לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2007, 18:32
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני לא יכל להשתחרר מהתחושה של "כבר היינו בסרט הזה" בכל מה שקשור לטורקיה ....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "טורקיה פותחת ב'תחרות' ("מכרז"?) למערכות הגנה נגד טילים."

עד שנת 78 איראן היתה למעשה כמעט באותו סטאטוס מבחינת יחסיה עם מדינת ישראל וראו מה קרה...

מדינה מוסלמית מערבית כמעט לכל דבר עם קשרים מצויינים עם המערב (ואף חברה בברית נאט"ו)...
לצערי אי אפשר לדעת מה יילד יום במדינות הללו !
גם בשעתו בעניין איראן איש לא האמין או העלה על דעתו שהיא תהפך למדינה המובילה את המהפיכה האיסלאמית בעולם (ראו את סוגי האמל"ח שהאמריקאים בשעתו הסכימו למכור להם)...

אישית - לא הייתי שקט למכור למדינה שכזו מערכת כל כך ייחודית כמערכת החץ (אפילו עם יכולות מופחתות).

זו בכל אופן דעתי בנדון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 20:55
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני לא יכל להשתחרר מהתחושה של "כבר היינו בסרט הזה" בכל מה שקשור לטורקיה ...."

בכל הנוגע להשוואה כזאת בין איראן לטורקיה: יש דימיון, אבל אך ורק באופן בסיסי - בכך ששתי המדינות הן מדינות מוסלמיות במזרח-התיכון, וקשריהן הענפים עם המערב ובעיקר ארה"ב.
כי לא כמו איראן - טוריקה היא דמוקרטיה, הסיכוי שם להפיכה הוא מאוד קטן יחסית לשאר מדינות המזרח-התיכון. אולי אפילו פחות סיכוי להפיכה מאשר יש במדינה שלנו.
אז לא בדיוק אותו "סטאטוס" כמו איראן, למרות שבהחלט יש דימיון - אבל כמעט מזערי. ואל תשכח שטורקיה בדרך לחברות באיחוד האירופי, והיא כבר חברה בנאט"ו, היא כמעט מדינה-מערבית לכל דבר - איראן בכל ההיסטוריה שלה לא הגיעה לזה.
להזכירך יש מדינות שממוקמות ממש בתוך אירופה שלא חברות באיחוד האירופי וגם לא חברות בנאט"ו.
למרות, שכמו איראן, לטורקיה בעבר הייתה גם תוכנית-גרעינית שנעצרה אך ורק ע"י ערובות-אמריקאניות וכניסתה של טוריקה לנאט"ו - היא חברה בברית מאז 53'. היא גם המדינה המוסלמית הראשונה שהכירה בישראל כמדינה לכל דבר.
יש עוד מקום להשוואות, אבל מאוחר מידי (מבחינת-זמן) בשביל זה. אבל בהחלט יש מקום להשוואה יותר ממצת. אבל תמיד אפשר לקרוא את הדף הזה.

עכשיו בנוגע לנושא - אנחנו מוכרים לטורקים "הרונים" וכל מיני "פופאים" למיניהם כבר משנות ה 90 - אם נמכור מערכת הגנה אנטי-בליסטית כמו החץ זה יהווה תקדים שישנה את מהלך ההסיטוריה של הפלנטה, לא פחות.
בסיוטים שלי (זה ביטוי, כן? אני לא באמת חולם סיוטים על זה P=) אני רואה עולם שבעוד 100 שנה מקסימום יהיה מקום כל-כך לא בטוח מאומניסייד, כמעט מקום מפחיד לחיות בו: תאר לך מצב שלא יהיה דבר כזה "Mutural Assured Destruction"? כבר עכשיו יש מערכות-מבצעיות נגד טילי-שיוט מתוחכמים (Tor-M1), ומערכות נגד-מטוסים יש כבר מהרגע שהמטוס המבצעי הראשון עלה לאוויר.
הדרך היחידה הבטוחה (בינתיים) לשלוח מטען-גרעיני ולהיות בטוח כמעט ב-100% שהוא יגיע למטרה הוא באמצעות טיל-בליסיטי. עכשיו גם זה לא יהיה "יהרג בל יעבור".
שלא תבין אותי לא נכון - אני בעד מכירת "החץ" לטורקים, וגם ליפנים ולדרום-קוריאנים דרך-אגב, אפילו שהודו תקנה כמה. ולמה?
כי אני לא רואה שום דרך אחרת לעקוף את מה שאני מדבר עליו. הדרך האפשרית היחידה להכניס את השד חזרה לבקבוק הוא שאמריקה ורוסיה יחדשו את הסכם ה-ABM, ויחזקו את ה MTCR - ועכשיו שאמריקה בונה כוח אנטי-בליסטי באירופה, זה כמעט בלתי אפשרי לעשייה.
כבר עכשיו הרוסים עובדים על טילים בליסטיים שמסוגלים לחדור מערכות-הגנה (Topol-M).
זה יהפוך למירוץ-נשק לכל דבר: כמו הנ"ט והנ"מ, יקח לזה הרבה זמן להגיע למצב שאני מתאר - אבל זה יגיע לרמה הזאת. הבעיה היא שיש לזה השלכות כל-כך מרחיקות-לכת על כל הפלנטה.
רק אם אמריקה ורוסיה יחליטו לעבוד ביחד במקרה הזה כפי שעשו במלחמה-הקרה לא נצטרך לחשוש מתרחיש כזה.
אבל לאמריקה יש את הפער-הזמני הגדול ביותר על רוסיה מאז סיום מלחמת העולם השנייה, והיא מתכננת למשוך ולנצל אותו כמה שיותר.
כך שאפילו אם נמכור או לא נמכור את ה'חץ' לטורקיה או מדינות אחרות - זה לא ישנה דבר, זה פשוט מחוץ לשליטה שלנו.
*סליחה על בעיות-ניסוח וכו', כבר קצת מאוחר :>
ישן 07-03-2007, 21:36
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
תודה על ההארה והצגת ה"גישה" השנייה לנושא...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "בכל הנוגע להשוואה כזאת בין..."

אני באופן עקרוני יכל להסכים עם מרבית הדברים אך עם זאת בכל זאת כמה הסתיגויות:

1 - ..." ואל תשכח שטורקיה בדרך לחברות באיחוד האירופי, והיא כבר חברה בנאט"ו, היא כמעט מדינה-מערבית לכל דבר - איראן בכל ההיסטוריה שלה לא הגיעה לזה"...

איראן אכן לא הגיע לזה אך אל תשכח כמה עובדות חשובות והראשונה היא שבשנות השבעים האיחוד האירופי עדיין לא היה קיים ובכל הקשור לנאט"ו - אמנם איראן לא היתה חברה בארגון אך כמדינה בעלת גבול גאוגרפי משותף ארוך מאוד עם ברה"מ לשעבר ארהב "צ'יפרה " אותה בלא מעט מערכות נשק מתקדמות וכן היו לאיראן קשרים בטחוניים הדוקים מאוד עם גרמניה המערבית/אוסטריה ו... ישראל וזאת למרות שכדבריך היא באמת לא היתה חברה רשמית בברית נאט"ו !
אגב - ראשוני מטוסי ה F 16 שנמסרו לחיל האויר הישראלי היו מיועדים במקור עבור איראן אלא שבדיוק אירעה שם ההפיכה האיסלאמית (אם לא דייקתי בעובדה זו אני מתנצל אך למיטב זכרוני כך הדבר).

2 - בנושא ההכרה במדינת ישראל - אכן כל הכבוד להם אבל עדיין..... כאן ההשואה לאיראן היא אחד לאחד היות וגם הם היו מגדולי ידידינו במזה"ת בשעתו...

ועוד לא דיברנו על התעוררות האיסלאמית/דתית שקיימת בטורקיה בשנים האחרונות כחלק מהמגמה הכללית שבמדינות ערב המתונות יחסית בא נאמר שהשקט נשמר שם על ידי הצבא ולא מרצונו הטוב והחפשי של חלק גדול מהעם...

ושוב - בסה"כ אין בינינו ויכוח פשוט מדובר על תחושה שלי בלבד...

לבני.
ישן 14-03-2007, 12:20
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
כדי לקבל תשובה טובה צריך להתעמק יותר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה על ההארה והצגת ה"גישה" השנייה לנושא..."

כדי לקבל תשובה יותר טובה צריך להתעמק יותר במערכות היחסים הפנים טורקיות מאשר השוואה מעורפלת למדינה שונה לחלוטין. השוואה בין המצב הפנים טורקי וההשפעות שלו כלפי המזרח התיכון ובין נפילת משטר השאח באירן היא לא במקום כיוון שהגורמים לנפילה באירן היו גורמים שיעיים מערערים שהקהילה הבינלאומית התעלמה מהם (בעיקר המערבית) הקשורים ביחסי האייתולות השיעיות עם המשטר החילוני דאז.
המצב בטורקיה שונה לחלוטין מעצם הסיבה הפשוטה שהמשטר הינו משטר דמוקרטי פרלמנטרי הנתמך ע"י ראשי הצבא הטורקי. התערערות של המשטר הטורקי תיתכן יותר כיוון שההתקרבות של המשטר לאיחוד האירופי סותרת מגמות פנים טורקיות של חזרה לשורשים איסלמיים המושפעות מזרמים דתיים כלל מוסלמיים. מה גם שהאירופיים לא נלהבים מהרעיון של הכנסת מדינה מוסלמית עם פער תל"ג כ"כ גבוה מהממוצע האירופי לאיחוד. האם הזרמים האדוקים יוכלו לשבור את תבנית מערכת היחסים בין הצבא ובין השלטון ולערער את השלטון מידה כזו שתהווה סכנה לישראל? דעתי האישית היא שלא אבל רק הימים יגידו. ככלל הפרדת הרשויות בטורקיה יותר טובה מהממוצע המוסלמי והפוטנציאל עירעור שהצבא מהווה (וצבא תמיד מהווה פוטנציאל כזה) לדעתי אינו גבוה במיוחד מעצם מורשתו של אתא טורק.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 15-03-2007, 18:56
צלמית המשתמש של Shavit69

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תודה על ההארה והצגת ה"גישה" השנייה לנושא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
אני באופן עקרוני יכל להסכים עם מרבית הדברים אך עם זאת בכל זאת כמה הסתיגויות:

1 - ..." ואל תשכח שטורקיה בדרך לחברות באיחוד האירופי, והיא כבר חברה בנאט"ו, היא כמעט מדינה-מערבית לכל דבר - איראן בכל ההיסטוריה שלה לא הגיעה לזה"...

איראן אכן לא הגיע לזה אך אל תשכח כמה עובדות חשובות והראשונה היא שבשנות השבעים האיחוד האירופי עדיין לא היה קיים ובכל הקשור לנאט"ו - אמנם איראן לא היתה חברה בארגון אך כמדינה בעלת גבול גאוגרפי משותף ארוך מאוד עם ברה"מ לשעבר ארהב "צ'יפרה " אותה בלא מעט מערכות נשק מתקדמות וכן היו לאיראן קשרים בטחוניים הדוקים מאוד עם גרמניה המערבית/אוסטריה ו... ישראל וזאת למרות שכדבריך היא באמת לא היתה חברה רשמית בברית נאט"ו !
אגב - ראשוני מטוסי ה F 16 שנמסרו לחיל האויר הישראלי היו מיועדים במקור עבור איראן אלא שבדיוק אירעה שם ההפיכה האיסלאמית (אם לא דייקתי בעובדה זו אני מתנצל אך למיטב זכרוני כך הדבר).

2 - בנושא ההכרה במדינת ישראל - אכן כל הכבוד להם אבל עדיין..... כאן ההשואה לאיראן היא אחד לאחד היות וגם הם היו מגדולי ידידינו במזה"ת בשעתו...

ועוד לא דיברנו על התעוררות האיסלאמית/דתית שקיימת בטורקיה בשנים האחרונות כחלק מהמגמה הכללית שבמדינות ערב המתונות יחסית בא נאמר שהשקט נשמר שם על ידי הצבא ולא מרצונו הטוב והחפשי של חלק גדול מהעם...

ושוב - בסה"כ אין בינינו ויכוח פשוט מדובר על תחושה שלי בלבד...

לבני.

האמת היא שככל שאני מסתכל על זה יותר, הנושא הזה (ההשוואה בין איראן לטורקיה) נעשה להרבה יותר ממשי ורלוונטי.
אזור טורקיה, כמו איראן - הוא איזור חשוב כי הוא מגשר בין אירופה לאסיה, בדומה שאיראן מגשרת בין מרכז-אסיה ומזרח-אסיה - למערב-אסיה (וארצות-ערב).
לטורקיה, כמו איראן, יש היסטוריה-ענפה של שליטה באזור המזרח-התיכון: החיתים, האשורים, הסלג'וקים, הביזנטים, והאימפריה העות'מאנית. אצל איראן הסדר הוא ככה: האחמנים, הסלאוקים, הפרתים, והסאסאנים.
כמו לאיראן, גם לטורקיה יש יחסים-היסטוריים עם העם היהודי, למרות שרוב-רובם כמובן לא בתנ"ך, הם מתחילים רק בתקופה-הביזנטית (לא שיש להקל בזה, אחרי הכל זה היה לפני 2400 שנה P=) - לינק. ולינק להיסטוריה של יהודים באירן.
כך שמבחינות היסטוריות שקשורות אלינו, בהחלט יש דימיון-רב בין איראן לטורקיה.
זאת ועוד, שתי המדינות בתחילת דרכן במאה ה-20 הפכו לחילוניות, טורקיה ב-23, איראן ב-21 - ושתיהן בגלל מעורבותה החזקה של בריטניה באזור (משנות ה-20 עד ה-50 כמעט).
רק שטורקיה, לא כמו איראן - הפכה לדמוקרטיה יוצאת-דופן עד עצם היום הזה. טורקיה עודנה
המדינה הדמוקרטית-המוסלמית היחידה במזרח-התיכון (אם אתה לא מחשיב את לבנון ועיראק כמובן).
וכפי שכבר הזכרנו, לשתי המדינות היו תוכניות להשגת נשק-גרעיני ויחסים-ענפים עם המערב וארה"ב (וישראל כמובן).
לשתי המדינות רגשות לאומניות חזקות - להזכירך עד לא מזמן היה את החוק "חוק הגאווה הטורקית" שאסר לעלוב במדינה ובראשי-המדינה, ועד עכשיו טורקיה מסרבת להכיר בשואת-הארמנים.
וכולנו יודעים עד כמה הפטריוטיות האיראנית חזקה, ע"ע "בָּסיג'" (Basij).
מעניין מה היה קורה לאיראן אם היה להם "אתא טורק" משלהם...
וזאת רק סקירה קצרצרה, נראה לי שאפשר לעשות ממש עבודה שלמה רק על ההשוואה שבין איראן לטורקיה. כך שפעם הבאה אשים יותר לב ל'תחושות' שלך =)
ישן 20-04-2007, 10:01
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]אני באופן עקרוני..."

משיחות עם חבר טורקי, אני חושב שאתם מאוד טועים. אין לי זמן להרחיב יותר מדי, אבל הסוגיות העיקריות: אין דיכוי של האיסלאם על ידי הממשלה (כמו הסוואק הידוע לשמצה), יש יותר מדי מה להפסיד, הצבא הוא הגוף המאוד אזרחי והתקוממות תהיה יותר נגדו והאחרון ו"נסתר" משהו, הקרבה האתנית של טורקיה למדינות מזרח אירופה והבלקן. אנחנו אולי אולי נראה איסלמיזציה זוחלת ובטח לא מהפכה שתהפוך איתה את מדיניות החוץ הטורקית. גם מדינה יותר מוסלמית לא בהכרח תהיה נגדנו, כפי שהדגים ארדוגן בסוגיית שער המוגרבים (בלי לגלוש לפוליטיקה, זאת התפתחות *מדהימה* ביחסי חוץ, עד כדי כך שח"כ הערבים גינו את טורקיה, כי הם הבינו שהיא נכנסת בהם בכל הכח - תחשבו שניה מה יקרה אם משלחת מוסלמית תזכה את ישראל ותבינו).

בקיצור - אני בעד למכור להם.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 29-03-2007, 13:43
צלמית המשתמש של Shavit69

עדכון:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "בכל הנוגע להשוואה כזאת בין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shavit69
עכשיו בנוגע לנושא - אנחנו מוכרים לטורקים "הרונים" וכל מיני "פופאים" למיניהם כבר משנות ה 90 - אם נמכור מערכת הגנה אנטי-בליסטית כמו החץ זה יהווה תקדים שישנה את מהלך ההסיטוריה של הפלנטה, לא פחות.
בסיוטים שלי (זה ביטוי, כן? אני לא באמת חולם סיוטים על זה P=) אני רואה עולם שבעוד 100 שנה מקסימום יהיה מקום כל-כך לא בטוח מאומניסייד, כמעט מקום מפחיד לחיות בו: תאר לך מצב שלא יהיה דבר כזה "Mutural Assured Destruction"? כבר עכשיו יש מערכות-מבצעיות נגד טילי-שיוט מתוחכמים (Tor-M1), ומערכות נגד-מטוסים יש כבר מהרגע שהמטוס המבצעי הראשון עלה לאוויר.
הדרך היחידה הבטוחה (בינתיים) לשלוח מטען-גרעיני ולהיות בטוח כמעט ב-100% שהוא יגיע למטרה הוא באמצעות טיל-בליסיטי. עכשיו גם זה לא יהיה "יהרג בל יעבור".
שלא תבין אותי לא נכון - אני בעד מכירת "החץ" לטורקים, וגם ליפנים ולדרום-קוריאנים דרך-אגב, אפילו שהודו תקנה כמה. ולמה?
כי אני לא רואה שום דרך אחרת לעקוף את מה שאני מדבר עליו. הדרך האפשרית היחידה להכניס את השד חזרה לבקבוק הוא שאמריקה ורוסיה יחדשו את הסכם ה-ABM, ויחזקו את ה MTCR - ועכשיו שאמריקה בונה כוח אנטי-בליסטי באירופה, זה כמעט בלתי אפשרי לעשייה.
כבר עכשיו הרוסים עובדים על טילים בליסטיים שמסוגלים לחדור מערכות-הגנה (Topol-M).
זה יהפוך למירוץ-נשק לכל דבר: כמו הנ"ט והנ"מ, יקח לזה הרבה זמן להגיע למצב שאני מתאר - אבל זה יגיע לרמה הזאת. הבעיה היא שיש לזה השלכות כל-כך מרחיקות-לכת על כל הפלנטה.
רק אם אמריקה ורוסיה יחליטו לעבוד ביחד במקרה הזה כפי שעשו במלחמה-הקרה לא נצטרך לחשוש מתרחיש כזה.
אבל לאמריקה יש את הפער-הזמני הגדול ביותר על רוסיה מאז סיום מלחמת העולם השנייה, והיא מתכננת למשוך ולנצל אותו כמה שיותר.
כך שאפילו אם נמכור או לא נמכור את ה'חץ' לטורקיה או מדינות אחרות - זה לא ישנה דבר, זה פשוט מחוץ לשליטה שלנו.
*סליחה על בעיות-ניסוח וכו', כבר קצת מאוחר :>

בוש הציע לפוטין תיאום בנוגע להצבת הטילים במזרח-אירופה
.
מעניין אם אפילו אחרי שארה"ב\ישראל\whatever תתקוף את באיראן, ויהיה הסכם עם צפון-קוריאה: האם ארה"ב תסכים אז לקפל את הטילים וללכת הביתה?
מי יודע, אולי יש עוד סיכוי שכן נחזיר את הג'יני חזרה לבקבוק. (סיכוי קלוש, אבל עדיין סיכוי)
ישן 15-03-2007, 23:28
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני לא יכל להשתחרר מהתחושה של "כבר היינו בסרט הזה" בכל מה שקשור לטורקיה ...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
עד שנת 78 איראן היתה למעשה כמעט באותו סטאטוס מבחינת יחסיה עם מדינת ישראל וראו מה קרה...

מדינה מוסלמית מערבית כמעט לכל דבר עם קשרים מצויינים עם המערב (ואף חברה בברית נאט"ו)...
לצערי אי אפשר לדעת מה יילד יום במדינות הללו !
גם בשעתו בעניין איראן איש לא האמין או העלה על דעתו שהיא תהפך למדינה המובילה את המהפיכה האיסלאמית בעולם (ראו את סוגי האמל"ח שהאמריקאים בשעתו הסכימו למכור להם)...

אישית - לא הייתי שקט למכור למדינה שכזו מערכת כל כך ייחודית כמערכת החץ (אפילו עם יכולות מופחתות).

זו בכל אופן דעתי בנדון.

ממש לא מסכים לגבי זה, תורכיה ואיראן זה מצב שונה:
איראן גם אז התבססה על , בעיקר ואפשר לומר רק על מקורות נפט וגז - דבר זה פשוט מדרדר כל מדינה, לא קשור כמה מתקדמת היא (אתם מוזמנים לחשוב על הסיבות למה, תתחילו בכ שזה נותן לה עמדת כח, בנוסף מקבע את המחשבה ואת הצורך בקידום בחברה)..
תורכיה לעומת זאת בעלת כלכלה אירופאית כמעט לכל דבר, מתבססת הרבה על תיירות.
שלא נדבר על הרצון של תורכיה להיות באיחוד האירופי - הם נהיים כמו כלבים בשביל אירופה.
וכמובן המיקום הגיאוגרפי, תורכיה נמצאת באירופה, מושפעת באירופה , תיירות בנוסף שוב, מושפעת גם מישראל אפילו, איראן לעומת זאת הושפעה מעיראק - שגררה אותה למלחמה, ערב הסעודית (שנראה לי שהיא דומה יותר לתרחיש איראן הרבה יותר מתורכיה) ,

=\ בקיצור יש קצת דומה, הרבה שונה
ישן 21-04-2007, 08:41
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
מגעיל מי בדיוק ה"טמבלים או חולירות"?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "או טמבלים או חולירות. אין לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GilBates
או טמבלים או חולירות. אין לי מילה אחרת.
לבטח לא האמריקאים המממנים כ 80% מפיתוח החץ. האם בנוסף למימון הגנתה של ישראל, הם חייבים לממן את המתחרים בהם? זה לא כסיפור הפלקון, זה יותר כסיפור הלביא.
האם זה חכם מצידנו לחשוף טכנולוגיה קיומית קריטית למדינה מוסלמית המתנדנדת בין המערב לאיסלם והעלולה בכוח הדמוקרטיה להקצין חזרה לחייק האיסלם? האם חכם למכור את עתיד המדינה בנזיד עדשים? מי לידנו יתקע שמי מן המפעילים הטורקים לא יעבירו את הידע הלאה?
אז מי ה"טמבלים או חולירות"? חשוב, אולי בכל זאת תמצא מילה אחרת.

ישן 21-04-2007, 23:20
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "מי בדיוק ה"טמבלים או חולירות"?"

סתם קסנופוביה אם אתה שואל אותי.הם לא סתם רוצים את החץ בתור צעצוע. יש גם להם עימות קר עם איראן ועימות קר עם רוסיה ובטח שאין להם אינטרס להרוס את היחסים איתנו. להמשיך להתייחס לכל מדינה מוסלמית בתור אוייב נוראי זו שטות. טורקיה היא לא איראן - יש שוני מהותי בין המדינות. טורקיה היא אחת הידידות הכי גדולות שלנו וגם מעשיה לאחרונה מוכיחים זאת.

ארה"ב נוטה להביא יריקה בפנים לבעלות ברית מוסלמיות - והפטרונות הזאת עלולה לעלות ביוקר מתישהו.
"מכרנו את עתיד המדינה בנזיד עדשים", נו באמת.

ובכל מקרה יש פתרון חכם גם לפחדנים שבינינו - להציב שם סוללות בתפעולנו, עד שזה יהיה non-issue.

ולגבי ארה"ב - ברור שהם יכולים לאסור עלינו להתחרות בהם, וברור לך שבתור ישראלי הם יזכו ממני לכינוי גנאי על זה.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

נערך לאחרונה ע"י GilBates בתאריך 21-04-2007 בשעה 23:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:28

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר