לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2007, 10:15
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
יש עדיין כמה שהולכים עם בד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "פרה מעופפת"

ולא רק במקצוע הזה, לרוב מדובר באנשים מספיק ותיקים כדי שלא יהיה אפחד שיעיר להם..

חוצמזה שהם הולכים על איזה חבל דק מסויים, מכיוון שלמיטב ידיעתי מי שהוענקו לו כנפי בד זכאי, במובן מסויים, לענוד אותן.
בתקופת ההחלפה "המרד שפרץ" נשבר בעזרת הפיקוד הבכיר שהחליף את הכנפיים, ואז לא היה לזוטרים יותר ברירה - אלא להחליף.

אגב,
בשאר חילות האוויר הבקרים רשאים לנוע עם סרבלי טיסה. בחה"א פטרו את הבעיה על ידי ייצור מיוחד של סרבלי-כמו טיס אפורים, לבקרים ועוד כמה מקצועות ספורים.
בכלל, היום יש הוראה חד משמעית במגזר הטכני שלפיה כל הקצינים נעים עם סרבלי כמו-טיס כחולים. זה כולל גם קציני מחשוב, שלא עובדים בקרבת כלי טיס..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2007, 10:30
צלמית המשתמש של NehemiaG

נכון.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "אתה מן הסתם מצוי יותר בעניינים"

אגב, באופן אישי אני עוקץ אנשים ממערך הנ"מ וההגנה הקרקעית שהולכים עם רקע אדום - "אם שלדג ו-669 לא הולכים עם רקע אדום, למה אתם כן?"

אין כוונה, לפחות ככל הידוע לי. אפילו הכרה כלוחמים לא נותנים למרבית המקצועות. שלא לדבר על תעודת לוחם. זה הכל עניין של פולטיקה וכסף (סיכות בד עולות הון לצבא. בסוף ייקחו גם מהטייסים את הזכות לענוד סיכות בד)

אגב - בפברואר, אם ירצה השם וירצה הפיקוד הבכיר לא לסגור מקצוע מסויים, אתחיל קורס מוטס, יהיה מגניב .

ישן 01-06-2007, 16:37
  The Sniper The Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל The Sniper
עקיצות
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "נכון."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אגב, באופן אישי אני עוקץ אנשים ממערך הנ"מ וההגנה הקרקעית שהולכים עם רקע אדום - "אם שלדג ו-669 לא הולכים עם רקע אדום, למה אתם כן?"

אין כל סיבה שתעקוץ את האוכלוסיות הנ"ל, בתור מ.ג הגנ"ק בביה"ס לנ''מ אני אוכל להגיד לך שנ"מ הולכים עם רקע אדום וזה ידוע! למעשה לוחמי הנ"מ מקבלים את הרקע בטקס מיוחד לאחר מסע לא קל (קבלת טיל אם אני לא טועה).
והסיבה שהחבר'ה מהגנ"ק הולכים עם רקע אדום היא כי רובם בוגרי קורס מ''כים בביסל''ח שם קיבלו רקע אדום במהלך או בסוף הקורס ופשוט לא הורידו אותו.

ואין שום בסיס השוואתי עם שלדג או 669 - זה עניין של שנים אחורה ולא החלטה של חייל בודד.

ישן 03-06-2007, 01:36
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "עקיצות"

אני יודע שהם מקבלים, ואני אישית ממליץ לכל אחד מחברי השייכים למערך להוריד אותו. גם המאבטחים/נהגים אצלנו הולכים איתו (והמאבטחים/נהגים הם רוב הגף, מי כמוך יודע.. ).

אבל אף אחד מהם לא יכול לענות על השאלה הפשוטה - "האם אתה שווה יותר משלדג/669?" - בדרך כלל הם משאירים את זה, אולי מאותה הסיבה שאני הולך עם כומתת הפז"ם של אבי (45 שנה, נראית כמו קלמר ג'ינס..) - כל אחד רוצה דרך לביטוי עצמי כלשהו.

אני אישית מאוד מעריך את אנשי ההגנ"ק (חוץ מאשר כמה תפיסות הגנה שנהוגות בבסיס שלי, שגם פשיטת שייטת לא שינתה, אז מי אני..), אבל הליכה עם רקע אדום היא ביזיונית בעיני. טייסים גם לא הולכים עם רקע, להזכירך.

ישן 01-06-2007, 11:32
צלמית המשתמש של NehemiaG

ידוע, והיא לא תקנית.
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי madan שמתחילה ב "לא יודע למה התכוונת בלא..."

זכאים לסיכה מוזהבת:
סיכת מ"מ מוזהבת - מפק"צים בבה"ד 1 שפיקדו על שני מחזורים (זה מה שאני זוכר מהחוזר האחרון של רע"ן משטר ומשמעת. אני דווקא זכרתי 3 מחזורי פיקוד).
חובלים שמפקדים על כלי שיט (ויש עוד משהו שם, לא זוכר בדיוק)

עקרונית, כל סיכה מוזהבת אחרת היא לא תקנית.
בזמנו חילקו סיכות חמש מוזהבות למפקדי גפי חימוש, גם זה היה לא תקני.

המערך שלי, לדוגמה, לא זכאי לסיכה כלשהי, בגלל החלטה של הרע"ן שלנו (לדאבון לב כולנו הוא משתחרר באוגוסט, לפחות ננצל את זה לקבלת סיכה), אז הולכים עם סיכה לא חוקית..

ישן 01-06-2007, 16:31
  The Sniper The Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל The Sniper
צילום תמונות להנאתכם:
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "בקר=פרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
עוד כנפי בד:

חצאי כנפיים:
פקח העמסה - בעיגול היה מצוייר סמל מרכז כובד (דומה לזה של BMW) -
יש לי רק תמונה של הגרסת מתכת:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
רופא\חובש מוטס - בעיגול סמל ירפ"א -

למעלה גרסת ירפ''א בבד ובמתכת גדולה וקטנה - קיימת גרסה נוספת עם מצנח (רופא/חובש מוטס-מוצנח), להלן בגרסאת חצי כנף ומתכת.
מכונאי מוטס (לא זוכר איך נראה):
לא מכיר בגרסת חצי כנף.

כנפיים שלמות:

טייס (מגן דוד): + גרסאת זהב שחולקה לרגל 50 שנה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
נווט (מחט מצפן):
מכונן (משהו כמו סרט הקלטה): - למטה גרסאת המתכת הקטנה.
אלחוטאי (ברק): מפעיל מע' קשר מוטס (בגרסאת המתכת הגדולה והקטנה - הסיכה הספציפית הזאת - הראשונה - משולבת עם מפעיל מע' ל''א - כנראה פאק ביצור...)

בקר (ראיתם כבר): - למטה: 2 גרסאות ממתכת - לדעתי ה-2 היא התיקנית.
צלם (מצלמה) - לא מכיר.
מקלען (כוונת):
מטילן (פצצה): לא מכיר...
מהנדס טיסה: - מכיר רק בגרסה הקטנה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה(X)

נוספים:
טייס קל:
מפעיל מע' ל''א (גרסת החצי כנף והמתכת הקטנה):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לא ידוע לי (נראה לי גרסה חדשה לפקח העמסה):

* אשמח לראות את הגרסאות של צלם מוטס ומטיל פצצות מוטס (ראיתי אותם רק במוזיאון חיל האויר) - אם למישהו יש תמונה אשמח מאוד *

ישן 01-10-2007, 23:45
  McKaby McKaby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.04
סיכת כנפיים לא מאושרת ע"י צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי madan שמתחילה ב "זיהוי כנפיים"

באשכול זה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ht=%EE%E5%E8%F1

NehemiaG פירסם תמונה של סיכת כנפיים השייכת למפעילי מערכות החימוש:

אני שאלתי לגבי חוקיות הסיכה, האם קיבלה אי פעם אישור וועדת הסמלים של צה"ל. כי לפי המראה החיצוני היא רחוקה מלהיות תיקנית.
אך NehemiaG ענה לי ש-"הסיכה רשמית, ומוענקת בטקס רשמי"

לא הסתפקתי בתשובה זאת והמשכתי לבדוק דברים.
והנה מצאתי חיזוק לטענות שלי.

בג"ץ 9628/03
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...02/18912928.doc

בתמצית הדברים: רס"ב אבי צרפתי ורס"ב אלי משעני ביקשו להכיר במקצוע(חמש מוטס) שלהם בתור צוות עזר אווירי. הבקשה נדחתה ע"י בג"ץ עם הסבר שהם לא עומדים בקריטוריאונים (הם אינם מקיימים את רף הגיחות המינימלי הנדרש לצורך זכאות אנשי צע"א - 10 גיחות בחצי שנה).

לכן המסקנה היא שמפעילי מערכות החימוש לא שייכים לצע"א ולכן הם לא זכאים לסיכת כנפיים הדומה בעיצוב לסיכות צע"א. לכן סיכה שהוצגה היא אילתור לא תיקני ולא מאושר.

נערך לאחרונה ע"י McKaby בתאריך 01-10-2007 בשעה 23:58.
ישן 02-10-2007, 16:57
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי McKaby שמתחילה ב "סיכת כנפיים לא מאושרת ע"י צה"ל"

בדקתי את זה לעומק, עם אדם שאחראי על הנושא בחיל, וזה תמצית דבריו:

א. אכן, בזמנו המקצוע לא הוכר כצע"א. באופן אירוני, פעם כן נתנו לאנשי המקצוע תעודות צ"א (אני מכיר חמש מוטס עם תעודת צ"א)
ב. כיום נותנים תעודות צ"א רק לנווטים, טייסים, מכוננים ומכונאים מוטסים.
ג. כחלק מהריוויזיה שנערכה בחה"א בנושא שכר המוטסים, נקבע שכל מקצוע מוטס יוכר כצע"א, לענייני מעמד שכר + טייטל מקצועי. כמובן שבשביל לקבל את השכר הזה צריך לעמוד ברף גיחות תקופתי, וזה לא משהו שהתשנה או יישתנה (אני חושב שרק צ"א לא צריך לעמוד ברף גיחות לצרכי שכר, אבל אני לא בטוח. אגב - גם מטיסי כטב"מים מקבלים מעמד צ"א מלא לחלוטין). נושא השכר קצת מורכב, ותלוי במידת התרומה של המקצוע לביצוע המשימה. מכונאים מוטסים נחשבים ברמה העליונה, אנשי 669 - בתחתונה.
ד. המקצוע עבר ריוויזיה קלה, אבל לזה אני לא אכנס.

שיהיה ברור - החבר'ה טסים גם טסים, לא יכול להכנס גם לנושא הזה.

בדקתי לעומק גם לגבי הסיכה - היא אכן מוענקת, היא קיימת כשנתיים-שלוש, והיא נעשתה - כך נאמר לי - "באישור וידיעת המטה". לא יודע אם באישור וידיעת ועדת הסמלים..
וכן, היא גם מוענקת בטקס.. או זה לפחות מה שאמרו לי.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 02-10-2007 בשעה 17:03. סיבה: הוספה קלה
ישן 29-08-2011, 22:49
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
קורס טייס הפך לשנתיים רק באמצע שנות ה-70', עת התווספה התקופה שהייתה קרויה אז "בסיסי בכיר" (ובתקופות מסויימות "בסיסי למ"ק" על שם לימודי הקרקע). זו הייתה תקופה של הכשרת הקצין (בסופה נתנו סיכות צ"ט), וזו התקופה שאוחדה עם המעבר לשתי תקופות בשנה עם הבסיסי של היום.

עד יוה"כ קורס טייס היה 20 חודש בלבד.

יתכן בהחלט, אני לא המומחה בענינים הללו.
אני שואל למשל על קורס 17 ,התגייס ביוני או יולי 53 וסיים ב 5.5.55..לפי חחישוב שלי זה 23 או 22 חודש..וזה היה מספר החודשים של הקורס לכל אורך השנים עד ששונה לשלוש שנים.
האם הנתונים שלי לא נכונים (בהחלט יכול להיות..) או שזה היה חריג לזמנו?

ישן 30-03-2012, 00:07
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
"כנפי הזהב" הוענקו לוותיקי קורס הטיס

http://www.idf.il/1133-15320-he/Dover.aspx

בוגרי קורס טיס למחזורים 33 עד 38 הגיעו בשבוע שעבר לבית חיל האוויר בהרצליה, לטקס "כנפי הזהב" המציין 50 שנה לענידתן של הכנפיים הנכספות. במסגרת הטקס המסורתי זכו הטייסים הותיקים לקבל, כאות הוקרה, מדליית כנפי זהב.

בני משפחות נרגשים, טייסים צעירים ומשפחות הנופלים צפו בסרטונים המתארים בקצרה כל קורס של אותו קרוב משפחה, ולמדו מעט על אותה התקופה.

נציג הבוגרים, רס"ן במיל' שלמה מילוא, אמר בהתרגשות כי "אנו, בוגרי הקורסים בין השנים 1959-1962, היינו דור המלחמות הקשות והגדולות של המדינה. אלו היו המלחמות אשר עיצבו את חה"א ואת רוח הלחימה". רס"ן במיל' מילוא הודה לחיל האוויר על "הזכות לטוס, הזכות להגן על המדינה, להיות בשפיץ אשר עשה עבודה קשה, ועל החינוך לערכי יושר, יושרה, נאמנות, חברות ודבקות במטרה".

את הכנפיים המוזהבות העניק, כמו אז ברחבת המסדרים לפני יובל, מפקד חיל האוויר, אז עזר ויצמן והיום- האלוף עידו נחושתן. מעמד ענידת כנפי הטיס אמנם השתנה, אך לא היה ספק כי הלוחמים הוותיקים נרגשים מהמאורע. טייס אחר טייס הם עלו לבמה לקבלת המדליה ואת מי שלא זכה להגיע החליפו בני המשפחה.

"נשאלתי קודם לכן אם יש לי זמן לבוא הנה היום. בהתחשב במצב הנוכחי, השאלה הייתה במקום. התשובה לכך היא הסמל הקטן והמוזהב אותו קיבלתם היום", אמר האלוף נחושתן. "חיל האוויר נמצא ביומיים האחרונים בפעילות נרחבת באזור הדרום, ויכול וצריך להמשיך ולסכל אירועים כאלה".

האלוף נחושתן הוסיף כי ״אני עומד כאן בהתרגשות. אחד אחד מכם הפך למיתוס בחיל ועיצבתם יחד שכבה חזקה באתוס שלו, שהפך להיות עמוד תווך מרכזי במוניטין של חיל האוויר. אותו אתוס תורגם היום למשמעות של החיל בכח שלו במזהת ובעולם, הכח המרתיע שהוא מייצג, אותו אתם בניתם".

מח"א סיפר בטקס כי מתוך 644 הפלות שביצעו מטוסי החיל, 93.5 נעשו בתקופת הקורסים של הנוכחים. הוא ערך סקירה על השינויים שקרו מאז שסיימו את הקורס ואמר כי "למרות ההתפתחויות הרבות, אנו עדיין זקוקים לחיל האוויר הטוב ביותר, המפעיל את האמצעים הטובים ביותר ועם האנשים הטובים ביותר".

בוגר קורס מספר 33, רס"ן במיל' איתן כרמי, סיפר לאתר צה"ל כי "הדבר המרגש ביותר הוא שזכיתי להגיע לכאן היום. ישנם בוגרים שבני המשפחה קיבלו את הכנפיים עבורם, ואני מקבל בעצמי". רס"ן במיל' כרמי אמר כי הסיטואציה בה נפגש עם חברים מהקורסים השונים, חלקם לראשונה מזה 50 שנה, מרגשת מאוד.
ישן 06-10-2015, 09:54
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04

מבין שלל השרשורים של זיהוי סיכות שמצאתי, אני חושב שפה זה הכי רלוונטי.
מכר מהלימודים מצא כנפי טיסה ברחוב. הם אמנם דומות בצורה מסויימת לסיכת איש צוות אוויר בחיל האוויר האמריקאי בתקופת מלחה"ע 2 והלאה, אך רואים שוני ניכר בעיצוב (עיגול במקום עלי זית, צורת כנפיים שונה קצת, כוכב שטוח במקום בולט, וכו')

במידה וזה לא זיוף, מישהו יודע מה הסיפור שלה?
בנוסף לתמונת השוואה שהבאתי, סיכות נוספות דומות ניתן למצוא באתר הבא:
http://www.anaspides.net/military/a...s_american.html

להשוואה, סיכת איש צוות אוויר, אזור 1944-1945:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.anaspides.net/images/anaspides_net/military/aviation_wings/american_wings/w6_senior_command_pilot.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר