לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2007, 19:35
  משתמש זכר sagi_11 sagi_11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
הוי הגדנ"ע
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ziv.harel שמתחילה ב "הצלחת לרגש אותי - לפני 35 שנה קיבלתי סמלים כאלה"

ובכן חזרתי לארץ הקודש.
בקשר לסמלים ולגדנ"ע.
הייתה פעילות של גדנ"ע בבתי הספר התיכוניים (אח"כ קראו לזה של"ח). במסגרת הזאת יצאו לקורס מ"כים בג'ליל (מחנה גלילות היום) תלמידים נבחרים לאחר כיתה ט'. במשך כיתה י' יצאו התלמידים לבסיס אימונים גדנ"ע (שוב בג'ליל) ומי שעבר קורס מ"כים בקיץ היה עוזר למד"נים (מדריכי נוער) מהצבא. לאחר כיתה י' יצאו לקורס ניווט - בוגרי קורס המ"כים. בי"א יצאו ל"שירות לאומי" באחד הקיבוצים.
בי"ב לא הייתה פעילות של הגדנ"ע בתיכון.
במשך כל הפעילות נלקחו התלמידים לאימוני קליעה ברובי "טוטו" או ברובה שירות (7.92) (אני שלמדתי בתיכון רמלה לוד נהגתי לירות במתקן באבו כביר - מול בית המעצר של היום). המצטיינים הלכו לתחרות בל"ג בעומר - "ללמד את יהודה קשת".
בנוסף לפעילות בבתי הספר הייתה פעילות וולונטרית שלא במסגרת בתי הספר: כגון גדנ"ע אוויר, גדנ"ע תותחנים (בשיתוף עם בה"ד 9), גדנ"ע קשר (בשיתוף עם בה"ד 7), גדנ"ע סיירים, גדנ"ע קליעה.

פרט מעניין מעברי. אני הייתי מדריך בתנועת הנוער ה"מכבי הצעיר", וכשהגיע זמני להתגייס נמסר שמי ע"י התנועה כמועמד למד"ן (במסגרת ה"אחוזים" של תנועות הנוער) אבל לי היו תוכניות אחרות. אי שם כאשר הייתי בן 12 החלטתי שאני הולך לתותחנים (החלטה שלא השתחררתי ממנה עד היום כאשר אני בן 65) - בבקו"ם התישבתי על הרצפה ואמרתי שאיני קם עד שאשלח לתותחנים. וכך היה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:49

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר