לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2005, 11:03
  VMDcool VMDcool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VMDcool שמתחילה ב "שאלות על מודיעין שדה"

חבר שלי עשה חיפוש בgoogle בקשר למודיעיו שדה ומצא את זה:

אל תהיו בשוק חבר'ה.
מודיעין שדה.. בתור אחד שהשתייך לחיל (הבלוי) הזה בעבר..
טירונות שלושה וחצי חודשים בבהל"צ (הנדסה קרבית) שבו מסיימים החיילים שהם מוכשרים כ-04 ואימון מתקדם בביסלמ"ש (בית ספר למודיעין שדה) שאורך 4 חודשים. מכיון שהחיל צעיר, ומסלול ההכשרה הוא חדש ועדיין תחת שינויים רבים החיילים מוכשרים גם אחרי האימון המתקדם כ-04, למרות שהתכנים הפיזיים והמקצועיים מכשירים אותם כחיילים בעלי התמקצעות 07 חי"ר וסייר. (המסלול עצמו כולל מסעות משקלים, שבועות ניווטים, שבוע הסוואה, נג"משים ועוד).

זה לא ורוד כמו שזה נשמע.

סיווג המידע המודיעיני של מוד"ש לא עולה על סיווגה של רשימת מכולת (פה ושם חתימת ש"וס על אמצעי תצפית, לא משהו רציני).
המסלול שעובר תצפיתן במוד"ש הוא לא פחות קשה משל חי"רניק ואפילו יותר מאתגר (משלב גם למידה) אבל תו"ל היחמ"מ המועבר במהלך ההכשרה הוא לחירום ולא בא לידי ניצול.

מה שכן, יש צוות מוביל שמידי פעם יוצא למערבי תצפית עם "אגוז". הם יותר ממוקצעים ונהנים מדיגומים לא רעים בכלל (נעליים קנדיות, פלטופים וכוונות אם זה מעניין אותך וכדומה).

אגב, החיילים מוכשרים כ-04 בסוף הטירונות רק מכיוון שעובדים בצוותים ולא ככיתות ומחלקות. ההבדל היחיד בטירונות מוד"ש לבין כל חי"ר הוא תרגיל כתה שמבצע החי"רניק.

פלוס רציני.. האנשים ממש טובים.
צבע הכומתה הוא ירוק (עובדים על כומתה ייחודית לחיל).

מה שרשום כאן נכון?

*טליק רציתי להגיד לך תודה על כול המידע אתה עוזר מאוד. הייתה במודיעין שדה?

תודה לכול המשיבים

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 01-03-2005 בשעה 17:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2005, 02:16

אזבתכלס אני יגיד לכם מה יבנתי על מודיעין שדה (תקנו אותי עם אני כתבתי משהוא לא נכון) שמוד"ש זה תפקיד טוב עם אנשים טובים. רק ממה שאני מבין זה קרבי אבל באותו זמן לא קרבי. אתה בעצם כול הזמן מתצפת. אתה מקבל הכשרה מאוד זהה לזו של ח"ר אבל רוב הסיכויים שלא תשתמש בה אלה במקרה חירום אז בעצם התפקיד (לא הטירונות ואימון מתקדם) של התצפתן גם משהוא עם פרופיל 64 יכול לעשות. לכן אני קצת מאוכזב שאני חושב על איסוף מודיען אני לא חושב רק על לתצפת אני חושב לכידת משהוא עם מידע מודיעיני על פיגוע קרוב או השגת מסמכים חשובים או לפלוש לבית בשטחים ולתצפת אחר מבוקש. זה תפקיד חשוב ( למורת שנראה לי שניצנחנו כמה מלחמות לפני שעשו את אתפיקד הזה בשנת 2000 ) אבל בסופו של דבר לא מאוד קרבי עם לא היה את הסיכוי הקטן מפני גילוי המקום של התצפיתן אז בטח התפקיד היה יכול להיחשב כלא קרבי. אבל אולי אני לא צודק תגידו לי עם לא או עם אתם מסכימים איתי. תודה.
ישן 02-03-2005, 10:04
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תגובה לתגובה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "הבהרונת קטנטונת"

תגיד אדון שואל שאלות ראשי- סיירת מטכ"ל עוצרים אנשים כל יום ויורים בכל מה שזז?
תגיד אדון שואל שאלות ראשי- גולני/נח"ל/צנחנים/גבעתי נחשבים קרבי למרות שהם עושים לא מעט מחסומים וסיורים רכובים לאורך צירים וגדרות,שמירות מחנה ופילבוקסים,שמירות על אתרים שונים ולווי ילדים לבית ספר בשטחים (יותר מכל דבר אחר!!!!) ?
תגיד אדון שואל שאלות ראשי- מתי היית פעם אחרונה בבלוק באסטר? -הגיע הזמן להחליף את הסרט שאתה חי בו!!!!
קרבי זה שירות ביחידת שדה הנמצאת בגזרת לחימה ועוסקת בפעילות לחימה /פעילות קרבית מסוג זה או אחר ולכן אם אתה חושב שכל יום -כל היום אתה תזחל עם סכין בין השיניים ,תירה במחבלים ותפוצץ מבנים אזי כדאי שתתגייס להוליווד ותשרת בתור הסגן של שוורצנגר או ברוס וויליס.
לידיעתך עם פרופיל 64 לא סוחבים רבע מהמשקל שצריך במוד"ש ולא עושים עוד דברים שלא אפרט כעת!!!
בקיצור לוחם איסוף לא ניקרא לוחם לחינם -הגיע הזמן שתבין זאת אחרי כל מה שניכתב ואם אתה מחפש משהו אחר אז כל טוב ובהצלחה - ובמחסום כשאתה תבדוק תעודות לפלסטינים ,כל יום מצאת החמה עד צאת הנשמה, תקווה שהחבר'ה של מוד"ש יאתרו מראש את זה שיהיה בדרך לצאת ולהתפוצץ עליך או לירות בך.

הערה שנייה לנור-באסון המסוקים נהרגו 3 ממוד"ש שהיו בדרכם לדלעת-יהי זיכרם ברוך.

כל טוב לכולם.
ישן 02-03-2005, 14:23

תגובה על תגובה של תגובה

-סיירת מתכ"ל אינם עושים פעולות כול יום הם עושים משהוא כמו 3 או 4 פעולות בשנה שאליהם הם מתכוננם כמה חודשים. הכומנדו הימי עושים משהוא כהם בין 100-150 פעולות בשנה אז נאה לי שהם כן תופסים מבוקש ים או עושים דברים מעניינים אחרים רוב הזמן.

-אמי יודע שגולני, צנחנים, וכול השאר עושים הרבה שמירות והם במחסומים הרבה אלו הגדודים ומהיח"טיות בטח עושים את זה פחות.

- אין לי בלוקבסטר קרוב לבית אז אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שהייתי בבלוקבסטר. יש לי משהוא אחר אני לא זוכר אך קוראים לזה אבל זה ממש זול להוציא סרטים רק 9.99 שקלים ביום חול ו14.99 בשישי-שבת, לכן במחירים האלו אני יכול להוציא את הסרט שאני חיי בו הרבה.

תראה הראתי לכם איזה קטע שנכתב על ידי משהוא שהיה במודיעין שדה ואמרתה לי שמה שכתוב שם זה נכון. עכשיו מי שכתב את זה כתב שלמודיעין שדה יש יצאות טובות ותקציב דל. ממה שאני מבין למה שבצבא יש את שתי הדברים האלו הצבא רואה בהם כפחות חשובים.
אבל אולי אני טועה.
ישן 04-03-2005, 14:30
  טליק טליק אינו מחובר  

למה להתחנן אם אפשר רק לבקש
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "טליק אני מתחנן"

לטעמי נכתב המון על מוד"ש וניתן בהחלט להיתרשם מהחיל /יחידותיו וכו'.
אם יש שאלה ספציפית שלא נענתה אז תשאל.
זכור שהיות ורובנו יהודים אז כמספרנו יהיו מספר הדעות והמחלוקות ומשום כך אם תרצה אמת משלך -תתגייס למוד"ש ותמצא לך אחת.
לגבי לוחם איסוף-
אופי התפקיד משלב יכולות פיזיות ומנטאליות כאחד- אתה נידרש ליכולת להתמודד עם אתגרים פיזיים לא קלים (מסעות,משקלים,חיית שטח- הרבה שטח ובתנאי מזג אוויר שונים ,עייפות.....) ומאידך עם אתגרים מנטליים מגוונים (יכולת ללמוד על אמצעים והפעלתם הטכנית תוך הבנת ראציונאל פעולתם וטכניקות הפעולה וכו', לחצים שונים,יכולות ניתוח של משתנים שונים עימם תתמודד ואפיון דפוסים שלהם-לא אפרט על כך, אחריות רבה מאד ועירנות -חדות חושים!!!,חשאיות, הפעלת כוחות שונים במקצועיות וסמכותיות ועוד ועוד....)
היטיב להגדיר זאת אחד המג"דים כשאמר פעם בראיון שתלוי על אחד הקירות ביחידה שלו שזה כמו להיות צייד ולא דייג (בתקווה שאתה מבין מה ההבדל).
לגבי שאלתת השנייה השאלה היא על אילו סעיפים בגדול ירד הפרופיל - לעיתים לוקח גם זמן לשנות תפיסות שאבד עליהן הקלח וגם זו סיבה (לך תדע מה יהיה בעתיד)
מקווה שהערפל מתפוגג בהדרגה.
שבת שלום.
ישן 05-03-2005, 20:02
  טליק טליק אינו מחובר  

הכל יחסי בחיים
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי crazy8 שמתחילה ב "אני מבין למודיעין שדה יש..."

אני מכיר חבר'ה ביחידות מובחרות שיוצאים נהדר אז מה?
היציאות במוד"ש משתנות בהתאם למספר פרמטרים:
1. השלב בו אתה נמצא- טירונות,אימון מתקדם /מסלול,אימון /פעילות מבצעית.......
2. התפקיד אותו אתה ממלא - לוחם איסוף בצוות לוחמים או מפעיל מערכות איסוף או רקוניסט וכו....
3. לחץ המשימות והפעילות בגזרה בה אתה מוצב (כשיש עבודה אז סוגרים גם 21 בלי בעייה).
4. גורמים אישיים- הקלות ת"ש (למי שיש בעיות בבית) ועוד....

בגדול יוצאים טוב בערך כמו בחי"ר בתפקידים בהם אין משמרות( לוחם איסוף/לוחם בצוות איסוף) .
בתפקידי משמרות( כמו מפעיל מע' איסוף וכו') יוצאים 9-5 בערך.

אני מקווה שהבנת שיציאות הם דבר שמשתנה מבעל תפקיד למשנהו ותלוי גם בסטטוס בו אתה נמצא.
כמובן שגם לאוכל יש השלכות על יציאות(רצוי יומיות) אך בכך תתנסה לבדך .
שבוע טוב
ישן 08-03-2005, 01:35
  אוגוסט04 אוגוסט04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
לוחם איסוף

טליק - התלהבת קצת ממוד"ש, לא? נתחיל מזה - אני מוכ"ם במוד"ש בגדוד נשר (פיקוד דרום).
סיווג בטחוני: עקרונית עושים סיווג בטחוני לפני הגיוס, אבל אין בו צורך (בקורס של היו בערך שליש קורס שעשו סיווג בטחוני, כל השאר לא עשו, וזה לא הפריע לאף אחד)
פרופיל: היום צריך פרופיל 82 ומעלה בשביל תפקיד של לוחם איסוף (מוכ"ם/תצפיתן). אחרי הגיוס עושים טירונות 04 (3 חודשים) וקורס "לוחם איסוף" שבתוכו מתפצלים - חלק מרחיבים את ההכשרה על המכ"ם וחלק על התצפיות.
לחימה: לוחם איסוף, לא משנה איפה, נחשב לוחם (משכורת, תעודת לוחם), הבנות במוד"ש עושות טירונות 02 ולא מוגדרות כלוחמות.
יציאות: משתנה בין הגדודים. בגדוד דרום עושים כולם 10-4 חוץ ממקומות שאין בהם מספיק סד"כ ולכן עושים בהם 14-7. שאר הגדודים עושים בין 7-7 במקרה הטוב (חלק קטן מגדוד צפון וחלק מגדוד מרכז), 8-6 או 9-5 (רוב החיילים), או במקרה הרע עושים 14-7 (חלק מגדוד מרכז, בעיקר).
נשקים: גדוד דרום: עמדות נייחות - M-16 ארוך, כוחות מדלגים מנוסרים/מקוצרים.
גדוד מרכז: מנוסרים לכולם.
גדוד צפון ורמת הגולן: ארוך לכולם (חוץ ממפקדים).
התפקיד עצמו: יש פלוגה אחת של גדוד מרכז (וגם בדרום יש משהו כזה) שעושה פעולות רציניות - השתלטות על בתים, וכאלה. חוץ מהפלוגה הזאת התפקיד משעמם בטירוף.
יחס: הכי חשוב - היחס של הקצינים (מרמת המ"מ עד רמת המג"ד) - לפחות בגדוד דרום - הוא זוועה.

תחשוב טוב לפני שאתה נכנס למוד"ש כי מי שנכנס למוד"ש לא יוצא ולא יעבור תפקיד בחיים.

מקווה שזה עונה על כל השאלות.
ישן 08-03-2005, 17:20
  טליק טליק אינו מחובר  

מתוסכל משהו?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי אוגוסט04 שמתחילה ב "לוחם איסוף"

אני מבין מדברך שאתה מתוסכל שמתיימר לדעת דברים שגדולים עלייך ולפיכך טועה ומטעה.
אני מבין שאתה לא ב"ניידת" שהמ"פ שלה הוא תותח!!! ובמקרה הטוב זרקו אותך לאיזו גזרה משעממת כי אתה לא להיט.
זה שיש לך בעיית מוטיבציה יכול לנבוע מגזרת העבודה שלך או ממך אישית אך אל תטעה אנשים!!!
וכעת לתיקון-
1. כתבת :" שאר הגדודים עושים בין 7-7 במקרה הטוב"- שטות גמורה ולא קורה אלא אם אתה טבח!!!!
יש פקודות בחיל בנושא והמידע שמסרתי בעבר הוא הוא המדוייק.
2. כתבת: "גדוד מרכז: מנוסרים לכולם.גדוד צפון ורמת הגולן: ארוך לכולם (חוץ ממפקדים)."- שטות גמורה - בגדוד מרכז יש פלטופים,מקוצררים ,קצרים ומנוסרים (כל הסוגים בקיצור), בגדוד צפון יש ללוחמים מקוצר ולא רק למפקדים.
3. כתבת :" התפקיד עצמו: יש פלוגה אחת של גדוד מרכז (וגם בדרום יש משהו כזה) שעושה פעולות רציניות - השתלטות על בתים, וכאלה. חוץ מהפלוגה הזאת התפקיד משעמם בטירוף. " -אם אמא של השטויות -הרבהה יותר מפלוגה אחת ומפאת בטחון מידע לא אנקוב במספרים !!!
4. כתבת: " יחס: הכי חשוב - היחס של הקצינים (מרמת המ"מ עד רמת המג"ד) - לפחות בגדוד דרום - הוא זוועה." - אז יש לך בעייה אישית כנראה וחבל שאתה עושה הכללות כי הרי הכללות הן בדר"כ מטופשות.

בקיצור- כתבת את מחצית ילקוט הכזבים מאת החייל המתוסכל וחבל שנוער מוטיבציוני יקרא זאת וישליך מכך על הכלל.
בכל מיקרה אדאג שהמג"ד שלך סא"ל ע', יקבל דווח על דבריך ויפעל בנדון.

אני פונה לכל מי שכותב ומביע דעה שיהיה בקיא בפרטים ויכתוב על מה שהוא יודע בוודאות גבוהה ולא משמועות באופן מכובד ובמגבלות בטחון המידע.
ישן 08-03-2005, 17:52

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "מתוסכל משהו?"

אני מתוסכל מזה שאני בגזרה משעממת - נכון. מתיימר לדעת דברים גדולים ממני, פחות מדויק.
"ובמקרה הטוב זרקו אותך לאיזו גזרה משעממת כי אתה לא להיט" - הייתי מצטיין מחלקה בטירונות, וכל מי שהגיע לגדוד דרום מהקורס שלי היה מהמצטיינים של הקורס (לא הייתי מצטיין, אבל המופת והמצטיין הגיעו, בנוסף לעוד 9 שהציונים שלהם היו הגבוהים ביותר בקורס - שאני ביניהם, ועוד 3 שהחליטו פשוט לשלוח לגדוד כי לא היה אף אחד אחר לשלוח).

1. 7-7 קיים בוודאות בהר-דוב, וגם בכח מסוים של גדוד צפון שנמצא בחודשים האחרונים בגזרת עזה. אמרתי בפירוש - במקרה הטוב - זה לא קורה הרבה, אבל אני יודע שזה קיים ב 2 או 3 צוותים לפחות.
2. מקבל את התיקון על הנשקים של גדוד מרכז, כשאמרתי מנוסרים לכולם התכוונתי שאין שם אף אחד עם ארוך, יכול להיות שיש שם גם סוגים אחרים של נשקים, אבל אין שם ארוכים. בצפון, כמה שידוע לי, לכל המוכ"מים יש ארוך. אולי לתצפיתנים יש מקוצרים - לא ידוע לי, אבל יכול להיות. טעות שלי.
3. הפלוגה האחת שאני מדבר עליה בפיקוד מרכז היא שעושה את עיקר הפעולות הרציניות. אני מודה שיש כבוד גם לפלוגה הניידת - תותחים אחד אחד, אבל מבחינת פעולות - השתלטות על בתים וכו' כמה שידוע לי עושה רק אותה הפלוגה מהמרכז. אבל כן, יש כבוד גם לצוותים הרגליים של הניידת.
4. אני בקשר עם אנשים מכל הפלוגות (חוץ מהניידת) בגדוד דרום, לחיילים בקציעות ובערבה מתייחסים כמו זבל. עזה צפון ודרום היחס קצת יותר טוב, אבל גם לא טוב כל כך. בניידת היחס אולי טוב מהסגל אבל הגדוד טוחן אותה לגמרי (ושוב אני אומר, יש כבוד לניידת, ומה שאפשר להגיד על גדוד דרום, לא תמיד רלוונטי לגבי הניידת).

"אני פונה לכל מי שכותב ומביע דעה שיהיה בקיא בפרטים ויכתוב על מה שהוא יודע בוודאות גבוהה ולא משמועות באופן מכובד ובמגבלות בטחון המידע" - כתבתי על מה שאני יודע בוודאות (למעט הנשקים של גדוד מרכז וצפון - מודה על הטעות), לא ניזונתי משמועות, הצגתי עובדות בצורה מכובדת בלי זלזול ובלי תוספות מיותרות, ולא חרגתי ממגבלות בט"ש.

נערך לאחרונה ע"י אוגוסט04 בתאריך 08-03-2005 בשעה 17:57.
ישן 08-03-2005, 18:25
  טליק טליק אינו מחובר  

אתה ממשיך ?- אזהרה שנייה!!
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי אוגוסט04 שמתחילה ב "אני מתוסכל מזה שאני בגזרה..."

שוב טועה ומטעה.
אתה נכנס לבור עמוק שספק אם תצא ממנו .
וכעת שוב תיקונים-
1. יציאות בהר דוב מותנות בשיירות וכו' ועומדות על שבועיים -שבוע!!!!- בדוק מהרגע מול מפקדי הגדוד!!!
2. גם לגבי הנשקים בצפון אתה עושה שוב הכללות חסרות שחר!!!!
3. פקוד מרכז -יש הרבה יותר מפלוגה אחת שעושה משימות "מעניינות" הכוללות כדברייך עבודת שטח ,כניסה למבנים וכו' אך לא אנקוב במספרן וכו' כדי לא להיכנס איתך לאותו בור שאתה תקוע בו.
4. כשיש עבודה עובדים ולא בוכים -זה שעובדים קשה (טוחנים כדבריך) מעיד על חשיבות מערך האיסוף ותרומתו לבטחון המדינה, אם אתה זוכה ליחס רע -בדוק את עצמך קודם לפני שאתה משליך את האחריות על כל המפקדים (מאז ברק לא קם אדם שעשה הכללות כמוך: כלהמוכ"מים -כל המפקדים כל מי שהגיע... מהמצטיינים . ...).

שורה תחתונה- אני בדקתי כעת את העובדות שכתבתי מול מפקדים ביחידות שהזכרת וחביבי -צר לי להודיעך - אתה קשפרצן עלוב עם בעייה רצינית .
כדי לסיים יפה אז כל הכבוד על ה"מצטיין טירונות " -נא השאר כתובת מדוייקת והמשאית עם הצל"שים תגיע מייד בלווית משמר כבוד.
הצעה- אל תוסיף עוד שטויות -רד חפה!!!
ישן 08-03-2005, 18:46

צודק
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "אתה ממשיך ?- אזהרה שנייה!!"

מספיק עם הדיון הזה.
את דעתי לא תשנה, ואני אגיד אותה למי שידבר איתי בפרטי או ב- ICQ.
נחמד לדעת שיש מישהו עם קשר כל כך קרוב למג"ד צפון שיכול לברר תוך דקות דברים מולם.
מי שהבין אחרת: אני לא אומר שעבודת האיסוף היא לא חשובה - להפך, אני מאמין שמוכ"ם ותצפיתן הם שני תפקידים חשובים בצורה בלתי רגילה, בכל הגזרות ובטח שבגזרת עזה.
לגבי שאר הדברים - אני אמרתי מה שידוע לי מאנשים שנמצאים באותם המקומות עליהם דיברתי (חיילים, מש"קים וקצינים), ואני מאמין שהדברים נכונים.
לגבי הציניות מהסוף - עזוב, סתם הרסת דיון ענייני, וחבל. מצטיין מחלקה מטירונות 03 זה לא כלום אבל זה לא רציני במיוחד, ואין לי בעיה להגיד את זה , וחבל שסתם דפקת דיון חשוב עם משפט ציני ולא רציני שלא קשור לדיון.
ישן 08-03-2005, 19:13
  טליק טליק אינו מחובר  

שוב תיקון
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי אוגוסט04 שמתחילה ב "צודק"

כנראה שאאלץ לתקן כל פנייה שלך אז אנא ממך הפסק -זה מתחיל לשעמם .
קשר היה לי בעקבות דבריך גם עם מפקד הגדוד שלך עם מספר מפקדים בצפון ועם כמה קדקדים במרכז -כך שאני סגור על עצמי פרפקט ובמספר מישורים.
לגבי המשפט בסוף- מצטיין טירונות לא משקף את טיב מקצועיותך במיקצועך אותו רכשת באימון המתקדם אלא יכול להיות מדד מסויים בלבד לפוטנציאל הטמון בך.
יתרה מזאת אנשים מסתגלים באופן שונה לתפקיד,מקצוע,חברים ומפקדים,תנאי מחייה וסביבת עבודה ומשום כך מעניין מה חושבים עלייך מפקדיך ועמיתייך מאז הטירונות (האם מימשת את הפוטנציאל או שהתהפכו היוצרות? -תן לי את שמך ואבדוק בשבילך גם את זה!).
עכשיו בלי ציניות- לך למג"ד שלך ודבר עימו על תחושותיך ובעיותיך -אני בטוח שהוא יעודד אותך (תרתי משמע אם אתה מבין את המילה והקשרה) -עשה זאת לפני שהוא יגיע אלייך!!!
כל טוב ובהצלחה בהמשך שירותך!!!.
ישן 10-03-2005, 14:16
  טליק טליק אינו מחובר  

צפירת הרגעה
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "ידעתי שזה טוב מדי..."

אז ככה-
מי שיש לו פרופיל 72 אך הסעיפים בגינן קיבל הוא את הפרופיל אינם קריטיים (כדוגמת -גב וכו') אזי אם ירצה להיות לוחם איסוף יאלץ לעבור ועדה רפואית מיוחדת המכשירה אנשים כמותו לשירות ביחידות שדה (ור"פ יח"ש שמה) ושם יוחלט באם הוא רשאי או לא רשאי להמשיך במסלול לוחם איסוף.
לידיעתכם היו דברים מעולם כולל במחזור האחרון בו עברו מספר חיילים את הועדה בהצלחה היות והם היו עם סעיפים שלא משפיעים בהכרח על תפקוד ביחידת שדה מחד ומוטיבציה רבה להיות לוחמים מאידך!!!
הדבר נכון גם למסלול קציני מודיעין גדודיים יעודי העוברים טירונות 04 כמו כולם ואח"כ מסלול מזורז לקצונה הכולל קורס בסיסי -קורס פיקוד זוטר (מש"קי מודיעין) ,פרק של התנסות קצרה בגדוד ואח"כ קורס קציני יבשה והשלמת קמ"נים גדודיים.
להבדיל מהם מש"ק מודיעין עושה טירונות 03 (ולכן יכול להיות עם פרופיל 72) ואח"כ קורס מש"קי מודיעין בסופו נישלח הוא כמש"ק מודיעין ליחדות מרמת הגדוד ועד אוגדה אפילו. תפקיד זה אינו לוחמני ונחשב תומך לחימה ולפיכך אינו מעניק תעודת לוחם וכו'.
בקיצור- מי שרוצה להיות לוחם בכל מאודו ,יוכיח זאת בפני גורמי הצבא השונים( ובתנאי שאין הוא לוקה במום רציני או בעייה העלולה להחריף את מצבו הבריאותי ) ילך בראש מורם לועדה רפואית ולמפקדים בבקו"ם/לשכת גיוס ויעמוד על זכותו -רק כך ניתן לנצח!!!
ולסיום - הגיוס לא גדול מדי ולא קטן מדי הוא בינוני (אין בכוונתי למסור מספרים מפאת בטחון מידע).
בהצלחה לכולם
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:16

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר