם לא מעט שמוצאים את עצמם לומדים בבית בסופי שבוע.
3. סיפוחים- אחרי הקורס יוצאים לתקופה של סיפוחים כחובש. אל תשאלו לכמה זמן, כי זה באמת משתנה. אתם יכולים למצוא את עצמכם במרפאה, תאג"ד, טנ"צ, שבוע מד"א או כל מקום אחר. בתקופה זאת פשוט תתפקדו כחובשים. אין מה לספר על זה, כי זה מן הסתם תלוי במקום בו נמצאים.
4. הכנת מדריכים- ההכנה היא ייעודית לכל מדור/מגמה, ונמשכת 6~-14~ שבועות. בהכנה לומדים תכנים מקצועיים שונים. חלקם נלמדו בקורס חובשים, ועתה נלמדים ברמה שונה, חלקם יהיו חדשים לכם, בהתחשב בכך שרוב ההכנות הן לא להדרכת חובשים אלא להדרכות אחרות. (פירטתי בפוסט השני). כמו כן נלמדים תכנים הנוגעים ביכולות הדרכה וחניכה, כולל סימולציות והתנסות מעשית.
הלימודים בהכנה הם יותר אינטנסיביים וקשים מבקורס חובשים, וישנה משמעות גדולה גם לאופי ולתפקוד כמדריך. אנשים בהכנה הרבה פעמים לומדים אל תוך השעות הבאמת קטנות של הלילה.
עם זאת, רוב המדריכים יהנו מכל רגע בהכנה ויתארו אותה אח"כ כתקופה היפה ביותר בשירות שלהם (חוץ מהחפש"ש, כמובן), ויש שמגדילים לעשות ומתארים אותה כחוויה ששינתה אותם ממש. ההכנה מתנהלת כקורס סגור, אבל עם דגש לא קטן על גיבוש ופעילות פנאי. המשמעת כבר משוחררת מאד.
5. התפקיד עצמו-
אז... וירטואלית, כבר סיימתם את המסלול ואתם במדור זה או אחר. אז מה עושים?
בלי להיכנס לפרטים מייגעים, כמה נקודות:
1. השיעור עצמו הוא לא הכל. ישנה הרבה עבודה מסביב, לפני ואחרי. זה כולל לוגיסטיקה, לימוד
עצמי, חניכת מדריכים צעירים, עזרה לחניכים מעבר לשיעור עצמו...
2. המדריך תמיד, אבל תמיד, ידרש ליכולת עבודת צוות.
3. תמיד ישנם אפשרויות קידום ותפקידים חדשים. לא קופאים במקום.

זהו
אמנם לא הנושא הכי פופולרי בפורום (ובצדק), אבל הייתה התעניינות לא מבוטלת. אפשר כמובן להמשיך לשאול שאלות, אבל יחסוך לכם הרבה זמן פשוט להריץ חיפוש בפורום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר