לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2007, 00:35
  magniv5 magniv5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.07
מאמר: גיבוש צוללות אוקטובר 2007

מכיוון שאני נעזרתי במאמרים בפורום וזה נתן לי ביטחון לפני הגיבוש, החלטתי לתת קצת מעצמי ולעזור למי שעתיד לעבור את הגיבוש. תזכרו שכל גיבוש משתנה במקצת לכן אל תבואו בגישה שאתם יודעים הכול כדי שלא תופתעו אחרי זה.
אני הגעתי לגיבוש דרך מיון מאתר צדדי. ת'אמת הייתי מבואס בהתחלה אבל זרמתי עם זה ועם הזמן היחידה מאוד משכה אותי.
יאללה הגיע הזמן להתחיל

היום הראשון:

אני ועוד חבר הגענו לבת גלים בסביבות 7 וחצי וחיכינו בתחנה עד בערך 8 וחצי -9.משם המפקדים הוליכו אותנו ואת כל שאר המתגבשים לבה"ד שהוא במרחק כמה דקות הליכה מהתחנה.
כאן כמו בכל גיבוש עוברים בדיקות, מילוי טופס רפואי, הרצאה של מפקד הגיבוש וכו'.
חילקו אותנו למחלקות זמניות איתם סיירנו בצוללות.
כבר הכנתי את עצמי לכך שניכנס לצוללות המקום יראה לי קטן וצפוף אז מהבחינה הזאת לא הייתה לי בעיה רצינית. מבינים ורואים שרמת הטכנולוגיה בצוללת באמת מתקדמת במיוחד. בנוסף המפקד נותן קצת רקע על הצוללת, על האנשים, האווירה, תנאים וכו'.
טוב כשחזרנו כבר חילקו אותנו למחלקות הקבועות שלנו וקיבלנו מספרים. עברנו הרצאה על המערכת ההידרואלית בצוללת (עצה שלי תנסו לרשום בנקודות שיהיה כמה שיותר מסודר ויהיה לכם יותר נוח ללמוד). אחרי ההרצאה תכניסו את הדפים לכיס ותלמדו בכל הזדמנות שיש לכם בעיקר בנסיעות באוטובוס.
לאחר מכן קיבלנו שני מנשאים בשביל ג'ריקן ואלונקה לכל מחלקה, ולכל אחד נשק, תד"ל בו יש חגור, 2 זוגות מדים ובית מיימיה. תזכרו לשמור על הנשק ולקחת אותו כל הזמן אתכם. אגב לפניכן חילקו לנו מיימיות וכובעים.
טוב ממשיכים משם למאהל לומדים לתת הקשב, מתזזים, המפקד בודק שאנחנו משפצרים את האלונקה והג'ריקן על המנשאים כמו שצריך.
יוצאים לכמה סיבובים סביב הבה"ד בהליכה. אני לא חושב שרצתי שם פעם אחת. די בדיחה החלק הזה.
בכל מקרה כשחוזרים משחקים משחק שנקרא "יש גשם אין גשם" בו הידיים ישרות ומקבילות לרצפה ובקריאה של המפקד אין גשם הידיים מופנות כלפי מטה ויש גשם ההפך. מאוד מאוד קשה אבל אפשרי לסיום. תזכרו באמת להחזיק את הידיים ישרות משום שהמפקדים רושמים הכול, כל קיפול, כל הורדה של היד גם אם אתם חושבים שלא ראו, תסמכו עליהם שהם רואים. בסיום המשחקון הנחמד הזה מתחילים בעוד משחק שעובד על הרגליים והבטן, בו יש 8 מצבים. נשענים על המרפקים בשכיבה על הגב ובכל מצב מרימים את הרגליים באופן שונה. זה רק נשמע מסובך, זה בעיקר כואב.
זהו אחרי זה המפקדים שולחים אותנו לישון.
תארגנו את המדים שלכם ליד המיטה בצורה מסודרת כדי שתוכלו להתלבש מהר בבוקר ולשמירה.

היום השני:

זה היום הכי קשה של הגיבוש. תתנו הכול ביום הזה כי אחרי זה קושי הגיבוש יורד בצורה משמעותית.
אז יאללה בוקר טוב! מתארגנים ב7 דקות, הולכים לאכול, מארגנים את המנשאים עם האלונקות והג'ריקנים של המחלקות, מכניסים שקי חול לתוך התד"לים ולוקחים הכול לאוטובוס. אחרי נסיעה של בערך 20 דקות (תלמדו בנסיעה) הגענו לחוף הים שם אמרו לנו להעמיס על האלונקה את השקי חול של המחלקה ואיחדו כל שתי מחלקות למחלקה אחת כדי שיהיו יותר חילופים באלונקה (המחלקות היו מאוד קטנות). הולכים אחרי המפקד בשני טורים כאשר כל הזמן מתזזים אותנו הלוך ושוב. תעזרו כמה שיותר באלונקה. גם אם הרגע הייתם וכואב וקשה לכם תחליפו כשמישהו באלונקה מבקש.
אצלנו החילופים הלכו באופן גרוע ביותר. היינו כל הזמן אותם אנשים מתחת לאלונקה ושמישהו ביקש חילוף לקח זמן עד שהחליפו אותו וחבל כי זה רק מקשה על כולם. טוב אחרי החלק הזה חזרנו לכיוון האוטובוסים וחלק לקחו תד"ל עם שק חול, חלק את הג'ריקנים וחלק את הציוד קשר. בכל מקרה סוחבים משהו. שוב הסתדרנו בשני טורים לפי המחלקות (פה פירקו חזרה את המחלקות) והלכנו לכיוון החוף שם המפקדים מתזזים אותנו הלוך חוזר. תעזרו כמה שאתם יכולים לחבר'ה מאחורה ואל תרוצו קדימה ותצעקו יאללה כי זה לא ממש עוזר.
אחרי החלק הזה חוזרים שוב לאוטובוסים, נחים קצת ואז שוב חוזרים לכיוון החוף וממשיכים לעשות סיבובים סביב המפקדים. חלק מאוד קצר שנועד בשביל לשבור כיוון שאתה כבר עייף אחרי שני החלקים הראשונים. כל המסע ברוטו ארך כ-3 שעות אבל הזמן עובר מהר. באמת שכל אחד יכול לסיים את המסע, תזכרו שלא יעיפו אתכם (גם אם אומרים שכן) ואתם קובעים את הקצב שאתם רצים. זהו חוזרים לאוטובוס אוכלים כמה תפוחים ואז נוסעים לכיוון גן משחקים. בגן מבצעים משימות קבוצתיות, דיון, תכנון טיול. תנסו כמה שיותר להשתתף ולעזור מבלי לדבר שטויות ויהיה בסדר.
טוב לאחר מכן חוזרים למאהל, אוכלים והולכים לישון. בלילה יש הקפצה למקום לא נעים במיוחד. לפי דעתי זה החלק הכי קשה של הגיבוש. תכניסו לעצמכם משפטי מוטיבציה לראש והכול יעבור.

היום השלישי:

כולם קמים מסופקים ודרוכים להמשך הגיבוש. מפה כבר אין מקום לפרוש כי את החלקים הקשים באמת כבר עברנו. אחרי הארוחת בוקר הולכים למקום שנקרא תא הצפה. זה תא קטן בו יוצאים מים מכל מיני חורים. המטרה שלכם פה היא לסתום את החורים ולהעביר ג'ריקן ממקום למקום מבלי שיגע במים או בכם. המים קרים אז תתכוננו. אותי מינו אחראי חורים. המשימה הזאת הלכה לנו מצוין, כולנו עבדנו ועזרנו והצלחנו לסתום את כל החורים. אחרי שיוצאים מהתא הצפה הגיבוש כבר ניהיה ממש שכונה. מעבירים את כל היום בישיבה עד שקוראים לך לפרק ולהרכיב איזשהו נשק, או ריבוע צינורות. בהמשך אותו יום יש רעיונות עם המפקדים וחלק גם הולכים לפסיכולוג (אני הלכתי), ממלאים שאלון סוציומטרי,יש מבחן על החומר שלמדתם. בערב הביאו כמה חניכים בקורס שכבר בשלב ההסמכה. תשאלו אותם כמה שיותר שאלות שתיהיו כמה שיותר סגורים לגבי הרצון שלכם לשרת ביחידה הזאת. והנה נגמר לו היום השלישי והמפקדים נותנים הרבה זמן לישון ולו"ז מפורט על שעות השינה ומתי יעירו אותנו.

היום הרביעי והאחרון!

קמים בכיף בלי לחץ של זמן. קצת עבודות רס"ר שאחריהם לקחו אותנו לטקס כזה של חיל הים משום שיצא שזה התאריך של יום חיל הים. הטקס היה נחמד ביותר ומבינים כמה זה חיל באמת קטן ואיכותי. אחרי הטקס לקחו אותנו לביה"ס צוללן שם יבשו אותנו די הרבה זמן עד שאמרו לנו לעמוד בטור מול הכניסה של הביה"ס וסוף סוף קיבלנו תוצאות והודיעו לי שעברתי.

סטטיסטיקה:

35 התחילו
18 סיימו
6 עברו

טיפים:

- ת-מ-י-ד להיות אמינים. המפקדים מאוד מעריכים אמינות וזה אחד המדדים החשובים להם להעברת המתגבשים.

-תראו שיש לכם מוטיבציה רבה לשרת ביחידה גם אם המפקדים יורדים עליכם ומנסים לשבור אתכם. תראו להם שצוללות זה הדבר שאתם הכי רוצים בעולם גם אם אומרים לכם שאתם לא מתאימים. זה הכול משחק.

-במסע ובתיזוזים לעזור כמה שיותר לחבר'ה מאחורה, בנוסף במסע אם מישהו צריך חילוף באלונקה ישר תבואו להחליף אותו גם אם קשה.

-במשימות הקבוצתיות תשתתפו, תעזרו, תתבלטו אבל תקשיבו לאחרים ותשתפו פעולה איתם. אל תוותרו בשום משימה גם אם נראה שאין סיכוי להצליח אותה.

-בפירוק והרכבה של הנשק תנסו ממש לשחזר לעצמכם בראש את הסדר של כל התהליך וכשהמפקד שואל אתכם שאלות תענו לו בביטחון מלא. תראו לו שאתם רגועים לגמרי.

נ.ב.- הסדר של הפעילויות כאן לא מדויק אז שוב אל תבואו בידיעה שאתם יודעים מה יקרה.

זהו מקווה שעזרתי לכל מי שמתכוון להיות נוכח בגיבוש. באמת הייתה חוויה ואני ממליץ גם למי שלא רוצה צוללות להגיע לגיבוש, זו התנסות טובה ובנוסף אולי תשנו את דעתכם לטובה לגבי צוללות אחרי שתדעו יותר על היחידה.

לשאלות תפנו אליי בכיף ואענה על מה שאוכל
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2007, 02:44

תודה והנה תשובות:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי RafiBenZeev שמתחילה ב "שלום לך! אני הולך לגיבוש ביום..."

המסע היה על הר הכרמל אבל השתנה בגלל התקנות החדשות (ככה אמרו לנו) והעבירו אותו לחוף ונדמה לי שעם המעבר של המיקום גם קושי המסע ירד.

1)בגדים: תביא חולצה ומכנס להחלפה ליום הרביעי, 5-6 חולצות לשים מתחת למדים (מומלץ גופיות), גרביים תביא איזה 6 ככה, תחתונים גם בסביבות ה5-6, ממליץ גם להביא נעלי ספורט להחלפה ומגבת. אני באתי לגיבוש עם הכמות הזאת וזה הספיק לי ונשאר לי קצת ספייר. תמיד טוב שיהיה. לפעמים קורה שלאחרים חסר וככה תוכל לעזור להם.

2) חוץ מבתא הצפות אין חלק שקשור למים בגיבוש (אני לא מחשיב את זה שהמסע היה על החוף ולפעמים הנעליים נרטבו טיפה).

3) אם אני לא טועה בערב של היום השלישי הם נתנו לנו זמן להתקלח למי שרצה, חוץ מזה אסור.
ישן 25-10-2007, 13:26

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי RafiBenZeev שמתחילה ב "אני יודע שבגיבושים קודמים..."

6 שעות מסע ועוד בלי הפסקה?? אין לי מושג מאיפה שמעת על זה אבל אני יודע בוודאות שזה אף פעם לא היה ככה ואני לא חושב שאפילו בגיבוש שייטת 13 יש מסע כזה. ובכל מסע יש הפסקות, הם חייבים לתת זמן לשתות.
בכל מקרה לנו אמרו בגיבוש ששינו את המסע בגלל התקנות החדשות כמו זה שמעליי אמר.

רוב האנשים אצלנו פרשו במסע והיו עוד כמה שפרשו במתקן. בוא נגיד שהמקום העיקרי שפורשים בו זה המסע משום שהוא מנפה ילדים שלא באמת רוצים להתקבל ואין להם מספיק מוטיבציה לסיים את הגיבוש. במתקן פרשים יחסית קצת משום שכולם אחרי המסע ורוצים לסיים את הגיבוש. בכל זאת פורשים שם כי זה באמת קשה אבל מי שרוצה יסיים את הגיבוש. זה רק תלוי בכם.

בהצלחה
ישן 25-10-2007, 21:20

תשובות:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי xxMMAxx שמתחילה ב "תודב רבה אחי על המאמר. הגיבוש..."

תלוי מאיפה אתה בא. אם הגיבוש הוא גיבוש המשך שלך אז מגיע לך ראיון אגוז וראיון צנחנים במידה וסיימת. אם באת לגיבוש ישר מיום סיירות או איתור צדדי תוכל לבקש איזשהו ראיון אבל אני בספק אם יתנו לך משום שבעיקרון אתה לא אמור לקבל.
בנוסף היו כאלה שבסוף הגיבוש הציעו להם ראיון סטילים אבל אין לי מושג לפי מה זה הולך.

שמע בגיבוש היה דיון אחד על נושא שבחרנו. אני יכול להגיד לך שאני מאוד השתתפתי בדיון והרגשתי שם שאני מתבלט אבל זה לא הכרחי. בכל זאת אני ממליץ כן לנסות כמה שיותר להשתתף כי זה כן יתן לך נקודות בונוס אבל אתה לא חייב להיות הכי בולט, בכל זאת זה לא גיבוש חובלים, וגם עוד חבר'ה שעברו דווקא לא תמיד היו הכי בולטים. לגבי זיוני שכל אצלנו במחלקה לפחות לא היה, כולם דיברו לעניין בלי חירטוטים ובגלל זה הדיון יחסית זרם והלך טוב לכולם.

אתה תוכל לסיים ולעבור את הגיבוש גם בלי כושר מפני שזה לא מה שהם מחפשים, העיקר שיהיה לך כוח רצון ותראה את זה. למרות זאת אני חושב שכדאי מאוד לבוא עם כושר טוב משתי סיבות:

1. זה יקל עליך בפעילויות הפיזיות ובמסע.
2. תוכל למשוך חבר'ה שחלשים ממך ולעזור להם.

אם יש לך עוד שאלות בכיף

שיהיה בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י magniv5 בתאריך 25-10-2007 בשעה 21:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר