לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2007, 23:36
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "זיהוי סיכות שריון"

12. כנראה סיכה של גדנ"ע שריון, שהתקיים מפעם לפעם בביסל"ש. היו מביאים תיכוניסטים, נותנים להם לעשות קצת מאמן רפאל (המדריכה הייתה מזייפת את התוצאות כדי שהם יחשבו שהם פגעו) ובחלק משאר הזמן מעבידים אותם בלמלא קיטבגים עבור הטירונים...

3 די דומה למשהו שהיה לזמן מה התג של ביסל"ש, והתג שלפניו היה מין תג שדמה קצת לתג של חטיבה 401 (המוכר גם כ"המג"ח שברח"), רק עם ספר ולפיד מעל עקבות הטנק בחול. הגדודון בתקופת התג הישן יותר היה משהו דומה, רק עם שמיים כחולים מעל לחול הכתום והעקבות השחורים, ומין צורה לבנה של טנק שבתוכה ארבע צלליות אדם עם נשקים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2007, 23:51
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
סמל גנד"ע שריון
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "12. כנראה סיכה של גדנ"ע..."

היה צפרגול קטן שבמרכזו קשת. הוא לא אחד מהסמלים הללו.
גדנ"ע שריון היה קורס מאוד נחמד. הגדנעים ירו בגלילון ובמא"ג ואפילו נהגו קצת במג"ח. בקורס שאני ראיתי אף אחד לא מילא קיטבגים אלא בעיקר זיין כול מה שזז וזכה בסופ"ש באילת על חשבון הצבא.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 04-10-2007, 20:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "זיהוי סיכות שריון"

באשר למס' 3
זה התג של גדוד המנהלה של ביסל"ש.
גדוד ההכשרות (לשעבר) היה גדוד צוקים והסמל שלו היה דומה לציור הבא(ציירתי במו ידי) :

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תג ביסל"ש עצמו שונה. יש בו ספר פתוח ועליו לפיד שדומה לקנה תותח וחרב על רקע כתום וקוליסים שחורים.
יש לי אותו כאן באיזו מגירה. אני אנסה למצוא.

ישן 05-10-2007, 16:52
  גילילינג גילילינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
עשיו נזכרתי!
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בהחלט!"

סלחו לי שאני לא מצרף תמונות, קשה יש גם בלחם... מישהו שירים את הכפפה...
לעשור הנוכחי:
עד לשנת 2002 סמל הביסל"ש היה התג הכתום עם העקבות והלפיד והספר, היו לו גדודים ולהם היו סמלים (אם כי לא תגים) די דומים, כמו זה שצייר יופסזון. למי שזה אומר משהו - תקופת הבט"ר
מאז ועד 2004 נעשה שינוי ארגוני, שינוי שמי ושינויי סמלים, התג הפך להיות התג הירוק שחור עם החרב והטנק.
ב2004 שוב שינוי... התג הפך להיות זה של שיזפון (ג'מיקה הכבושה), התג הקודם הפך להיות גדודון של גדוד הכשרות - שבתקופתי לא ממש הכשיר שיריונרים אלא דברים אחרים.

ישן 04-10-2007, 20:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "עוצבה מול עוצבה"

מה שכתבתי בדבר המנהל:
ציטוט:
יש להקפיד ולהשתמש במינוח "עוצבה" במקום: גייס, אוגדה או חטיבה. "עוצבה" הוגדרה כביטוי כולל לכל הנ"ל ולמעשה מונעת את האפשרות לזהות בדיוק את סדר הכוחות שמכילה כל מסגרת צבאית.ביטויים כמו "עוצבת המלפפון - חט' מילואים במרחב שוק הכרמל", מסגירה למעשה את גודל המסגרת בה מדובר ומאפשרת בטווח הארוך שיוך יחידות למסגרות הממונות עליהם ולאלו הכפופות להם.

ישן 04-10-2007, 21:18
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
רק חטיבה, אוגדה או אגד.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "ידעתי שקראתי את זה בעבר..."

נקראים בצבא עוצבות. על כול פנים בתקשורת לא מקפידים על הכלל הזה וגם בהודעות רשמיות של הצבא(דובר צהל) יש חוסר עיקביות או היגיון- לדוגמא "עוצבת ברק" ומנגד "חטיבה 401"
כול הסיפור הוא די אבסורדי היות שניתן למצוא בקלות את הסד"כ באינטרנט או בספרים שכתבו כתבים צבאיים או מפקדים בצהל.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 05-10-2007, 23:34
  unicorn20 unicorn20 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.06
חחחח יהודה יכולת לשאול אותי אני שרתתי בג'וליס שנתיים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "לא הבנת אותי..."

יהודה מה קורה
חבל שלא שאלת אותי קודם בקשר לסיכה של המדריכות בג'וליס הרי שירתתי שם כל השירות שלי
וגם בקשר לשאר הסיכות בשריון הייתי יכול לעזור לך
אז ככה בקשר למרכבה.... המדריכות בג'וליס רצו לעשות לעצמן סיכה שתבדיל אותן מכל המדריכות שריון
תקרא לזה סיכת גיבוש, בתכלס לא היה הבדל גדול ביניהן לבין מדריכות שריון אחרות חוץ מזה שהן היו קבוצה קטנה מאוד ושהשיעורים שהן היו מעבירות היו הרבה פחות משעממים והרבה יותר ממצים משל שאר המדריכות שריון, יש עוד הבדל בהדרכה של המדריכות בג'וליס שעליו אני לא אדבר כאן כי אני חושב שאם אני כן אדבר על זה יעשו עליי אמבוש של בט"שניקים בכל מקרה הסיכה הזאת היא ממש לא סיכה רשמית אני יכול להגיד לך בוודאות כי אני מכיר באופן אישי את כל המדריכות שריון שהיו בג'וליס משנת 2004 עד 2006 ואני יודע שזה סתם הנפצה שלהם בשביל להרגיש מיוחדות בכל מקרה הנה לך התשובה המלאה שבת שלום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:30

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר