לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-01-2006, 20:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עידן_20 שמתחילה ב "אני מש"ק עודפים"

הנה שכפ"ץ אמריקאי עם כיסי והסוואה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(ליחצו על התמונה להגדלה) מתוך גליון במחנה האחרון (13.1.06).
נדמה לי שדיברנו על השכפ"ץ הזה באשכול אחר שאני לא מוצא. באשכול ההוא ציינת שאתה רוכש שכפ"צים כאלו.
סליחה על ההקפצה של האשכול (וגם על...) אבל התמונה תפסה לי את העין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-01-2006, 21:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שמתי שמתי..."

השברה היא חלוקת טובין (סחורה). כמו שכתוב (בבראשית מ"א באיזור פסוק נ"ג) שיוסף היה משביר לכל ארץ מצרים = מחלק את האוכל.
וכך גם המשביר הצרכן שהוא פועל יוצא של המשביר המרכזי (איזשהו רעיון סוציאליסטי להוזלת הרכישה של מוצרים לחקלאים שהדיון עליו מקומו בפורום היסטוריה).
ענף השברה במר"ץ הוא עתיק יומין (והוא רק אחד מכמה ענפים). מר"ץ (מרכז ציוד) הוא אחד המרכזים של אט"ל.

ישן 04-12-2005, 15:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל Elad E"

המארינס הם זרוע של חיל הים וככזאת הם כפופים לה מבחינות רבות. לדוגמה, חובשים במארינס הם אנשי צי, המתגייסים ועוברים הכשרה בצי ולאחר מכן חוברים למארינס. לצורך העניין, ההקבלה היא שיש בצה"ל 3 זרועות - ים, אויר ויבשה. המארינס מקביל למעמדו של החי"ר לדוגמה, שהוא חיל בתוך הזרוע.
בגלל זה למארינס קוראים Corps. עם זאת, אין ספק שלמארינס יש מעמד מיוחד ביחס לחיילות אחרים המקבילים אליהם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-10-2008, 14:10
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי נכון מאד אבל באותו הקשר נעלי " פלדיום"
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "מדים מנומרים בצה"ל."

בשלב מסויים בשנות ה70 הוטל איסור חמור על לבישת מדים מנומרים ונעלי פלדיום מחשש " לדוצי"ם.
מכיוון שאירגוני החבלה היו לבושים במדים מנומרים ובנעלי פלדיום .
גם לגבי נעילת נעלי " פלדיום " ניתנה פקודה חד משמעית שאסור לנעול אותם מחשש לטעויות בעיקר בעת חציה של דרכי הטשטוש או בקרבה למוצבים.
באינתפדה הראשונה בעת שכל הרצועה רתחה הוקמו שתי פלוגות חרמ"ש "אשבל ואשחר" שהיו ממוקמות ברפיח ליד המפקדה - קרוב לבית הספר התיכון באר- שבע קן הצרעות ובכדי להעלות את מורל הלוחמים ובכדי לאפשר להם תנועה זריזה יותר סופקו להם נעלי " פלדיום".
אחד שהיה שם וראה...
ישן 12-12-2005, 08:40
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
usefulness of camouflaged uniforms are exaggerated
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קריו שמתחילה ב "מישהו דיבר על מדים מנומרים בצה"ל"

I think that the usefulness of camouflaged uniforms are exaggerated and mostly a wasted effort. Especially since today they are usually covered over by shachpatzim, effodim, weapons and other combat equipment that are usually a different color anyways.

http://www.hyperstealth.com/ka2/psd...rt-CT_small.jpg

Also every environment looks different. Even in the same environment, different locations have different colors, i.e. dark rocks, green bushes, white rocks. For this reason when you need to lay down and hide, like in an anti-tank ambush, a dual-color personal camouflage net that can be put over the soldier AND his equipment is more practical.

For this same reasons I think that the attempts to design a fancy "combat" uniform with special pockets like what the US Army is doing is a waste.

I think that a "work uniform" in a good basic color like in the IDF is good enough, especially when is "camouflaged" in the field by dust, sand, mud, gun oil and humus stains.

By the way, last week in an exercise in Tzaylim I saw the “enemy” forces in dressed in a mix of US Woodland green BDUs and 3-color DCU desert combat uniform. Some were carrying these big plastic tubes on their backs I guess to simulate the Hizballah’s new personal 155mm mortars or maybe the Pal’s KassamXXL J
ישן 21-10-2008, 11:58
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
תחי הקידמה!
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "הקפצה לטובת תמונות של מדים מנומרים בצה"ל מתוך הסרט "פישקה במילואים" שצולם ב 1971"

לא עוד סריקות (רק של) עיתונים והקפצות אשכולות מן האוב - אלא צילומי מסך מסרטים. תתחדש!

ובנושא ההקפצה שלך - לא ניתן להסיק משימוש בבליל מדים מנומרים בסרט (האלמותי כדבריך) על הימצאותם בשימוש בצה"ל. כידוע לך, יש חברות המשכירות ציוד צבאי לצורך הפקת סרטים - לא כל זוג מדים נלקח ממחסן צה"לי. כך שקביעותיך לגבי מועד הפקת הסרט (1971) וההשלכה מכך על צה"ל אין לה על מה לסמוך. (בדקת כבר את "עזית הכלבה הצנחנית"? ואת "מבצע יהונתן"? האחרון יצא בשנת 1976, והיו בו מדים מנומרים.).
ישן 21-10-2008, 15:09
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "תחי הקידמה!"

1. למרות שמה שאתה כותב בגדול נכון, על כך שההופעה של פריט ביגוד ו/או ציוד כזה או אחר בסרט "צבאי" אינה מהווה בהכרח אינדקציה למצבו של אותו פריט ביגוד ו/או ציוד בפועל בצבא באותה העת, הרי שבמקרה ספיציפי זה אתה טועה בשני מובנים:

א. בסרט הנ"ל נראה שעל פניו הציוד הגיע ישירות מצה"ל ולא מ "חברת השכרת ציוד" (ראה כתוביות הסיום) ועל כן במידה רבה שיקף את המצב האמיתי של צנחני מילואים בראשית שנות ה-70. גם "עזית הכלבה הצנחנית" צולם בסה"כ כמה חודשים אחרי הסרט הזה כך שאין בו ממש כדי לחזק את טענתך, אם כבר ההפך.

ב. להוצאת המדים המנומרים משימוש באותה העת יש תימוכין אין ספור בתמונות ובספרים שפורסמו. אני מפנה אותך למשל לספר "דרך הנשר בשמיים" שהתפרסם לאחרונה ובו בין היתר תמונות רבות של צנחני מילואים מחטיבה 80-317 במלחמת יוה"כ בכל הגזרות. לא תמצא שם תמונה אחת ובה צנחני מילואים עם מדים מנומרים במלחמה זו. אתה מוזמן לסתור זאת ממקורותייך או ידיעותייך.

2. נושא השימוש במדים מנומרים ביחידות מובחרות במהלך שנות ה-70, גם אחרי שהוצאו משימוש בקרב יחידות הסדיר והמילואים, בין אם בפועל ובין אם כפי שהוצג בסרטי התקופה (למשל "מבצע יונתן"), גם כן אינו רלוונטי מאחר ושם המדים הללו שמשו כידוע אך ורק לטובת משימות ספציפיות של הטמעות / הסתערבות ולא כבגדי לחימה/עבודה/יציאה ביום יום, כפי ששמשו את הלוחמים במלחמת ששת הימים. גם לכך יש לא מעט תימוכין הן בתמונות/ספרים והן במשתתפים בפורום ששרתו ביחידות אלו. שוב, אתה מוזמן לסתור זאת ממקורותייך או ידיעותייך.

3. ולסיום אם היית מעריץ אמיתי אזי הייתי בוודאי יודע שכבר לפני חודשים רבים מאוד גזרתי תמונות מתוך סרטים/תוכניות TV כך שלא מדובר פה בשדרוג. :-)

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 21-10-2008 בשעה 15:13.
ישן 23-10-2008, 22:00
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "לא מדים אמריקאיים."

1. יש פה שני דגמי הסוואה של המדים צרפתיים M1947. הדגמים בעלי הטונים הירוק והשחור הדומיננטים כונו LEOPARD והיו נפוצים בעיקר בהודו-סין, באפריקה המשוונית ובאירופה בעוד אלו בעלי הטונים החום והחאקי הדומיננטים כונו LIZARD והיו נפוצים בעיקר באלג'יריה, טוניס ומרוקו (הכינויים לא היו רשמיים). עם השנים הופיעו גם שיבוטים, קרי חום עם ירוק, חאקי עם שחור וכו' ובסופו של דבר שני הכינויים שמשו את כל הדגמים.

שני הדגמים גם יחד (ניתן לראות את שניהם גם בסרט וגם בתמונות מהתקופה) הגיעו לצה"ל מעודפי הצבא הצרפתי בתחילת שנות ה-60 אך הוצאו משימוש כעבור עשור מהסיבות שהוזכרו לעיל:
1. רצון ליצור סטנדריזציה ולמנוע את תופעת הפלנגות/מיליציה
2. חוסר התאמה של הבד הצרפתי העבה יותר לאקלים הישראלי
3. בלאי לאורך זמן
4. רצון פוליטי למזער ככל האפשר שימוש בציוד צבאי הצרפתי אחרי הטלת האמברגו
5. חשש מוצדק בחלקו מדו"צ עם המחבלים, שהרבו ללבוש מדים מנומרים מעודפי הצבאות הערביים.

הצרפתים פתחו דגמים מאוחרים מיוחדים של ה M1947 גם עבור צנחנים, נחתים וליגיונרים שבמשך שנים ארוכות היו מצרך מבוקש בצבא הצרפתי ועל כן כנראה לא הגיעו לידי צה"ל. אני לפחות לא מכיר תיעוד שלהם בתמונות של חיילי צה"ל. קרי צנחנים שלנו לבשו תמיד את אותם המדים המנומרים הצרפתים כמו גולני ולא דגם נפרד כמו בצבא הצרפתי.

2. יש פה שני סוגים של מדים מנומרים מצריים. לגבי הדגם עם תבנית העיגולים, בתחילה חשבתי שמדובר במדים של הנחתים אמריקנים משנות ה-50, שהרבו להשתמש בתבניות עיגולים ו "כתמי צבע", אבל בפועל מדובר במדי צנחנים וקומנדו מצריים. כנ"ל לגבי המדים עם תבנית הפסים האנכיים, שלא היו אופיינים למדים הצרפתיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:42

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר