לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2007, 11:38
  ווטלמן ווטלמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.07
עיתון לונדוני מעריכך שלחיזבאלה יש טילים כימיים וביולוגיים

דיווח: "לחיזבאללה טילים כימיים וביולוגיים" העיתון "אל-קודס אל-ערבי" פרסם הבוקר הערכה לפיה מאחורי ה"הפתעה" עליה דיבר מזכ"ל חיזבאללה בנאומו שלשום, עומד ארסנל טילים בעלי ראש נפץ כימי וביולוגי. "נסראללה לא משקר"

בכירי מערכת הביטחון הישראלית עמלו בוודאי קשות במהלך היממה האחרונה בניסיון להעריך למה התכוון מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כשהזהיר את ישראל במהלך נאום שנשא שלשום לבל תשקול לתקוף שנית את לבנון, שכן יש ברשותו "הפתעה גדולה שתשנה את גורל המלחמה ואת גורל האזור". אחד העיתונאים המובילים בעולם הערבי, עורך היומון הלונדוני "אל-קודס אל-ערבי", עבד אל-בארי עטוואן, מספק היום הערכה משלו ל"הפתעה הגדולה" שעליה דיבר נסראללה - ומגיע למסקנה כי מדובר בטילים המצוידים בראשי חץ כימיים או ביולוגיים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/623/065.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 15:10
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
דעתי זהה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "לצערי, אין בסיס להנכה כאילו..."

רק לתגובתך,באמת אין בסיס לדברייך.

אתה באמת חושב שישראל מסוגלת לספוג מתקפה בלתי קונבנציונאלית שבמקרה הטוב תשאיר רק כמה מאות הרוגים,ובמקרה הרע תשתק טוטאלית כמעט חצי מדינה(נתניה צפונה)תגרום לקריסתו של מד"א,פיקוד העורף,וביה"ח ולמותם של עשרות אם לא מאות אלפי אנשים!

אני לא נביא,ולכן אני לא יכול לדעת כיצד יפעל הצבא בעת מתקפה כזו,אבל אני יכול לומר(הגיון)שהצבא יפעיל אמצעי תחמושת קטלניים הרבה יותר ממה שהוא הפעיל במלחמה האחרונה-זה לאו דווקא אומר שאנחנו הולכים להחזיר את לבנון לתקופת הפיניקים,אבל בהחלט הוא יקבלו התקפה שתסב להם נפגעים רבים.

אני גם בספק אם ישראל תגיב בפצצה אטומית,אבל לך תדע,אם לבנון תקבל פצצה אטומית אף מדינה אויבית לא תתחיל עם ישראל לפחות מספר עשורים,וההרתעה שלנו תחזור לשיא.

כמובן שהדבר גם יוביל לסנקציות קשות מכל רחבי העולם,וכנראה גם להחרמת מדינת ישראל בכל פורום תקשורתי/חברתי בעולם.

אבל אם אתה שואל אותי,כל זה שווה את זה,הסנקציות לא יישארו לנצח,ואם ישראל תשגשג והאויבים שלנו ישקשקו אז אנחנו בסופו של דבר ננצח,והסנקציות יירדו,ולישראל תהיה כלכלה חזקה ואיתנה.

"המעז מנצח"
ישן 16-08-2007, 15:26
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
תגובה לא קונבנציונלית נגד אירגון טרור
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "דעתי זהה..."

הדילמה האמיתית במקרה כזה נובעת מכך שמדובר באירגון טרור הפועל מתוך המדינה ולא במדינה עצמה.

בעזרת הטיעון הזה האמריקאים לחצו על ישראל לא לפגוע בתשתיות הלבנוניות במלחמה האחרונה.
ואני מניח שזו תהיה הטענה כל עוד החיזבאללה אינם שולטים בלבנון.

ועכשיו כל אחד צריך לשאול את עצמו:
האם לפגוע בכל תושבי ביירות שרובם המוחלט אינו תומך בחיזבאללה בתגובה לפגיעה בעשרות אלפי ישראלים?

מייד לאחר פגיעה כזו בישראל יופעל לחץ בינלאומי כבד מאוד לחוס על האזרחים התמימים בצד השני.
בעולם של היום קשה למצוא הצדקה כלשהי לפגיעה באוכלוסיית האוייב גם בזמן מלחמה (מוסר זה תקף במיוחד עבור ישראל)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 16-08-2007, 21:49

אוייש נו,באמת...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ב- 45' ארה"ב סיימה מלחמה..."

אתה באמת משווה את ישראל(שבמקרה הטוב יכולה להתגאות בתואר :"מעצמה אזורית")לארה"ב שהיא המעצמה הצבאית הכי גדולה שהייתה איי פעם בעולם?

לאחר הירושימה ונגאסאקי העולם היה בשוק מהעוצמה האמריקאית-וזה כולל גם את אויביה המרות ביותר,רק לאחר עשורים רבים בריה"מ איימה על ארה"ב במשבר קובה,וזאת לאחר שהם הציבו טק"ק חמושים ברש"ק אטומי(כנראה)אשר מכוון היישר לערים המרכזיות בארה"ב מקובה.

ואני גם בספק רב מאוד אם הייתה מתקבלת מתישהוא הודעה מהקרמלין לשגר את אותם טילים-הסיבה להצבתם היא פסיכולוגית,והרתעתית-ותגובה ישירה להצבת הטק"ק האמריקאי באירופה בזמנו(שכוון בין היתר לכיוון רוסיה).

נ.ב(שיעור קצרצר בהסטוריה בהסכמתך כמובן)

מלחמת קוריאה פרצה כאשר צפון קוריאה(שנתמכה ע"י בריה"מ,בכסף,נשק,ותחמושת)פלשה אל דרום קוריאה החלשה(שלא נתמכה ע"י אף צד,אבל נהנתה מהגנת האו"ם)כאשר העולם ראה שצבא דרום קוריאה מתמוטט,וסיאול(העיר הבירה)נכבשת,הוחלט לגייס כוחות בראשות צבא ארה"ב ולהדוף את הצבא הצפון קוריאני התקיף.

צפון קוריאה מעולם לא רצתה להלחם מול צבא ארה"ב-כיוון שהיא ידע שהיא לא תוכל לנצח,הם שיערו שהם יכבשו את דרום קוריאה,והעולם לא יתערב.

ארה"ב נכנסה למערכה בגלל שהיא בין היתר לא רצתה שבריה"מ תשלוט על קוריאה,אני בספק אם ארה"ב הייתה מתערבת אם הכוחות הצפון קוריאנים לא היו כל כך פרו רוסים,ואנטי אמריקאים.

שים לב מה קורה היום באפריקה,בזמן שאנחנו מדברים מאות אנשים מתים,נאנסים,ומתפגרים לאט לאט,ואתה חושב שלארה"ב אכפת?

למעשה למעט מאוד מדינות בעולם הזה אכפת,ארה"ב ראתה את קוריאה כאינטרס צבאי מובהק,ובגלל זה היא הגנה על דרום קוריאה,אם קוריאה הייתה איזושהיא מדינה נחשלת במרכז אפריקה סביר להניח שממזמן הצפון קוריאנים היו שולטים במדינה.
ישן 16-08-2007, 22:41
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אוייש נו,באמת..."

לעצם העניין, בלי להתווכח על אסטרטגיה של ראשית המלחמה הקרה:
הרתעה אינה מבטיחה אי פרוץ מלחמה.
היריב יכול להיות בעל שיקולים אחרים, לא להכיר את העובדות- ואפילו סתם לטעות.
או שהוא יכול, בחוכמה, להגביל את המלחמה ולא לדרדר אותה למצב בו תפעיל את אמצעיך המרתיעים.
כך מצאה עצמה ארה"ב מעורבת בקוריאה, ויאטנם, קובה וכו' חזיתות של המלחמה הקרה בלי יכולת להכריע בנשק גרעיני.
לכן ישראל צריכה להיות ערוכה נגד נשק שבידי אויביה, ולא להתבסס על הרתעה.
איני רואה סיבה אמיתית שמתקפה לא- קונבנציונלית של חיזבאללה תביא למצב של
ציטוט:
מתקפה בלתי קונבנציונאלית שבמקרה הטוב תשאיר רק כמה מאות הרוגים,ובמקרה הרע תשתק טוטאלית כמעט חצי מדינה(נתניה צפונה)תגרום לקריסתו של מד"א,פיקוד העורף,וביה"ח ולמותם של עשרות אם לא מאות אלפי אנשים!
. היערכות מינימלית סבירה (מיגון+ מסכות+ פיקוד עורף מתורגל) צריכה להוריד את המספרים לסדר הגודל של תקיפה קונבנציונלית.
ישן 17-08-2007, 08:19

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לעצם העניין, בלי להתווכח על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
היערכות מינימלית סבירה (מיגון+ מסכות+ פיקוד עורף מתורגל) צריכה להוריד את המספרים לסדר הגודל של תקיפה קונבנציונלית.

מהפה שלך לאלוהים!

אבל בנתיים המצב עגום למדיי,מרבית המסיכות שיש לציבור הן מיושנות ולא אטומות,פיקוד העורף הוא פיקוד חלש שלא יידע מה לעשות בזמן אמת,במלחמה האחרונה כל הפיקוד נכנס לשוק של החיים שלו מ150קטיושות ביום,אז מה יקרה כשיפול זילזל כימי/ביולוגי על עזריאלי?

נראה לך באמת שפיקוד העורף יוכל להשתלט על כל הבלאגן?

אפילו במלחמה האחרונה שהתקיימה בעיקר בעריה הצפוניות של הארץ הם כשלו-אז איך הם יתמודדו מול איום ט.ק.ק מאסיבי שהנזק שלו הוא גדול במאות מונים ממה ששוגר עלינו במלחמה האחרונה?

אני חושב שפיקוד העורף הוא פיקוד חשוב,שצריך להנות מתקציבים גבוהים יותר,ומאיכות חיילם טובה יותר-אבל בנתיים זה לא ככה,ולכן הפיקוד הזה ייכשל גם במלחמה הבאה.

נקווה רק שהמודיעין לא ייכשל,ונוכל לקבל התראה טובה ואמיתית,ורוב האוכס' תהיה כבר במקלטים/חדרים אטומים-וככה אוליי באמת נוכל לצמצם את הנזקים.
ישן 16-08-2007, 13:50
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ווטלמן שמתחילה ב "עיתון לונדוני מעריכך שלחיזבאלה יש טילים כימיים וביולוגיים"

האם הכתבים של "אל-קודס אל-ערבי" הלונדוני קוראים את הפורום הזה?
שים לב להשערתו של Linebacker בתגובה 21 להלן:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...055#post2323207

ובאותו עניין, שים לב גם לתגובה שלי (#22) בדיוק על נושא זה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
ואפשר להכנס גם לכל סרט אפשרי שחולמים בסיוטים הכי גרועים

אבל זו בדיוק המטרה של לוחמה פסיכולוגית.

אסור לזלזל באוייב אבל גם אסור לייחס לו יכולות על
וזאת במיוחד לאור העמימות המכוונת של נאסראללה.
"הפתעה גדולה" יכולה להיות כל דבר
החל מהתאבדות המונית של כל השיעים בלבנון
וכלה בהסתערות אל עבר כוחותינו על גבי לאמות טועות שהם אספו בשטח.

בכל מקרה נאסראללה יוכל להגיד אחר כך שזו היתה "הפתעה".
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 17-08-2007, 00:06
  hoddle hoddle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ווטלמן שמתחילה ב "עיתון לונדוני מעריכך שלחיזבאלה יש טילים כימיים וביולוגיים"

אני בספק אם לחיזבאללה יש נשק ביולוגי
אחרי הכל בשביל להחזיק כזה נשק אתה צריך מעבדות מיוחדות ומתקנים מתוחכמים מה גם שלא כל רקטה יכולה לשאת ראש נפץ ביולוגי
בנושא נשק כימי אני גם לא בטוח עד כמה לחיזזבאללה יש את היכולת והאמצעים להחזיק נשק כזה
בכל מקרה אם הם ירו נשק קונבציונאלי אם יצטרכו לשאת בתוצאות
במקרה הטוב(בשבילם) הפגזות מצרר ענקיות על הכפרים השיעים + פעילות נרחבת של כוחות צהל(סדר גודל של עשרות אלפי חיילים) והרס טוטאל של כל התשתיות הלבנוניות בלי הבחנה בין העדות
אני לא חושב שישראל תגיב בנשק גרעיני(אולי איזה פצצה גרעינית טקטית בעלת פחות כוח הרס אם תמצא מטרה הולמת)
ישן 17-08-2007, 06:55
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
במקרה כזה הכתובת היא אירן או סוריה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "אני בספק אם לחיזבאללה יש נשק..."

אם לחיזבאלה נשק כימי או ביולוגי. מי שנתן לה אותם היא אירן או סוריה ותגובה חיבת להיות בהתאם.
לא יתכן שאירן תומכת בכול מי שרוצה להרוג יהודים מלבה יצרים ומחמשת את כול אירגוני הטרור האיזור מחמס בעזה ועד חיזבאלה בלבנון. ואנחנו נמשיך לרדוף רק פעילי שטח. ונשאיר את ראש הנחש חי.

אם אתה רואה משהוא מנסה לירות עליך מה אתה מנסה לעשות לירות לא על הרובה על מנת להוציא את הרובה מכלל פעולה? או יורה לו בראש ?

אתם באמת חושבים שלאירנים אכפת אם תשטח כפרים בלבנון או אפילו את כול הדחיה בבירות. כול עוד הם יושבים להם באירן חסנים וחיזבאלה עושה להם את העבודה. כפי שראינו אחרי המלחמה הם יחדשו ביד נדיבה כול מחסור בנשק ובאמצאים של החיזבאלה.

באירן ישנם המון מטרות תשתית רכות כמו תחנות כוח מתקני יצור וזיקוק של נפט שפגיעה בהם יכולה לפגוע אנשות בכלכלה האירנית. מטרות כאלה הייתי תוקף בתגובה. וכול זה עוד לפני שדיברתי על מתקני הגרעין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:49

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר