לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2007, 21:06
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
באתי לחזק (אם כי לא בטוח שיצאתי מחוזק)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יונית שמתחילה ב "כל אחד ודעתו הוא... אותי זה..."

אמנם אני לא כותב (לצערי), אלא יותר בצד השני.
אני יעשה את ההקבלה לצילום, שזה משהו שאני מכיר קצת יותר טוב -להגיד על שפה יפה "פלצנות" זה בערך כמו להגיד את זה על צילום בשחור לבן.
בשניהם אנחנו פונים לרגשות שהתחברו אצלנו עם הקשרים מסוימים עוד מאז שאנחנו ילדים.
לדוגמהששחור לבן מעורר אצלנו (או לפחות אצל רובנו) תחושות נוסטלגיות, וצבעים קרים נותנים תחושה של עצבות ולהיפך חמים נותנים תחושת אושר/אהבה.
בכתיבה זה אותו הדבר - כשאני קורא ספר שכתוב בשפת רחוב לכל הדרך אני מתקשה יותר להתחבר אליו. זה לא שאני מדבר בשפה גבוה ביום יום, אבל זה משהוא שהתקבע אצלנו מאז שאנחנו ילדים - לחבר מילים מסוימת לרגשות מסוימות, ובד"כ השפה הפשוטה מתקשה יותר לעשות את זה.

אף אחד לא אומר להתפלצן, אבל אפשר וצריך לבחור מילים, ומה לעשות שמביט זה יותר נעים לקריאה ממסתכל ויש עוד עשרות דוגמאות. זה אמנם לא יהפוך כתיבה גרועה לטובה, ולהיפך, אבל זה יקח כתיבה טובה וישדרג אותה רמה אחת.
חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 21:14
צלמית המשתמש של Shvily Bob
  Shvily Bob Shvily Bob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
מה שאתם עושים, וכל מי שחושב כמוכם זה הזניה לכל אמנות באשר היא!!!
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "באתי לחזק (אם כי לא בטוח שיצאתי מחוזק)"

אני מציע לך לראות את הפרק בחברים, בו ג'ואי כותב מכתב בשפה "גבוהה". הוא משתמש בתזאורוס [מילון למילים נרדפות], ומחליף בדיוק כמו ששניכם הצעתם כל מילה ומילה במכתב. תדמיינו לעצמכם את התוצאה.

ג'ואי הוא מטומטם, ועשה את מה שעשה מטוהר לב, אבל אתם עושים את זה בכוונה תחילה, וזה כל כך, אבל כל כך פלצני.

אני לא נגד מילים גבוהות. אבל למה סתם לנפח דברים בפומפוזיות? זה לא תורם לכם כלום, השיר הופך להיות מכוער וסתמי. למה שאני אכתוב "אצה לו הדרך" במקום רץ??? מה רע ברץ? זה לא יותר יפה!

פלצנים.

חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 21:32

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "לא."

"אני יעשה את ההקבלה לצילום, שזה משהו שאני מכיר קצת יותר טוב -להגיד על שפה יפה "פלצנות" זה בערך כמו להגיד את זה על צילום בשחור לבן."
מה בדיוק שפה יפה ב"אצה לו הדרך" או "הביט". רץ והסתכל יפים באותה המידה בדיוק. והנסיון האדיוטי שלכם לייפות דברים הוא כל כך מלאכותי ודוחה. זה נקרא פלצנות.

"בשניהם אנחנו פונים לרגשות שהתחברו אצלנו עם הקשרים מסוימים עוד מאז שאנחנו ילדים". בולשיט, אני עדיין ילד קטן וכלום לא מזכיר לי שחור לבן.

"לדוגמהששחור לבן מעורר אצלנו (או לפחות אצל רובנו) תחושות נוסטלגיות, וצבעים קרים נותנים תחושה של עצבות ולהיפך חמים נותנים תחושת אושר/אהבה." שוב קשקוש פוסט מודרניסטי.

"בכתיבה זה אותו הדבר - כשאני קורא ספר שכתוב בשפת רחוב לכל הדרך אני מתקשה יותר להתחבר אליו. זה לא שאני מדבר בשפה גבוה ביום יום, אבל זה משהוא שהתקבע אצלנו מאז שאנחנו ילדים - לחבר מילים מסוימת לרגשות מסוימות, ובד"כ השפה הפשוטה מתקשה יותר לעשות את זה". "השפה הפשוטה מתקשה לעשות את זה"? זה פשוט דבילי מה שאתה אומר. אתה מושפע מהסביבה הפלצנית של לימודי ספרות בבצפר. הטענות שלך מאד חלשות.

"אף אחד לא אומר להתפלצן, אבל אפשר וצריך לבחור מילים, ומה לעשות שמביט זה יותר נעים לקריאה ממסתכל ויש עוד עשרות דוגמאות. זה אמנם לא יהפוך כתיבה גרועה לטובה, ולהיפך, אבל זה יקח כתיבה טובה וישדרג אותה רמה אחת". "לבחור מילים" זה בדיוק להתפלצן. "ישדרג כתיבה"? יהפוך אותה למגעילה ומחורטטת!

אוי! כנראה שכן קראתי את כל מה שכתבת!
פלצן!

חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 21:58
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
רק רציתי להעיר על הדוגמא שנתת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יונית שמתחילה ב "נכון שטוב לפתוח את הלב ולכתוב..."

את נתת כדוגמא את ההחלפה בין "רץ" ובין "אצה לו הדרך" ו-"נחפז".

אז ככה, אני חושב שכותב (או כותבת ) שמנסה להראות כמה יפה שהוא מחליף את השפה לשפה גבוהה, צריך קודם לעשות לעצמו מסננת מילים די בסיסית. אני אסביר למה אני מתכוון:

אם תחשבי על זה, כשאת כותבת יצירה הרבה יותר עדיף (כן, עדיף!) להשתמש במילה "רץ" מאשר "אצה לו הדרך" או "נחפז". רק המילה "רץ", בצורה הגרפית שלה, חפוזה. ז"א שהיא קצרה, וזה מעצים את תחושת ה"ריצה" תוך כדי היצירה. מילים ארוכות יותר יכולות לתת הרגשה אחרת...

אני לא בא עכשיו ואומר שאם את כותבת על ריצה את חייבת שכל המילים תהיינה קצרות כמה שאפשר, אבל דווקא הדוגמא הבודדת הזו שנתת גרמה לי להראות את ההיגיון בבחירת המילים ליצירה מלבד בחירת מילים לפי משמעות.

ואם כבר כתבתי את זה, אז זה אחד מהטיפים שלי לכתיבה יוצרת

לילה טוב!
חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 22:08
צלמית המשתמש של יונית
  יונית יונית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Shvily Bob שמתחילה ב "אני מאד מקווה שיהיה לך לילה טוב."

לא נעלבתי ואם היית מכיר אותי יותר היית יודע שאני בכלל לא פלצנית

אין לי אפילו תעודת בגרות.

את הדברים הבאים כתב לי עורך עיתון גדול שיש לו אתר פרטי לכתיבה יוצרת ואני אחת החברות בפורום ולפי הדברים שלו אולי תבין שעברתי כברת דרך בשלוש שנים האחרונות ואני גאה מאוד בפלצנות שלי קיום.

"כונותי טובות. חבל לי שזאת תחשותך. ואשר להשכלה. בכדי לכתוב שירים לא צריכים להיות משכילים, יחד עם זאת, גם אני גיליתי שידע רק יכול לתרום ולהעשיר. צריך לדעת לתת. אך במקרה שלך צריך לדעת גם לקבל. חבל שאת לא מנסה לקחת את מה שמנסים להעניק לך מתוך כוונת נתינה טהורה. מתוך אהבת לזולת. זאת מטרת הפורום לתת ולקבל משובים על-מנת שנוכל להפרות אחד את השני ובדרך זאת ליצור יצירות יפות , מזוקקות . האמיני לי זה לא כזה מסובך."

גם אני חשבתי פעם כמוך

חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 22:14

שכחתי לכתוב מקודם שאני גאה בזה שאני ילד בלי קשר לזה-
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יונית שמתחילה ב "לא נעלבתי ואם היית מכיר אותי..."

לא נעלבתי ואם היית מכיר אותי יותר היית יודע שאני בכלל לא פלצנית אני שמח שלא נעלבת. באמת.

אין לי אפילו תעודת בגרות. את רואה????? להגיד "אפילו אין לי תעודת בגרות" זה סופר פלצני. הקטע של הסינדרלה. וואו אז אין לך תעודת בגרות. ביג דיל.

את הדברים הבאים כתב לי עורך עיתון גדול שיש לו אתר פרטי לכתיבה יוצרת ואני אחת החברות בפורום ולפי הדברים שלו אולי תבין שעברתי כברת דרך בשלוש שנים האחרונות ואני גאה מאוד בפלצנות שלי קיום. כיום

"כונותי טובות. חבל לי שזאת תחשותך. ואשר להשכלה. בכדי לכתוב שירים לא צריכים להיות משכילים, יחד עם זאת, גם אני גיליתי שידע רק יכול לתרום ולהעשיר. צריך לדעת לתת. אך במקרה שלך צריך לדעת גם לקבל. חבל שאת לא מנסה לקחת את מה שמנסים להעניק לך מתוך כוונת נתינה טהורה. מתוך אהבת לזולת. זאת מטרת הפורום לתת ולקבל משובים על-מנת שנוכל להפרות אחד את השני ובדרך זאת ליצור יצירות יפות , מזוקקות . האמיני לי זה לא כזה מסובך." זה נכון מאד. אבל מה הקשר לדיון הנחמד שלנו?

גם אני חשבתי פעם כמוך את נורמלית???? בהודעה הספציפית הזאת את כותבת לי "ואם היית מכיר אותי". אז מה את מתחילה עכשיו "גם אני חשבתי כמוך"?? את לא יודעת איך אני חושב!!

אני עדיין חושב שאת פלצנית. כל תגובה ותגובה שלך מוכיחות לי עד כמה אני צודק. אבל אהבתי כמה שירים שכתבת [בלי ציניות, בלי התחנפות לשווא].

ההודעה ה 123 שלי מוקדשת לNVJ שכתב משהו כל כך יפה למעלה, בתגובה ליונית.

נערך לאחרונה ע"י Shvily Bob בתאריך 14-05-2007 בשעה 22:29.
חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 09:28
  אסאניה אסאניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
תגובה ראויה !!!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Shvily Bob שמתחילה ב "הטיפ שלי, בהמשך למה שכתבתי כבר כאן הוא:"

בוקר טוב לך Shvily Bob !!!
ולכל המגיבים כאן,

בוא תשתדל לשמור על שפה גבוהה ... והכוונה שלי - תעביר את הביקורת שלך בגישה טובה.
לא מקובל בפורום הזה לכתוב - כולכם פלצנים וכ'ו וכ'ו ...

תכתוב מה כן מתחבר לך, ומה לא מתחבר לך, ומה דעתך לגבי הנושא. כפי שכתבת כאן.
אף אחד כאן לא חייב לקבל אחד מהשני. במיוחד עם גישה תוקפנית ומלאה בשפיטה.

תשתדלו להביע דעתכם בצורה יותר בוגרת.
כאן כן הייתי מכניסה שפה עשירה.
חבל לי לסגור את האשכול הזה. הוא יכול לעזור לכולכם.

המשך מהנה !!!

חזרה לפורום
ישן 14-05-2007, 21:48
צלמית המשתמש של Neraha
  Neraha Neraha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.07
שלח הודעה דרך MSN אל Neraha
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NVJ שמתחילה ב "טיפים לכתיבה"

Shvily Bob אמר בעצם את מה שרציתי לומר, רק במילים טיפה יותר בוטות... מרגיז אותי מאוד שאנשים כותבים יצירה עם מילים גבוהות שמגיעות לאף של אלוהים ואין מאחורי המילים כלום בעצם. ואז באים האנשים מנגד, וקוראים את המילים, לא מנסים להסתכל על מה שבא מאחוריהן, וזה מרגיז אותי מאוד. אז כן, כתיבה גבוה היא סוג של פלצנות גרידא. אנשים שכותבים בשביל להראות את הלקסיקון העצום שלהם הם לדעתי מנופחים יותר מידי. שלא תבינו אותי לא נכון, יכולות להיות יצירות עם מילים גבוהות מאוד שיהיו מאוד מוצלחות (ע"ע נתן אלתרמן), אבל בימינו, לצערי, הרוב זה בשביל ה Show Off.

חזרה לפורום
ישן 15-05-2007, 23:49
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
עוד טיפ שלי

מועתק מתגובה אחרי שלי, על שיר אהבה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NVJ
ולגבי היצירה... תשמע, אם אתה אוהב את מה שכתבת זה חשוב. אתה רוצה לשמוע דעה אישית של גולשים? מה הרגשתי, או איך אני חושב שזה מבחינת מבנה השיר?

אני לא כל-כך מתחבר לשירים כאלה. כבר יש 1000000000 שירים בסגנון של "אהבנו, נפרדנו, נשארו הזכרונות". בתכלס, אני לא מוצא עניין מיוחד ביצירה. אני מאוד מקווה שמעל למילים שאני כותב אני לא נשמע בוטה, או מתנשא, או מעליב, אני מתכוון לכתוב תגובה בונה לעתיד.

אני חושב שכל כותב שרוצה לכתוב, חוץ מלנסות להוציא על הכתב את מה שעל הלב שלו, לנסות לעשות משהו מעבר. כבר כתבתי את העצה הזו המון פעמים. נסה לחשוב סתם על נושא (אולי אפשר לרגע אחד לעזוב את האהבה??...) ולנסות לכתוב אחרת. אולי לנסות בחירת מילים שונה ממה שאתה רגיל. אולי מבנה שונה.

כשאתה מסיים לכתוב, כשאתה מרגיש שגמרת, אני מאוד ממליץ לשבת רגע, לקרוא את היצירה כקורא מן הצד ולחשוב "זה טוב? אני מרוצה מזה? הצלחתי להעביר את מה שאני רוצה? האם היצירה עניינית?" וכך אפשר אחרי זה אפילו לשפר את היצירה.
חזרה לפורום
ישן 20-05-2007, 19:29
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
טיפ לכתיבת סיפור ארוך ( ספר )

טיפ שתהחלתי להשתמש בו מזמן , והוא :

קודם כול תקבעו מין רעיון עיקרוני לסיפור , תכתבו אותו , ותתחילו לשדרג אותו , אחר כך תגבשו את סגנון הסיפור , למשל : מתח , מיסתורי , מיסטי וכו'... ( אפילו שהוא למשל סיפור פנטזיה , תיעודי וכו'... )

עכשיו לדמויות :

1. תביאו נירות והרבה ועיפרון
2. תקשקשו שמות של דמיות כול מיני
3. תעשו את הטבלה הבאה ותמלאו אותה בנתוני הדמות.

הטבלה :

שם :
צבע עינים :
צבע שער :
צבע עור :
בגדים :
אורך :
תוכנה מיוחדת ( מצד אישות ) :
תוכנה מיוחדת : ( קסם , יודע שפות רבות וכו'.... )
אבזרים :
מצב משפחתי : יתום / חד הורי וכו'........

( אפשר להוסיף לטעמכם )

ואז תתחילו לכתוב את הסיפור והטבלאות שהכנתם יהיו כמעיין DATA BASE ( מידע בסיסי )

המשך ערב נעיים !!!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_1.gif]
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר