לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2006, 23:24
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מידע פרשת האונס בח"א , נעצר והודה איש קבע בדרגת רס"ל

מצעד של הודאות בפרשת האונס בחיל האוויר
חקירת האונס בבסיס חיל האוויר בדרום מתקדמת ומסתעפת: היום הודה איש קבע ראשון בקיום יחסים עם הנערה ומחר יוחלט האם להביאו בפני שופט צבאי. במקביל הודו עד כה 15 חיילים בשירות סדיר
הסתעפות בחקירת פרשת האונס בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ.
איש קבע בדרגת רב סמל הודה היום (ד'), בחקירתו במצ"ח, בקיום יחסי מין עם הנאנסת . מדובר באיש קבע ראשון שמודה בהשתתפות בפרשה. במקביל הודו היום חמישה חיילים נוספים בשירות סדיר המשרתים בבסיס בקיום מגע מיני עם הנערה. השישה לא היו ברשימת החשודים הראשונית, עם חשיפת הפרשה, ושמם עלה במהלך חקירת מצ"ח.
לפני חודשיים התפוצצה הפרשה ופורסם כי לפי הערכות הפרקליטות, עשרות חיילים קיימו מגע מיני עם הנערה, לצד מספר מצומצם של אזרחים. המעשים נמשכו על-פי החשד למעלה משנה, מאז הייתה הנערה בת 13. כיום היא בת 14 וחצי. רבים מהחשודים טענו בחקירתם כי שמעו שמדובר בנערה לפני גיוס, ולכן סברו שהיא בת 17 או 18 ולא ידעו כי מעשיהם אסורים. עד כה נחקרו בפרשה קרוב ל-70 חיילים ועוד 65 מפקדים.
על אף המספר הרב של החשודים שנחקרו בחשד לקיום יחסי מין עם הנערה, רק כ-15 מהם הודו בפני החוקרים. כולם הסבירו כי חשבו שהנערה בת 16 לפחות והדבר היה בהסכמתה וביוזמתה. חיילים אחרים הכחישו את מעורבותם, חלקם בצורה חד משמעית ואחרים בצורה חלקית. ההתפתחויות החדשות בחקירה עשויות להביא למצב שבו סיומה יידחה וכך גם הדיון שבעקבותיו יגובשו ההחלטות הסופיות.
בפרקליטות החליטו להותיר את הנגד, איש הקבע הראשון אשר מודה במעורבות בפרשה, במעצר. מחר יוחלט האם להביאו בפני שופט צבאי, על-מנת לבקש את הארכת מעצרו ולהמשיך בגביית העדויות. אם ישוחרר לאחר החקירה - ההערכה היא כי יושעה מתפקידו לתקופה של 14 יום, על פי סמכות מפקד הבסיס, אל"מ א', ולאחר מכן יוחלט לגבי צעדים אחרים שיינקטו נגדו. למפקד חיל האוויר סמכות להאריך את זמן ההשעייה בתקופה נוספת.
מדובר באיש הקבע השני שנעצר בפרשה. נגד נוסף, זוטר אף הוא, נחקר עם חשיפת הפרשה וכבר הושעה מתפקידו . הנגד צפוי ככל הנראה להשעייה עד למתן החלטת הפרקליטות בעניינו.
בשבוע שעבר הובא לראשונה אחד החיילים המעורבים בפרשה לבית הדין הצבאי לדיון בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו במספר ימים. הוא נעצר לארבעה ימים במהלכם נעשו פעולות חקירה שונות ובתחילת השבוע שוחרר.
בפרקליטות הצבאית מעריכים כי החקירה המורכבת והמסועפת תסתיים רק בעוד כשישה שבועות, לאחר מכן צפוי פרק זמן נוסף בו יתקיימו דיונים בהם יוחלט על הגשת כתבי אישום, היקפם ומהותם.
גורמים המעורבים בחקירה ציינו כי בניגוד למצופה גם החיילים שהודו בקיום יחסי מין עם הנערה אינם מצביעים על מפקדים שלכאורה ידעו על מה שאירע, ובכך למעשה אין כרגע כל ראיה מוצקת לגבי מפקדים שידעו ושתקו.
בימים הקרובים יתוחקרו גם קצינים בכירים מהבסיס בדרגת סגן אלוף, שישאלו בעיקר שאלות הקשורות למסכת האירועים וחלקם בהם, זאת כחלק מהרצון של הפרקליטות הצבאית לקבל תמונת מצב מלאה של האירוע בטרם יתקבלו החלטות סופיות

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3260135,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2006, 19:19
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
פיגוע מעניין...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "פרשת האונס בח"א , נעצר והודה איש קבע בדרגת רס"ל"

בהחלט מעניין, מאז פורסם הפוסט הזה אתמול הוא לא זכה להתיחסות מלבדי.
ולא שחסר כאן אנשים עם דיעה נחרצת, או ידע נרחב.
ושלא יבוא מישהו ויאמר שזה לא נושא הנכלל בקטגוריה של צבא ובטחון כי זה כן.
כי אפשר להשקיע בטכנולוגיות של המאה ה-21 אבל אם משהו רקוב מבחינה אנושית כלום לא יעזור.
במיוחד כשמפקד בסיס חיל אויר, אל"מ בדרגתו לא רואה שהפרשה הזאת באחריותו.
ויש עוד דברים לא מעטים בהתנהלות של המערכת הזאת שנקראת חיל האויר שנראים לי לקויים בפרשה,
וזה בשיא האנדרסטייטמנט...

אבל נו, כנראה זה אני...

ישן 08-06-2006, 19:48
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "מעניין..."

אז אני אגיב על כמה דברים.
ראשית- זוהי כנראה פרשה רעה מאוד שחיל האויר יצטרך להסיק את המסקנות.
לאחר שזה נאמר,
לבוא בטענות למפקד הבסיס כשההורים בעצמם לא ידעו, זה כמו לבוא בטענות לראש מועצת עומר אם יהיה אונס בישוב שלו והוא לא ידע. האונס הנ"ל התבצע בשיכון המשפחות ע"י חיילים ואזרחים כאחד וזוהי צביעות ממדרגה ראשונה לבוא בטענות של אחריות ישירה למפקד הבסיס.בהחלט יש מקום לדבר על אחריות פיקודית/ מיניסטריאלית. אבל מי שחושב שמפקד בסיס יכול לדעת מה עושים אלפי חיילים ואזרחים שגרים בשיכון בכל לילה (ואני מזכיר שהאמא בעצמה לא ידעה!!!) חי בסרט.
נקודה שניה, שלא נהוגה במחוזותינו- סבלנות. כולם רוצים תוצאות ומיד! חכה רגע, תראה מה תוצאות החקירה ומה מפקד הבסיס ומפקד חיל האויר אומרים ועשים אח"כ ואז תגיע למסקנות לגבי התנהלות.
על כך שמדובר בפרשה גרועה ועצובה- אין ויכוח. על המסקנות שלך יש.
אמיל.
ישן 08-06-2006, 23:15
  _el _el אינו מחובר  
היסטוריה צבאית, בדגש על ישראלית

חבר מתאריך: 30.03.04
קצת יותר משק סוכר
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי G_Zhukov שמתחילה ב "אתה יודע, היו ימים שמח"ט..."

יותר קרוב למחסני הסוכר של אונר"א בעזה.

ולא סתם "אחד החיילים".

אבל, בעקבות הפעם הקודמת שבה הייתי לא זהיר ותיקנת אותי (בצדק), אעצור כאן לפני שנגיע לתביעות דיבה.

נכון - שנות החמישים באמת היו ימים אחרים, בהם קצינים בכירים שהוציאו להורג בלא משפט תקין, זייפו מסמכים, שיקרו לממונים עליהם, הוציאו משימות מעבר לגבול בלא אישור ואף בניגוד להוראות, והיו אחראים למותם של עשרות אזרחים בלתי חמושים, המשיכו לשרת בלא הפרעה או רק הוסטו לתפקידי רוחב.

הימים האלה עברו, הצבא היום הרבה יותר זהיר בפלילים, בהטרדות מיניות ובחיי אזרחים וחיילים.

הממ, אולי השיפור הוא בזכות הכיבוש.
ישן 09-06-2006, 07:15
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני זוכר במפורש כתבה שבה דיברו על יותר ממקרה אחד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לחנך אותם? תגיד אתה חי באותו..."

בו האמא חיפשה את הבת ונסעה סביב-סביב בבסיס כשחיילים שכבו עם בתה. אמרו שם שכנראה לאמא היה מושג שמשהו ממש לא בסדר קורה עם הבת שלה. נדמה לי שזה היה במעריב, אבל לא בטוח.
ושוב: מקרה אחד איננו כלום. אבל לפי הדיווח, מדובר בעשרות חיילים, שלא ממש שמרו הכל בסוד, ועוד כאלה שידעו ולא השתתפו. כמובן, בהנחה שהדיווח נכון.

ואיכשהו שום דבר לא דלף. היי, אם ככה אולי כדאי לגייס אותם לב"מ - זה יותר טוב מכל סטנדרט ביטחון שדה ששמעתי עליו.

ולכן קשה לקבל את זה.

כמו-כן, יש את שאלת הטיפול בנושא. כרגע אחד הודח. חיילי הסדיר כרגע (לפי מה שהבנתי) ממשיכים בשירות כרגיל. לא נגזרה השעיה זמנית על כלל החשודים. אמנם כל אדם זכאי עד שלא הוכחה אשמתו, אבל לנוכח החשדות השעיה זמנית היא במקום - ואין.
ישן 09-06-2006, 08:03

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לחנך אותם? תגיד אתה חי באותו..."

בוא ואציע הצעה איך הדברים היו יכולים להראות אחרת מבחינת חיל האויר:
ברמת הנהלים היבשים אתה צודק, המב"ס אחראי על בסיס גדול, ואאמן לי אני יודע מה זה חיל האויר,
והוא לא יכול לדעת מה קורה בכל רגע נתון בבסיס. איש אינו טוען שהוא אחראי ישירות לתופעה הזאת.
וגם אם יבוא מישהו ויאמר שזה טבעי שתופעה כזאת נעלמה מעיניו ואזניו, אני חוזר וטוען שהוא
כמפקד שמוליך את הבסיס הזה מבחינה נורמטיבית היה צריך לשאת באחריות לתופעה בהמית כזאת
ולשמש כקובע נורמות.
ומה אם היה בא אל מפקד חיל האויר עם התפוצצות הפרשה והתבררות היקפיה ומניח על שולחנו מכתב
התפטרות ובו הוא כמפקד הבכיר במקום לוקח אחריות? אין לי כמעט ספק שהוא לא היה נפגע מכך, להיפך.
קידומו היה נשמר ומעמדו היה מתחזק.

היו כבר פרשות פליליות בחיל האויר ובחילות אחרים חלקן זכורות לי היטב. התנהלות החקירתית כאן בלשון המעטה
עצלנית ומתנהלת בכבדות. מערכת צבאית כשבאמת רוצה, יכולה לקיים חקירה ממצה ובזמן קצר.
עם התפוצצות הפרשה היה ניתן למשל לסגור את הבסיס אין יוצא ואין בא ולנהל חקירה שיטתית עד
מיצוי החקירה. זה היתרון במערכת צבאית.
ומשום מה הדברים מתנהלים על מי מנוחות ונמרחים.

ועוד משהו לגבי הנערה ומשפחתה. זה קל מאד להטיל את האחריות על ההורים. ואולי אכן יש צדק
בקביעה שהם היו צריכים לפקח עליה יותר. אינני יודע ואיש לא מכיר את המשפחה הזאת כך שלא ניתן
לקבוע דבר לגביה. אולם, מה אחריות ההורים איננה ממין העניין! מדובר בפרשה פלילית מכוערת
שמצריכה טיפול משפטי באשמים ויש כאלה לא מעט.

יש לי תחושה לא נוחה שמשום שכפי שהדברים נראים, אוכלוסית המעורבים בפרשה איננה נמנית על
צוותי האויר אלא דרגים אחרים בבסיס, נוח לחיל האויר לנהוג באפאטיות כזאת, אבל זו רק תחושה
והלוואי ואני טועה.

ישן 13-06-2006, 01:10
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

מידע אולי תמתינו קצת במקום לטחון מים ,הוא נחקר , וכולם יחקרו , כול מי שהיה מעורב ..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הפסקה האחרונה שלך לא ממש הוגנת."

פרשת האונס: מפקד הבסיס נחקר באזהרה

אל"מ א', מפקד בסיס חיל האוויר בדרום שבו נאנסה על-פי החשד נערה בת 14 בידי עשרות חיילים, נחקר באזהרה וחזר על גרסתו שלא ידע. השבוע נחקרו קצינים בדרגת סגן-אלוף ונשאלו כיצד לא ידעו על המתרחש

מפקד בסיס חיל האוויר בדרום הארץ שבו אירעה פרשת אונס הנערה בת ה-14 נחקר באזהרה אתמול במצ"ח במסגרת חקירת הפרשה החמורה. כך נודע הלילה (יום ג') ל-ynet. בפרקליטות הצבאית הורו לחקור לראשונה את הקצין, אלוף-משנה א', תחת אזהרה. אל"מ א' הוא הנחקר הבכיר ביותר עד כה בפרשה.
עד כה נחקרו בפרשה כ-70 חיילים בחשד שקיימו יחסי מין עם הנערה, ובמקביל נחקרו כ-70 מפקדים, בהם קצינים בדרגת רב סרן והשבוע החלו להיחקר גם קצינים בדרגות סגן אלוף תחת אזהרה סביב השאלה הם ידעו על המתרחש בבסיס ולא דיווחו על כך. עד כה הודו כ-15 חיילים במגע מיני עם הנערה. היתר מכחישים על אף שנגד חלקם יש ראיות מבוססות.
אל"מ א' הגדיר "שוק טוטאלי" את תחושותיו כאשר נודע לו לפני כחודשיים על הפרשה הקשה שהתרחשה בבסיסו. הקצין הבכיר, טייס מוערך וקצין מוביל, אמר בשיחות סגורות שלקח לו זמן רק לעכל את ממדי האירוע, את משך הזמן שנמשך ובעיקר את קשר השתיקה.
מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, העניק לאל"מ א' את כל הגיבוי, הוא נותר מפקד הבסיס ומאז מתמודד עם ביקורת ציבורית לא קלה. אתמול הגיעו חוקרי מצ"ח לאל"מ א' וביקשו ממנו לספר כל מה שהוא יודע, לא להחסיר אף פרט. החקירה תחת אזהרה היתה צעד חריג ומפתיע לדברי גורמי צבא. המשמעות - כל מה שאמר הקצין הבכיר עשוי לשמש נגדו.
בדובר צה"ל ציינו כי אל"מ א' נחקר תחת אזהרה כמו כל הנחקרים בפרשה, אולם אין ספק כי מדובר במהלך חריג. בחקירה שב וחזר מפקד הבסיס על הגרסה שלא ידע דבר וחצי דבר על האירוע, סיפר על תהליכים שונים בבסיס, על מעורבותו בחיי השגרה. ככל הנראה, חקירתו הסתיימה בשלב זה ואם לא יקרה אירוע בלתי צפוי, לא יעמוד שוב במעמד הזה. גורם המקורב לחקירה הסכים רק לומר בעניין זה: "הקצין אינו חשוד. כל היתר יופיע בהחלטת הפרקליטות לאחר שתסתיים חקירת אחרון החיילים".
הקצין הבכיר נחקר שעות אחדות לאחר שאיש קבע בדרגת רב-סמל הושעה מתפקידו לאחר שהודה בשבוע שעבר במסגרת חקירתו במצ"ח שקיים יחסי מין עם הנערה. הנגד בן ה-27 לא היה ברשימת החשודים הראשונה ושמו עלה במסגרת החקירה המסועפת. בשבוע שעבר נקרא הנגד לחקירה. תחילה הכחיש שקיים מגע מיני עם הנערה בבסיס, אך לבסוף החליט להודות.
בעקבות ההודאה וסיום חקירתו, הוחלט בפרקליטות חיל האוויר שאין עילה לבקש את הארכת מעצרו ולפיכך המליצה הפרקליטות להשעותו. אל"מ א' השעה את הנגד ל-14 יום, ובסיומם הוא צפוי לפרק השעיה נוסף שנמצא בסמכות מפקד חיל האוויר. גורמים שמכירים את הפרשה העריכו שהנגד יואשם בסופו של דבר, גם בעבירות מיניות שהוא עצמו ביצע לכאורה וגם משום שידע מה קורה, אך לא עצר את הפרשה ולא דיווח לאיש, מה שהתחייב ממנו כאיש קבע.
השעייתו של הנגד היא השניה במספר במסגרת הפרשה, שכן נגד אחר הושעה לפרק זמן דומה לאחר ששמו נקשר לפרשה. הנגד האחר, אף הוא בשנות הקבע הראשונות שלו, כופר בחשד נגדו.
השאלה הגדולה שנשאלת בפרשה נסובה סביב קשר השתיקה. לפי שעה, לא מצליחים במצ"ח ובפרקליטות, להגיע למידע שיסייע בחקירת המישור הזה. גם הנחקרים שהודו לא סיפרו על מפקדים בבסיס שידעו ושתקו. בקרוב צפויים להיחקר גם חיילים שכבר סיימו את שירותם בצה"ל וחשודים בקיום יחסי מין עם הנערה. במצ"ח מקווים שחקירתם תשפוך אור נוסף על פרטים שטרם הובררו

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3262163,00.html

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 13-06-2006 בשעה 01:18.
ישן 13-06-2006, 07:35
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
אז הוא נחקר באזהרה, נו אז מה?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אולי תמתינו קצת במקום לטחון מים ,הוא נחקר , וכולם יחקרו , כול מי שהיה מעורב .."

הוא גם איש עשיר, מוערך, מקושר שייקח את עורכי הדין הכי יקרים והכי תותחים (כן כן אותם עו"ד שמגנים על משפחות הפשע אברג'יל ואבוטבול כמו ציון אמיר, ששי גז, מרוז וכו') שיימרחו את הזמן ויתישו את כולם.
כן אחראי/לא אחראי, כן אשם/לא אשם לאיש הזה אני לא דואג - הוא בסוף יצא מזה, בדיוק כמו שהמפכ"ל יצא מפרשת פריניאן - ככה זה במחוזותינו!
המעשה הוא נורא, מזעזע, מחריד ומראה לכולנו איך המוסר נשחק עד דק, הפשע משתלט על כל חלקה טובה, החוצפה והיהירות הפכו להיות לחם חוק והכסף מסנוור את כולם!
זה מה שיש לו להגיד "לא ידעתי"? למלט את עצמו הוא רוצה?
ילדה קטנה עברה התעללות עם כ 70 (המספר בלתי נתפס) אנשים בוגרים, למי בדיוק מאכפת ממנה??
אני לא אתפלא אם אבא שלה ייקח גם את החוק וגם דרגונוב לידיים......
ישן 15-06-2006, 09:33
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
זה ממש לא נכון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "שמע, אם הייתי יודע שרוב רובו של דיון כתוב כולו על סמך "קריאת מחשבות ""

1. אף אחד לא רץ להסיק מסקנות על סמך השערות ו/או סיכומי ביניים, יש וועדת חקירה שפועלת וכולם ממתינים לתוצאות החקירה על מנת להמשיך ולפעול בפרשה בהתאם.
2. יחד עם זאת כפי שנאמר יש בחקירה הזו בעייתיות מסויימת, אין כבר זירות עבירה, אין איסוף ראיות, אין הפרדה של נחקרים, אין מעצרים המוניים, אין הפגנה של שליטה וסמכותיות מצד המערכת.
מה כן יש? חקירה של מצ"ח בהוראת הרמטכ"ל שפועלת בתנאים הקיימים, מעצרים חלקיים, ריח חריף מאד של טיוח והרבה סימני שאלה באוויר..
3.לגבי אל"מ ארז, אל תבין לא נכון את הדברים בתגובה הקודמת שלי - לא האשמתי אותו בכלום!
מה שטענתי זה שבמדינה שלנו לאנשים מסויימים בעלי עוצמה (מכל סוג שהוא) יש את היכולת לתמרן את המערכת לצרכיהם גם במחיר עיוות העובדות וזאת בגלל קשרים, כסף וכו' לעומת האזרח הקטן שעלול לחטוף את מלוא העונש בגלל אוזלת ידו (לפעמים בצדק ולפעמים לא).
שמחתי לקרוא שאל"מ ארז הוכיח הבוקר שקיים עדיין קוד מוסרי בצה"ל והוא לקח על עצמו החלטה מאד לא קלה מבחינתו, אך יחד עם זאת הוא נותן דוגמה אישית וזאת מבלי להכנס לשאלת מה חלקו בפרשה? ידע או לא ידע וכו'..
אני אישית מאחל לו בהצלחה בהמשך דרכו והלוואי ויוכח בסוף שהוא באמת נקי מאשמה.
4. הנערה עצמה
קיימות עדויות רבות על:
- העובדה שהיא פיזית מפותחת מאד יחסית לבנות גילה
- התנהגות פרובוקטיבית מצידה כלפי החיילים
- אימא שלה שמחפשת אותה הרבה בלילות
- הורים גרושים שכל אחד עסוק בענייניו

אבל כל אלה עדיין לא סיבה לכל כך הרבה אנשים בוגרים בגילם ונפשם, אנשים בעלי מקצוע והשתייכות ארגונית מכובדת לעשות ממנה בובת מין.
אף אחד שם לא התעורר לרגע ושאל את עצמו מה קורה פה?
הם לא הבינו באמת מה יש להם מתחת לידיים?
ואחרי הכל, החגיגה הזו שנמשכה כל כך הרבה זמן, עם כל כך הרבה מעורבים ובהרבה מקומות הייתה תחת מעטה סודיות?
ישן 15-06-2006, 14:33
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

לא נגיע להסכמה .אתה שוב זורק דברים כאילו אתה אישית מנהל את החקירה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "זה ממש לא נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
1. 2. אין איסוף ראיות, אין הפרדה של נחקרים, אין מעצרים המוניים, אין הפגנה של שליטה וסמכותיות מצד המערכת.
3שמחתי לקרוא שאל"מ ארז הוכיח הבוקר שקיים עדיין קוד מוסרי בצה"ל והוא לקח על עצמו החלטה מאד לא קלה מבחינתו, אך יחד עם זאת הוא נותן דוגמה אישית וזאת מבלי להכנס לשאלת מה חלקו בפרשה? ידע או לא ידע וכו'..
?

ראיות אולי אין , עדויות קיימות אחרת לא היו מעצרים , ומה לעשות זה משולש שעובד ככה
מעצרים המוניים לא הבנתי למה צריך שיהיו גם המשטרה וגם מצ"ח עובדים על העניין ואני יודע על מקרים שבהם לא מפרידים עצורים ונחקרים מסיבה אחרת , כך שתיאומי גירסאות בין כמה עצורים ביחד לא צריכה להטריד
הדוגמא אישית של המב"ס אולי כרגע מצטיירת כדוגמא אישית וכ"ו , אבל אף אחד עדיין לא סיכם את הפרשה ואף אחד עדיין לא יודע מה היה חלקו
תאר לעצמך שלאחר שכול זה יסתיים יחשפו שכן היה לו קשר כזה או אחר , מה אז נגיד ?

ישן 13-06-2006, 08:59

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אולי תמתינו קצת במקום לטחון מים ,הוא נחקר , וכולם יחקרו , כול מי שהיה מעורב .."

מעבר להיבט של הכשל הנורמטיבי פיקודי של שרשרת הפיקוד בבסיס ואשר לפחות חלק
מהכותבים כאן לא מיחסים לה חשיבות רבה, יש היבטים פרקטיים הקשורים לחקירת הארוע.
בכל ארוע פלילי על מנת להגיע לחקר האמת יש צורך לאסוף ולגבות עדויות שנחלקות לראיות חפציות ולא חפציות.
ראיות חפציות הן כל הראיות הפיזיות הנאספות בזירת הפשע, במקרה דנן מדובר במספר רב של זירות.
ראיות לא חפציות הן כל השאר בדרך כלל עדויות אותן גובים מעדים וחשודים.
זירות הפשע כבר לא קיימות מאחר וחלפה תקופה ארוכה מקרות הארועים ולכן לא ניתן לאסוף ראיות
חפציות כמו כתמי זרע, שערות וכדומה.
מה שנותר בחקירה כזאת הן הראיות הלא חפציות - גבית העדויות בצורה שיטתית תוך ניטרול השפעות
חיצוניות.
על פי כל הפירסומים, התמשכות החקירה, אי בידוד העדים והחשודים ועוד, כל אלה מצביעים על כשל
בניהול החקירה. בידוד יכול להתחיל במעגל חיצוני של סגירת הבסיס לפרק זמן מסויים, מעצר של לפחות
חלק מהחשודים ועוד.
במצב כפי שהוא כיום, קיימת אפשרות יותר מסבירה שבגלל שעדים וחשודים פוטנציאליים לא בודדו, היו
תיאומי עדויות בינהם. על פי מה שמתפרסם שקיים קשר שתיקה, זה מצביע על הכיוון הזה.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 13-06-2006 בשעה 09:02.
ישן 13-06-2006, 08:32
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
נראה לי בעייתי הנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "פרשת האונס בח"א , נעצר והודה איש קבע בדרגת רס"ל"

אמיל - לא מקובלת עלי התפיסה שלמפקד אין משמעות חינוכית וערכית בחיי פקודיו. אם כך - מה משמעות נושא הדוגמא האישית?

באשר למקרה - בבסיס שבו אוכלוסייה ממוצעת של קיבוץ גדול - איך ייתכן מצב של אי ידיעה?
מילא האמא (לא שאני נוח לפטור אותה מהנושא - כי אינה "צדיקה" לטעמי) שבד"כ תהיה האחרונה לדעת - אבל כשאחוז(!) מחיילי הבסיס מעורב בנושא, ולעיתים באופן מאורגן (סיפור חדר המעצר)....

זה נראה לי בלתי סביר שלא ידעו מכך בבסיס (אני יכול לספר לך שאני מה עושה חניכה בקורס בעובדה, כששרתתי בחפץ חיים, והיא אפילו לא היתה מהקורס שלי).

מזכיר לך פרשה נוספת בנבטים של גניבת ציוד הנדסי בגלל טלנובלה במוצב אבטחה...

כל זה יחד, לא נשמע טוב מידי ברקורד של מפקד של בסיס...

ועם כל הכבוד, מוצלח, איכותי, כשרוני ומעולה ככל שיהיה מפקד הכנף הנ"ל - יש כאן כשל פיקודי גדול!

ישן 15-06-2006, 07:36
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מפקד בסיס חיל האוויר בו אירעה "פרשת האונס" ביקש לסיים את תפקידו

www.ynet.co.il

אלוף משנה ארז, מפקד בסיס חיל האוויר בדרום הארץ בו אירעה פרשת אונס הנערה, ביקש לסיים את תפקידו. מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, קיבל את הבקשה וציין כי היא משקפת גישה פיקודית וערכית מהמעלה הראשונה.
יש לציין כי על פי דו"ח הביניים של המשטרה הצבאית החוקרת את הפרשה נקבע כי אין כל ראיות הקושרות את הקצין הבכיר באופן אישי לאירוע.

ישן 19-06-2006, 19:26
צלמית המשתמש של itai25.
  itai25. itai25. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
NRG
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "מפקד בסיס חיל האוויר בו אירעה "פרשת האונס" ביקש לסיים את תפקידו"

ראש מחלקת מחקר המודיעין בחיל האוויר מונה למפקד הבסיס בו ארעה פרשת האונס.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]

מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, מינה הערב את אלוף משנה אמיר, רמ"ח מחקר מודיעין של חיל האוויר, למפקד בסיס נבטים, בו התרחשה פרשת אונס הקטינה.
גורמי צבא ופיקוד בחיל האוויר הביעו תמיהה על המינוי. לדברי קצין בחיל "מדובר במינוי לא ברור, מאחר ואלוף משנה אמיר הוא טייס וקצין מוערך אך לא גדל במסלול הפיקודי הקלאסי".

בשבוע שעבר הודיע אל"מ ארז, מפקד בבסיס נבטים, כי הוא מתפטר מתפקידו תוך לקיחת אחריות לאירוע.

ישן 20-06-2006, 16:30
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מפקד חיל האוויר: 153 נחקרו בפרשת האונס בחיל האוויר

מפקד חיל האוויר: 153 נחקרו בפרשת האונס בחיל האווירבדיון מיוחד בוועדת חוץ וביטחון, אמר האלוף שקדי כי 18 חיילים ואזרחים הודו במעורבות באונס הילדה בבסיס חיל האוויר בנבטים. 153 חיילים נחקרו. זעם על אי הגעת ח"כים גברים לדיוןמאת: עריכה: יוסי גורביץ
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il/partner1/Service126/Images/dot_article_1.gif]
14:58
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il/partner1/Service126/Images/dot_article_1.gif]
20.06.2006
153 חיילים נחקרו בפרשת האונס בבסיס חיל האוויר בנבטים, מתוכם 70 שנחקרו באזהרה - כך מסר היום (שלישי) האלוף אליעזר שקדי, מפקד חיל האוויר, בדיון מיוחד בפרשה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. שקדי אמר כי 16 חיילים ושני אזרחים הודו במעורבות באונס.

לדברי שקדי, כל המעורבים בפרשה טענו להגנתם כי לא ידעו כי הנערה היא קטינה, וכי היא אמרה להם שהיא בת 16. שקדי, שאמר כי מדובר בפרשה חמורה, מסר כי המשטרה ומצ"ח משתפים פעולה בחקירה. הוא שיבח את התפטרותו של מפקד הבסיס.

סערה-זוטא התעוררה, כאשר התברר כי חלק גדול מחברי הכנסת הגברים לא טרחו להגיע לדיון: עתניאל שנלר (קדימה), אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), אפי איתם (האיחוד הלאומי), מתן וילנאי (עבודה), סילבן שלום (ליכוד), דני יתום (עבודה), אברהם רביץ (יהדות התורה), ובני אלון (האיחוד הלאומי). חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) טענה כי הדבר "מוכיח מה הם חושבים על אונס", ובתגובה אמר וילנאי "זו צדקנות מחורבנת, זה פופוליזם זול". אתר נענע

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר