לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 17:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אהממממ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל-24 שמתחילה ב "מחפש זיהוי לתג"

בעבר הייתה פה סיכה עם עקרב מאד דומה, אז דיברו על יחידה סודית בשם סוללת העקרב מהתותחנים או נ"מ שעסקה באינטיפאדה הראשונה בהסתערבות.
לא מצאתי שום ביסוס לכך.
באחרונה יצא לי לראות את התג הזה כשצבעי הרקע שלו שונים (תכלת ולבן - חש"ל ככל הזכור לי) ומספר גדוד מילואים, נדמה לי ש7109.
אני אצרף את מספר הגדוד יותר מאוחר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2010, 17:52
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
אם כבר הקפיצו ...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אהממממ"

סוללת/פלוגת "עקרב" היתה יחידה של אגד "עמוד האש". מחזור החיילים הראשון שלה היה ע"ב חיילי גיוס פברואר 1990. אנשי הסוללה מוינו במהלך קורס תותחן, ועשו עוד השלמה מסויימת עם תכני חי"ר במשך חודש לאחר הקורס.
לאחר סיום ההכשרה קיבלו את סיכת העקרב, ועלו לבסיס שהיה ממוקם בצומת הטנק בג'נין. חיילי היחידה היו משרתים במשך מחזור עד שניים, והיה נהוג להעביר אותם לגדודים לאחר מכן, כדי שלא יהיו יותר מדי זמן בשטחים (אנחנו מדברים על שלהי האינטיפדה הראשונה, אז עוד לא שמעו על "כפיר" ...).
חלקם היו יוצאים לקורס מפקדים וחוזרים לאחר מכן לסוללה: מאחר והחיילים בתכל'ס לא ראו תומ"תים מסיום קורס תותחן, הם פחות בלטו במפקדים ברמה התותחנית.
הפעילות של "עקרב" הייתה חי"ר שטחים טהור: מעצרים, מארבים, וכו', ובכלל זה פעילות מוסקת.
ביולי 1992 הועבר בסיס היחידה אל מאחורי מה שהיה בה"ד 3, צפונית לחווארה (ליד היישוב איתמר), והפעילות הפכה יותר בט"שית: סיורים, שמירה על כלואים, מחסומים, וכו'. באותה תקופה דובר על קורס לוט"ר לחיילים, ולמיטב ידיעתי גם חלקם עברו זאת.

"עקרב" הייתה אחות ל"דיה", יחידת התצפיות של "עמוד האש", ושתי היחידות חיו במקביל. שתי היחידות פורקו באמצע שנות ה-90'.

למען הגילוי הנאות: הייתי מפק"צ מחזור אחד בדיה ולאחר מכן מחזור נוסף בעקרב, וכל מה שכתבתי - מידע אישי.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 28-02-2010, 16:35
  משה מאירי משה מאירי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
גוש לכיש
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "אולי אתה במקרה מופיע כאן? הקפצה לטובת כתבה מבמחנה"

גוש לכיש (עד מלחמת ששת הימים) היה אחד מחמשת גושי הגמ"ר שהיו לפיקוד הדרום.בשנת 1965 נתפס שם המחבל מחמוד חג'אג'י,שהיה השבוי הראשון של הפתח' בישראל.מאותה תקופה האזור הלך והתחממם:מפקד הגוש עלה עם רכבו על מוקש בדרך הפטרולים,טנקי סנטוריון הפגיזו את מוצבי הליגיון הירדני באל-בורג' ובית מירסים.בשנת 1966 הגיע המצב לפיצוץ:אחרי שסיור של צנחנים עלה על מוקש בדרך הפטרולים בדרום הר חברון,יצא צה"ל למבצע הגדול ביותר לפני מלחמת ששת הימים: במבצע "מגרסה" הותקפו ע"י כוח אוגדתי ואווירי לאור היום,מוצבי הליגיון והמה"ל באזור סמוע ומשטרת רוג'ם אל מדפע,וריכוזי מחבלים באזור חר' קרייתן.בפעולה נהרג מג"ד הצנחנים-יואב שחם (על שמו הישוב בגולן-גבעת יואב).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר