לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2008, 10:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שמירקרן שמתחילה ב "שבילי הנסיעה ,בהם חזרו ונסעו..."

היו גם אימונים מרובים של גבעתי ושל פלוגות חרמ"ש בעבר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2008, 12:54
  i640 i640 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.07
בט"ר ניצנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמירקרן שמתחילה ב "היסטוריית השימוש בשטח אש ניצנים-לאנשי שריון וותיקים"

כל השטח שאתה מדבר עליו שימש את האימונים של בית הספר לשריון.אני הייתי במחזור האחרון 11/78שעשה טירונות ברפיח וההשבעה הייתה ליד האנדרטה הגדולה של אוגדת הפלדה?
המחזורים אחרי דהיינו מתחילת שנת 1979 ביצעו כבר טירונות בג'וליס (לא חסה) שהיה בית הספר לשריון.
בכל אזור ניצנים התקיימו פעילויות הקשורות לטירונים וכן התקיימו פעילויות שהיו לקורסים יעודים בבית הספר , לדוגמא , קורס נהגי זחל"ד שעל טרסות החול היו מתרגלים זינוק בעליה , למפקד הקורס קראו רס"ר 5* סופר.קורס נהגי נגמ"ש וכן אכן קורס חרמ"ש שאני זוכר את מפקדו , אך לא את שמו.
אני זוכר תרגילים רבים ממש על החוף כולל שקיעות וחילוץ כלי רכב.
כמובן שהוקם בסיס חדש עם הפינוי מרפיח ששכן היכן ששוכן היום ובעצם טירוני השריון וקד"צ מנהלה היו מבצעים שם את הטירונות ולמקצועות היו עוברים לבית הספר.
זכור לי סיפור על רס"ר הבסיס הראשון בניצנים שהיה מעמיס קרטונים של עופות וגבינה צהובה לרכבו , נתפס ונזרק מצה"ל , 79-80.
ישן 03-02-2008, 19:05
  שמירקרן שמירקרן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי i640 שמתחילה ב "בט"ר ניצנים"

היי.תודה רבה על המידע.ממה שאני מצליח להקיש מחלקי המידע השונים,טירונות שריון היתה עד תחילת שנות ה70(דהיינו עד שצהל עיכל את כיבושי ששת הימים,והבין ששטחים אלו צפויים להישמר זמן ממושך) במחנה חסה,בשנות ה70 מתישהו,עברה לרפיח וב79 לקראת הנסיגה מסיני,עברה למחנה ניצנים.לאורך כל השנים האלו נערכו אימונים של יחידות חרמש בשטח ניצנים,בחלקן גם אימוני שריון,ולמעט תקופת רפיח,ועד לשנת 85,התאמנו בשטח ניצנים,טירוני שריון.
בתוך השטח ולאורך קו המתח לאשקלון,מצאתי שרידי בונקר תחמושת של שריון,ובו מארזי וארגזי פגזי 105 ממ(טנקים),מארזי וארגזי תחמושת מרגמה בקטרים שונים,ופחים של שמנים לרקמ ושריון.לגבי הרסר והעופות,כמי שעשה שם טירונות בשנת 86 ושירת בסטינגר(טילי כתף נגד מטוסים),הרי שכנראה המסורת נשמרה,ורסר המחנה היה מקפיד להעמיס שם עופות קפואים ושאר ירקות.חזרתי לשם ב89 ל3חודשים,עם טירונים שלי,וכך התוודעתי לסיפורי העופות
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר