לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2013, 17:40
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
מערכת הגנה אקטיבית-Iron Curtain

Iron Curtain Successful in Firing Tests

April 29, 2013 Posted by News Desk

מערכת ההגנה האקטיבית Iron Curtain הוכיחה את עצמה לאחרונה בניסוי ירוט של RPG. כך אמר ה-CEO של ARTIS מפתחת המערכת. הדובר הוסיף שהמערכת פעלה ללא בעיות וניטרלה את כל האיומים שנורו לכיוון הרכב, ובנוסף לזה גם הנזק ההיקפי היה קטן. מחיר המערכת הינו סביר והמערכת מוכנה להתקנה כבר כיום.

המערכת משמידה את האיום כגון RPG במרחק קטן מאד מהרכב המוגן. המערכת מפעילה שני חיישנים נפרדים: הראשון הוא מכ"מ שהאנטנות שלו מותקנות על הגג (ראה תמונה מס'-1), ובנוסף מותקנים חיישנים אלקטרו-אופטיים מסביב לרכב.חיישנים אלו ביחד עם מחשב מהיר יוצרים "מסך מגן" מסביב לרכב (ראה תמונה מס'-2).

"מסך המגן" כפי שהוסבר בפורום, הוא מטען חלול שמופעל מלמעלה כנגד האיום כאשר האפקט של הפיצוץ אמור ל"חתוך" את הרש"ק מהרקטה ולמנוע את הפגיעה ויזימת הרש"ק. מערכות ירוט בסגנון דומה ראינו, להבנתי, גם ביחידה שפותחה ע"י רפא"ל שנקראת Thropy Light (ראה תמונה מס'-3). גם חברת IBD פיתחה מערכת דומה והתקינה אותה על הטנק CV-90120. (ראה תמונה מס'-4)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה מס'-1: ציור של שיטת הפעולה של המערכת, ולמטה קטע וידיאו מהיירוט.

Iron Curtain defeats an RPG. The system was developed under a DARPA sponsored technology demonstration phase.

תמונה מס'-2: החיישנים האלקטרו-אופטיים שמותקנים מסביב לרכב.

תמונה מס'-3: Trophy Light

תמונה מס'-4 : המיגון של החברה הגרמנית IBD שנראה כאן מותקן ע"ג ה-CV-90120

http://defense-update.com/20130429_...ain-tested.html

http://snafu-solomon.blogspot.com/2...time.html#links

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

http://www.youtube.com/watch?featur...d&v=JXNb-VF6FIQ
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-06-2013, 21:44
  gutman76 gutman76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "1. מה הביצועים של זה מול רש"ק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
1. מה הביצועים של זה מול רש"ק כפול? המערכת יכולה להשמיד רק אחד מהם, ובחלק מהטילים הרש"ק הראשון מספיק גדול לחדור ג'יפ ממוגן.
2. אני לא מכיר מערכת נטלת התרעות שווא. מה קורה שנורה נק"ל על הרכב, ואחד הקליעים מזוהה כאיום?
3. היום רוב טילי הנ"ט המתקדמים תוקפים בזווית מלמעלה. לא נראה שיש לכך מענה.
4. כדי להשמיד את איום, המערכת צריכה לזהות אותו בדיוק רב - משימה לא פשוטה בתקציב הזמנים הקצר. זיהוי לא נכון עלול לא להשמיד את האיום, אלא רק לפגוע בו (-וכך למשל עלולים להפוך מטען חלול למטען מעיך - לא ברור מה יותר גרוע לג'יפ).

בלי להכיר את המערכת הזו לעומק, אלא מתוך הכרות עם סוגי הנ"ט להלן כמה תשובות אפשריות:
1.לדעתי פגיעה בגוף או ברש"ק טנדם ע"י מטען או שתשמיד את שני הרשקים או תפגע במערכת ההפעלה של הרשק השני. מענה לשאלה זו יכול לתת רק מי שפיתח את המערכת.
2.קל מאד להבדיל בין נק"ל ונ"ט לפי מהירות ולפי גודל ומשקל ויותר מזה על ידי זיהוי מסלול מעוף. .
3. במאמר כתוב מפורשות שהמערכת נותנת מעטפת כדורית. אז כן יש מענה לתקיפה עילית
4. המטען לא יהיה מעיך במקרה הגרוע יהיה ייזום חלקי של חומר הנפץ או פיצוץ במרחק מסויים מגוף הרכב ואז הוא הופך למטען צד שיעילותו נמוכה ממטען חלול.
ישן 03-06-2013, 22:07
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי gutman76 שמתחילה ב "[QUOTE=מ.ק.]1. מה הביצועים של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gutman76
בלי להכיר את המערכת הזו לעומק, אלא מתוך הכרות עם סוגי הנ"ט להלן כמה תשובות אפשריות:
1.לדעתי פגיעה בגוף או ברש"ק טנדם ע"י מטען או שתשמיד את שני הרשקים או תפגע במערכת ההפעלה של הרשק השני. מענה לשאלה זו יכול לתת רק מי שפיתח את המערכת.
2.קל מאד להבדיל בין נק"ל ונ"ט לפי מהירות ולפי גודל ומשקל ויותר מזה על ידי זיהוי מסלול מעוף. .
3. במאמר כתוב מפורשות שהמערכת נותנת מעטפת כדורית. אז כן יש מענה לתקיפה עילית
4. המטען לא יהיה מעיך במקרה הגרוע יהיה ייזום חלקי של חומר הנפץ או פיצוץ במרחק מסויים מגוף הרכב ואז הוא הופך למטען צד שיעילותו נמוכה ממטען חלול.

2. אני לא יודע מה זה קל אצלך. אני לא רוצה לחשוף דוגמאות ספציפיות של התרעות שווא מסיבות מובנות, אבל זה לא פשוט כמו שאתה מתאר.
גם היום מכ"מים מבלבלים בין ציפורים, בלונים וכלי טייס.
לבלבל בין RPG לבין קליע (לא תמיד יש הבדל במהירות. אם הטווח מאד רחוק, או שמדובר בנתז המהירויות יכולות להיות זהות) קל מאד. שלא לדבר על אבנים שלפעמים עפות מגלגלי רכב אחר.
3. אני ממש לא רואה איך. יש תמונות, ובתמונות רואים בברור שהמטענים מכוונים למטה.
4. קח RPG ותרסק לא את הקונוס הקדמי. אם הוא לא יתפוצץ, הוא ימשיך ויפגע בדופן הרכב. לאחר מעיכה קלה של הליינר, הוא כנראה יתייזם. המטען במקרה זה יתפקד כחצי מטען חלול - חצי מטען מעיך.
ישן 04-06-2013, 18:58
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "מערכת הגנה אקטיבית-Iron Curtain"

אכן אין ספק שזו מערכת מעניינת מאד, אבל, בהתאם לידיעתי (מקריאה בלבד אני לא מומחה) לא ראיתי שמערכת זו נרכשה ע"י מדינה כלשהי, וכל מה שאנו רואים/קוראים בשלב זה הוא פרסום בלבד. חברת ARTIS דרך אגב הינה חברת בת של BAE וזה בהחלט מוסיף לאמינותה. אני לא מאמין שאיזה שהוא צבא ישקיע במערכת כזו להגנה על גיפים שאין להם מה לחפש בשדה הקרב, הרכבים הרכים היחידים שאני הייתי עושה בהם שימוש, אלו רכבי ה-MRAP. בלבד' ולמערב יש אלפי רכבים מסוג זה.
למערכת זו יש חסרונות שהם בעיקר טווח הפעלה קצרצר, ויתרון שנובע מיכולת הפעלה של שברירי שניות, ולכן לדעתי מערכת זו מתאימה להגן בפני RPGs, וכנגד חודרני EFT שמופעלים מטווח קצר מאד.
מערכת היירוט של IBD שנראית בתמונה מס'-4, כאשר היא מותקנת על הנגמ"ש CV-90120, נראית לי עדיפה על המערכת שראינו על הגיפים, במידה והיא מבצעת את היירוטים.
את ההגנה כנגד טילי נ"ט יספקו מיירטים כדוגמת מעיל רוח ואחרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר